Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hol lehet tekerni hol nem...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
20 hozzászólás a témában

#1
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
Nincs itt valaki, aki ismerõs Tököl környékén? Azt szeretném megtudni, hogy Halásztelek+Tökölnél a települések és a Duna közti területen (Mapsource szerint árvízvédelmi töltés) szabad-e külön engedély nélkül biciklizni? Sok évvel ezelõtt mintha az Vízmû terület lett volna, ahová csak külön engedéllyel volt szabad bemenni (és kérték is az engedélyt).

#2
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Meg a másik fele, hogy nem is lehet úgy útvonalat tervezni, hogy mondjuk mész 200km-ert outival és pl ráterhelnél a 21-es útra ahol nem lehet menni, legalábbis bizonyos szakaszain. Akkor ott ki megy le a faluba tenni egy U betût? Meg mennyire értelmetlen? legalább adjanak ki egy térképet ahol meg tudom nézni hol tilos menni bringával.
Lófarok József

#3
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

Tegnap autóztam (jó gyilkoljatok le, de néha azt is kell) Tihany - Balatonfüred - Almádi vonalon. OK én értem, hogy mindenki szídja a Balatonparti bringa utat, DE VAN! Ráadaául ezen a vonalon nem is vészes, kivéve a Csopak körüli 90 fokos kanyarokat. Csak azt mondja meg valaki, hogy a túrázgató biciklis (nem versenyzõ edzegetõ stb.) mi az istenharagjának megy a legnagyobb forgalomban a Füredi négy sávoson, pláne, hogyha a lámpánál meg lefordul a Balcsi part felé.!



nem csak az a baj a balatoni bringaúttal,hogy néhol montival is szinte járhatatlan (Balatonszepezdnél),hanem hogy sokszor nehéz megtalálni.A falvakban össze vissza kanyarog a falusi kis utcákon,és ember legyen a biciklijén,aki elsõre,de másodikra is kiigazodik,merre is kellene menni.Elsõ pár alkalommal én sem igazodtam ki,és kimentem az útra.
Fürednél meg Tihany felõl érkezve a Helkáig aránylag jó a bicilkliút.Utána meg szintén jó az út,de tele van gyalogosokkal,kitolató autókkal,kutyákkal.Igazából olyan,mint egy sétálóutca ilyenkor szezonban.A Tagore sétányon meg rendszeresen pavilonokat építenek a bicikliútra!Most is ott van pár fa bódé.Szóval nem csodálom,ha sokan kimennek a fõútra.De mondom,szerintem nagyon sokan azért nem mennek a bicikliúton,mert nem találják meg.Az általad említett illetõ is valszeg elvesztette a fonalat a Marina után,ahol bemegy a bicajút a Helka felé,és ezért ment ki az áruház felé a négysávosra.
A Tihany-Füred közötti szakasz is közröhely.Kb 60 cm "széles" aszfaltcsíkot akkurátusan elválasztottak szaggatott vonalakkal,így 30 cm jut egy bringásnak.Balaton kerüléseken az ilyen szakaszokat rendre kihagytuk mi is,pedig csak túrázók voltunk.Persze meg is kaptuk a magunkét néhány tahó autóSthol.
Bicikliút az az,amit annak építenek (normális minõségben),és nem a már meglévõ akármilyen utakat,járdákat nevezik ki bicikliútnak,és igazodjon el szerencsétlen biciklista.Mi lenne,ha az autóutakat is így építenék?Még mindig csak valami szükséges rossznak,maximum játszótérnek tekintik a kerékpárutakat a döntéshozók.Valahogy csak legyenek túl rajta,legyen valami,oszt jóvan.

#4
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás

Ne montis aggyal gondolkodj, van, aki országútival megy, annak az a bicajút járhatatlan...

Mindenki ott megy persze, ahol akar, én pl. szívbaj nélkül szoktam a Megyeri-híd és Szentendre közötti szakaszt használni csúcsforgalmon kívül...eleve, ha onnan jössz rá, nincs tiltás, s 50-es átlaggal néhány perc alatt végig is érek, legalább nyomok egy résztávot.


50-es átlag???? huhh..
Lófarok József

#5
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Északi-part jól tekerhetõ a bringaúton, még ha poros is, a terep nem poros?


Ne montis aggyal gondolkodj, van, aki országútival megy, annak az a bicajút járhatatlan...

Mindenki ott megy persze, ahol akar, én pl. szívbaj nélkül szoktam a Megyeri-híd és Szentendre közötti szakaszt használni csúcsforgalmon kívül...eleve, ha onnan jössz rá, nincs tiltás, s 50-es átlaggal néhány perc alatt végig is érek, legalább nyomok egy résztávot.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#6
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

A Szentendrei úton eleve tilos bringázni, tehát csak a kerékpárutak maradnak.
Vasárnap Szentendrén a két kerékpáros útvonal összefutásánál jött oda hozzánk egy outis srác, hogy menne Budapestre, de nem tudja merre. Hát komolyan gondban voltam, mit mondjak neki. A Duna parton menõt felszórták zúzott kõvel. Igaz, az autók már kijártak rajta két vékonyka sávot, de outival... úgyhogy maradt a másik, ami szintén MTB-re van "tervezve" az egyenetlen útfelület miatt. De az legalább valamennyire járható...


vagy bemegy a benzinkút mellett budakalász felé a régi szentendrei útra, aztán bks-nál vagy átmegy a királyok útjára vagy csillaghegy felé a bécsire.
igaz kerülõ - legalább gyûjti a kilómétert :) - de legalább aránylag járható aszfalt. és nem kell a madzagos kutyát, babakocsit, részeg hmcs-t kerülgetni a szar talajon.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#7
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás

Tegnap autóztam (jó gyilkoljatok le, de néha azt is kell) Tihany - Balatonfüred - Almádi vonalon. OK én értem, hogy mindenki szídja a Balatonparti bringa utat, DE VAN! Ráadaául ezen a vonalon nem is vészes, kivéve a Csopak körüli 90 fokos kanyarokat. Csak azt mondja meg valaki, hogy a túrázgató biciklis (nem versenyzõ edzegetõ stb.) mi az istenharagjának megy a legnagyobb forgalomban a Füredi négy sávoson, pláne, hogyha a lámpánál meg lefordul a Balcsi part felé. Sajnos tegnap iszonyat menniységû túrázgató bringást láttam, aki a fõuton kavart a bringaút helyett. Hangsulyozom nem öreg alkoholisták és mamák, nem versenyzõk vagy edzõ 30-50-nel száguldozók hanem túrázgató hobbi tekerõk, akik gyakorlatilag teljes mértékben feltartották a forgalmat, és veszélyeztették a saját életüket. Mi bringások állandóan szídjuk az autósokat, meg Critkal Masst szervezünk, de azért nekünk is be kellene tartani a játékszabályokat vagy nem? (Fõleg, hogy pár éve még emiatt a brinagaút miatt volt többször is forgalom lassító bringázás a Balcsinál, most meg ott van, azt a fél bagázs rá sem megy!)
Na akkor most lehet megkövezni!


Ha tiltás akkor tiltás. Szal mindegy hogy kisgyerek bringával vagy tour versenyzõ. Legalábbis én nem látok megkülönböztetést. Sokszor értelmetlen, mert a balesetek nagy százaléka érzésem szerint a bringaút és az autóút keresztezõdésében történik, node ez lerágott csont. Görögben lehet menni az autópályán is ami ha belegondolok sokkal biztonságosabb mert nem 20 centire mennek el a bringástól a kamionok hanem másfél méterre. De tény a szabály az szabály. Ha még hülyeség is.
Lófarok József

#8
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Én hetente töbször megyek bringaúton Szentendre és Bp között, aki jár arra az tudja, hogy mind a két bringaút úgy szar ahogy megcsinálták. MÉGIS ARRA MEGYEK MERT KEDVES AZ ÉLETEM!
Lehet hogy ment 50-60 kilit elõtte, lehet, de én akkor sem mennék le a kocsik közé ha nem muszály. Egyébként a tapasztalatom, hogy Zánkáig az Északi-part jól tekerhetõ a bringaúton, még ha poros is, a teep nem poros?


A Szentendrei úton eleve tilos bringázni, tehát csak a kerékpárutak maradnak.
Vasárnap Szentendrén a két kerékpáros útvonal összefutásánál jött oda hozzánk egy outis srác, hogy menne Budapestre, de nem tudja merre. Hát komolyan gondban voltam, mit mondjak neki. A Duna parton menõt felszórták zúzott kõvel. Igaz, az autók már kijártak rajta két vékonyka sávot, de outival... úgyhogy maradt a másik, ami szintén MTB-re van "tervezve" az egyenetlen útfelület miatt. De az legalább valamennyire járható...

#9
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Én hetente töbször megyek bringaúton Szentendre és Bp között, aki jár arra az tudja, hogy mind a két bringaút úgy szar ahogy megcsinálták. MÉGIS ARRA MEGYEK MERT KEDVES AZ ÉLETEM!
Lehet hogy ment 50-60 kilit elõtte, lehet, de én akkor sem mennék le a kocsik közé ha nem muszály. Egyébként a tapasztalatom, hogy Zánkáig az Északi-part jól tekerhetõ a bringaúton, még ha poros is, a teep nem poros?

#10
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
A hobbi kerekezõt is zavarhatja a gyökerek által felgyûrt kerékpárút, ami a fõút két oldalán ide-oda pattog. Õ érezheti azt, hogy a bringaút minõsége õt tartja fel, a forgalmat meg letojja. Csak próbálom a másik oldal álláspontját is megvilágítani. Eléggé nagy prekoncepció részedrõl; pl. honnan tudod, hogy nem tekert elõtte 60 km-t olyan felosztásban, hogy 50 bringaút, f****ivan állapot, fel a fõútra, ott meg befejezte az utolsó 10-esét, s te csak ott találkoztál vele.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#11
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Tegnap autóztam (jó gyilkoljatok le, de néha azt is kell) Tihany - Balatonfüred - Almádi vonalon. OK én értem, hogy mindenki szídja a Balatonparti bringa utat, DE VAN! Ráadaául ezen a vonalon nem is vészes, kivéve a Csopak körüli 90 fokos kanyarokat. Csak azt mondja meg valaki, hogy a túrázgató biciklis (nem versenyzõ edzegetõ stb.) mi az istenharagjának megy a legnagyobb forgalomban a Füredi négy sávoson, pláne, hogyha a lámpánál meg lefordul a Balcsi part felé. Sajnos tegnap iszonyat menniységû túrázgató bringást láttam, aki a fõuton kavart a bringaút helyett. Hangsulyozom nem öreg alkoholisták és mamák, nem versenyzõk vagy edzõ 30-50-nel száguldozók hanem túrázgató hobbi tekerõk, akik gyakorlatilag teljes mértékben feltartották a forgalmat, és veszélyeztették a saját életüket. Mi bringások állandóan szídjuk az autósokat, meg Critkal Masst szervezünk, de azért nekünk is be kellene tartani a játékszabályokat vagy nem? (Fõleg, hogy pár éve még emiatt a brinagaút miatt volt többször is forgalom lassító bringázás a Balcsinál, most meg ott van, azt a fél bagázs rá sem megy!)
Na akkor most lehet megkövezni!

#12
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás

a tiltó tábla, az tiltó tábla vaz.
leszarhatjuk, majd legfeljebb kapunk 30 mp-t hétfõn a híradóban meg egy fehérre mázgált bicajt odakötve vhová, egy IFA jellel...


Jogos, de iszonyat hülyén és logikátlanul van kitalálva, hogy hol tilos és hol szabad bicajozni majd figyeld.
Lófarok József

#13
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
a tiltó tábla, az tiltó tábla vaz.
leszarhatjuk, majd legfeljebb kapunk 30 mp-t hétfõn a híradóban meg egy fehérre mázgált bicajt odakötve vhová, egy IFA jellel...

#14
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás

Szarvas és Békésszentandrás között van kerékpár út, onnan Öcsödig meg...(nem is tudom), ha nincs is, azt a kb. 7 km-t lazán lenyomod! ;)


Szarvasnál nem is akármilyen az a kerékpárút...
Ami meglepett, hogy Szolnoknál ott a 442-es, 40-es utak környékén milyen bonyolult a bringaúthálózat, mint egy autópálya :)

"mondjuk a 44-est én sokkal kevésbe tartom kerékpározásra alkalmatlannak mint pl a 31-es bp - sülysáp etapját. (általában tiltó tábla meg nem nagyon érdekel)"

Tiltó táblával csak 1 baj van, minden 7. autós ledudál és elmagyarázza, mert Õ tudja és okos.
Lófarok József

#15
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

a mapsource az tud érdekes utakat..:)


Ne is mondd... azt hittem, megüt a guta, mikor Budapesten próbáltam tájékozódni vele (*). Szinte azonos útvonalon az egyik helyrõl kb. 10km-rel hosszabb utat mutatott hazafelé, mint a tõle kb. 1km-re lévõ másik helyrõl... A support megígérte, hogy utánanéz. Úgy két hónappal ezelõtt. :D
Az már csak apróság, hogy a készülékben is van olyan lehetõség, hogy kerékpáros tervezés, épp csak a saját térképükön nincsenek jelölve a kerékpárral járható utak, a turistautak.hu térképétõl meg könnyen lefagy az egész szar... (volt egy olyan halovány érzésem, amikor a gyártóval leveleztem, hogy ez nem véletlen)

(*) - mondjuk ez nem szó szerint igaz, mert ezeket a csúfságokat nem a mapsource, hanem a garminba telepített szoftver (amit én csak egy spec. mapsource-ként kezelek) követte el.

#16
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Szarvas és Békésszentandrás között van kerékpár út, onnan Öcsödig meg...(nem is tudom), ha nincs is, azt a kb. 7 km-t lazán lenyomod! ;)


mondjuk a 44-est én sokkal kevésbe tartom kerékpározásra alkalmatlannak mint pl a 31-es bp - sülysáp etapját. (általában tiltó tábla meg nem nagyon érdekel)

a mapsource az tud érdekes utakat..:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Sziasztok!
nem találtam olyan témát, ami arról szólna, hogy hol tilos a kerékpározás. Ha van ilyen akkor valaki zárja be ezt és mondja meg hol van :) Én a 44-esen szeretnék menni ugyanis Szarvas és Öcsöd között. Valakinek van infója errõl?


A Mapsource (garmin PC-s szoftvere) a saját térképével elvinne Mezõtúr felé egy csekély 68km-es túrára, ellenben a turistautak.hu-ról származó térkép alapján a 44-esen vagy mellette tud kerékpárral járható útról. Így csak 14km az egész.

#18
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Szarvas és Békésszentandrás között van kerékpár út, onnan Öcsödig meg...(nem is tudom), ha nincs is, azt a kb. 7 km-t lazán lenyomod! ;)

#19
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

és igen -mint ahogy én is hittem - az 1 számjegyû fõutvonalon tilos, az urban legend.


A legtöbb szinte végig van táblázva tiltó táblával, ezért valószínû, hogy innen ered az "urban legend."


#20
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!
nem találtam olyan témát, ami arról szólna, hogy hol tilos a kerékpározás. Ha van ilyen akkor valaki zárja be ezt és mondja meg hol van :) Én a 44-esen szeretnék menni ugyanis Szarvas és Öcsöd között. Valakinek van infója errõl?


szerintem elférne a túrás topikban is

amúgy meg ott spec ha tábla nem tiltja akkor nyugodtan

általában meg ez igaz mindenhol kivétel autópálya, és autóút, ott alapból tilos.

és igen -mint ahogy én is hittem - az 1 számjegyû fõutvonalon tilos, az urban legend.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való