Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Használt bringa hátsókerekének esete


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Szabii

Szabii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 posts
Azt nem tudom hogy mennyit ér, nekem nincs rá szükségem mert a bringám nem hagyom ott sehol. Egy tipp volt a lopás ellen...

#2
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 posts

Tudom, hogy nem ez a megoldás, de ha rendszeresen kint kell hagyni a bringát, lehet érdemes beruházni egy ilyenre..
ZEFAL LOCK N'ROLL GYORSKIOLDÓ KÉSZLET KERÉKHEZ + NYEREGSZÁRHOZ - Bringa Butik Webáruház


Nekem egyszer beragadt egy ilyen, úgy, hogy a gyorszár fogantyúja meg sem mozdult, amikor puszta kézzel próbáltam kinyitni. Viszont egy harapófogóval 10 másodperc alatt szétfeszítettem. Ennyit ér...

#3
Szabii

Szabii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 posts
Tudom, hogy nem ez a megoldás, de ha rendszeresen kint kell hagyni a bringát, lehet érdemes beruházni egy ilyenre..
ZEFAL LOCK N'ROLL GYORSKIOLDÓ KÉSZLET KERÉKHEZ + NYEREGSZÁRHOZ - Bringa Butik Webáruház

#4
derdos

derdos

    új vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Miután összeraktam végre, és bringára ûltem, akkor vettem észre, a csengõt is leszedte! ... BRAVÓ!!! (volt vagy 500 forint újkorában) SAJNÁLOM AZT AZ EMBERT BIZTOSAN BOLDOGTALAN!!!

#5
derdos

derdos

    új vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
A történetet annyival egészítem ki, hogy tegnap reggel amikor a kocsibol láttam, hogy hiányzik a hátsó kerék (A Margit híd alatt a rakpartra lekanyarodva láttam a szomorú képet), szóval nem álltam már meg helyszínelni, mentem tovább kocsival a munkába. Délutánra vettem kereket, kocsi leparkol, bringa összeszed - irány haza... ... az a "kedves ember" a pedálomat is lelopta, cserébe otthagyot egy felemás pár ócskát. A lényeg, hogy ahhoz már szerszám kell, és idõ - nem sajnálta emberünk. - Így megnyugtattam magamat, hogy nem a gyorszár tehet róla.... amit el akarnak lopni azt ellpoják...
Ha legközelebb napokra ott kell hagynom valamiért, akkor a két kereket összezárom a vázzal (persze az egyébként erõs MASTERLOCK U lakatomat még úgy is levághatja egy flexxel...)...

#6
nicecleanpot

nicecleanpot

    vendég

  • fórumtag
  • 158 posts
fémhulladék. képesek egy szöget is kiszedni valahonnan, mert fém. szegeden láttam elég sok olyan ütött-kopott tescós kaliberü mtb-t, ami le volt zárva, és elsõ-hátsó kereke ki volt lopva (ráadásul több bringát néhány utcára egymástól). én sem értettem, mert annyira fos kerekek, hogy használatra nem nagyon jó (kivéve annak akitõl ellopták), eladni nem lehet, mert a vaterán kb 1 ftért menne el, azt meg nem hiszem, hogy azért vette ki, mert tõle is elvették, és pont az a néhány kerék hiányzott. felháborít, hogy a mocsok féreg, azért 150 ft-ért amit kap érte, és vesz valahol egy kicsit, azért képes megszopatni, mert ugye nem az értékrõl van csak szó, hanem a bosszúságról. hát nem tudom, egy lehetõséget látok, nem szabályos, de ha meglátom, hogy babrál, akkor, beviszek neki két olyat hogy elfekszik és elhúzok a fenébe. (vagy õ nekem:( - fel a fejjel!

#7
derdos

derdos

    új vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Margit híd budai hídfõnél kellett hagynom két napra a 15 éves Corratec alap szintû treckingemet (tavaly vettem használtan, miután ellopták a KONA DEW-omat). Ülést kivettem, elsõkerék+vázat zártam egy oszlophoz. Ma reggel mentem volna munkába vele.... ... hátsó kereket ellopták. Már rutinos károsult vagyok (10 év alatt 4 ellpoott bringával). A legnagyobb bajom, hogy a társadalomba vetett hitemet csak nehezen tudom visszaépíteni. Mindenesetre annak az embernek azt üzenem, hogy megbocsájtok! HA kell neki egy biciklí - szívesen adok egyet. - keressen meg ed-e@freemail.hu -n. De azt nem értem, egy használt, kopott fogaskerekes semmilyen hátsó kerékkel mit kezd. Ez valóban talány marad számomra....