Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Brigát szeretnék építeni! Segítsetek!

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
9 hozzászólás a témában

#1
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
write only?
megmondták, hogy szívesen segítenek. de minden kérdésnek van helye. monoblokk témát kérdezd meg a meghajtás topikban. kereket a keréképítésben, vázat a vázaknál. ha mindenki nyitna a saját biciklijének egy topikot, hatalmas káosz lenne.

#2
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nem etetjuk a trollt, hanem szolunk az illetekesnek...

koszi
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#3
dudi85

dudi85

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Rájöttem, hogy ez az az oldal, ahol senki sem segít :D

#4
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Hát építek, köszönöm a segítõ választ! Tudom, hogy mennyibe fog kerülni. De én olyan dolgokra lettem volna kiváncsi pl: hogy a monoblokkban a tengely milyen hosszú legyen, mert a vázam ameddig ér a hajtókar 118mm, nyilván nagyobb kell de mekkora, vagy hogy a mivel préseljem bele a homlokcsõbe a csészét ill a villanyakra, esetleg a hajtómû fogkiosztására. Ezért is írtam, hogy technikai kérdéseim lennének.


Mindennek van saját topikja. Ott tedd fel a kérdéseidet. Ezt hamarosan zárni fogják.


A sebesség mindent megold.

 


#5
dudi85

dudi85

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Hát építsél... Manapság ez jóformán csak pénzkérdés.
(Arra azért számíts, hogy az épített bringa 1,5 2- szeresébe fog kerülni, mint a bolti ugyanolyan. Másfélszeresébe, ha az alkatrészek egy részét kéz alatt veszed meg, és kétszeresébe, ha mindegyiket újonnan.)

A kívánt felhasználási területre talán legjobb egy cross-trekking, esetleg egy 29-er, cserélhetõ gumikkal (vagy két pár kerékkel, ha nagyon el vagy eresztve). Épp nemrég tárgyaltak a srácok ilyesmit a keréképítés topicban, nézz be.


Hát építek, köszönöm a segítõ választ! Tudom, hogy mennyibe fog kerülni. De én olyan dolgokra lettem volna kiváncsi pl: hogy a monoblokkban a tengely milyen hosszú legyen, mert a vázam ameddig ér a hajtókar 118mm, nyilván nagyobb kell de mekkora, vagy hogy a mivel préseljem bele a homlokcsõbe a csészét ill a villanyakra, esetleg a hajtómû fogkiosztására. Ezért is írtam, hogy technikai kérdéseim lennének.

#6
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás
Hát építsél... Manapság ez jóformán csak pénzkérdés.
(Arra azért számíts, hogy az épített bringa 1,5 2- szeresébe fog kerülni, mint a bolti ugyanolyan. Másfélszeresébe, ha az alkatrészek egy részét kéz alatt veszed meg, és kétszeresébe, ha mindegyiket újonnan.)

A kívánt felhasználási területre talán legjobb egy cross-trekking, esetleg egy 29-er, cserélhetõ gumikkal (vagy két pár kerékkel, ha nagyon el vagy eresztve). Épp nemrég tárgyaltak a srácok ilyesmit a keréképítés topicban, nézz be.
Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#7
dudi85

dudi85

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
MSN: one.real.life@hotmail.com
ha valakinek kedve támadna segíteni

#8
dudi85

dudi85

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Ált inkább túrákra használnám meg soft-sab terepre, inkább technikai kérdéseim lennének.

#9
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
http://forum.bikemag...at-vegyek-2014/

de akár a egy-egy alkatrészcsoport szaktopikjában is nézelõdhetsz elõször.

(de igazából a saját építésû bringázásig akkor jut el az ember ha már jártasabb :) lehet egyszerûbb lenne megvenned egy pénztárcádnak és felhasználási stílusodnak megfelelõ gépet. csak ugye eddig semmi konkrétat nem írtál, hogy mit akarsz)

#10
dudi85

dudi85

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Sziasztok!

Szeretném megépíteni a saját bringám, de nem vagyok annyira jártas a dologban. Szeretném egy hozzáértõ segítségét kérni egy-két dologban, amit nem látok át annyira. Itt a fórumon vagy esetleg msn, skype?

Segítségetek elõre is köszönöm!
Zoli