Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váz építés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
391 hozzászólás a témában

#81
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
najo ez itt nagyon off.

teleszkop topik pl
oda valaszolok ha megertem mit irtal.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#82
BikerH8

BikerH8

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
-nemtudom mért nem jön ki.-lecsavaroztam az összes csavart róla fentrõl, azt a középsõ hosszút is kiszedtem, a nagyokat meg nemtudom, mert az a középsõ izé amihez a stucni van erõsítve feljebb szélesebb. -remélem ebbõl valami érthetõ volt:)

Lehet hogy délután vihetem (tolhatom) gyalog a szerelõhöz:(ami nem a szomszédban van... ha a teleszkópnyakat kicserélik az mennybe kerülhet kb?
(már rég át akartam cserélni a mozo-ra, azt külön vettem hozzá, mert nagyon tetszett:)

#83
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
csak masik villa.
ha mindenfele ganyolast nem vesszuk

miert nem jon ki a villa

biztos, hogy jo a dupla vallas mozo?
(ilyenkor amikor esik kel az ember)

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#84
BikerH8

BikerH8

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Sziasztok!

Lehet hogy off leszek, bocsi. szal leesett a hó.... erre elõvettem a montimat, mert nem akarom az országútim szétrozsdásítani, meg elszállni vele a jégen.

-szal a montinak rossz az elsõ villája, de nem tudtam kiszedni belõle, pedig már mindent kicsavaroztam rajta amit lehet.- ki akartam cserélni egy duplavállas Mozo telóra. Annak meg szélesebb a nyaka mint a váz nyakának az átmérõje.

szerintetek mit csináljak? :(

Köszi: Andi

#85
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
ja gondolom mert a nyeregcsõ szöge nem az igazi de oda se neki egy próbának ez is jó volt a lényeg h birja a dolgot na meg a tapasztalat gyûjtése volt a cél gondolom :D

#86
GerMo

GerMo

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Szóval ha sima ívhegesztéssel nekiugrok egy adag vascsõnek, leszámítva az emberi tényezõt, esélyem van ara, hogy használható dolgot kapok (nem ég át az anyag, ?
Hogy oldottad meg, hogy pl a monoblokk és a fejcsõ merõleges legyen? Csak szemre belõtted?
__...:::///Campona Bike Park\\\:::...___

#87
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
ok köszi szépen nagyjából erre voltam kiváncsi :D

#88
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
az anyag kb 3000Ft volt. nemnagyonspéci, de megfelel. megugye elsõ próbálkozás. 560 MPa szakítószilárdság. mást nem tudok róla mert a vasboltosok sem tudtak. ötvözõ anyagok fel voltak még sorolva, de már nem emlékszem, és gyakorlatilag nem is lényeg. hja, meg "elsõ osztályú". nagyon szarból nem érdemes próbálkozni, de ha nincs egy két tizedmm-nél nagyobb eltérés a falvastagságban az már szinte jó is. próbálkozni. legalább lehessen használni is.

bevontelektródás kézi ívhegesztés. ív szinte mindíg kell. ez az ahol az a "pálca" is kell még az ív mellé.

egyébként nagyon szopó ezzel. ha lehet inkább AVI. igaz ezzel fasza kemény varatokat lehet csinálni, meg.
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#89
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
télleg Zsirosmacska azt szeretném megtudni h mennyibe volt neked az anyag meg h sima mezei acél-e amit a vasboltban veszel fillérekért meg hogy milyen cuccal csináltad (gondolok itt lángra vagy ívre) amugy tényleg nagyon király kis gép durván néz ki :D

#90
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
huhh ez nagyon zsír kis váz lett a súly meg kit érdekel lefele visz a lendület :D gratulálok csak igy továbbb

#91
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
na, van most már menettapasztalat is: fasza.

ha csinálok másikat is az is hasonló lesz. már a geo, de formára meg vmi teljesen más...
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#92
[pIFtA]

[pIFtA]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 825 hozzászólás
Szerintem sürgõsen menj és írd át a bringádat a userbeállításoknál:D Egyébként mi is a neve?;)

#93
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás

szép,de hogy mozog a hátsókerék!?
nem teljesen világos hogy mozdul be a hátulja

csõ átmérõk hogy alakultak!?
nem volt gáz a vékony-vastag találkozásánál!?!?



forgáspont az alsócsövön, ahol a fogaskerék metszi. így mozog a hátulja.

"átmérõk":
zártszelvény mindenhol 40x40x2; 30x20x2; 20x20x2.

volt gáz a vékony-vastag találkozásánál, de sikerült megoldani.
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#94
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
baaaaazzzeg nem vagy kispályás :)

és még nem is ronda. egyéni elképzelés az bitos :)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#95
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
ja, acél. ebbõl kifolyóan a súlya vmi 8 kg lehet, de mégsem zavaró, mert elég mélyen vannak a dolgok. ha megnézitek látszik hogy a hátsó háromszög alig nyúlik a fogaskerék fölé.

tapasztalatok: magassan túlszárnyal minden várakozást. a hátulja még ezzel a fostalicska levegõs taggal is... hátszóval kisimúlnak a dolgok. nagyon. és még stabil is. aszfalton lefele súlypontáthelyzéssel is olyanokat lehet kanyarodni, hogy besz*arás. mint ha síelnél, totál az az érzés. meg még nagyon fordulékony a fejcsõszögnek köszönhetõen, de nem ment a stabilitás rovására. vmi ilyen hibára számítottam esetleg, de nincs. kerekek egynyomon, forgáspont tengelye is pontos. hátszóval jó lett. sablon nélkül, rajz nélkül.
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#96
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
szép,de hogy mozog a hátsókerék!?
nem teljesen világos hogy mozdul be a hátulja
érdekes lett

ha vannak tapasztalatok oszd meg mihamarabb,kíváncsi vagyok

hüha akor azt mondod eléggé jó lett.
örülök neki :)

csõ átmérõk hogy alakultak!?
nem volt gáz a vékony-vastag találkozásánál!?!?

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#97
[pIFtA]

[pIFtA]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 825 hozzászólás
Mennyit öltél bele? Mennyi gyakorlás van mögötte? Mennyi idõ volt megcsinálni? Milyen anyagból van(gondolom alu, de milyen)?

#98
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
110 cm tengelytáv, középcsapágyház 37 cm magassan, fejcsõszöget nem tom, de pont jó.
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#99
[pIFtA]

[pIFtA]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 825 hozzászólás
yasec 2;)

#100
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
libegõ alatt kicsit jobban siettem mint szoktam és elszállt az elsõ fékbõl az egyik betétrõl a ferrodol. a felsõ részen. ráparáztam. nagyon jól mozog a hátulja. nemtommennyit. kb 180-200
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...