Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Rose

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
33 hozzászólás a témában

#1
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Sziasztok!

 

Használtan hozzájutottam egy Rose Psycho Path 2 26" -os vázhoz. Esetleg van valakinek még ilyen bringája vagy esetleg ismeri közelről?  Egy-két apró kérdésem lenne.

Köszönöm előre is !

Tamás

https://www.facebook...seBikesHungary/


Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#2
serpent

serpent

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
  • LocationS.udvari

Sziasztok!

 

Használtan hozzájutottam egy Rose Psycho Path 2 26" -os vázhoz. Esetleg van valakinek még ilyen bringája vagy esetleg ismeri közelről?  Egy-két apró kérdésem lenne.

Köszönöm előre is !

Tamás

 

 



#3
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

A 2016-os katalógus kimaradt, most kaptam meg a '17-est. Gyakorlatilag semmi nincs benne, marketing rizsa az egész. Kár a papírért, festékért, postáért. Régen nagyon bírtam az alapos specifikációkat és egyéb információkat. Oké, hogy minden ott van a neten, de akkor ezt a füzetet mi a francnak csinálják?



#4
ROSE BIKES

ROSE BIKES

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

Sziasztok, 

 

köszönjük a dicséretet! Nagyon jól esett olvasni! Tényleg azon dolgozunk, hogy a Ti hobbitokat tudjuk a lehető legjobban támogatni. Ezt az is fűti, hogy aktív versenyző korunkban milyen nehézségekkel kellett találkozni a hazai piacon. Akartunk egy olyan márkát felépíteni, ami ténylegesen ÉRTETEK működik! 

A vázak fejlesztésére kitérve. Amíg Red Bull néven futottak a kerékpárjaink, addig tényleg "katalógus-vázakról" beszélhettünk. Mióta ROSE van az alsó csőre írva azóta viszont minden fejlesztés a központunkban zajlik a saját fejlesztői csapatunkkal. Nagy büszkeség és elkötelezettség van ebben a fejlesztésben, mert a cég tulajdonos Erwin Rose neve szerepel elvégre minden kerékpáron. Elfogultság nélkül már vannak olyan modelljeink, amik bármelyik "neves" márkával felveszi a versenyt... vagy akár maguk mögé is utasítja ezeket. (Lásd X-Lite széria)

 

De ha bármi kérdésetek lenne, akkor vagy itt vagy a rosemail kukac rosebikes.hu címen írjatok és amint csak lehet igyekszünk válaszolni! 

 

Üdv, 

Béla

ROSE Bikes Magyarország


  • _Alex_, zeezoltano, mgy és 2 további fórumtag kedveli ezt

#5
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Kértétek hogy írjam meg hogyan vertek át majdnem sikerrel.

http://forum.bikemag...rése/?p=1218112


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#6
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A Pro SL-ről mi a véleményed, mennyire sportos a geója? Milyen magas a párod és mekkora vázat használ?

Geometria passz. Páromnak kényelmes, azt mondja. 176 cm a magassága és.ha minden igaz, 55-ös a vázméret.



#7
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Próbáltam 3 Rose-t már, Dr. Z-t, a karbon 29er merevet és a fat bike-ot is. Forgalmazó rendkívül közvetlen, szimpatikus a hozzáállásuk, azt mondanám, már nem is vevő-, hanem emberközpontúak. Jó ilyet látni! Itthon is van már egy Rose (Pro SL oúti), párom nagy megelégedéssel használja. ;)

 

A Pro SL-ről mi a véleményed, mennyire sportos a geója? Milyen magas a párod és mekkora vázat használ?



#8
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Próbáltam 3 Rose-t már, Dr. Z-t, a karbon 29er merevet és a fat bike-ot is. Forgalmazó rendkívül közvetlen, szimpatikus a hozzáállásuk, azt mondanám, már nem is vevő-, hanem emberközpontúak. Jó ilyet látni! Itthon is van már egy Rose (Pro SL oúti), párom nagy megelégedéssel használja. ;)



#9
Dr. Gonzo

Dr. Gonzo

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás

Én is mint Rose Dr. Z tulaj csak dicsérni tudom a forgalmazót. Maga a kerékpár összehasonlítva más ismertebb márkákkal nagyon jó ár-érték arányt képvisel. Nekem tetszik a "homogén" felszereltség, nem keverik össze vissza a márkákat. Ha megnézzük a súlyadatokat, azok is igen kellemesek, egy Scott például ebben a kategóriában majd 1kg-val nehezebb és közel 300eft-tal több.

Arról én nem hallottam hogy vásárolt felmatricázott vázakat használnának-e, és hogy nem maguk tervezik a vázakat. De én még nem találkoztam olyan vázzal más márkanév alatt mint a Dr.Z ami (2014-es modell) elég jellegzetes kialakítású.

A váltófülem nekem is letört egy szerelés alatt amikor eldőlt a bringa, rövid levelezés után a forgalmazó intézkedett, nekem csak a weben le kellett nyomnom a megrendelés gombot. Pár napon belül meg is kaptam...

Plusz további piros pont, hogy elég nagy tesztbringa parkkal dolgoznak, és aki érdeklődik a Rose bringák után, lehetősége van kipróbálni őket.

És utoljára az outikat is hagy dicsérjem, nagyon szépek és irtózatosan könnyűek, lásd CRS vagy csak a sima Pro SL!

 



#10
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás

Ezt valhol leírhatnád, nagyon érdekel!

Köszönöm előre!

+1


  • zeezoltano kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#11
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Ezt valhol leírhatnád, nagyon érdekel!

Köszönöm előre!

...

mikor már túl voltam egy (Scott 940 használt, de gyakorlatilag új ) majdnem tökéletesen kivitelezett csalás kísérleten 

...


  • zeezoltano kedveli ezt

#12
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
Zeezoltano, köszi a részletes véleményezest és ismertetést. A konfigurator tényleg jó, osszevetve más gyartokeval.

Road.cc oldalon szeretik a márkát, igaz, outi és cx váz kb egy faek egy fullyhoz képest

#13
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Akkor szolnék én is mint fél éve Rose Dr.Z tulaj.

Nálam a a bringa vásárlás fél évig tartott. Akartam egy 29" XC-maraton fullyt. Néztem újat és használtat aztán mikor már túl voltam egy (Scott 940 használt, de gyakorlatilag új ) majdnem tökéletesen kivitelezett csalás kísérleten és volt kb 300 linkem akkor felállítottam a viszonylag pontos kritériumokat. 

Ekkor már kipróbáltam vagy 10 db 29 fullyt.

Maradt vagy 30 eldőlt hogy új és a keret is fixálódott.

Itt pontosan azt a konfigurációt tudtam összerakni ami nekem kellett.

Hasonlók voltak azonban mindegyiken cserélnem kellet volna valamit.

Nem bántam, meg kifejezetten jó bringának tartom. Az ár érték arányról nem beszélve.

Még egy apróság a Magyarországi képviselői olyan példa értékűen képviselik a céget amilyennel még nem találkoztam és itt nem csak a kerékpáriparra gondolok.

Apró példa már meg volt rendelve a bringa mikor írtam nekik hogy szeretnék a bringához tartalék váltófület mikor érkezett a bringa benne volt felár nélkül.


zeezoltano módosította - 2015. október 26. - 20:06

  • Vejne kedveli ezt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#14
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
vagy csak racionális alapján úgy értékelik hogy legyen egy bizonyítotton kurva jó váz, jó villával a többi alakrész másodlagos .... :)

Ennyi pénzért ne várj versenyszintű alkatrészeket. Azért a DT kerékszett (igaz, alap darab), EVO külsők; ergon, RaceFace, Easton cuccok (tudom ezek is alap darabok, de jól mutat a gépen) nem rossz összeállítás. A Deore-SLX szett tökéletesen elég egy hobbistának. (miért nem csinál full Deore bringát senki?) Körül kell nézni, hogy mit kínál a konkurencia és mennyiért. Én már csak a jóáras bringákat figyelgetem. Kockáékat is bírom ebből a szempontból.

Sok pénzért jó bringát annyit találsz a piacon amennyit csak akarsz.

Na, részemről ennyi volt.



#15
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Mint pl. a Merida is. :)

elég erőltetett szar példa

 

 

Meglátjuk pár év múlva hova jut a CRC saját márkája. Most pont a matricázós stádiumban vannak. Érdekes, hogy sok mindenről beszélgetünk, csak az indító bringáról nem. Most is csak azt tudom mondani, hogy ennyiért teljesen vállalható kompromisszumokat kötöttek, nagyon jól egyensúlyban vannak az alkatrészek. Racionális érvek mentén nehéz fogást találni ezen a gépen. Nem csoda, hogy sokan érzelmi alapon közelítenek hozzá.

 

vagy csak racionális alapján úgy értékelik hogy legyen egy bizonyítotton kurva jó váz, jó villával a többi alakrész másodlagos ....:)


Bikertigger módosította - 2015. október 26. - 16:43

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#16
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Mint ahogy a Rose is volt pár éve,akkor kezdtek katalógusvázakat matricázni.

Mint pl. a Merida is. :)


Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#17
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Meglátjuk pár év múlva hova jut a CRC saját márkája. Most pont a matricázós stádiumban vannak. Érdekes, hogy sok mindenről beszélgetünk, csak az indító bringáról nem. Most is csak azt tudom mondani, hogy ennyiért teljesen vállalható kompromisszumokat kötöttek, nagyon jól egyensúlyban vannak az alkatrészek. Racionális érvek mentén nehéz fogást találni ezen a gépen. Nem csoda, hogy sokan érzelmi alapon közelítenek hozzá.



#18
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

 

Nem tudom, hogy jön ide a CRC. Az egy bringás bolt, semmi több.

Mint ahogy a Rose is volt pár éve,akkor kezdtek katalógusvázakat matricázni.



#19
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Visszatérve az indító post-hoz, nem egy Rose választék. Az egyszem karbon merev valahol a Mr. Big 2 árában van, specifikációban jócskán alatta. Arról nem is beszélve, hogy az a vásárlói kör aki ilyet vesz nem nagyon megy fel egy komolyabb emelkedőre a 34-es tányérral.


szak módosította - 2015. október 26. - 09:21


#20
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Tudatlan vagyok. Melyik az?

http://vitusbikes.com/about/

 

de a wigglinek is van:

http://www.bikeradar...on-value-45535/

 

idehaza meg a pelso ugyebár :D


Vejne módosította - 2015. október 25. - 09:43

  • zeezoltano kedveli ezt