Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

VérKör túra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
14 hozzászólás a témában

#1
cakes

cakes

    fórumtag

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
  • LocationJászberény

nos ... nem jött össze időn belül a teljesítés :/ 
a végére ráadásul jól össze is törtem magam várgesztesről lefelé és bizony ha nincs jó sisak, akkor most szívószálon enném a csirkehúslevest. 
az önbizalmam nagyobb volt, mint a felkészültségem és (a saját hülyeségem miatt is) a vértes megbüntetett érte. 
a jutalmam ... néhány hét lábadozás itthon :) 

(de akkor is végignyomtam, még rokkantan is) :D



#2
cakes

cakes

    fórumtag

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
  • LocationJászberény

júli 18-ra tervezem :) 
remélem az égiek kedvesek lesznek hozzám ;) 



#3
pamutmamut

pamutmamut

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Végre megvan az első női kerékpáros teljesítő!

 

Férfiakat megszégyenítő ideje: 5ó 21p 46mp

 

Gratulálunk!

 

http://verkor.hu/ind...teljesit&ID=248



#4
pamutmamut

pamutmamut

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Facebook-on jelentkeztek. Most Vasárnap indulna a srác, bejárásra.

 

Az indulók 35%-a sikeres bicóval. Ez nagyjából azt jelenti, hogy 3-ból 1. Kemény a terep és nem feltétlenül a szintek miatt. A Sárkánylyuk völgy pl. tele van fatörmelékkel.

 

 



#5
Mammut

Mammut

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

Valaki most hétvégén, vagy a közeljövőben 11km/h-s átlaggal menne arrafelé?



#6
pamutmamut

pamutmamut

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Ennyire rosszul tájékozódnak az emberek :)

77 km 1600 m szinttel nem kemény, egy jó középtávnak felel meg, amihez a 7 óra nagyon kellemes szintidő még nekem is itt 60 közelében.

Persze csak ha megtalálnám mindenütt a mobil kódot, és megfelelő lenne a mobil net kapcsolatom. Ez így túl bonyolult kint a természetben.

 

De az dicséretre méltó, hogy feltettetek egy jó kis túra útvonalat (ahogy az is, hogy kitaláltátok a mobilkód egy ilyen felhasználási lehetőségét)

 

Az ugye tudjátok, hogy a jelzetlen erdei utakon szabad kerékpározni, de a jelzetteken csak akkor, ha azok egyben kerékpáros jelzett utak is. Így a kerékpárral teljesítőket jogosan megbüntethetik teljesítés közben (még ha szerencsére eddig nem is álltak erre rá a vértesi "réndzsörök".

 

Ez alapvetően így van ahogy mondod. Csak egy versenyen van pálya kijelölés és frissítés. Itt meg nincs. Pont így gondolkodott a feladók 90%-a ahogy te. Aztán valahogy mégis kicsúsztak. Az okok:

1. tájékozódás

2. technikai hibák

3. időjárás

4. edzetlenség

 

Igen sajnos tudjuk, hogy nem mindenhol szabad bringázni az erdőben. A honlapon szerepel is:

 

"Szabad az erdőben kerékpározni?

Nem mindenhol! Olyan turistautakon szabad, ahol külön piktogram jelöli. A túra NEM csak ilyen helyeken halad. Tapasztalataim szerint az erdészek megtűrik a kerékpárosokat az erdőben. Nem ismerek olyat akit emiatt megbüntettek. Természetesen semmilyen felelősséget nem vállalok. Ha bizonytalan vagy indulj gyalog, úgy nem lehet baj!"



#7
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Azt hiszem megszületett az ország legkeményebb túrája! 37-ből 14 sikeres (kerékpáros) teljesítés. Az indulók 38 %-a tudja 7 órán belül teljesíteni. Eredetileg nem ez volt a célunk, de tény hogy nagyon kevés ez a 7 óra! Azonban most már nem fogjuk módosítani a szintidőt. 

 

Szóval srácok és lányok harcra fel! Vár a Vértes!

 

www.verkor.hu

Ennyire rosszul tájékozódnak az emberek :)

77 km 1600 m szinttel nem kemény, egy jó középtávnak felel meg, amihez a 7 óra nagyon kellemes szintidő még nekem is itt 60 közelében.

Persze csak ha megtalálnám mindenütt a mobil kódot, és megfelelő lenne a mobil net kapcsolatom. Ez így túl bonyolult kint a természetben.

 

De az dicséretre méltó, hogy feltettetek egy jó kis túra útvonalat (ahogy az is, hogy kitaláltátok a mobilkód egy ilyen felhasználási lehetőségét)

 

Az ugye tudjátok, hogy a jelzetlen erdei utakon szabad kerékpározni, de a jelzetteken csak akkor, ha azok egyben kerékpáros jelzett utak is. Így a kerékpárral teljesítőket jogosan megbüntethetik teljesítés közben (még ha szerencsére eddig nem is álltak erre rá a vértesi "réndzsörök".


  • pamutmamut kedveli ezt

#8
pamutmamut

pamutmamut

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Azt hiszem megszületett az ország legkeményebb túrája! 37-ből 14 sikeres (kerékpáros) teljesítés. Az indulók 38 %-a tudja 7 órán belül teljesíteni. Eredetileg nem ez volt a célunk, de tény hogy nagyon kevés ez a 7 óra! Azonban most már nem fogjuk módosítani a szintidőt. 

 

Szóval srácok és lányok harcra fel! Vár a Vértes!

 

www.verkor.hu


pamutmamut módosította - 2014. június 15. - 09:47


#9
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Végig mentem rajta, szerintem nagyon jó az útvonal, de elég melós. Előre is gratulálok, ha lenyomod 3 óra alatt! 

Azt írtam, hogy végig lehet és nem azt, hogy végig fogok menni 3 óra alatt. :) Külön nem fogok miatta váltós montira ülni, még a gondolata is szörnyű :) .



A sebesség mindent megold.

 


#10
MSanyi

MSanyi

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Szerintem nem a táv és a szintidő a nehéz, hanem az, hogy ne tévedjen el az ember, mert ezt a távot terepen 3 óra alatt le lehet nyomni. Még bejárom az általam nem ismert szakaszokat, aztán nekiugrok.

Végig mentem rajta, szerintem nagyon jó az útvonal, de elég melós. Előre is gratulálok, ha lenyomod 3 óra alatt! 



#11
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

12-ből - 3-ra romlott az arány! Hajrá srácok-lányok! Mutassátok meg ki a kemény!

Szerintem nem a táv és a szintidő a nehéz, hanem az, hogy ne tévedjen el az ember, mert ezt a távot terepen 3 óra alatt le lehet nyomni. Még bejárom az általam nem ismert szakaszokat, aztán nekiugrok.



A sebesség mindent megold.

 


#12
pamutmamut

pamutmamut

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

12-ből - 3-ra romlott az arány! Hajrá srácok-lányok! Mutassátok meg ki a kemény!



#13
pamutmamut

pamutmamut

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Az eddigi mérleg:

 

8-ból, 3 kerékpáros ment szintidőn belül. 

 

Nem gyerekjáték!



#14
Németh Gábor

Németh Gábor

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Nagyon klassz hely és útvonal érdemes kipróbálni.

Én egy adott szakaszán korábban valóban a véremet adtam érte, de megérte :)

 

Drószamárra mindenki!



#15
pamutmamut

pamutmamut

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Sziasztok,

 

Talán még nem hallottatok róla. Elindult egy újfajta kerékpáros túra a Vértesben. A neve VérKör. A túra 77 Km hosszú és 1600 méter szintet tartalmaz. A teljesítéshez szükség van egy okostelefonra és mobil internetre. Az erdőben kihelyezett QR kódok olvasásával lehet igazolni a teljesítést. A szintidő 7 óra.

 

Lehet készülni! Most indult el az első bringás! http://verkor.hu/ind...esit&ID=19#gorg

 

Bővebb info: http://www.verkor.hu

 

verkorlogo.gif


  • Németh Gábor kedveli ezt