Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Téli tekerés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
881 hozzászólás a témában

#861
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Húúúúúúúúúúúúááááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Most voltam kint a hóban bicózni!!! Egyenlõre még csak a garázs elõtt és az utcán, de holnap kegyetlenül felmegyek a hegyre az már egyszer tuti!!!!
A MOFO dh olyan módon tapad, hogy ezt tényleg nem gondoltam volna!!!
Az LX V is jól muzsikál, csak kicsit hangos!!!!!!

Ki jön holnap ? ? ?  ;D

#862
bumi

bumi

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
Szejintem ha má teli gumit akasz  akkor neked egy Maxxis Swampthingot ajánlok!

Nékem bevált...4
Ha ijet veszel,és elkezdel tekelni tuti hogy el fogsz nyalni!
(Csak vicceltem4)
Tehát király!
Vedd meg!



#863
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
Ha leesik a hó én ikább megyek sífutni! Az is majdnem olyan jó, mint a kerózás.
A gumikra viszsatérve egyszer láttam Ausztriában spec. téli gumit egy montin. Kis szegecsekkel volt tele és tök jó nézet ki, csak biztos nyagyon drága, meg itthon nem is biztos, hogy kapható.

#864
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Kéne szerezni egy mikulás ruhát, és mókázni egyet a sípályán.  ;) ;D Kiváncsi vagyok az emberek arcára ! (már úgy dec 24 fele, mikor emberek karácsonyi hangulatban vannak) ;D  ;D

#865
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
jaja!!! Tök jó!!! ;D

#866
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Itt az idõ készülni!  ;) Hamarosan itt az elsõ hó!  ;D

#867
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
jappa:)

Hat igen teli variacioknl vagyunk ugye..
En is probalkoztam mar vele de baromi sok ido megalkotni egy ilyen szogeskulsot, es hamar tonkre is megy , jahh es a csere sem egyszeru egy ilyennel , elonye olcsobb sokkal .
 A szoges kulsovel kapcs nem csak a szogek teszik teligumiva hanem mint minden ilye idore gyartott gumi /lasd autok / a gumi is puhabb .Es a fembetetek kiszedhetok , tehat ha csak friss hoban vagy akkor csak ki kell szedegetni , igaz ez is idobe tellik de sokkal egyszerubb ... es profibb.  Quuuu sokba kerul az igaz , de egyszer kell megvenni.Ez nem ugy hasznalodik mint egy nyari kulso igaz nem is kell betonra hasznalni ..en egy fanatikus allat vagyok  telen :)) imadom szetfagyasztani a labam es az orrom . ..........
..Nincs is annal jobb , mikor a radiator kozott olvad ki a labfejed...killer tom

#868
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Tavaly telen nem volt olyan ido, hogy szoges gumi kellett volna. A friss hoba, meg barmilyen butykos cucc jo, mert akkor az meg tok jol tapad. A szoges dolog igazabol a jeges, kemenyre letaposott reszeken hatasos. Viszont azokon a reszeken szog nelkul jobban lehet fejlodni ;)
Amugy hazilag is lehet gyartani szoges gumi. Kell valamilyen nem tul nagy butyku gumi belecsavarni facsavarokat, belulre egy slickre lekoptatott kulso (a csavarvegek altal okozott defekt ellen), es kesz is. Az a jo, ha a csavar nem log ki tulsagosan, mert akkor inkabb veszelyes lesz, mint hasznos.


#869
kempelen

kempelen

    kvázigazda

  • admin
  • 189 hozzászólás
Na azért nem kell megijedni, nem leszel annyira pufók...

#870
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
pontosabb cim :http://www.nokian.com/bike

#871
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
hey .....ha hoba akartok tekerni akko a www.nokian.com ra menjetek fel van teligumija  en is arra gyujtok :)...
a nokian 296 azt ma probaltam is tavaly ehhh arra ha beledoglok is oszegyujtom a pezt ...
ez szoges gumi (296 femtuske) van benne szal el a kezekel onnan..:))
hazolag is lehet csinalni de hamar elhasznalodik ..
ezt egyszer kell megvenni nagyon jol birja a haverom a telet ezzel huzta vegig es eleg tartosnak bizonyul  ...aki hoban bicozott mar tudja milyen erzes gyujtsetek ra megeri ....killer tom    

#872
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Hey Kempelen!

Neked is köszi a hasznos infókért. Ha itt lesz az ideje akkor hasznosítani fogom a leírtakat! Csak nem tudom még, hogy fogom megszokni, hogy a testem egy hobbi szumó birkozóé lesz vagy mint inkább mint a Michelin bábúé ;D ;D ;D

Zöldfülü

#873
kempelen

kempelen

    kvázigazda

  • admin
  • 189 hozzászólás
Dear Zold!

Zorg úrral régóta toljuk a téli tekergést, és ezalatt mindegyikünknek kialakult a saját sufnituning szerelése.
Ruhából a sajátom a következõ:
- Alulról indítva, végy a közeli military boltban egy német vagy svájci katonai zoknit, lehetõség szerint sízokit, kb. 700-1000 pénz lehet, az enyém frottír talpú és combközépig ér. Végy egy-vagy két férfi harisnyát, lehetõleg pamutot, vagy jégeralsót. Húzz fel egy alsógatyát, rá a harisnyát, hidegebb idõben rá a jégerke, arra kívülrõl a biciklisgatya, majd térdig és -re fel a zokni. Mivel én klipszban tekerek, egy magasszárú sportcipõ öltöztet kívülrõl lábon. Ha nagy a hideg és esik a dzsumesz a kamásli sem lehet hátrány, bár nekem nincs, radikálisabb esetekben a nejlonszatyor kívülrõl a védõ.
Felül: - hosszú hátú orosz gimnasztyorka, rá egy kapucnis poló, rá!! egy pamut garbó, rá kívülrõl egy hosszú újjú poló. Garbó nyakát felhúz, ameddig tudod, van egy vékonyabb és egy vastagabb kapucnisom, hideg szerint ezt felteszem, rá a bukó, és kész. Én a sapkát nem komázom, mert szabadon van a nyakam, így viszont az egész nyakad takarja a kapucni és a ráhúzott garbó. Kesztyûnek hesználtam síkesztyût, most egy svájci tiszti bõrkesztûm van, télre alá veszek még egy vékonyabb kötöttet. Hátizsákba rakva viszek egy szélkdzsekit a folyékony áldás ellen. Ha betartod kb. úgy nézel ki, mint egy tiroli túrista, és egy nyújorki gettófeka egymásra montírozása.

Ami a lényeg az ízületeket vastagon takard mert kifagyhatnak. Nekem a bokám kattog, jobb nem lesz. Másik fontos, én a biciklis gatyát mindig viselem, mert a hátsód alatt így jó vastag a réteg. Az aranyér eléggé gázos cucc, nem akkora érték, mint a neve mutatná.  

Különben a téli tekergés vadállat, csak rövidebb túrákat kell nyomni, de az élmény kárpótol a félvéka koloncért.

#874
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Szegasztok!

Kicsit véres kézzel,de itt vagyok...

no... hóba gumi?

hmmm

Ha jól tudom, vannak speciálisan hóra, illetve jeges útra külsõk, de Én a Panaracer brutál sárgumiját nyomom...

PANARACER SPIKE...

és nem kerül annyiba, mint egy speckó gumi... de kábé annyit ér... (mondjuk a jeges úton a speckó lealázná...)

Szal szerintem egy jó sárgumival nyugodtan próbálkozhatsz...

Csõváz és hátszél...
Joghurt nem jó hóban... Paraferee voltam...

#875
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Major:

nem tudom pontosan, hogy melyik gyártónál, de láttam valahol kifejezetten hóra való gumit.
kislust

#876
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Alapvetõen két dolog merült fel bennem miközben olvastam a topicot:

1: Ha ennyi cucc van rajtad hogy nem kapja szét a fogaskerék a gatyádat ? ? ?
Aztán ráhöttem, hogy ezt már én is megoldottam ;D : Meg is osztom veletek hogy kell ezt! IKEA-baan lehet kapni kábel összefogására alkalmas tépõzáras kis csík bigyókat! Szürkék! Ez bbõl vegyél kettõt, ez így pont 6 darab! Egy nem éri át a vádlid az tuti, de kettõ biztosn!!!! Szóval  így lesz 3 darad tépõzáras cucc, amit ha jól raksz fel a gatyára - 1. alúlra, cipõ fölé, 2. Oda, ahol bekapná a gatyeszt, 3. az egész fölé, hogy ne lógjon rá a gatya felûlrõl sem!!!! - akkor tuti ép marad a nadrágod!ú

2:Ez már kicsit húzósabb, és nem is tudom hogy léne megoldani! Szóval mlyen gumi, amival télne, hóban lehet tekerni ? ? ? Nekem MAXXIS M.O.F.O: DH-m van ami elég brutál, de tuti, hogy hóban semmit nem ér!!!! Szóval mivel mennyek hóra ? ? ?

#877
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Paraferee: Köszi az infókat. Mégegyszer elolvastam az elsõ leveledet és rájöttem, hogy ami abban van az tuti megoldás nekem is mivel én 0 fok alatt biztosan nem pattanok nyeregbe.

Zöld

#878
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Szasz!

hááát majd nem...

a thermo gatyák tényleg testhez simulnak, DE a lényeg az anyagukban van...
Levegõznek, a tested párologtatott nedvességet elvezetik, melegen tart... ;D

Az árát ne kérdezd... szerintem 15lepedõ körül van... de nem tudom pontosan...

Én amennyit tekerek télen(szinten tartás céljából...)arra pont elég a fentebb sorolt felszerelés is... :)

Na csõváz és hátszél...
Joghurt nem romlana meg, de melege lenne... ;D Paraferee voltam...

#879
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Üdv Para!

A Thermo gatya olyan mint a sínadrág, vagy vékony és vízálló de meleg? Kb. mennyi pénz egy ilyen? Felsõben is van ilyen?

Yoghurt ha thermo cuccot venne megromlana?

Zöldfülü

#880
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hali!

No... ez igen jó kis téma...

Én a magam részérõl hiányát szenvedem THERMO gatyáknak, így télen, hogy ne fagyjon be a hátsóm, egy pamut melcsiben tekerek, ami alatt egy tetshez álló alsót viselek. (ez -5¢Cig alkalmas... tesztelve...)
Felül: trikó, sztreccses pulcsi, pamut melegítõ felsõ, plussz széldzseki (szintén -5¢Cig tesztelve...)
Kézre: Kedvesemtõl kaptam egy (reklám nélkül) ADIDAS kerós téli kesztyût... (-5¢Cban 2órányit OK, aztán gémberedések jelentkeznek...)
Láb: egy darab vékony zokni, plussz egy pamut vastagabb...
Fej: sapka, plussz SISAK... ;D

no igen, a ló... ez is jó... ha van már hó az egy másik dolog... ha csak hidegek vannak, elég (szerintem) a viaszos olajzás a láncokra és bowdenekre...

Havazás esetén ÓVATOSAN a tekergõzéssel...
Sokan szeretik sózni az égi áldást, ami a gumiknak nem igazán áldás már...

No, részemrõl ennyi... meg egy lélekmelegítõ elõte... ;)

Csõváz és hátszél
Paraferee voltam... Joghurt a hidegben megfagy... :(