Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringás ruházat

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4195 hozzászólás a témában

#81
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

feldobott a facebook nekem egy rudy project terméket. egy sisak huzatot. erről lenne szó: https://rudyproject....wind-black-1682 elvileg,szél,és vízálló. arra gondoltam,h vennék még egy ilyen sapkát hozzá: http://www.wiggle.co...rino-hat-m-200/ ,és akkor talán a nagyobb hidegek sem jelentenének gondot. 

 

ezeket a termékeket ismeri vlki? 

 

eddig mit hasznaltal?

 

en nem szoktam tuldimenzionalni... van egy kb 8 eves sisakalavalom, olyan 10 fok alatt hasznalom, a szelein polar, ralog a fulekre (ez fontos) az eleje meg windshieldes. minuszokban huzok egy esovedot a bukora, ami lefedi a lyukakat.

 

universal-helmet-cover-p1866-1832_zoom.j



#82
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.293 hozzászólás

feldobott a facebook nekem egy rudy project terméket. egy sisak huzatot. erről lenne szó: https://rudyproject....wind-black-1682 elvileg,szél,és vízálló. arra gondoltam,h vennék még egy ilyen sapkát hozzá: http://www.wiggle.co...rino-hat-m-200/ ,és akkor talán a nagyobb hidegek sem jelentenének gondot. 

 

ezeket a termékeket ismeri vlki? 

 


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#83
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
Guminyomas? 100 psi fölé 23 ast sem jó fújni tpom szerint... Amúgy bbb bht05. Vagy selle Italia smoothape gel granfondo. Egyik sem kesztyű...

9 eur wigglin

Van kesztyű is ott jó áron, dhb.

Vejne módosította - 2017. július 20. - 19:59


#84
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Üdv!

 

Tudtok vmi JÓL PÁRNÁZOTT nyári kesztyűt ajánlani? Outival járok, mostanában viszonylag sokat, és a szar utak annyira szétrázták a tenyeremet, hogy az erek spontán robbannak szét benne, csak úgy, akár a TV előtt üldögélve is. (Főleg a hüvelykujj tövénél, de másutt is - volt már nektek hasonló problémátok?) A karbon villám sztem jó -amennyire meg tudom ítélni, a bandázs jó, de kesztyűt nyáron nemigen használtam. Megpróbálom, hátha megoldja a problémát, mert ez így nem vicces. Bicajozni meg muszáj!
Átnéztem pár leírást, de nyilván nem lettem tőle okosabb: mindegyik CSÚCSSZUPER! A környékbeli boltokban meg 2-3 féle van készleten, az megint nem kiindulási alap.

Szóval, ötleteket várok a tapasztaltabbaktól. Nektek mi vált be?

Nekem nincs ilyen gondom, Cannondale Supersix, jó minőségű karbon kormány, de léteznek ilyesmik: https://ebike.hu/ter...szalag-bandazs/


  • Vejne kedveli ezt

#85
farkas68

farkas68

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Üdv!

 

Tudtok vmi JÓL PÁRNÁZOTT nyári kesztyűt ajánlani? Outival járok, mostanában viszonylag sokat, és a szar utak annyira szétrázták a tenyeremet, hogy az erek spontán robbannak szét benne, csak úgy, akár a TV előtt üldögélve is. (Főleg a hüvelykujj tövénél, de másutt is - volt már nektek hasonló problémátok?) A karbon villám sztem jó -amennyire meg tudom ítélni, a bandázs jó, de kesztyűt nyáron nemigen használtam. Megpróbálom, hátha megoldja a problémát, mert ez így nem vicces. Bicajozni meg muszáj!
Átnéztem pár leírást, de nyilván nem lettem tőle okosabb: mindegyik CSÚCSSZUPER! A környékbeli boltokban meg 2-3 féle van készleten, az megint nem kiindulási alap.

Szóval, ötleteket várok a tapasztaltabbaktól. Nektek mi vált be?



#86
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Azok a casco bukora rogzitett szemvedok milyenek a gyakorlatban? Pl hidegben nem parasodik belulrol? Vagy melegben hogy szellozik? Mar regota szemezek vele...

Bármennyire is jó sisakok, normális bringás nem igazán veszi fel. A szemvédő meg nem törhetetlen.


  • donciccio kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#87
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Azok a casco bukora rogzitett szemvedok milyenek a gyakorlatban? Pl hidegben nem parasodik belulrol? Vagy melegben hogy szellozik? Mar regota szemezek vele...

A hideget nem tudom megmondani, mert akkor nem használtam, de a nyári tapasztalatok alapján szerintem jobb, mint egy szemüveg. Jól szellőzik, nem párásodik, nem csorog rá az izzadtság. Én szerettem benne nagyon hogy könnyen felhajtható Ez nekem  hegymenetben, 38 fokban pl. baromi jól jött. Nekem azért nem jött be végül, mert valahogy minidg olyan furán éreztem magam benne. :D Nem igazán tudom megmondani mi volt a bajom vele, mert nagyon kényelmes, nagyon jól szellőzik, szerintem az egyetlen sisak, amiben valóban értelme is van a rovarhálónak - ellentétben a Rudy sisakokba rakottal, ami kb. semmit sem ér -  de valahogy mégsem lett belőle sírig tartó szerelem.



#88
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Azok a casco bukora rogzitett szemvedok milyenek a gyakorlatban? Pl hidegben nem parasodik belulrol? Vagy melegben hogy szellozik? Mar regota szemezek vele...

#89
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Nekem volt Shimano fotokromatikus szemüvegem, szerintem elég gyenge minőségű volt, sőt egy idő után valahogy meg is szűnt ez a tulajdonsága. :( Volt Casco SpeedAiro RS sisakom, annak nagyon profi volt a "lencséje", tényleg gyorsan váltott. Nem tudom a szemüvegjei milyenek ehhez képest, ha uezt a szintet hozzák, akkor teljesen rendben van a dolog. Jelenleg egy Rudy Project-em van, ez elvileg annyival több, mint az előzőek, hogy fényre is sötétedik, nem csak UV-re, így akár vezetésnél is használható volna, de ezt még nem próbáltam ki. :) Amúgy a lencse nagyon jó, elvileg törhetetlen, bár nem karcálló ugye. 

 

Az elvakítás nagyon zavaró szerintem is. Nem hinném, hogy komoly különbség lenne ezen a téren olcsó és drága szemüveg között. Én legalábbis a fentikkel se láttam soha semmit, ha úgy csillant meg a fény. Abszolút úgy gondolom, hogy ezzel pont értelmét veszti a szemüveg, hiszen semmit se látsz. Még annyit se, mintha nem lenne rajtad. :( Gondolkodom én is, hogy vegyek egy polarizált lencsét is, ha már cserélhető.



#90
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

 

"

Az utóbbi kettő azért kérdőjeles, mert nem igazán tudom, hogy ez a két feltétel mennyire oldható meg egyszerre. Viszonylag kevés polarizált lencsével ellátott sport-szemüveget láttam, de számomra azért lenne fontos, mert nagyon zavaró mikor a nap becsillan a lencsén és szinte semmit se látok miatta. Ha jól tudom, a polarizált lencsének semmi negatív hatása nincsen, igaz?"

 

polarizálttal gond lehet LCD kijelzőket olvasgatni, pl. km órát, telefont (kivéve amoled, elvileg).. ajándékba kaptam egyet, de utólag inkább a nem polarizáltat választanám :)

 

 

Igen, időközben erre én is rájöttem, hogy ez a két feltétel egy időben nem tud teljesülni. 

 

Emiatt vagy fényre sötétedő, nem polarizált, vagy cserélhető lencsés, polarizált lencsét kell keresnem. Meglepődve vettem észre, hogy meglehetősen kevés polarizált szemüveg van a piacon. Ennek mi lehet az oka? Titeket nem  zavar mikor a lencsén minden tört fénysugár elvakít titeket? Gyakorlatilag a napszemüveg értelmét veszti.

De az is lehet, hogy egy jobb minőségű lencsénél ez nem ilyen drasztikus.

 

Ha fotokromatikus lencse a fontos és a karcállóság, akkor miket lenne érdemes nézni?

Eddig márkák amiket néztem: Uvex,  Rudy Project, Casco, Shimano. Van ezeken kívül más érdemleges?



#91
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

"

Az utóbbi kettő azért kérdőjeles, mert nem igazán tudom, hogy ez a két feltétel mennyire oldható meg egyszerre. Viszonylag kevés polarizált lencsével ellátott sport-szemüveget láttam, de számomra azért lenne fontos, mert nagyon zavaró mikor a nap becsillan a lencsén és szinte semmit se látok miatta. Ha jól tudom, a polarizált lencsének semmi negatív hatása nincsen, igaz?"

 

polarizálttal gond lehet LCD kijelzőket olvasgatni, pl. km órát, telefont (kivéve amoled, elvileg).. ajándékba kaptam egyet, de utólag inkább a nem polarizáltat választanám :) 



#92
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Sziasztok!

 

Szeretnék a 2-3000 Ft-os cserélhető lencsés napszemüvegemet lecserélni egy kicsit komolyabbra.

 

Felhasználási terület: Terepkerékpározás (XC). Tehát fontos, hogy jól tartson, de nem DH-ra való szemüveg kell. Néha aszfalton is mennék, így hosszútávon is kényelmes legyen.

 

Igények:

- Max. 20-30 ezer forint

- Small kialakítás (keskeny fejre lenne)

- Karcálló lencse

- 2 - 3 év garancia

- Polarizált ?

- Fényre sötétedő lencse?

 

Az utóbbi kettő azért kérdőjeles, mert nem igazán tudom, hogy ez a két feltétel mennyire oldható meg egyszerre. Viszonylag kevés polarizált lencsével ellátott sport-szemüveget láttam, de számomra azért lenne fontos, mert nagyon zavaró mikor a nap becsillan a lencsén és szinte semmit se látok miatta. Ha jól tudom, a polarizált lencsének semmi negatív hatása nincsen, igaz?

 

A fényre sötétedő lencse is kicsit kérdéses számomra, ugyanis nem tudom mennyire működik ez gyorsan. Használnám nappal, este és erdőben is, változó körülmények között is. Mennyire ajánlott ilyen körülményekre egy ilyen típusú lencse?

 

Köszönöm! 

 



#93
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Nos, az érdekelne, hogy ki mit szokott csinálni a kiszakadt, kilukadt kerékpáros ruháival? Manapság már nem olcsó mulatság egy bringás gatyó, vagy mez, és mi van ha kiszakad? Tudtok e olyan helyet ahol meg tudják csináni?

Megragasztom.

Ha jól emlékszem akkor palmatex, vagy hasonló rugalmas gumiszerű ragasztóval javítottam már fekete bringás téli nadrágnak a térdét, mert bele térdeltem egy rücskös beton felületbe vele, és szintén fekete kabátnak az ujját, ami beakadt egy szögesdrótba és kiszakadt, amikor meg akartam kapaszkodni egy keskeny részen a mellettem lévő kerítésben. Így felnagyítva látszik, de amikor most elővettem, hogy lefotózzam, alig találtam meg rajta a hibát. Itt a képen éppen csillog és azért feltűnőbb.

 

Színre nem volt túl szép elsőre, de mivel fekete, ezért aktív szén tabletta porát bele nyomkodtam a még friss ragasztóba. Csinálhattam volna szebben is, de ez ilyen lett.

 

 

48520170606_113942.jpg


Balu1 módosította - 2017. június 06. - 11:59

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#94
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Egyszerre válaszolnék mindenkinek ha nem gond. Nem vagyok Endura nagykövet, van 2 gatyám, télikabátom, aláöltözőm :)

A betét a nadrágokhoz tényleg nem a legjobb ha önmagában használja az ember. De gondolom nem is arra való, nadrággal együtt már kényelmes és a vastagsága/párnázottsága is olyan mint egy önálló feszülős és betétes kerékpárosnadrágnak. Humvee van még ami már 3-4 éves és most a Singletrack III. Egyikben sincs háló vagy hasonló. A Humvee "nehéz", nem XC-re vagy teljesítmény orientált hegymászós kerékpárázáshoz való az biztos. 

Összekötni azért jó mert sort, így nem tapad deréktájon mint a feszülős nadrág. Együtt a kettő viszont nem csúszkál, nem lóg. Ezért nem vettem többek között az Alis-s vagy hasonló más nadrágot. A Singletrack könnyed viselet és nem ficánkol a szára sem, de a nyúlfaroknyi zavaró dolog amit pár hozzászólással ezelőtt jeleztem azt itt érezni. Ha kell teszek fel képeket :)

A Bergusonban van többféle. 

 

 



#95
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

ki nem állhatnám, ha lötyögne a gatya, már az is fájdalom, ha a nadrág szára csúszkál. :)

 

pont egy endura gatyát kukázok most, mert a gumírozás a combnál megnyúlt, és nem marad a helyén a szára :(



#96
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

pl az endurában (meg az összes normálisabb darabban) pont olyan a betét mint egy lukacsos anyagú tapinaci, és azt lehet a shorthoz patentolni

 

amúgy berguson ruhás boltja ?

 

Nem latom be miert jo otlet osszekotni a kettot?   Amit en kaptam, az is ilyen halos anyagu belso naci volt betettel, de nem maradt a helyen.

 

Megkerdem a Bergusont, koszi a tippet.



#97
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

9 eves vekony fiunak keresnek bringas nadragot, rendes betetest.   Tud valaki olyan helyet, ahol ilyen kis meretek vannak keszleten?

 

btw. baggy shortban betet az ultragaz.   Egyszer kaptam a felesegemtol egyet, hogy ha megyunk a fiammal tekerni, ne legyen se kenyelmetlen, se rohejes.

De a betetet pont a feszulos bringasnaci tartja a helyen, ennek hijjan egyszeruen nem lehet jo.  Ha valaki szegyell lycraban bringazni, az huzzon egy vekony shortot ra es kesz.

pl az endurában (meg az összes normálisabb darabban) pont olyan a betét mint egy lukacsos anyagú tapinaci, és azt lehet a shorthoz patentolni

 

amúgy berguson ruhás boltja ?


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#98
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

9 eves vekony fiunak keresnek bringas nadragot, rendes betetest.   Tud valaki olyan helyet, ahol ilyen kis meretek vannak keszleten?

 

btw. baggy shortban betet az ultragaz.   Egyszer kaptam a felesegemtol egyet, hogy ha megyunk a fiammal tekerni, ne legyen se kenyelmetlen, se rohejes.

De a betetet pont a feszulos bringasnaci tartja a helyen, ennek hijjan egyszeruen nem lehet jo.  Ha valaki szegyell lycraban bringazni, az huzzon egy vekony shortot ra es kesz.


  • Vejne kedveli ezt

#99
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Nekem nem jön be hogy bepattinthatós az endura betétje. Sőt a betét gagyibb minőség, mint az aldis...

Nekem egy jópár éves coolmax van, azóta lehet hogy fejlesztettek.
  • Vejne kedveli ezt
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#100
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

A végén csak Endura lett belőle: http://www.enduraspo...rack-iii-short/

Nyilván a tartósságról nem tudok írni, 6 napja van meg. Mentem vele egy 70 km-es pilisi kört és ma reggel egy 30-as körön CX bringán is kipróbáltam. Hibátlan. Egy nyúlfaroknyit érzem csak néha, hogy nem a sima kerékpáros nadrágban vagyok. Biztosan van ennél olcsóbb, de elég átgondolt, az Endura és nálam már bizonyított. Endura betéttel használom, össze lehet pattintani a short-ot vele így egy nadrág és nem élnek külön életet mintha csak felhúznék valamit egy betétes kerékpáros nadrágra (lsd az Ali-s). Hátránya egészen biztosan van, drága.