Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dh útvonalak a pilisben

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
35 hozzászólás a témában

#21
cseresznye

cseresznye

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 759 hozzászólás
az lehet, hogy Te az erdei ösvényeken való bringázást nem tartod környezet rongálónak, de attól még ott ugyan úgy illegálisan bringázol;)
méghozzá 150 e ft ig terjedõ bírsággal élhetnek ellened, ha elkapnak. ma itthon a turistautakon sem közlekedhetsz jármûvel, ha arra nincs külön engedélyed. bringa is jármû.
a többi pontban meg simán nem értek veled egyet, viszont kettõnk közül az értelmezõ olvasás úgy tûnik a te gyenge pontod inkább, mint az enyém.

"még a felvonó is belefér, mert azt is elfogadom, hogy vannak akik nem tudnak föltekerni a hegyre..."

erre kb 3szor töröltem vissza amit írtam, mert elég kulturálatlan lett volna. viszont ezzel tökéletesen alátámasztod amit az elsõ üzenetem elsõ sorában írtam/gondoltam rólad. nekem már nem is kell lényegében hozzátennem semmit, hogy lássák mennyire tudatlan vagy a bringázással kapcsolatban kerékpáros létedre.
A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert.

#22
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Ezt a sportot idehaza sehol, az olyan begyöpösödött felfogású ** emberek miatt mint pl Sly78 többek között.
Ha ezt akarod csinálni, külföldre kell menni a mai helyzet szerint.
Ott az emberek valahogy szélesebb látókörrel bírnak, és már évek óta leesett nekik ,hogy mindenki jobban jár, ha engedik és hagynak teret, mintsem ,hogy sunyiba nyomja mindenki. Sõõõt még akár pénz is folyhat be a bringásokból.Ha átléped a határt mindegy hogy északra, délre, vagy nyugatra vagy akármerre mész , millió egy hely és pálya van direkt erre építve kijelölve, szemben itthon had ne ragozzam.
Különben meg Sly 78 ha ismernéd a törvényt, azt is tudnád hogy ott sem kerékpározhatsz ahol a 7.b osztály.
Lényegében mindegy, 100 szor lerágott csont már az egész, ha legálisan ezt akarja csinálni valaki és van rá keret ,akkor külföldre megy mindenféle szempontból és pont.


kedves barátom, én azt hiszem nem mondtam sem rólad, sem a DH-s haverjaidról semmi rosszat. nem tehetek róla, hogy az értelmezõ olvasás nem tartozik az erõsségetek közé. egyszerûen nem értettétek amit írtam. szerintem végig sem olvastad. leírtam mi a környezetrongálás, de utána azt is leírtam, hogy az erdei ösvényen bringázást nem tartom annak. szerinted és repülök a bringámmal? én is megyek az erdõben, de nem tenném, ha ezt környezetkárosítónak tartanám. egy quadra akkor sem ülnék fel a Bükkben ha kényszerítenének. és hidd el, ismerem a törvényt, tökéletesen tudom, hol lehet bringázni és hol nem.

arról viszont, mikor a bringások megváltoztatják a környezetet, hogy nagyobb legyen egy ugrató, netán mindenféle szarságot építenek az erdõben, már egészen más a véleményem. de azt is elfogadom, hogy erre van igény, mert ott vannak pl a sípályák, annál nagyobb környezetrombolás nem sok létezik. még a felvonó is belefér, mert azt is elfogadom, hogy vannak akik nem tudnak föltekerni a hegyre...

máskor legyetek szívesek értelmezve végigolvasni amit írok, utána illetni különféle jelzõkkel. köszönöm, szép estét nektek!

#23
cseresznye

cseresznye

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 759 hozzászólás
Ezt a sportot idehaza sehol, az olyan begyöpösödött felfogású ** emberek miatt mint pl Sly78 többek között.
Ha ezt akarod csinálni, külföldre kell menni a mai helyzet szerint.
Ott az emberek valahogy szélesebb látókörrel bírnak, és már évek óta leesett nekik ,hogy mindenki jobban jár, ha engedik és hagynak teret, mintsem ,hogy sunyiba nyomja mindenki. Sõõõt még akár pénz is folyhat be a bringásokból.Ha átléped a határt mindegy hogy északra, délre, vagy nyugatra vagy akármerre mész , millió egy hely és pálya van direkt erre építve kijelölve, szemben itthon had ne ragozzam.
Különben meg Sly 78 ha ismernéd a törvényt, azt is tudnád hogy ott sem kerékpározhatsz ahol a 7.b osztály.
Lényegében mindegy, 100 szor lerágott csont már az egész, ha legálisan ezt akarja csinálni valaki és van rá keret ,akkor külföldre megy mindenféle szempontból és pont.
A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert.

#24
protech1

protech1

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
Helló

Értem.

Akkor most van ilyen sport,hogy Downhill vagy nincs?
Csak országút és trekking meg túrakerékpár?
Csak ott vannak szarvasbogarak ahol õk mennek,a túrautakon nincsenek?
Te észreveszed ha átmész egy védett növényen?
Hetedik B sem az erdõbe való?
Hol vagyunk ? 1960 Recsk ?
Én ezt nem értem.

Hol lehet akkor idehaza lejtõzni?
Vissza kell menni Levédiába?

B.
Finom a Kindertojás, csak a sárgáját nehéz lenyelni!

#25
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Szerintem Jani is értette. :)


igen, lehet hogy végül én értettem félre, hogy õ félreértette :)

#26
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

szerintem bloke a kérdés nyelvtani helytelenségére célzott. a srác nem a PilisbeN hanem a Pilisbe akar déházni. ami cél és nem helyhatározó :)


Szerintem Jani is értette. :)

#27
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Ha Börzsönyben elég nagy lendületet vesz és átugrik a Dunán akkor tud odáig dh-zni. :)


szerintem bloke a kérdés nyelvtani helytelenségére célzott. a srác nem a PilisbeN hanem a Pilisbe akar déházni. ami cél és nem helyhatározó :)

#28
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Mi az a környezetrongáló?


pl ha átmész egy védett növényen. észre sem veszed. vagy elütsz egy szarvasbogarat. azt sem veszed észre, és annyival is kevesebb lett a Pilis. a turistautakat nem véletlenül jelölik ki... én személy szerint azt vallom, hogy nem okozok semmivel sem több kárt a kerékpárommal, mint a hetedik bé osztály osztálykiránduláson, sõt. de egy dh pálya építése más kérdés. szerintem a természetben, az erdõben senki ne építsen semmit. az nem oda való.

#29
protech1

protech1

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
Mi az a környezetrongáló?
Finom a Kindertojás, csak a sárgáját nehéz lenyelni!

#30
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Én is csak fõutakat tudok a Pilisbe :(

#31
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Nyugi nem akar ott dh-zni, hiszen dh útvonalat keres a Pilisbe, tehát csak odáig akar dh-zni.


Ha Börzsönyben elég nagy lendületet vesz és átugrik a Dunán akkor tud odáig dh-zni. :)


A sebesség mindent megold.

 


#32
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Nyugi nem akar ott dh-zni, hiszen dh útvonalat keres a Pilisbe, tehát csak odáig akar dh-zni.

#33
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
definiáld: környezetrongáló

#34
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Csatlakozom és ha meglátok valahol környezetrongálóan bringázó vagy fõleg dh pályát építõ bringást, arra kihívom a természetvédelmi járõrt.

#35
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás
Lécci, ne akarjál DH-zni a Pilisben ! Így is cseszegetik eleget a bringásokat, ott hivatalosan csak a kijelölt bringautakon szabad(na) bringázni.
Marci

#36
Block

Block

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok! Valai tud downhill utvolakat a pilisbe?
Ács Artúr