Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

CC-s gépvásárlás - mit javasoltok ?

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
84 replies to this topic

#61
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
hmmm... let me just see.

worth to buy=megéri az árát (szószerint: megéri megvenni)
amire Te gondolsz, az a "bad" (=rossz) 3-ik foka, de azt úgy írjuk, hogy "worst".

see?

#62
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
tamash most worth vagy best???

#63
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
az lehet az ideális megoldás. Most asszem veszek egy IG 51es simánjót, olyan 2 rugóért van egy, és belegórom a patentszemet. És az patent lesz.  8)

Fék: Én is 98as LX-et használok, tuning Bike+ patronos fékpofival, mitnemondjak kegyetlenjó a fékhatásom (RC fékkarral tökéletes).

A SRAM 5.0 véfék annyira olcsó, hogymár szinte fáj, és jó. Tudnám még mondani a Shimano Altus szériát, ami szintén worth to buy.

#64
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Nekem shimano láncom van sram patentszemmel. Jól vált és könnyû szétszedni. :)

#65
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
tamaska: a pc48 nem nyílik szét patentszemes és csak vagy 1500HUF... és a rozsdát is bírja...

mellékesen mi az óccsóbb? évente láncot cserélni 1500ért? vagy kétévente 5000ért?

#66
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,739 posts
Nekem nincsenek rossz tapasztalataim SRAM láncokkal: én egy PC59-et használok, most kb. 3000 km van benne, semmi gondja nincs, nem szakadt el, nem nyíltak szét a szemek és a patentszem is tökéletesen mûködik. Asszem ez tavaly kb 4000 Ft volt. (lehet az is belejátszik hogy elég gyakran takarítom)  ::)

Ha kapsz STX-RC alkatrészeket (még elvétve lehet kapni 1-2 boltban) azokat érdemes megvenni mert nagyon jó ár/érték arányt képviselnek.
Fékbõl nekem addig a régi (nem párhuzamos húzású) LX fékek jöttek be a leginkább... A gyári Shimano fékpofákat meg az elsõ adandó alkalommal (már vásárlásnál  ;D ) le kell cserélni, mert sz***k. Piros Tioga rulz!!  ;D

#67
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Amint arra jutsz, hogy most akkor megvan a love, es meg akarod venni a bringat szolj, mert esetleg tudok olcsobban, jo felszereltseggel. / Most peldaul lenne egy Simplon, Judy SL teloval, full XT 200e -ert, es papirokkal/ Szoval ilyesmi.


#68
Sniper

Sniper

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 posts
Sziasztok !

Nagyon köszönöm a tippeket és a cikklinket. Ezekkel felvértezve már eltudok kezdeni nézelõdni.
Vázból ALU-ra gondoltam súlycsökkentés véget (berögzött outi szokás  :)) ,lánc esetében pedig connex vagy shinamo majd meglátom mert a megbízhatóság számomra fontos.

Tényleg sram 5.0 cuccal kompatibilis a shinamo lánc  ,vagy akkor shinamo szett is kell ?

Telóban akkor olajcsillapítású Marzocchi-t kellene vennem, stücniben IKE-t, felniben pedig a Sun CR17, Rigida és MAVIC a nyerõ.

Egy fontos dolog jutott még eszembe: a fék. Ez fontos ,hogy tuti legyen. Ezzel kapcs. semmi infom nincs ,mivel outin teljesen más rendszerû fékek vannak. Itt mire figyeljek ?

#69
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
tényleg megéri. Hasznos információkat tartalmaz, és sok buta kérdést meg lehet elõzni ilyen és ehhez hasonló cikkek olvasgatásával, kár, hogy ezt sokan hajlamosak hanyagolni.  :(

#70
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,739 posts
Ez most kicsit OFF lesz, de szerintem egyre inkább ide tartozik:

http://www.bikemagaz...b_vazanyag.html

A cikk a vázanyagokról szól és sztem mindenkinek el kéne olvasni...

#71
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
nem vagyok Sh!tmano függõ  ;D, de: A SRAM láncot mindegy, hogy mire használod (asszem ez minden láncra igaz, hiszen az igazán durvuló dirt-ösök nem gyilkolják annyira, mint a szép finoman suhanó országútisok), a lényeg abban áll, hogy "olcsó húsnak...". 2500 Ft-ért már lehet kapni egy középkategóriás láncot ( PC 58 ), aminek van egy hatalmas elõnye (patentszem), meg egy rendkívül rossz kidolgozási minõsége. Egyszerûen szétnyílnak a szemek, és nem azért mert 10.000 km-et van használva.  :-/

#72
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 posts
Magellan Serpens (~130) + Marzo MXR (~50) nekem nagyon bejott. A Magellan es a B+ szerintem nagyon jo ar-minoseg-teljesitmeny aranyu cuccokat gyart.

#73
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
CCre SRAM lánc szerintem teljesen okés... csak tamaska hogy egy SRAM függõ is írjon má valamit ;D ;D ;D
telóból egy alsóbb Marzó tényleg jó választás

#74
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
sajnos a SRAM láncok nekem sem jöttek be, vegyél inkább Connex-et - nem vált olyan szépen, mint a Shimano, de olcsóbb és erõsebb

külsõbõl olcsó mostanság a Continental összes kevlaros változata

vázból azonban szerintem alu - én különben sem veszem be ezt a kamu dumát a rázósságról (nyissatok neki új fórumszálat, ha mertek  ;D ;D ;D)

teloból egy ilyen gépbe ne vegyél levegõset, abból az olcsók gagyik, a Marzo-k viszont jók, bár nem olcsók

ajánlom még figyelmedbe a Bike+ cuccokat, szerintem nagyon jó az ár-teljesítmény arányuk

#75
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
napéldául az egy kegyetlen jó felni. Vagy, ha találsz (de ugyse fogsz), akkor 217es Mavic. Ja és kiegészítõk közül tudnám ajánlani még a Ritchey cuccokat, a Comp, és Pro szinten, a WCS már egy kissé drága. A Sram láncokkal rosszak a tapasztalataim, (remélem nem találja meg most ezt egyik Sram függõ se... :-X ;D), tehát azt nem ajánlom. Azon kívül minden oké a cuccaikkal.

#76
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 posts
Ajánlanám a Sun CR17-et. 420 gr, és kb. 4000 Ft. Ilyen olcsón ilyen könnyû felnit nem találsz, ráadásul könyebb kereket lehet vele építeni, mint a Crossmax (ha jól emlékszem).

#77
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
Marzocchi minden mennyiségben!!!  ;D Nézegettem a cécés cuccokat, és egész kevés gubából össze lehet pakolni jó gépet, csak ügyeskedni kell. Marzo MXR, Wheeler(3900, 4900) vagy Magellan (Crux, polaris)váz SRAM 5.0, 7.0, IKE, Trinity cuccok, és király lesz. Felniben a Rigidákat ajánlom, erõsek, olcsóak, és tarósak.

#78
Sniper

Sniper

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 posts
Köszi !

Pontosan ilyen infokra gondoltam !
Felni ? Telóban mi számít jónak ?

#79
MucKe1

MucKe1

    vendég

  • fórumtag
  • 68 posts
150 ezerbõl, ha okosan osztod be, szerintem már elég jó bicajt össze lehet hozni. Váltórendszernek szerintem SRAM 5.0 tökéletes, a váznál kérdés hogy mennyire számít a kényelem és a súly (én kényelmes típus vagyok, úgyhogy szerintem inkább acél), telót én a helyedben használtan vennék, 30-40 körül már lehet megbízható olajcsillapítású dolgokat találni. A többi csak ízlés és stílus kérdése. A lényeg hogy pl. nem kell 18000 forintos Ritchey WCS stucni, jó a 4000-es IKE is stb., ilyeneken sokat lehet spórolni. Az elõzõ számban jókat írtak a Trinity agyakról, azok is jó árban vannak.

#80
Sniper

Sniper

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 posts
Sziasztok !

Köszi az ajánlatokat ,de mint már írtam csak jövõ év elején szeretnék venni. Ha lehet új gép kellene és 150e körül gondoltam. Olyasmi tippek érdekelnek ,hogy mely alkatrészeknél mi az ami minimum kellene ,mi az amit érdemes miért és milyen plusz áron ...stb. pl: alu vagy cro-mo váz, milyen elsõ teló, szett, felni ...stb.