Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Technikai edzés

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
77 hozzászólás a témában

oroberto

oroberto

vendég

• fórumtag
  • 108 hozzászólás

Sziasztok! Lehet nem éppen  legmegfelelőbb topicban teszem fel a kérdésemet, de remélem valaki tud segíteni. A közeljövőben vásárolni fogok egy komolyabb országúti kerékpárt, érdemes lenne-e amatőr szinten versenyeznem és megmérettetni magam a következő adatok tükrében: jelenleg(jobb híján) egy 2004-es Merida mountain bike-kal, 26-os kerekekkel, a zalai dombok között 60-65 kilométeren stabilan tudom hozni a 27-27.5 km/h átlagot, ~165-ös átlagpulzus mellett. Lenne keresni valóm egy országútival amatőr szinten versenyeken? 

Köszönöm a választ!

PM Ment!

Let's roll!

balintblg

balintblg

újonc

• fórumtag
  • 1 hozzászólás

Sziasztok! Lehet nem éppen  legmegfelelőbb topicban teszem fel a kérdésemet, de remélem valaki tud segíteni. A közeljövőben vásárolni fogok egy komolyabb országúti kerékpárt, érdemes lenne-e amatőr szinten versenyeznem és megmérettetni magam a következő adatok tükrében: jelenleg(jobb híján) egy 2004-es Merida mountain bike-kal, 26-os kerekekkel, a zalai dombok között 60-65 kilométeren stabilan tudom hozni a 27-27.5 km/h átlagot, ~165-ös átlagpulzus mellett. Lenne keresni valóm egy országútival amatőr szinten versenyeken? 

Köszönöm a választ!

_Alex_

_Alex_

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.084 hozzászólás

Van valaki, aki esetleg leszedte ezeket a videókat és meg tudná velem osztani? Sajnos már nem elérhető. :S

Le tudod tölteni, pl. böngészőbe épülő videó letöltővel.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_

Reaper146

Reaper146

vendég

• fórumtag
  • 51 hozzászólás

A két legjobb oktatóvideót feltöltöttem ide:
https://docs.google....bG9DcUFiclJ1U3M
(Remélem, mûködik a megosztás, én az egyik fájlt nem látom, csak ha belépek google account-tal. Ja, és bocs a wmv-ért, de ez az eredeti formátum :-))
"West Coast Style" alapok és freeride, ha valaki szeretne rákeresni. Ja, most nézem csak, van honlapjuk (http://westcoaststyle.net), ahonnan bagóért letölthetõ. Tehát ha tetszik, az a tisztességes, ha megveszed (én is fizettem érte anno...).

Van valaki, aki esetleg leszedte ezeket a videókat és meg tudná velem osztani? Sajnos már nem elérhető. :S

MJani01

MJani01

maximus

• fórumtag
  • 15.737 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Fehérváron is elkezdtünk gyerekekkel foglalkozni.

iulfnH83qpYQ0.jpg

• donciccio és zscs kedveli ezt

A sebesség mindent megold.

[Newman]

[Newman]

vendég

• fórumtag
  • 16 hozzászólás
Idén kezdtem országútizni és szeretnék jövõre picivel jobban teljesíteni a szezonban. Van egy MTB-m- is, szóval télen ha nincs annyira hideg akkor beiktatom az edzésbe, de elsõsorban görgõzésre, úszásra és konditermi edzésre építenék.
Mi az amit egy ilyen CSC-s felmérésen illetve edzéstervezésen adnak? Tekintve hogy nem tehetem meg hogy kint tekerjek országútival ahol melegebb van csak azért hogy eddzek.

Egy felmérésre szerintem mindenképpen elmegyek, mert bár idén 2000km-t beletoltam a bringába, mégsem tudom mire vagyok képes és hol vannak a megfelelõ zónák. Van pulzusmérõ órám, de nem hiszem el amit maximum pulzusnak kiír.

Heti hány edzéssel számoljak és milyen távon/intenzitáson ha semmi más nem számít csak az hogy meglegyen az 5-6000km edzéstáv a téli alapozásban? Állóképesség és intenzitás.

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

nyisd fel ostoba szemem kérlek! :)

Arra vannak nálam sokkal (!) alkalmasabb személyek.

Kisrozi, szívesen. :)

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

Sly78

Sly78

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Elõször is, a témának ez a topikja: http://forum.bikemag...stervezes-5144/
...és itt szintén téma volt: http://forum.bikemag...tervem-hu-4804/

Tartok attól, az orvosi terheléses EKG edzéstervezéshez nem fog biztosítani elegendõ információt, ezért is írtuk, hogy egy szakosodott labort keress fel inkább erre a célra. Csak példaként, nem vesznek vért (módszertõl függõen) 1 vagy 3-percenként a fülbõl laktát értéket mérni, ami meglehetõsen fontos lenne.
Olyan helyet keress fel, amit Zoli is írt, Cardio Control, vagy csc.hu, de van még pár, akár olcsóbbak is, érdemes szétnézni.
A következõ cikkeket mindenképp olvasd el, beleértve alul a hozzászólásokat is, a szakmában elismert emberek írták illetve szóltak hozzájuk:
Edzés
Edzés: Készülj a kerékpáros szezonra!
...stb.

Sly78: olyan tévhitben élhetsz az edzéstervezéssel kapcsolatban, mint én tavaly. Tolj végig egy szezonnyi edzést és összeáll a kép! ;) Tényleg! :)

nyisd fel ostoba szemem kérlek! :)

Kisrozi

Kisrozi

vendég

• fórumtag
  • 95 hozzászólás

Tartok attól, az orvosi terheléses EKG edzéstervezéshez nem fog biztosítani elegendõ információt, ezért is írtuk, hogy egy szakosodott labort keress fel inkább erre a célra. Csak példaként, nem vesznek vért (módszertõl függõen) 1 vagy 3-percenként a fülbõl laktát értéket mérni, ami meglehetõsen fontos lenne.
Olyan helyet keress fel, amit Zoli is írt, Cardio Control, vagy csc.hu, de van még pár, akár olcsóbbak is, érdemes szétnézni.
A következõ cikkeket mindenképp olvasd el, beleértve alul a hozzászólásokat is, a szakmában elismert emberek írták illetve szóltak hozzájuk:
Edzés
...stb.

Sly78: olyan tévhitben élhetsz az edzéstervezéssel kapcsolatban, mint én tavaly. Tolj végig egy szezonnyi edzést és összeáll a kép! ;) Tényleg! :)

Nagyon szépen köszönöm

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Ok, elmegyek egy terheléses EKG-ra újra. Egyébként egy emelkedõ emelkedését, hogy lehet a leginkább szimulálni? Mondjuk spining-en, szobakerékpáron?

Edzés
...stb.

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

Sly78

Sly78

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Igazad van tévedet az órám, 3 éve a Cardió Controll Kft-nél végzett terheléses vizsgálaton 190 volt a max pulzusom amennyiben még ez sem elegendõ bizonyíték tõlünk hazugoktól akkor elküldhetem a 30 oldalas eredményt és orvosi véleményt amiben még az érfalrugalmasságomról is olvashatsz.

Tudom Gaboca, talán télen lesz idõm alapozni.

senki sem nevezett hazugnak senkit.

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.003 hozzászólás

érdekes, hogy itt mindenki szervezete meghazudtolja az összes létezõ, maximum pulzus kiszámítására valaha is kiagyalt képletet :)

az viszont kétségtelen, hogy még huszonéves elit evezõ olimpikonok között is hihetetlen eltérések mutatkoztak a mért maximum pulzus terén, szóval ezek a képletek túl sokat nem mondanak. de ezeket az eredményeket laborban mérték, nem szentendre citycrosson...

Igazad van tévedet az órám, 3 éve a Cardió Controll Kft-nél végzett terheléses vizsgálaton 190 volt a max pulzusom amennyiben még ez sem elegendõ bizonyíték tõlünk hazugoktól akkor elküldhetem a 30 oldalas eredményt és orvosi véleményt amiben még az érfalrugalmasságomról is olvashatsz.

Tudom Gaboca, talán télen lesz idõm alapozni.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.258 hozzászólás

44 éves vagyok az Szentendre Citycrosson 192 volt a max, 173 az átlagpulzusom.

Azé mee edzetlen vagy! :cool2:

Sly78

Sly78

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Ok, elmegyek egy terheléses EKG-ra újra. Egyébként egy emelkedõ emelkedését, hogy lehet a leginkább szimulálni? Mondjuk spining-en, szobakerékpáron?

én is elmentem. legalább megnyugszol, hogy rendben vagy. ha meg nem, akkoe inkább ott derüljön ki...

Kisrozi

Kisrozi

vendég

• fórumtag
  • 95 hozzászólás

érdekes, hogy itt mindenki szervezete meghazudtolja az összes létezõ, maximum pulzus kiszámítására valaha is kiagyalt képletet :)

az viszont kétségtelen, hogy még huszonéves elit evezõ olimpikonok között is hihetetlen eltérések mutatkoztak a mért maximum pulzus terén, szóval ezek a képletek túl sokat nem mondanak. de ezeket az eredményeket laborban mérték, nem szentendre citycrosson...

Sly78

Sly78

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.003 hozzászólás

vegyél egy rendes pulzusmérõt. 38 évesen 196? kicsit fura. amúgy meg vagy edzetlenség, vagy valami más. terheléses EKG-t csináltatnék.

44 éves vagyok az Szentendre Citycrosson 192 volt a max, 173 az átlagpulzusom.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

Sly78

Sly78

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

én is 40 környéki vagyok(években) és nekem is 200 környékén van a max pulzusom, huszon éves koromban meg 220 felett volt(terheléses EKG-n is mérték)

ja, nekem 300.

Kisrozi

Kisrozi

vendég

• fórumtag
  • 95 hozzászólás
Sziasztok

Köszönöm a sok hozzászólást. Off topic : Elnézést, de nem találtam jobb topicot . Hova írjam ?
Pulzusmérés. Sigma 9.1 -el mérem, illetve másik sigmával ellenõriztem, mérés nem lehet hiba.
Edzetlenség, illetve nem megfelelõ állóképesség, én is gondoltam rá bár van egy két zavaró dolog, pl, hogy egy percen belül a terhelés után jelentõsen visszaesik a pulzus.
Gondoltam esetleg kicsi tüdõkapacitásra is. Az oxigén "hiány" eredményezhet hasonló tüneteket.
Valóban talán a legegyszerûbb, ha valamilyen (kerékpáros) laborban kivizsgáltatom, mert a kardiológián a terheléses ellenõrzésen azt mondták, semmi gond a szívemmel.

Köszönöm szépen a tanácsokat, ha valakinek valami még eszébe jutna megköszönném.

Üdv

SerpaPerec

SerpaPerec

vendég

• fórumtag
  • 403 hozzászólás

mennyi a max pulzusa akkor? 196? 200? persze a max pulzus kiszámolására használatos képletek nem szentírások, de akkor is túl magasnak tûnik. mondjuk ez amúgy tényleg offtopic, igazad van.

én is 40 környéki vagyok(években) és nekem is 200 környékén van a max pulzusom, huszon éves koromban meg 220 felett volt(terheléses EKG-n is mérték)