Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kerámia csapágyak

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
9 hozzászólás a témában

#1
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás
dzsonhee: Köszönöm a cikket érdekes és tanulságos volt

Kihagytad a kevesebb ellenállást. Országúti kerékszetteknél szerintem bõven észrevehetõ a különbség.


Valóban. Van különbség, ha nem lenne tömítés a csapágyakon, akkor fontos is lehetne, de így.... az átlagos bringásnak valószínûleg nem éri meg a pluszköltséget

Kobormuki: Nem tudom, te hogy vagy vele, de a hosszabb élettartam igen is fontos. Shimano csapágyak nem szeretik a sarat, ezért akarok valami jobbat elsõsorban tartósság másodsorban a csekély gördülési ellenállás miatt.


OK, majd meséld el a tapasztalataidat. Az, hogy egy csapágy mennyire bírja a sarat nem elsõsorban a szigetelésétõl függ? Én úgy értettem az elõzõ hozzászólásomban, hogy mivel a csapágyház tipikusan acélból készül, a golyó hiába tart tovább, a csapágy élettartama nem lesz sokkal hosszabb a kerámia golyótól.

#2
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Kobormuki: Nem tudom, te hogy vagy vele, de a hosszabb élettartam igen is fontos. Shimano csapágyak nem szeretik a sarat, ezért akarok valami jobbat elsõsorban tartósság másodsorban a csekély gördülési ellenállás miatt.


#3
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás

Lehet, hogy nem lesz népszerû a véleményem, de van értelme a kerámia csapágyaknak bringák esetén? Szerintem a kerámia golyóknak 4 elõnye van 1) nagyon nagy méretpontosság, 2) magas hõmérsékletet, vegyszereket jól bírja, 3) nem vezeti az áramot, 4) hosszabb élettartam. Szerintem a bringáknál ezek közül igazából egyik sem fontos, mert nem ezek a szûk keresztmetszetek. Vagy rosszul látok valamit????


Kihagytad a kevesebb ellenállást. Országúti kerékszetteknél szerintem bõven észrevehetõ a különbség.

#4
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Keveset saraztam vele. Mondjuk nem vagyok könnyû (92 kg), de fullyban van. A shimano nekem kegyetlenül megszorult, megutáltam.

#5
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
ha jól emlékszem egyszer már linkeltem ebben a témában a következõ cikket:

http://www.bocabeari...TION AUGUST.pdf

ez nagyjából 4 évvel ezelõtti véleményeket tartalmaz... ki tudja mi változott azóta

#6
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás
Lehet, hogy nem lesz népszerû a véleményem, de van értelme a kerámia csapágyaknak bringák esetén? Szerintem a kerámia golyóknak 4 elõnye van 1) nagyon nagy méretpontosság, 2) magas hõmérsékletet, vegyszereket jól bírja, 3) nem vezeti az áramot, 4) hosszabb élettartam. Szerintem a bringáknál ezek közül igazából egyik sem fontos, mert nem ezek a szûk keresztmetszetek. Vagy rosszul látok valamit????

#7
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Én hibrid kerámiás (kerámia golyók) aerozine középrészt használok. Az enyém olcsó volt (30 euro körül). Beszerelve nagyon puhán járt, nem akart a hajtómû pörgése megállni. Több mint 1 év hobbi használat után szétszedve mintha a jobb oldali kicsit rágna, de összerakva nem érezni. Szerintem az enyém nem lesz túl tartós, de legalább nem volt drága (az eredeti xt-nél mindenképpen jobb).


saraztál vele sokat?

csak mert a 30 euró az vagy 2x annyi, mint egy shimano csapágy, ami nálam már 3 éve hibátlanul bírja a mindennapi használatot

#8
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Az a kérdés, hogy a tiedben is az acél alkatrészek (golyópálya) adták-e meg magukat?


#9
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Én hibrid kerámiás (kerámia golyók) aerozine középrészt használok. Az enyém olcsó volt (30 euro körül). Beszerelve nagyon puhán járt, nem akart a hajtómû pörgése megállni. Több mint 1 év hobbi használat után szétszedve mintha a jobb oldali kicsit rágna, de összerakva nem érezni. Szerintem az enyém nem lesz túl tartós, de legalább nem volt drága (az eredeti xt-nél mindenképpen jobb).

#10
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Sziasztok!

Nem találtam ilyen topikot, szétszórva minimális infóhoz jutottam. A középrészem viszont a végét járja (BB30 Press Fit).
Márkákat és tapasztalatokat (tartósság, ellenállás, hol olcsóbb, stb) kérnék.

Természetesen jöhetnek egyéb (kerék) csapágyakról is infók.

Köszi