Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

A csalók kiszûrése

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13 hozzászólás a témában

#1
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Az viszont az eladónak nem ideális, nem túl olcsó és sok negatívat hallottam mindenféle okból (többek között politikai) blokkolt számlákról.

engem nem érint a politikai okból blokkolt számla, téged igen? :)

az a kis biztonság amit ad, annyit bőven megér az eladónak is.

adtam már el paypallal dolgokat, és inkább 4% minthogy valami creditcard fraud áldozata legyek....


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

külföldre csak PayPal, ez alól nincs kivétel.

 

Az viszont az eladónak nem ideális, nem túl olcsó és sok negatívat hallottam mindenféle okból (többek között politikai) blokkolt számlákról.



#3
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Esetleg lehet stornózni a bankon keresztül/dombornyomásos kártyafizetéssel. Gyakorlatilag másnap már kéne neki küldenie egy track & trace kódot, a csomag ha még tele van féltéglával akkor is bőven időn belül meg kell hogy érkezzen ahhoz hogy vissza tudd igényelni a pénzt. Ez persze fordítva is igaz, a jóhiszemű eladót is átverhetik ezzel.

 

Gyakorlatilag a teljes bizalmon kívűl a személyes átvétel az egyetlen jó opció.

 

Szerk: talán még van egy lehetőség: escrow (nem tudom mi a megfelője), egy harmadik, független, megbízható egyén/cég átveszi a pénzt és az árút is, ha mindkét fél rámondja hogy oké akkor cserélnek, ha nem akkor mindenki visszakapja amit beadott.

külföldre csak PayPal, ez alól nincs kivétel.


  • mgy kedveli ezt

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#4
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Esetleg lehet stornózni a bankon keresztül/dombornyomásos kártyafizetéssel. Gyakorlatilag másnap már kéne neki küldenie egy track & trace kódot, a csomag ha még tele van féltéglával akkor is bőven időn belül meg kell hogy érkezzen ahhoz hogy vissza tudd igényelni a pénzt. Ez persze fordítva is igaz, a jóhiszemű eladót is átverhetik ezzel.

 

Gyakorlatilag a teljes bizalmon kívűl a személyes átvétel az egyetlen jó opció.

 

Szerk: talán még van egy lehetőség: escrow (nem tudom mi a megfelője), egy harmadik, független, megbízható egyén/cég átveszi a pénzt és az árút is, ha mindkét fél rámondja hogy oké akkor cserélnek, ha nem akkor mindenki visszakapja amit beadott.


Tekergek módosította - 2015. november 09. - 00:05


#5
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Hááát, úgy tényleg nehezebb...



#6
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Bocsi ott elírtam rögtön küldte a képet. Azt írta ha meg jött a pénz küldi a bringát.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#7
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nekem kb. itt szólalt volna meg a csengő. :)

Örülök, hogy megúsztad!

...

elküldte a bankszámlaszámot írta hogy ha megjött a bankba a pénz akkor küldi DHL-l és az útlevele fényképét.

...



#8
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Ide illik így itt írom meg az én kis tanulságos történetem ami idén januárban esett meg.

1 éve hogy elkapott engem is a 29"-es láz egy volt biztos hogy vagy maraton vagy trail fully lesz.Elöször viszonylag alacsony volt a keret így a használtakat kerestem először.

Mivel Scott Sparkom volt először is azt kerestem.Egy német apróhirdetési oldalon találtam egy nagyon kedvező ajánlatot.egy 920-as Sparkot kínáltak 890€-ért.Írtunk neki Majd ő vissza nekünk, ígen a bringa megvan de nem német országban hanem angliában és azért adja el mert válik a férjétől és költözik vissza Németországba.

Nagyvoltabodogság, elküldte a bankszámlaszámot írta hogy ha megjött a bankba a pénz akkor küldi DHL-l és az útlevele fényképét. Nem tudom miért ez szöget ütött a fejembe és ekkor 2-3 napig járt az agyam mi van ha mégis.

Mivel az útlevélben ott volt a fényképe ezért kértem küldje már el a Facebook profilját hogy biztos lássam ő az. Erre ő először nem értette majd elküldte a gyereke útlevelének a fényképét.

Na ez volt az a pont ahol megszólalt a sziréna ugyanis én 100x hamarabb adnám ki a facebook profilomat egy idegennek mint a gyerekem iratát küldeném el fényképen. Még egyszer írtunk neki hogy én mégis inkább a facebook profilját szeretném látni, hogy lássa ki vagyok elküldtem a sajátomat. Erre már csak az a válasz jött hogy feljelent a rendőrségen mert elakarom lopni az identitását.

itt már majdnem le is zárult a story azonban jó dolog a google, beírtuk a nő nevét a keresőbe és az útlevélkép alapján kb 10 perc alapján beazonosítottuk, megtaláltuk egy Hamburgi gyógyszertár csapatfotóján.

Réka másnap felhívta a gyógyszertárat ahol közölték hogy ma nincs bent, de két nap múlva délelőttös lesz.

Ekkor felhívta és kérdezte a bringáról a nő meg vissza hogy ez valami kandi kamera? Így a story azzal zárult hogy elküldtük az eredeti Angelikának az egész levelezésünket mert hogy az ő identitását és a gyerekéét ellopták.

Ami gyanús volt az a személyi fényképezése után a gyerek útlevelének fotója,

majd az már nagyon hogy nem akarta elküldeni a Fb profilját /mondhatta volna azt is hogy nincs/

egyik országban hirdeti , de azt mondja hogy az árú egy másikban van

A bankszámlája Ír volt ami már egy 3.-ik ország.

Az Rékának is már csak a végén lett gyanús hogy nem úgy írt mint egy született német hanem mint aki tanulta / pl ragozási hibák/ .

Innentől kezdve már csak olyan bringákat néztem amiket személyesen is megtudok nézni így gyakorlatilag úgy nézegettem ha valami nagyon jó vételt találnék akkor max 700-800km hajlandó lettem volna autózni.

Aztán az egészből az lett hogy még találtam egy kis pénz magott és Vettem egy új Rose Dr.Z-t amit nagyon nem bántam meg.


  • Kánya és mgy kedveli ezt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#9
ducati 1098

ducati 1098

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Tisztelt Bikemag Apró.

 

Szeretném jelezni, hogy megkeresett egy John Carick nevű "ember" (email : carickjohn@hotmail.com), hogy szeretné megvenni a bikemagon hirdetett kerékpáromat!

Azt írta magáról, hogy Angliában él és Nigériába küldené a lányának!!!

 

Természetesen egy csalásról van szó és ezért szeretném, hogyha kitennétek az adatait a bikemag apróhirdetési oldlára nehogy valaki bedöljön neki!!!

 

Üdvözlettel : Kovács Zoltán Debrecen



#10
belga192

belga192

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Te figyuzz már Dante !Szerinted minek tartjuk az adónkból a rendõröket?Te is fakabát vagy???Bizony menjen és tegyen feljelentést-pont azért vannak ott az ingyen élõi hogy intézkedjenek az ügyben.Másik részrõl:több módon lehet intézni az ügyet,de 1 biztos!Ez a tag aki tudja hogy megy vagy kint van külföldön,az intézze úgy a dolgait hogy a másiknak ne kelljen várnia,Mit szolnál hozzá,vennél 2milló ft-ér 1 autót és 1 év múlva kapnád meg,de a pénzt már ki fizetted érte-R-go a pénzed használják-nem nálad kamatozik-tehát buta vagy ,és kiabálsz.

#11
tija79

tija79

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Tisztelt Bikemag Apró.
Már többször vásároltam nálatok és eddig nem történt velem olyan mint most a legutóbbi "üzletemnél"
Nos 1 Lazer Blade kerékpáros sisakot próbáltam megvenni:
tarsoly elod @kchungary.hu levelezési címû csalótol.
Megegyeztem vele még engedett is az árból,én átutaltam az összeget 9500-forintot,de 2 hete semmi.
Emailokra nem válaszol,telefont nem veszi fel,1 sms írt ,hogy külföldön van és jövõhéten lesz,akkor tudok vele beszélni.....
Kérlek benneteket segítsetek a pénzem visszaszerzésében.
Köszönettel:
Szemán Attila
U.I.:A rendõrségen megtettem a feljelentést.


Igen nem egyeztünk meg az üzlet létrejöttekor hogy te 9 nap múlva küldöd a csomagot,de te se említetted hogy elutazol amikor "leütöttem" az árut és aznap utaltam a pénzt,ha így történt volna valószínû türelmesebb lettem volna.Egy szónak is száz a vége a sisak biznisz létrejött és ha esetleg még nekem kellene elnézést kérnem hát tessék:
Elnézést.
De még 1 x mondom nem hiszem hogy én hibáztam.

#12
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás
Nem kell itt pereskedni. Én webshop-pal jártam így, a megrendeléskor levonták a pénzt és hónapokig semmit sem kaptam, még többszöri levélváltásra, telefonálásra sem. Panaszt tettem az OTP-nál és visszakaptam pénzt. (bár ez lehet, hogy más jogi kategória)
tija79 ! Szerintem várjál még egy kicsit, tényleg lehet, hogy nyaralni van a csóka. Bár sms-re azért mindenhol tudna válaszolni.
Marci

#13
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Tisztelt Bikemag Apró.
Már többször vásároltam nálatok és eddig nem történt velem olyan mint most a legutóbbi "üzletemnél"
Nos 1 Lazer Blade kerékpáros sisakot próbáltam megvenni:
tarsoly elod @kchungary.hu levelezési címû csalótol.
Megegyeztem vele még engedett is az árból,én átutaltam az összeget 9500-forintot,de 2 hete semmi.
Emailokra nem válaszol,telefont nem veszi fel,1 sms írt ,hogy külföldön van és jövõhéten lesz,akkor tudok vele beszélni.....
Kérlek benneteket segítsetek a pénzem visszaszerzésében.
Köszönettel:
Szemán Attila
U.I.:A rendõrségen megtettem a feljelentést.


Mielõtt elgurul a gyógyszered. Szóval - LEHET, hogy igazad van. Ellenben a másik oldalt is látom. Évi 30-40 sikeres alkatrész eladást könyvelek el, s eddig egyikkel sem volt probléma. De elõfordult már, hogy valaki a Taktaharkány és Vidéke Takszöv számlájáról utalt, s az bizony T+4, vagy akár hosszabb utalási idõvel is érkezhet. Addig pedig semmit sem adok fel, amíg a pénzt nem kapom meg. Itt a nyár, mindenki 2-3 hetes nyaralásokon, neadisten versenyeken vesz részt. Ezalatt nemhogy kommunikálni nehézkes (mert például nincs internet), de ugye amúgy sem tud a postára elbattyogni. Ha írt neked, hogy "külföldön van, s jövõhéten lesz", akkor nem tudom mi a bajod - szerintem várd ki, mielõtt ítélkezel. Az, hogy a rendõrségre rohansz egy ilyen pitiáner ügy miatt, téged jellemez. Persze a srác egyértelmû kommunikációs hibát követett el, hogy nem jelezte a távollétét, s az ebbõl fakadó késést, de ettõl még nem "csaló".

Ja és még annyit, hogy nem szerzõdtetek érkeztetés + X napos postázásról, sõt, adásvételitek sincs, esélyed sem lenne egy perben, ha elfajulna az ügy.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#14
tija79

tija79

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Tisztelt Bikemag Apró.
Már többször vásároltam nálatok és eddig nem történt velem olyan mint most a legutóbbi "üzletemnél"
Nos 1 Lazer Blade kerékpáros sisakot próbáltam megvenni:
tarsoly elod @kchungary.hu levelezési címû csalótol.
Megegyeztem vele még engedett is az árból,én átutaltam az összeget 9500-forintot,de 2 hete semmi.
Emailokra nem válaszol,telefont nem veszi fel,1 sms írt ,hogy külföldön van és jövõhéten lesz,akkor tudok vele beszélni.....
Kérlek benneteket segítsetek a pénzem visszaszerzésében.
Köszönettel:
Szemán Attila
U.I.:A rendõrségen megtettem a feljelentést.