Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fruska Gora maraton 2010 május 16 Szerbia

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
85 hozzászólás a témában

#61
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás

Heiii, meg lessz a maraton nagyon is rendezve és ki is lessz jelölve minden:D
Buki, erre nagyon büszkék, és egy szinvonalas verseny lessz.


Akkor viszont mea culpa! :) Orulok, hogy csinaljak a lanyok/fiuk, es megprobaljak lelkesen, rendesen. A hegyek mindenesetre megvannak hozza. :)

Off:

Gondolkodtam, hogy megosszam-e, de vegul belinkelem. Egy kis humoros megmozdulas a vajdasagi magyarok reszerol 8:08-nal egy Fruska Gorai XC versenyrol: http://www.youtube.com/v/_8f69CkIXEw
A magyar srac harmadik a versenyben, ot koveti az edzoje, a legnagyobb beleelessel. :)

Mod: sar volt, nagy sar... :)

On

#62
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Heiii, meg lessz a maraton nagyon is rendezve és ki is lessz jelölve minden:D
Buki, erre nagyon büszkék, és egy szinvonalas verseny lessz.

én is nyomultam a terepen, a rokonomnak is volt egy térképe, ami kb. 60km alatt kb. 1600 ösvénymértert szerdett össze.
Kolostor (Grgeteg), lebombázott TV adó...
Jó hely, számomra egy 10 pontos BRINGAKULTUR helységt.

#63
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Igen, ez volt nálam is. A családod megszponzorált vele és egy térképpel.
Néhol (Popovice) túl sok szivecske van a fákon minden felé. :)
Ezúton is köszönöm nekik.


#64
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás
Akartam is szolni, hogy nem tudom mennyire jo a jeloles.

Mellesleg arrol sem vagyok meggyozve, hogy rendes palyakijeloles lesz a versenyen... Erdemes lehet majd a helyiekre tapadni.

Ha mar itt vagyok: szint- es utvonalterkep az oldal aljan: http://www.cikloberz..._show.php?id=78

Rofi: ezek szerint tobb a szint is az utvonalon? :D

#65
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Voltam ma tekerni egyet a Fruska Gora-n. Eredetileg a közép távot akartam bejárni, de már az elején elkavarodtam, aztán mégegyszer elmentem a fing utcába. Igy inkább örömbringázás volt, lehetõség szerint a maraton nyomvonalán. Az útvonalakat fehér körben piros szivvel jelölik, de ez sajnos nem csak a maraton útvonalára vonatkozik. Új térképem volt, mégis sok út nem volt rajta feltúntetve...

A terep és az erdõ nagyon emlékezetet a Crosskovácsi pályára. Sok keskeny (1m széles) földút. Meredek, rövid, inkább XC-s lefelék. Minden nagyon szuper, de a szinttérkép szerintem kissé elnagyolt. Szerintem csak összekötötték az ismert magassági pontokat, de a köztes hullámvasút kimaradt. :S
A jövõhéten teszek fel képeket is!


#66
lámpás

lámpás

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Nyugi, nem tudnak eladni, voltam már külföldön, eddig nem kellettem senkinek sem. Mosogatni sem vagyok jó, de ezt Lámpás már nagyon jól tudja. ;)


Eladlak lókötõnek...:D

#67
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás

Jól hangzik, gyerünk! :)


Alex: Szüleimnél kocsi otthagyós lehet és együtt átruccanunk.
Úgy kalkuláljuk, hogy beférjünk. ...telekocsi program...

Szeretnék elõtte legalább egy próbakört menni, elõre jelzem a választható idõpontokat, talán ráér valaki kijönni arra is.

Más: Mecsek?? Lesz maraton?? ...nem néztem!
mocsokmaraton a szívem csücske lett, anno

Üdv.: tyito a nem hegylakó! Peace ;)


#68
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Nyugi, nem tudnak eladni, voltam már külföldön, eddig nem kellettem senkinek sem. Mosogatni sem vagyok jó, de ezt Lámpás már nagyon jól tudja. ;)


#69
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás

Merkaptos banda: azért szóljatok már mielõtt beneveztek. Vagy öcskös hazajössz Angliából navigálni a fiúknak? :)
De ha rosszak lesztek, eladlak benneteket útközben :)

(Orsi=Lámpás)


Nyugi, szolni fognak. Ha talalnak is majd kiirast, kizart, hogy erteni fogjak. :D Ha nem gond, nem mennek majd haza... Nekem most itt jo. :) A bicajom is darabokban van/lesz, ugyhogy semmikeppen nem tudnek indulni. :(

Kiiras majd valamikor itt lesz: http://www.mtbfanatic.com/
Illetve a Rebell altal linkelt oldalon is kint lesz remelhetoleg: http://www.cikloberz.../takmicenja.php

Sajnos versenynaptarat meg nem sikerult talalnom, hatha ott tobb info van...

#70
lámpás

lámpás

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás
Merkaptos banda: azért szóljatok már mielõtt beneveztek. Vagy öcskös hazajössz Angliából navigálni a fiúknak? :)
De ha rosszak lesztek, eladlak benneteket útközben :)

(Orsi=Lámpás)

#71
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Nekem sikerült 2009 ben a maraton terepet letekernem (nem versenyen)

A start (Popovicán) újvidék belvárosától kb. 10 percnyi autózásra van. A "piros szivvel" kijelölt útvonalat kell követni (állandó kijelölés)
Legnagyob része ösvényekböl áll, talaj földes, 3-4 helyen köves.

Eredmények + maraton profil:
http://www.cikloberz..._show.php?id=78

Látnivalók, többek között pl. Pétervárad, Manastir Grgeteg (ortodox kolostor).

Az idén nyáron újra elnézek oda és természetesen a mecsekbe is.

#72
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Jól hangzik, gyerünk! :)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#73
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás
Akar az is. Rofi es Orsi is tudjak az utat, csak oket kell kovetni. :)

#74
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
De jó akkor lesz személyes dzsipieszem:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#75
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás
Szivesen.
Sajnos szemelyes tapasztalatokrol nem tudok beszamolni, otthon meg nem voltam versenyen... :(

Utvonallal kapcsolatban tudok tanacsot adni. Van egy kis trukk, amivel ki lehet kerulni a szerb autouton a fizetokaput. Igaz kicsit hosszab lesz igy, de abszolut nem veszes.

#76
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Nem tudom hogy allsz az angollal:

"Serbia has a modest MTB XC League with 8 races on the calendar this year. The XC racing community is pretty small, with probably 5 riders of real note riding in the Elite category, with even fewer racing much abroad. Currently (2009), Bojan “Djuka” Djurdjiæ is easily the top rider, proving practically unbeatable in the Serbian XC league, where he has won all the races but one (where he had technical problems), putting a spanner in the works for Boris Popoviæ, last year’s champion, by turning up for all the League races, while still managing to race in a few UCI events abroad (including a first place in Turkey). Most of the races this year have boiled down to Boris chasing Ðuka for most of the race, leaving the rest of the field to pick up what’s left. Ðuka is 77th in the UCI rankings at time of writing, which is pretty good going considering the very limited resources the Serbian Cycling"

Iden a gyoztes ido 4:24 volt 80 km.-n, 2400 koruli szinttel, de az osszes eddigi versenyen (marmint ezen a maratonon :) ) a legjobb ido 4 ora volt.


Köszi.


A sebesség mindent megold.

 


#77
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Igen! Van hely, ahonnan "kicsit messze van"
Pár Jó Ember összeül egy autóban, a magyar-szerb nevezési díj különbözetéért, kétszer kiruccan, ráadásul egyenes autópálya (autóút) visz Bpesttõl. Távolság, 300 Km
Tankolni, akár milyen üzemanyagot, gázt is, olcsóbban tudsz.

Én Orosházáról, magyar maratonokra, bármerre is indulok, minimum 230 Km -t utazok, rossz utakon!

Kinti Barátaim, régóta mondták már, hogy menni kellene... idén, szeretnék menni.

...még nem most lesz, de...
Autóban, ha csatlakozna valaki, Orosháza és Szeged környékérõl, még 6 hely szabad. (Dodge Grand Caravan)

Üdv.: tyito a nem hegylakó! Peace ;)


#78
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás
Nem tudom hogy allsz az angollal:

"Serbia has a modest MTB XC League with 8 races on the calendar this year. The XC racing community is pretty small, with probably 5 riders of real note riding in the Elite category, with even fewer racing much abroad. Currently (2009), Bojan “Djuka” Djurdjiæ is easily the top rider, proving practically unbeatable in the Serbian XC league, where he has won all the races but one (where he had technical problems), putting a spanner in the works for Boris Popoviæ, last year’s champion, by turning up for all the League races, while still managing to race in a few UCI events abroad (including a first place in Turkey). Most of the races this year have boiled down to Boris chasing Ðuka for most of the race, leaving the rest of the field to pick up what’s left. Ðuka is 77th in the UCI rankings at time of writing, which is pretty good going considering the very limited resources the Serbian Cycling"

Iden a gyoztes ido 4:24 volt 80 km.-n, 2400 koruli szinttel, de az osszes eddigi versenyen (marmint ezen a maratonon :) ) a legjobb ido 4 ora volt.

#79
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

De...
Jovore viszont tervben van. (Ugyanugy, mint az elmult harom evben... :D ) Ha jol emlekszem ez a legnagyobb maraton otthon. Persze luxust ne varjatok, mert ez nem arrol szol. Nekem hatarozottan tetszik a dolog, es ok is orulnenek kulfoldi induloknak. Szoval hajra! Szallas nektek lenne, csak az utat kell fizetni meg a nevezesi dijat.


Mennyire erõs a mezõny kint?
Egy éremért már lehet megérné kimenni. :)


A sebesség mindent megold.

 


#80
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
Faszán hangzik ,csak Egerbõl cseppet messze...