Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Erste Tour amatõr országúti kerékpáros versenysorozat

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
49 hozzászólás a témában

#41
Balbence

Balbence

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Megnéztem, a verseny kiírása valóban egyértelmû, akkor viszont az erstetour oldalán megjelent kiírás rossz, ami azért nem lep meg annyira, mert indultam már máskor is olyan versenyen, ahol csak a rajtnál derült ki, hogy mennyit is kell menni pontosan. Még egyszer kösz.

#42
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 hozzászólás
Érdemes mtb kategóriában indulni, lényegesen jobb helyezés eléréséhez? Vagy nem olyan hatalmas a szakadék a kettõ kategória között....

#43
CMX

CMX

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
Nézd meg az elsõ kommentet + amatõr kerékpáros liga weboldala, 120 van mindkét helyen. Amúgy nem gáz a 120 országúton. Ha nem mentél még ilyen hosszút, akkor arra készülj, hogy kint leszel kb. 4-5 órát. A legfontosabb a frissítés. Körönként 1 liter folyadék + kaja, és az elsõ 2 körön mindig eggyel kisebb fokozatot válassz mint amit bírnál, a verseny a harmadikban kezdõdik, ott lehet nyomni.
Ez mezõnyverseny, tehát engedélyezett a tapadás és a lánctalp, használd ki, mert van kb. 15 km nagyjából sík rész.

#44
Balbence

Balbence

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Én a kiírásban egyáltalán nem láttam távot. Még sosem voltam ezen a versenyen, sõt igazából nagyon kevés kerékpárversenyen indultam, és azok is rövidebbek voltak, úgyhogy ez a 120 km. elég elrettentõen hangzik. Egyébként amatõr szinten triatlonozom és erre elég keményen edzek ( szenior I-ben sprint, rövid és régebben középtávon is indultam), de ez más jellegû igénybevétel. Tripla hajtómûvem nincs, és nem is tervezem a beszerzését, de elvileg a hátsó sort lecserélhetem max .25-ig. Amúgy az alkatom alapján akár hegyimenõ is lehetnék, mert nem vagyok egy nagy darab (171 cm. 65 kg.), de sajnos ehhez hiányzik egy kis láberõ. Mindenesetre köszi az infót, a hátralévõ 3 hétben megpróbálok ( lelkileg, mert fizikailag már aligha lehet) felkészülni a 120 kilire, aztán,ha csak 80 lesz, annál jobb.

#45
CMX

CMX

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Bocs, de az erstetour.hu-n azt írják, hogy két kör lesz

Tudom, de Szûcs Gyuri azt mondta három. Lehet, hogy elírták, vagy... 2 kör csak 80 km, és a kiírásban 120 van megadva távnak.

Érdekelne viszont a Pilismaróttól a Kétbükkfa-nyeregig tartó emelkedõ meredeksége. 39-23 egy nem túl erõs "igazi" amatõrnek elegendõ?

Én elég erõs amatõrnek mondanám magam - maratonokon master2 hosszú táv minden esetben az elsõ 10-ben, de nekem a Kétbükkfa elõtti 500 méter 39/26-al még kitekerhetõ. Ha tényleg 3 kör lesz, akkor nem árt takarékoskodni az erõvel.
Ha voltál már a kínok kínján, akkor annak a befutója kb. olyan.
Az emelkedõ többi része nudli, több helyen mehet a nagytányér is.
Összefoglalva: én a 23-hoz 3 tányérost tennék fel, két tányérossal nagy szenvedés lesz.

#46
Balbence

Balbence

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Bocs, de az erstetour.hu-n azt írják, hogy két kör lesz, egyébként a pályatérkép stimmel. Érdekelne viszont a Pilismaróttól a Kétbükkfa-nyeregig tartó emelkedõ meredeksége. 39-23 egy nem túl erõs "igazi" amatõrnek elegendõ? Még egy kérdés: szerintetek mûködik az online nevezés? Mert én elküldtem már egy ideje, de semmi visszajelzés. Ha tudtok valamit, köszönettel venném, ha megosztanátok velem.

#47
CMX

CMX

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
Itt a térkép. A táv 3 kör lesz. A bazilikától indulva végig a Duna parton a 11-es úton nincs említésre méltó emelkedõ. Pilismaróttól az elsõ frissítõig viszont végig emelkedik, az utolsó 300 méter a legszebb. A frissítõtõl kb. 7 km lejtõ aztán nagyjából síknak mondható. Esztergom központján áthaladva fel a várhegyre van még egy kilométer emelkedõ. Nagyjából ennyi a kör.

A pilismaróti zárt erdészeti út egy szakasza a régi Duna maratonban is benne volt egy rész felfelé a Fûrész rétnél, és egy kis lefelé a jobb kanyar utáni hídig.

#48
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Igy van a hegyek pokla is benne lesz
Szint 503m 3 kõr lesz 1 kõr 40120m
elönevezés 4000 helyszini 6000ft
szintrajz v kit érdekel linkelhetem a garmin conecten
Szintrajzot én csináltam utvonal ismertetés kell akkor írjatok vagy v mi info igaz nem abban a kluban vagyok de elég sok infot tudok


Engem érdekel a szintrajz. Köszi.


A sebesség mindent megold.

 


#49
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás
Igy van a hegyek pokla is benne lesz
Szint 503m 3 kõr lesz 1 kõr 40120m
elönevezés 4000 helyszini 6000ft
szintrajz v kit érdekel linkelhetem a garmin conecten
Szintrajzot én csináltam utvonal ismertetés kell akkor írjatok vagy v mi info igaz nem abban a kluban vagyok de elég sok infot tudok

#50
nervex

nervex

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
2011-ben is lesz Erste Tour:
Idén újra Erste Tour ? hírek, kiemelt ? Bikemag
Erstetour
nervex