Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váz építés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
391 hozzászólás a témában

#21
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás
Gondolom van az országban pár olyan ember, aki egyedi vázat épít. Én csak egyet ismerek, Yasec-ot, esetleg keresd õt.

_____________________________________________
AM rlz


#22
beked

beked

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Gondolkodom azon, hogy saját igényeim szerint építettek egy bringát. Nyilván nem én, láttam ezzel is próbálkoznak az emberek, de én inkább szakemberre biznám. Csak ezt a fórumot találtam, ami általános, nem pedig a DH-s, igy gondoltam ide irok.

Nem sok infót találtam milyen árban mozognak a személyre szabott vázak.
Érdekel súly-strapabirás szempontjából ill, ár szempontjából, mekkora különbségek vannak a muffolt, ill. a hegesztett vázak között.
Hol lehet fellelni az ithoni szakembereket. (A muffolt fázas cikk már törlõdött hozzászólásaiból úgy emlékszem több mester is foglalkozik vele megyarországon, gondolom heggesztett vázakkal még többen) és Ha nem találok róla (vagy eddig nem találtam róla) fórumon honnan tudom, hogy ki a jó szakember ?

Köszönöm elõre is a segítséget.

#23
MightyMan

MightyMan

    vendég

  • fórumtag
  • 76 hozzászólás
Üdvözlet!

Hallottatok már olyanról, hogy valaki a vázát a fejcsõnél elvágatta, és az alsó illetve a felsõ csövön is hajlíttatott ? Én ilyesmit terveznék egy régi 28as Fecskével. Kérdésem: egyáltalán meg lehet e oldani valahogy, valamilyen formában, vagy felejtsem el ? Vagy amennyiért meg lehet oldani jobban járok ha inkább spórolok még és gyártatok egy vázat úgy ahogy elképzeltem?

Köszi a segítséget!

#24
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 hozzászólás
http://p1.pinkbike.c...bpic1860301.jpg

Mozo r500 :hmmm:
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#25
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Úristen :rofl:

Vissza az idõben!

Asszem 2002 körül.

Igen, mind2 1 1/8-as fejcsõmérettel rendelkezik (mármint egymással kompatibilis)

Így igen, belemegy.

#26
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
:mybad:

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#27
Lev3456

Lev3456

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
meg szeretném tudni,hogy egy mali boa vázba belemegy-e a mozo r500-as teló?

#28
kovi72

kovi72

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Valaki tud valami tapasztalatról beszámolni a scandiumból készült vázak esetében?
Megéri a többlet pénz-egy alu. vázhoz képest?
Elõre is kösz

#29
tym

tym

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
sziasztok!!! nemtudja valaki hogy Mali ÛSlalom M2be milyen átmérõjû nyeregcsõ megy ????köszi!!

#30
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Mindenki azt akarja... :D

Tuti, h megvan a megfelelõ jártasságod egy ilyenhez??

Amúgy újat valszeg vázépítõ embörtõl tudsz szerezni; írj Yasecnek, hátha rendel neked, mikor a saját cókmókját szerzi be...
Használtat meg 2 forrásból lehet szerezni; ezeréves outi, de azokban a cromo csövek átmérõje elég kicsi, vagy korai, mostanra nyugdíjazott karbon gépek, alu muffokkal. Sokkal ritkábbak, de valszeg inkább megfelelnek a célra, és könnyebb sérülésmentesen megszerezni a csatlakozást, mert "csak" a bennük lévõ ipari ragasztót kell feloldani, más kérdés, hogy sok ilyen oldószer minimum engedélyköteles...

#31
Tsipet

Tsipet

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Hali!

Valaki, aki vázépítésben jártas, tudna néhány címet adni/linkelni, ahol összekötõ muffokhoz tudok jutni? Igazából megtetszett az eurobikeos favázas, alumuffos gép. Hasonlót szeretnék alkotni.
Eseleg megoldható az is, hogy egy régi muffos vázból kimûtöm a muffokat? Igazából ez baromi nagy meló lenne.

#32
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
valaki tud jó hegesztõt itt bp-en aki ért a vázakhoz? egy repedést kéne a stinkymen meghegeszteni és kb mennyibe kerülhet egy olyan hegesztés ami tényleg megerõsíti a vázat a fejcsõnél?
a vázam egy 2004-2005ös kona stinky.

#33
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc
nagy tömeget mozgatni és fékezni is kell

ezt nézd meg ez mindent elmond

fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#34
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás

lehet ilyen vázat csinálni?Feltöltött kép
kéne nekem 1 ilyen váz...

Ez az Empire AP1 váz, a júniusi Dirt-ben van róla cikk. Kb. 620e Ft-ba kerül Fox vagy Marzo taggal.
Õk gyártják, illetve még fejlesztik

Ja, és persze lehet ilyen vázat csinálni. Elmész Dunaújvárosba, és secperc alatt öntenek egy ilyet. Vasból.
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#35
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

;752234']A súly meg azért lehet elõny, mert az ellenállás nagy része a légellenállás (a súly miatt megnövekedett gördülési ellenállás szerintem minimális), viszont a nehézségi erõ pályairányú komponense - ami gyorsít - nagyobb.


Ez szép és jó lenne, ha síugrást szeretnél véghez vinni kerékpárral..
a DH, az nem egy nyílegyenes akadálymentes legurulásról szól...
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#36
[levi]

[levi]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 434 hozzászólás

1 dh váznál szerinted az elöny hogyha nehéz és rugalmas?!:mad:

Nincs dh-s tapasztalatom, csak végiggondolva a dolgot, egy rugalmas váz szerintem jobban viseli a terheléseket, bár lehet, hogy ez az irányítás rovására megy. A súly meg azért lehet elõny, mert az ellenállás nagy része a légellenállás (a súly miatt megnövekedett gördülési ellenállás szerintem minimális), viszont a nehézségi erõ pályairányú komponense - ami gyorsít - nagyobb. Nyilván ez is ront az irányíthatóságon, meg a fékhatáson, amúgy meg csak kérdeztem:D

#37
MR.YETI

MR.YETI

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás

;752217']Egy dh váznál nem elõnyös, ha nehéz, és rugalmas?

1 dh váznál szerinted az elöny hogyha nehéz és rugalmas?!:mad:

#38
[levi]

[levi]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 434 hozzászólás

egy repülésirányitó csak kussoljon

ez a váz I tartókból épül fel, tuti nehezebb és rugalmasabb mint egy csõváz
de szépnek szép azt aláirom



Egy dh váznál nem elõnyös, ha nehéz, és rugalmas?

#39
MR.YETI

MR.YETI

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
van ezen csö..otta nyeregvázcsõ!
na most má nagy ember vagyok!
kapok ezért kockacukrot?

#40
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc
egy repülésirányitó csak kussoljon

ez a váz I tartókból épül fel, tuti nehezebb és rugalmasabb mint egy csõváz
de szépnek szép azt aláirom
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->