Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országúti vázra monti alkatrészek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1 válasz erre a témára

#1
Hunorpapa

Hunorpapa

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
A hátsó papucs a montinál 135 mm, újabb országútiknál 130 mm, régebbieknél 120 mm.

#2
priusz

priusz

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
Sziasztok!

Van egy gepida vázra (alboin 300) épült merev villás trekking biciklim, aminek a váza méretben nekem sajnos nem lett jó. Szeretném ezért a vázat lecserélni. Elég spéci a méretem, kb. 160cm vagy, azaz max 48cm országúti, vagy esetleg 46-is trekking váz lenne jó. Nagyon tetszenek azonban az országúti bicajok, talán azért is, mert eddig csak montim, max trekkingem volt. A montijaimat is most cseréltem le (1 éve kb.) 29-esekre. Azonban kéne egy városi rohangálos, száguldozós, amit azért jó lenne néha lezárni, tehát ne legyen 200eFt az ára, de azért lehessen vele menni rendesen. Ezért gondoltam arra, hogy a trekkingem helyett építek egy országúti bringát. Mivel felfelé is sokat mennék vele (hegyem lakom), ezért a trekking áttétel nem lenne rossz, meg azon egy mach road runner felnis kerekem van (deore/lx agyakkal), csak az a kérdés, hogy át tudom-e rakni a váltást, meg hajtást, mindent egy verseny vázra, vagy mit nem tudok.

Elõre is köszi a segítséget:
Péter