Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Villapark Vértes Maraton | Várgesztes

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
435 hozzászólás a témában

Galcsik1979

Galcsik1979

vendég

• fórumtag
  • 198 hozzászólás

Csupán egy kérdés ha megengedi a vezetőség:

34 kategóriára bontották a nevezőket, azt megértem, hogy nem díjaztak mindenkit, de ha kérhetnénk egy kategóriánkénti eredménylista jó lehetne.

"Minél Elõbb Maradsz Le - Annál Több Idõd Marad a Felzárkózásra. Én mindig a maximumot hozom ki magamból, a többi csak a szurkolókon múlik."

http://www.salgotarjanihke.hu

wiloz

wiloz

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 1.818 hozzászólás

Gondolom a srác összekeverte a jobb és a bal kezét :) .

Elfelejtette, hogy szemben áll velünk. :)  persze ott nem nevettem meg  a célba sem.

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.282 hozzászólás

Nem a motoros volt a hibás. A pályabiztosító ember, a középtáv elejét ráterelte a hosszútáv második körére.

Így igaz, délelőtt beszéltem egy versenyző apjával akinek a gyerek vezető pozícióban volt, elmondása szerint a motoros még vitatkozott is a pályabíróval, de az erősködött ő tudja jól, kellemetlen az biztos.

Uluwatu

Uluwatu

vendég

• fórumtag
  • 179 hozzászólás
  • LocationBudapest
Először is,egy óriási köszönet a rendezőknek hogy megismerhetjük a Vértes szépségét! :)
Évente kb 10 maratonon veszek részt, nekem a verseny hangulata és a pálya változatossága mellett a táj is nagyon fontos,végülis erről is szól ez a sport.
Nos, nekem tegnap felkerült a Vértes maraton a toplistám élére :). Persze nem a pocsék idő miatt,de annak nincs sok köze a pályához.
A táj egyszerűen lenyűgöző, a pálya nagyon változatos és a hosszú távon megoldani a szalagozást nem lehetett egyszerű móka,főleg úgy hogy állítólag már tavaly (is) valaki önkényesen "átrendezte" a jelzéseket. Amint kiderült a kavarodás, a pályán történő frissítőnél korrektül lettünk tájékoztatva, tanúja voltam ahogy csak nálam kétszer egymás után elmondta a magas úr hogy mire figyeljünk. Úgyhogy ami engem illet,a rendezők helytálltak, le a kalappal! Máshol nem tudom mi volt,de a Crosskovácsin kívül még nem láttam ilyen logikus szalagozást. Aki ezen eltévedt,csak rosszakaró külsős elemek miatt lehetett,ilyennel sajnos nincs mit tenni.
Olvasom milyen volt a közép táv,ahhoz nem tudok mit hozzáfűzni,valaki biztos hibázott,ennyi.

A versenyről:
Pálya: Kitűnő! Meg kell mondanom,ha itt nem esik az eső,az ország legjobb pályája, számomra! Nagyon jó technikás vonalak, egy pár kemény mászás, singletrack, szinte-DH-s lefelé is és egy lenyűgöző erdős táj,olyan madárcsicsergéssel hogy szinte a madarak is szurkoltak :D. Az agyagos rész a kerítés mellett viszont halál volt,ráadásul ilyen sárban aki nem esik legalább egyszer,az nem is akart győzni ;). Nekem sajnos a hátsófékkarom letört,folyadék el,nuku hátsó az utolsó 5km-en,még jó hogy csak akkor,de mégis,ez drága verseny volt.. De ez egyéni döntés: mindenki tudta milyen idő lesz: erre kell készülni! Kaja,ruha,bringa,technika. Sárvédő nem old meg sokat,de gumit lehet cserélni,kis kefét vinni,rendesen olajozni,stb. Amúgy meg ha bárhol máshol történik, a panasz annak a pályának szól?
Szalagozás (hosszú táv): nagyon jó,tüzetes,le a kalappal!

Továbbiak:
1. Helyszín: kitűnő,bár a villaparkba történő érkezés hátránya az esőben történő baktatás a kocsihoz,ez nem volt ideális.. Viszont az étterem terasza jó helyszín volt,a tombolát is ott kellett volna tartani.
2. Bringamosás: ilyen sárban és esőben mosás közben jó lenne több mint 2 kompresszor, de szerencsére kis mezőny volt,nem kellett sokáig várni.
3. Kaja: nagyon jó volt a bableves! :)
4. Ár: 3500 egy ilyen helyszínért plusz zokni,nagyon korrekt ár!

Szóval egy nagyon jó kis (szenvedéses) verseny volt,időnként ilyen is kell hogy értékeljük a száraz idő előnyeit!
Csak ha túl meleg van akkor meg ne azért sírjunk ;).
  • ivancso.isti és kpz kedveli ezt

wiloz

wiloz

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 1.818 hozzászólás

A pályabíró volt a hibás, bár igazából nem értem miért nem táblákkal volt jelölve az első kör és a második.

Mi csak a helyismeret és az előzetes infok miatt mentünk a tavalyi nyomvonalon, előttünk kb 10 mentek el a rossz irányba. A Motorosok péneteken még tudták a pályát mert találkoztam is velük. :)

P.Roli

P.Roli

vendég

• fórumtag
  • 21 hozzászólás

A motoros el vitte rossz felé az elejét.

Nem a motoros volt a hibás. A pályabiztosító ember, a középtáv elejét ráterelte a hosszútáv második körére.

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.282 hozzászólás

Mi volt ez a középtávos "pályatévesztés" kavarodás? 

A motoros el vitte rossz felé az elejét.

kezso

kezso

vendég

• fórumtag
  • 40 hozzászólás
  • LocationAjka

Sziasztok.

Pár kép a versenyről.

https://picasaweb.go...4?noredirect=1#

• Uluwatu kedveli ezt

Balukov

Balukov

újonc

• fórumtag
  • 10 hozzászólás

Ezúton kérem a kedves sport társamat akinek a hosszútáv első körében kölcsön adtam a láncbontós Birzmann szerszámomat hogy juttassa vissza. Köszönettel

mgy

mgy

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Mi volt ez a középtávos "pályatévesztés" kavarodás? 

mephisoft

mephisoft

törzsvendég

• fórumtag
  • 438 hozzászólás

Szuper jók lettek a képek, köszi!

montimi

montimi

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Virág elvtársat idézve a tanú című filmből "nem lesz egy népünnepély" egy két helyen elég sáros az út. :-)

ilyet már egyszer Harang is mondott a Duna-Maraton előtt azt jól megszívtuk hosszútávon. Mint most is.

montimi

montimi

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Mindenkinek nagy gratula, bármelyik távot is teljesítette vagy bármekkora távot bicóztak erre-arra.

https://picasaweb.go...duraMaraton2014

montimi módosította - 2014. május 11. - 23:14

• mephisoft és Uluwatu kedveli ezt

kpz

kpz

vendég

• fórumtag
  • 15 hozzászólás

Sziasztok!

Először is köszönet a szervezőknek, másodszor gratulálok mindenkinek, aki végigdagonyázott a pályán!

Néhány kép a rajtokról:

https://picasaweb.go...CO76ktyl5cW10QE

Have fun!

• Uluwatu kedveli ezt
KPZ
WAdegeRek

joshua

joshua

vendég

• fórumtag
  • 213 hozzászólás

Szilvásra felkészítőnek annyira nem mondanám! mert ott tavaly sem nagyon szálltam le a bringáról hogy toljam,mert ott fröccsög a sár,itt meg ragad,régen hosszútávon mikor vissza kellett mászni Szarvaskőröl Bélapátig na ott volt tolás a ragadós sár miatt,tegnap voltam xco-n van elképzelésem milyen lehet esőben vagy utánna a terep,olyan vendégmarasztaló.

Kisrozi

Kisrozi

vendég

• fórumtag
  • 95 hozzászólás

Mi 5-en döntöttünk így, nem mondom, hogy kárvolt leutazni 100 Km-ert, (meg ennyit vissza), mert legalább láttam, hogy reménytelen.

Aki elindult annak hajrá!

Legalább birtokosa lehetek egy brutál színű zokninak :-)

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.282 hozzászólás

Aki ma elindul az tekintheti Szilvásra felkészítőnek, én most inkább kihagyom a befizetett nevezés ellenére, sajnálom ilyenkor a szervezőket, sok munka, energia beletéve és az időjárás belerondít. :angry:

gaboca1 módosította - 2014. május 11. - 08:18

• Kisrozi kedveli ezt

mgy

mgy

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Jónak tűnik a helyzet, egy fini kis zápor elverte a port itt a környéken!

De már csak csepereg! :P

Kisrozi

Kisrozi

vendég

• fórumtag
  • 95 hozzászólás
  • holnap sietni kell, a végén eső várható :-)
  •  

mgy

mgy

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Milyenidőleszmilyengumittegyekfel??? 

:D :D :D