Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Magellan,de mikor???

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
271 hozzászólás a témában

#21
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
jamég annyit: Oké, hogy nincs a magellan-ban yoke, meg hogy bõven több, mint 2 kiló, meg nem szépek a varratok, de akit ez eltántorít, az vehet könnyebbet (ruckus) brutálisabbat (napalm, Hitec Dual, Kona Chute) de azok átlagban köbö duplaennyibõl jönnek ki. Ha olyan nagyon szar lenne a polarX, akkor bármilyen olcsón adnák, nem kapkodnák el a szállítástól számított 2-3 héten belül az összeset. Amikor én rendeltem, már le volt foglalva 4 darab a tervezett 7-bõl amit a Berguson hozatott.  ::)

Egyébként elég szívás, hogy én 43900 Magyar Királyi Forintot voltam kénytelen leperkálni érte, mikor két utcával arrébb 38ért is meg lehet kapni...  :o hogy van ez?  ???

#22
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
A matrica az én Haromon sem passzol, (bár az nem polar-x). Szerintem nem olyan rossza az a fully változat, csak a középcsapágynál lévõ forgáspontot kellet volna masszívabbra csinálni, a rugostag viszont egy az egyben az alatta lévõ csövet húzza (csak a csövet, hegesztéseket nem) szerintem az jól van megcsinálva.

#23
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Noakkor: Elhoztam a vázamat, és megvizslattam alaposan. Eredmények: 16.5"-ös PolarX adatok. Súly: 2167gramm. Felsõcsõhossz: 560 mm, láncvillahossz: 425mm, fejcsõhossz: 130 mm, nyeregvázcsõ külsõ átmérõ: 34.9 mm, belsõ: 30.0 mm. Ennyit tudtam lemérni, nem biztos, hogy minden hajszálpontos, de asszem. Amit még fontosnak tartok: a színe nekem totál bejön, yoke nincs, csak a két láncvilla közé egy darab alu van behegesztve, a támasztást így nem csak egy csõ végzi. Az alsócsõ alulhegesztés ugyanaz, mint tavaly( meg azelõtt), a felsõcsõn sajna nincs. A varratok vastagok, de nem a legszebbek, és a csöveken a matrica alul nem passzol össze (fontos dolog...). Asszem ennyi.

#24
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
major? te nem olvastad amit írtam annyi különbség van.


#25
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Lehet...  :-/

Akkor viszont tök ugyanaz mint a tavaj!!!  :o

#26
RiderP

RiderP

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
nem nem!
a 2002 "16.5 es váznál is ugyan úgy a felsõcsõ a támvilla alá van behegesztve... csak a "14.5 ösnél van egyvonalban.
Tudom, mert összehasonlítottam a kettõt.

#27
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Összetlós PolarX: ha láttad volna azt a forgáspontot te is féltenéd!!!  ;)

2002es PolarX: Ami a képen van az egy 2001es!!! Csak guja dizálynra van festve!!!  :) Onnan látszik hogy a felsõcsöa támvilla alá van beheggesztve!!! A 2002esnél ez egy pontban van!!! (Amúgy majdnem ez az egyetlen különbség a festésen kívül) Vajon Guja mér használ 2001est ? ? ?  ??? Nem értem!!!

#28
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
12 mm
;D

#29
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
mennyi útja van a telónak ?  ;D

#30
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
inkább festésnek. ???

#31
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
ilyen feszésnek én is örülnék.


#32
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
By Endroo:
Feltöltött kép

#33
nagy_M

nagy_M

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
ezt a monoblokki forgaspontot meg nem is lattam, háááát nemtom mit mondjak rola. Életemben nem talalkoztam még ilyennel, vagy csak a kép téveszett meg...
csak latok majd egyet...majd latjatok hogyan mûködik, én továbbra is maradok a merevnél.
Télleg arról nincs egy képetek??

ha igen és szívesen megmutatjátok, akkot köszi

M

#34
nagy_M

nagy_M

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
nemtom, mit paraztok azon, hogy ilyen meg olyan vkony az osstelos polarXnek a vazcsove...
Egy nalam okosabb és tapasztaltabb  embertool hallottam, hogy egy vaz erossege, merevsege, strapabirasa nem a vazcsovek vastagsagan mulik, hanem a tervezesen, hegeszteseken stb.
egyebkent is a vazak tobbsege a hegeszteseknel torik, a kepek alapjan nem olyan vekonyka, mint azt ti irtatok.
a foslo sarga peldanyban Intense-es elemeekt velek (dizájn, geometria...) felfedezni, mindjart ide is teszek egy ket kepet, csak az osszehasonlitas vegett.

pl:
Freeride

http://www.pinkbike....bpic14249.jpgXC

http://www.pinkbike..../pbpic21791.jpg
 az ossztelos  dual vazuk meg igy nez(ett 200ben) ki:

http://www.pinkbike....o/pbpic9314.jpg

persze ugyanazt a felfuggesztest se hasznalhattak Magellanek, mert a Horst Link(forgspont a hatsoagy tengelye alatt lasd Intense, Specialized, Ellsworth...)
le van vedve... :(  pedig sokat javitana a hajtas hatekonysagan
Bar anelkul is lehet jo osstzelos vazakat csinalni(Kona)

ja a nalam okosabb ember Yasec volt , Õ már csak ért hozzá... :)

M


#35
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Hát tudod, hogy bízom meg mostmár a Magellanban (2002es modellek, 2002 júniusában)...
Mondjuk ez a monoblokkos dolog tényleg elég furán fest! Mi ez 5 forgópont, vagy mi?  ???  :o

#36
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Ha végigolvastad volna a topicot tudnád hogy mr vártuk!!! És hogy ígérték már tavaj is hogy lesz ilyen!!! Bár nem ebben a formában, de ígérték!!!

Szvsz olyan 12-13at mozoghat max, de a monoblockál lévõ forgás (vagy inkább törés)pont élatveszéj!!!  :P

#37
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Össztelós PolarX?  :o :o :o :o
ÁÁÁÁÁÁÁ! Hol, mikor, merre, mennyiért?  ::)
Nekem ilyen kell  :) . Mennyit mozog?


#38
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Az a Wega 3.........  :-* :-* :-* :-*

Nagyon bejön!!! Szerintem Misink is mert kímélta végig!!!

#39
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
A képek:
Feltöltött kép
Feltöltött kép

Ez most a kettõ vagy a három ?

Feltöltött kép

Szerény véleményem szerint ennél még a scutum is freerideosabb volt. Árat nem tudok, de elég prototypenak nézett ki. Bár lehet, hogy csak az egyedi festés miatt.

#40
hoki

hoki

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Mit kóstál a fullos Polar-X váz. Oszt dual,freeride v. dh masina lett belõle me nem mind1.