Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Milyen világban élünk??? (kerékpáros atrocitások)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13 hozzászólás a témában

#1
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
A birkák járdán való kerékpározásának csökkentése érdekében folytatott harc egyetlen, használható eszköze a kutyaszar. jó vastagon.mert ezek képesek arra, hogy felvigyék a kibaszott emeletre a teszkósvastagbütykösgumisbiriglijüket, s szaros kerékkel ez elég gáz. Tehát, nincs más megoldás, mint teleszaratni a gyalogoknak a kutyusokkal a járdát. S szent a béke.
Ez a gyalogok számát is csökkenti, mert vmiért a finnyásabb, nyápic fajtája utálja, ha kutyaszarba lép, inkább megy kocsival, vagy tömegizével.
A kerékpárutak úgy szarok ahogy vannak,a gyerekkocsisokkal/gyalogosokkal/iskolából hazaoldalgó betépett szinesmicisapkás gimnazistákkal, kutyaszaratókkal :-DD együtt. tehát, ha ezen utóbbi népcsoport is a járdáját szaratná, akkor 1: nem oldalogna a párotok elõtt a retves panelkutyájával..2: riogatná a kerékpárosokat a folytonos odaszaratással..
normális utakat kell építeni, ahol elfér az összes közlekedõ barombandi kerékszámtól függetlenül, s nem kell az IFAnak mögöttem hesszelni, hogy elfér/nemfér laza gyilkolás nélkül.

#2
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

balesetgyûjtõ gócpontok tárháza, életveszélyes szar (mármint az itthoniak 99%-a). elég necces abban a hitben élni, hogy ott biztonságosan lehet bringázni.
kényszerítve se mennék ilyenen. a kreszbõl is igazán eltörölhetnék a kötelezõ használatot.


egyetértek! sok helyen inkább ne lenne!

#3
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

építenének bringautat mindenhova


balesetgyûjtõ gócpontok tárháza, életveszélyes szar (mármint az itthoniak 99%-a). elég necces abban a hitben élni, hogy ott biztonságosan lehet bringázni.
kényszerítve se mennék ilyenen. a kreszbõl is igazán eltörölhetnék a kötelezõ használatot.

#4
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

tényleg bosszantó. talán törvényes eszköz lenne, ha építenének bringautat mindenhova, lenne hol bringázni.
egyébként nem mindenki bunkó aki a járdán teker. például páom is fél a sok köcsög autós között tekerni. és inkább járdázzon mint hogy elüssék.
nálunk itt miskócon nagyon kevés a bringaút, és azt is nagyrészt a gyalogos köcsögök használják. szaros kiskutyákat legeltetnek meg tologatják a rihes babakocsijukat. miközben párhuzamosan 2 méterre ott a járda. tudsz javasolni valamit hogyezeket a köcsögöket hogy tereljük át a járdára?

De, aki járdán teker, az bizony bunkó. Ha félti a tyúxaros életét az úttesten, akkor vagy ne üljön biciklire vagy a veszélyesnek tartott szakaszokon szálljon le és tolja!
Arról az elhanyagolhatónak nem nevezhetõ apróságról már nem is beszélve, hogy a szóbanforgó út egy 2x2 sávos, de forgalommentes rész. A forgalmas helyeken sem tudom elfogadni a járdázást, de üres utak mellett...

#5
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

mit háborogsz te ilyeneken? ne mérgezd a lelked. az õ szegénységük, hogy ilyenek, megváltoztatni úgysem fogod...

Mert (ex)biciklisként engem is érint a dolog, amikor folyamatosan azt hallom, olvasom, hogy micsoda bunkók a biciklisek.
Másrészt: a mai, visszapofázós csürhe úgy vonult végig a járdán, hogy csak a szerencsének köszönhetõen nem lett belõle baleset.

#6
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

Ma délutáni sétám kapcsán kerestem megfelelõ topikot a "dühöngéshez", talán megtaláltam...
Tettem egy rövid sétát a Megyeri úton, a Rex kutyaotthontól Káposztásmegyer II irányába, némi kitérõvel a Külsõ Szilágyi útig.
Összesen kb. 15 kerékpárost láttam, ebbõl egyetlen egy volt, aki az úton biciklizett, a többiek "járdáztak".
Két nõnemû a járdán "lecsöngetett" egy idõsebb hölgyet a két unokájával, pedig bõven lett volna helyük kikerülni õket, csak le kellett volna menni a járdáról a mellette lévõ füves részre.
Ezt követõen, már túl a nagymamán, engem kerülgetett három tizenéves kölyök. Mikor szóltam nekik, hogy az úton kéne, az egyik még vissza is ugatott. (alkalomadtán szívesen pofán vágnám)
A Szilágyit leszámítva 0 forgalom mindenütt. Meg tudja valaki mondani, hogy mégis miért kell még ilyen helyeken is a járdán közlekedni?
Esetleg valaki tudna törvényes módszert javasolni, amivel ezt a sok köcsögöt le lehet szoktatni a járdáról?
Törvénytelen ötleteim lennének, de ott még nem tartok.


tényleg bosszantó. talán törvényes eszköz lenne, ha építenének bringautat mindenhova, lenne hol bringázni.
egyébként nem mindenki bunkó aki a járdán teker. például páom is fél a sok köcsög autós között tekerni. és inkább járdázzon mint hogy elüssék.
nálunk itt miskócon nagyon kevés a bringaút, és azt is nagyrészt a gyalogos köcsögök használják. szaros kiskutyákat legeltetnek meg tologatják a rihes babakocsijukat. miközben párhuzamosan 2 méterre ott a járda. tudsz javasolni valamit hogyezeket a köcsögöket hogy tereljük át a járdára?

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#7
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Ma délutáni sétám kapcsán kerestem megfelelõ topikot a "dühöngéshez", talán megtaláltam...
Tettem egy rövid sétát a Megyeri úton, a Rex kutyaotthontól Káposztásmegyer II irányába, némi kitérõvel a Külsõ Szilágyi útig.
Összesen kb. 15 kerékpárost láttam, ebbõl egyetlen egy volt, aki az úton biciklizett, a többiek "járdáztak".
Két nõnemû a járdán "lecsöngetett" egy idõsebb hölgyet a két unokájával, pedig bõven lett volna helyük kikerülni õket, csak le kellett volna menni a járdáról a mellette lévõ füves részre.
Ezt követõen, már túl a nagymamán, engem kerülgetett három tizenéves kölyök. Mikor szóltam nekik, hogy az úton kéne, az egyik még vissza is ugatott. (alkalomadtán szívesen pofán vágnám)
A Szilágyit leszámítva 0 forgalom mindenütt. Meg tudja valaki mondani, hogy mégis miért kell még ilyen helyeken is a járdán közlekedni?
Esetleg valaki tudna törvényes módszert javasolni, amivel ezt a sok köcsögöt le lehet szoktatni a járdáról?
Törvénytelen ötleteim lennének, de ott még nem tartok.


mit háborogsz te ilyeneken? ne mérgezd a lelked. az õ szegénységük, hogy ilyenek, megváltoztatni úgysem fogod...

#8
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
Ma délutáni sétám kapcsán kerestem megfelelõ topikot a "dühöngéshez", talán megtaláltam...
Tettem egy rövid sétát a Megyeri úton, a Rex kutyaotthontól Káposztásmegyer II irányába, némi kitérõvel a Külsõ Szilágyi útig.
Összesen kb. 15 kerékpárost láttam, ebbõl egyetlen egy volt, aki az úton biciklizett, a többiek "járdáztak".
Két nõnemû a járdán "lecsöngetett" egy idõsebb hölgyet a két unokájával, pedig bõven lett volna helyük kikerülni õket, csak le kellett volna menni a járdáról a mellette lévõ füves részre.
Ezt követõen, már túl a nagymamán, engem kerülgetett három tizenéves kölyök. Mikor szóltam nekik, hogy az úton kéne, az egyik még vissza is ugatott. (alkalomadtán szívesen pofán vágnám)
A Szilágyit leszámítva 0 forgalom mindenütt. Meg tudja valaki mondani, hogy mégis miért kell még ilyen helyeken is a járdán közlekedni?
Esetleg valaki tudna törvényes módszert javasolni, amivel ezt a sok köcsögöt le lehet szoktatni a járdáról?
Törvénytelen ötleteim lennének, de ott még nem tartok.

#9
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
az kerékpáros lehajtó, v. babakocsi baszkura?
mer' azé' a lépcsõével megegyezõ szögû felhajtót abszolválni átlagszoknyavédõstrendimenágerfixi pirikének egy cseppet bõ, szvsz.

#10
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Szerintem ez teljesen egyedi eset, legalábbis én még nem hallottam ilyenrõl. Bosszantó helyzet lehet, de ilyenkor nem tudsz mit tenni, úgy kell felfogni, mintha leszart volna egy madár, vagy valami hasonló szerencsétlenség ér. :-)

#11
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Amúgy miért nem lehet a válladon levinni a bicót az aluljáróba?


Talán nem véletlenül van majd minden oldalán kerékpáros lehajtó.;)


#12
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
óhe.
blogpost.

#13
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

Sziasztok!
Az imént tekertem hazafelé melóból, gurultam le a Flórián téri aluljáróba a Kórház utca irányából. Anyuka kisgyerekkel sétált lefelé, úgyhogy nagyon lassan, max 10-el gurultam el mellettük, szembe jött egy csávó egy harci kutyával, aki amikor mellé értem leköpött. Persze én azzal a lendülettel elküldtem az anyjába, ha a kutya nem lett volna ott lehet hogy fejbe is verem, de tartottam attól, hogy rámuszítja a kutyát, annak pedig csúnya vége lett volna.
Nem akarom elhinni, hogy ilyen emberek vannak!?!
Ez egyedi eset vagy másokkal is megesnek hasonló dolgok?

http://www.youtube.com/watch?v=PreAABChTyQ

Amúgy miért nem lehet a válladon levinni a bicót az aluljáróba?
De lehet nem is téged akartak leköpni hanem a gyereket...mert ugye neked nem sikerült elütni õket, hátha a köpetbe belefulladnak.

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#14
madmike

madmike

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás
Sziasztok!
Az imént tekertem hazafelé melóból, gurultam le a Flórián téri aluljáróba a Kórház utca irányából. Anyuka kisgyerekkel sétált lefelé, úgyhogy nagyon lassan, max 10-el gurultam el mellettük, szembe jött egy csávó egy harci kutyával, aki amikor mellé értem leköpött. Persze én azzal a lendülettel elküldtem az anyjába, ha a kutya nem lett volna ott lehet hogy fejbe is verem, de tartottam attól, hogy rámuszítja a kutyát, annak pedig csúnya vége lett volna.
Nem akarom elhinni, hogy ilyen emberek vannak!?!
Ez egyedi eset vagy másokkal is megesnek hasonló dolgok?