Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

I love Balaton Maraton Szántód

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
17 hozzászólás a témában

#1
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Valaki megtenné, hogy feltölti a pályán rögzített gps track fájlt? (Amit garminon használhatnék) Itt vagyok Szántódon és eltegeregnék arra... ;)

Sportstracker van közép táv, de nem tudom ki lehet e nyerni belőle gpx-et

Közben sikerült lementeni a gpx-et.Ha érdekel küldj egy címet ahova küldhetem


Kánya módosította - 2015. július 15. - 23:07

  • winder001 kedveli ezt

#2
winder001

winder001

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Valaki megtenné, hogy feltölti a pályán rögzített gps track fájlt? (Amit garminon használhatnék) Itt vagyok Szántódon és eltegeregnék arra...;)

#3
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Jó kis verseny volt vasárnap. A  pálya nem volt vészes, néhány nyomvályúnál figyelni kellett. A völgyhíd még mindig óriási. Szépen sütött a Nap :D. A nem kevés nevezési díjért kaptunk egy tuti mezt. Kaja nem volt sajna. Néhány helyen gondom volt a pályajelöléssel. Profi arculat, jó hangulat, nem voltunk valami sokan.

Valóban jó volt! A szervezés számomra első osztályú, a pálya meglepő volt számomra mert nem nagyon ismerem ezt a régiót és meglepetésként értek ezek a kellemes napsütötte mászások :)

Viszont a mezből jobb lett volna egyel nagyobb méretet kérnem :(



#4
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Jó kis verseny volt vasárnap. A  pálya nem volt vészes, néhány nyomvályúnál figyelni kellett. A völgyhíd még mindig óriási. Szépen sütött a Nap :D. A nem kevés nevezési díjért kaptunk egy tuti mezt. Kaja nem volt sajna. Néhány helyen gondom volt a pályajelöléssel. Profi arculat, jó hangulat, nem voltunk valami sokan.



#5
julien72

julien72

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

Halihó!

 

Nekem is nagyon tetszett a rendezés és a pálya is. Sztem jó gumit választottam, így kevés helyen kellett tolnom.

Kimondottam örülök, hogy negyedik lettem; bár esélyem sem volt a dobogóra. Az időpont tényleg nem az igazi, mert ha tehettem volna én is Bad Goisern-ben áztam és saraztam volna össze magam :)

Pár negatívum: 

A nevezéskor megadtam a csapatunk nevét (másik 3 társammal egyetemben) is és az utólagos e-mailre válaszolva a póló feliratot is.

Ezek mind eltűntek valahol az "éterben"......

A magasnyomású mosó sztem elvan szinte bármilyen víznyomással, így lecsökkent volna a mosási idő is. 

 

Amúgy gratula a szervezőknek! Jövőre ugyanitt.

 

Zs.


  • tomasso1966 kedveli ezt

#6
julien72

julien72

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

Halihó!

 

Lesznek még képek valahol publikálva? Nem nagyon fogott meg minket (a sáron kívül) semmilyen gép érzékelője :)

 

Zs



#7
Merkapt

Merkapt

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Sziasztok!
Az én beszámolómat itt találjátok. 
http://mountainbike...._szantodpusztan

 


  • tomasso1966 kedveli ezt
www.merkaptse.hu
www.underworldkupa.hu
Ugyanez a Facebookon: Merkapt SE és Underworld Kupa

#8
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Tomasso,

nagyon jól éreztük magunkat, szuper versenyt hoztatok össze, köszönjük. Itt leszünk jövőre is!


  • tomasso1966 kedveli ezt

#9
tomasso1966

tomasso1966

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Sziasztok,jó reggelt!

Mint a pálya kitalálója,és megépítője,a verseny lebonyolításért felelős válaszolok Nektek!

Először is köszönöm,hogy eljöttetek az első versenyünkre.....!

Nagyon sokat jelentett,hogy bíztatok bennünk....

1,5éve próbáltam kitalálni a pályát és azóta jártuk az erdőket,mezőket optimális vonalvezetés meglelése céljából.

A visszajelzésekből azt érzem,hogy talán nagyjából sikerült is ez.(van pár változtatás amit jövőre gondolok,mert már azon jár az agyam....)

A kritikákra visszatérve, a mosó volt a leggyengébb pontunk......sajnos ezen a helyen nincs vezetékes víz......fúrt kutak vannak. Ezért voltunk bekorlátozva a mosó mennyiségileg. Erre is kitaláltam mi lesz a megoldás a jövő évi versenyünkre.

Tehát az gondolom,hogy jövőre osztályokkal jobb versenyt tudunk Nektek biztosítani!!

Ebben nagy szerepe lesz,hogy vannak körülöttem MTB-ben tapasztalt barátaim,akiket még korábban fogok bevonni a pályázásba...!

Tehát KÖSZÖNÖM,HOGY ELJÖTTETEK,ÉS JÖVŐRE VÁRUNK MINDENKIT UGYANITT!!!!


  • Chicken és kzkvh2 kedveli ezt

#10
kezso

kezso

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
  • LocationAjka

Sziasztok.

 

 

Pár kép a versenyről . 

https://picasaweb.go...oveBalaton2014#

 

üdv.

Kezso


  • kzkvh2 kedveli ezt

#11
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

A piros zászlós útmutató ember és a betonos emelkedő tetején a dobos srác zseniális volt. Egészen kiváló rendezés, mosást/zuhanyt leszámítva. A legjobb volt, amikor az erdei dagonyában bringámat tolva leléptem a vergődő cross motoros kísérőt :D . Köszönet a szervezőknek, kitettek magukért, remélem lesz folytatás!

 



#12
julien72

julien72

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

Eredmények:

http://www.sportido....d=36&raceid=271



#13
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Én hazaértem!

 

Szerintem jó volt! Hogy mennyire?

- Ennyi rendezőt én még versenyen életemben nem láttam mint itt csak a rövid távon!

- A rajtcsomag igencsak rendben volt: zselé+kulacs+póló (ami szerintem egészen jól néz ki, ráadásul aki időben nevezett annak névvel ellátott) + mivel mi a Dunán neveztünk ezért kaptunk +1 kulacsot, na meg 20% kedvezményt

- A pályajelőlés nagyon jó volt + szinte minden elágazásban zászlós sípos rendező aki mutatta merre hogyan

- Frissítés OK, a célban is ugyanazzal a kínálattal mint a pályán (banán+nápolyi+szőlőcukor+izó+víz külön emberek kulacstöltésre, külön helyről, + PÓTBELSŐK!

- Szép és igényes célhelyszín

- Látvány befutó, a cél előtt egy rövid kálvária dombi mászással, kerüléssel, majd egy rövid DH-val bezúgni a célba

- Meleg étel a végén rajtszámra, babgulyás sok hússal, csipetkével, sok babbal

-Bőséges parkolsi lehetőség

- Szerintem jó vonalvezetésű pálya, de kissé talán rövid, bár ezen időjárási előzmények között elég. Szinte semmi betonozás, csak a legszükségesebb, változatos utak, kicsit talán sok dűlő úttal.

Minden pályához felvezető és hátsó kísérő motoros

 

Ami nem tetszett vagy hiányzott:

- 1 db bringamosó, az is elég gyér vízzel, pedig még egy 8 bringát elviselő állvány is volt mellette

- Nekem hiányoztak az egynyomos utak

- Ami nagyon nem tetszett, hogy egy amúgy is technikásabb, 0-ra fékezet lefelénél, beraktak egy lassítót, ami bukás veszélyesebb volt, minthogyha hagynak bennünket nyomulni lefele!

-Lovasok az ideális nyomon felfelében!

 

Egyébként a rövidet meglehetett úszni viszonylag kevés sárral, bár azért az elején, nagyon munkás volt és mély ragadós a talaj, és csak két helyen volt igazi mocsár, bár az egyik egy tó rendszer közepén ahol amúgy is víz lett volna, még fotóst is állítottak egy látvány tócsára (én felsőcsőig merültem benne)

A közép meg a hosszú nem járt ilyen jól, mert volt egy kb 1-1,5km-es rész, ami még a legjobbaknak is 20 percükbe került, mert annyira vendégmarasztaló volt a sár. Állítólag 50kg-ra is meghízhattak a bringák!

 

És ami durva a középtáv abszolút 5-ben 4 lány volt. 2. Dósa Eszti, 3. Surán Móni, 4. Albert Kati, mondom abszolút, és ha hozzáteszem, hogy ha a hosszút is nézem akikkel együtt rajtoltak, akkor ez előtt a 3 lány előtt a hosszú elsőköréről összesen 5-en értek be előttük!

 

Szóval jó volt szerintem, ha van jövőre is, és ráérek ott a helyem!



#14
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Én megyek, fel raktam valamit ami nem slik, meg az asszonynak is aztán meglátjuk! Szerintem egyébként inkább lösz lehet az a vidék!

Hát én nem tudom, Lelle az olyan agyagos, mint állat.



#15
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Szasz!

 

Na és mit mondtak a rendezők?

 

Zs

Rendező bácsi délelőtt (amikor még csak csepergett), azt mondta, hogy a nagy körön van egy 7-8 km-es agyagos dagonya és van olyan mélyebben levő erdei szakasz ami fekete erdeitalaj sár, mindenképpen sárgummát javasolt. Aztán délután volt néhány bazinagy zápor, ami kicsit elkedvetlenített. Este nyugat felől tisztulni lezdett és most megint csöpög az eső. Ennyi. Holnapra foreca napos napsütést mond, úgyhogy lesz trópusi hangulat. Elmegyünk, jöjjön aminek jönnie kell. Ez így okés Zs?



#16
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Én megyek, fel raktam valamit ami nem slik, meg az asszonynak is aztán meglátjuk! Szerintem egyébként inkább lösz lehet az a vidék!



#17
julien72

julien72

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás
 

Szasz!

 

Na és mit mondtak a rendezők?

 

Zs



#18
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Emberek, megy valaki holnap erre az mtb maratonra? Rengeteg eső esett ma délután. Van esetleg valaki, aki ismeri a környéket/pályát? Hogy nézhet ki vajon? Szerintem az egy agyagos dombvidék, nem úgy viselkedik mondjuk, mint a Bakony idén. Nemtom micsináljak.