Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Láncvonal 68 -> 73

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4 hozzászólás a témában

#1
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Tényleg itt folytassuk.

Ride everywhere.

.


#2
priusz

priusz

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
De miért cseszõdik el a lánvonal? Talán én nem értek valamit, de a láncvonal nem a bicikli hossztengelyétõl mért távolság? Ez függ a váztól is, nem csak a hajtástól? Hátul adott a helye a keréknek, mivel szabványos az agy, ezért gondolom mindig ugyanott van a közepe, nem?

Szóval egy corratec titán superbow-ból akarom ártakni a gyári zzyx carbon hajtómûvet, ami eredetileg egy FSA, nem tudom melyik, majd megnézem. Az másik váz egy superior team 29". Azért rakom át, mert 20-as, illetve 29-es lánctányérokat szeretnék felrakni a 29-esre, talán ez is számít. A corratecben egy BB-UN54 107/68-as monoblock volt. Mi kell a superiorba?

Köszi!

#3
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Hetvenhármast hézagolóval még bele tudsz rakni egy hatvannyolcas vázba -igaz ekkor a láncvonal elcseszõdik kicsit- de fordítva nem ajánlott. Túl kevés menet fekszik fel. A hajtókarprofil és a tengelyszélesség is számíthat, no meg kéne milyen váz, pontosan milyen FSA kar stb.

Ride everywhere.

.


#4
Mew

Mew

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
ide tedd fel kérdésedet

biztosan megfogják válaszolni
68-asba 68,73-asba 73-as mono való,ne keverd õket,tengelyhosszról meg láncvonalról a hozzáértõbbek megmondják a tutit

#5
priusz

priusz

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
Sziasztok!

Próbáltam a neten, meg itt is nézelõdni, találtam is pár dolgot, de azért a biztonság kedvéért rákérdezek itt is.

Egy eddig 68mm-es vázban használtam egy 107mm-es BB-UN54-es monoblockot, meg egy hozzá tartozó FSA hajtómûvet. Ezt át szeretném rakni egy 73mm-es vázba. Ugye jól gondolom, hogy a láncvonalat a hajtómû határozza meg és nem a váz, azaz most egy 73/107-es monoblockot kell rendelnem. Illetve még valami: meg lehet-e próbálni a régi 68-as monoblockot átrakni a 73-as vázba? Persze tudom, megpróbálni mindent meg lehet, de szabad/érdemes is?

Elõre is köszi a választ:
Péter