Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dema Horal Alto Maraton 2010

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
40 hozzászólás a témában

#21
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Sziasztok!

Neveztem az idei Tour-ra, érdekes lesz végighajtani a hosszú távot. Igyekszem alaposan, és lehetõleg objektíven beszámolni az ott tapasztaltakról.
Nevezés gyorsan ment e-mailen, szállást is sikerült találni a szomszédos faluban.
Ez lesz a 4. szlovák versenyem.
Jön/megy még más is a gödörbõl?
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#22
dani85

dani85

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Sziasztok!

Tervezi valaki, hogy az idei versenyen(aug13) indul? Pénteki leutazással, vasárnapi visszaúttal útitársat keresek/betársulnék a költségekbe.
Versenyinfó: MTB marathon HORAL - adventure guaranteed!
Érdeklõdni privátban...

Dani

#23
labidani

labidani

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.124 hozzászólás

Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy mennyire érzõdik/érzõdhet kint a a "magyar gyûlölet"?


Kassán 4x, Szepesváralja Maratonon 1x voltam. Kassán volt olyan, hogy az egyik lány alól a frissítõnél "kikapták" a bringát alóla, amíg evett, lemosták, mert egy kicsit sáros volt, és megolajozták. Megtöltötték a kulacsát, és így engedték tovább. Szintén Kassán volt, hogy odaértem egy frissítõhöz, hablatyoltak valamit szlovákul, én mondtam, hogy "magyarszki", erre megveregették a vállam és biztattak tovább. Szepesen, ha jól emlékszek hívtak egy magyar fickót, aki segített a nyelvi akadályok leküzdésében.
Én rosszat még nem hallottam szlovák versenyrõl. Egy probléma jelenik meg minden szlovák versenynél: Minden évben vissza akarsz menni, annyival jobb mint egy itthoni :)

#24
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás

Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy mennyire érzõdik/érzõdhet kint a a "magyar gyûlölet"?


Tavaly voltunk Kassa maratonon (igaz, csak nézõként, mert utána rá volt egy másik esemény, ami minket jobban érdekelt, így azt helyeztük elõtérbe), ott semmi ilyen nem volt érezhetõ. Tavasszal viszonylag rendszeresen jártam Kassára egy ottani bringaboltba szervizelés miatt és nagyon pozitív hozzáállást tapasztaltam. Nagyon segítõkészek és nagyon rendesek voltak! Szerintem ilyentõl nem kell tartanod, a köznép kb. lesz*rja a dolgot, inkább csak politikai gerjesztés ez :)

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#25
mjanos

mjanos

    vendég

  • fórumtag
  • 231 hozzászólás

SZia Janos, jól láttam a verseny oldalán hogy a nevezési díjat elég a helyszínen fizetni?
Én most indulok elõször, rövidre neveztem, a tavalyi fotók alapján nagyon megtetszett, illetve neveztem idén az IMS-be és emiatt is szeretnék indulni. Ti több napot lesztek kint, vagy csak a verseny napjára mentek ki? Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy mennyire érzõdik/érzõdhet kint a a "magyar gyûlölet"?

Mi két napra megyünk Pénteken kint alszunk a városban van egy 2 csillgos szocreál száloda valamikor munkásszálló volt de elkezdték felújítani gondolom privatizálták és most már szálloda ként üzemel . Itt alszunk .
A "magyar" kérdés csak a politikában van a hétköznapi életben én nem tapasztaltam ennek semmi jelét . Sõt ! ! tán még jobban foglalkoznak veled mint itthon . ezt már több szlovák maratonon tapasztaltuk. Itt is elmondható hogy jobb a rendezés és az ellátás mint magyarországon. A nevezést e-mailen küldtem el amit visszaigazoltak de a díjat kint kell fizetni.

#26
Szylkoo

Szylkoo

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás
A magyar gyûlölettel ne foglalkozz,nem lesz probléma.

#27
ForzaRacing

ForzaRacing

    újonc

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás

Igen ! Salgótarjáni HKE bõl 5 en megyünk a középtávon. Én tavaly is voltam tetszett!!


SZia Janos, jól láttam a verseny oldalán hogy a nevezési díjat elég a helyszínen fizetni?
Én most indulok elõször, rövidre neveztem, a tavalyi fotók alapján nagyon megtetszett, illetve neveztem idén az IMS-be és emiatt is szeretnék indulni. Ti több napot lesztek kint, vagy csak a verseny napjára mentek ki? Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy mennyire érzõdik/érzõdhet kint a a "magyar gyûlölet"?

#28
mjanos

mjanos

    vendég

  • fórumtag
  • 231 hozzászólás

Sziasztok,

nevezett valaki a versenyre?


Igen ! Salgótarjáni HKE bõl 5 en megyünk a középtávon. Én tavaly is voltam tetszett!!

#29
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás

Sziasztok,

nevezett valaki a versenyre?


Szerettem volna,de most nem fért bele az idõmbe,jövõre mindenképp,mert erõsen romlanak az itthoni színvonalak,olvasva a velo.hu-n található Trophy beszámolót.

#30
ForzaRacing

ForzaRacing

    újonc

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás
Sziasztok,

nevezett valaki a versenyre?

#31
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Köcce!

#32
jannusz

jannusz

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás

Nem tudtok olyan oldalról, ahol össze vannak szedve szlovákiai maratonok? Mondjuk jó lenne, ha nem csak szlovákul lenne, bár a google translate segíthet ebben az ügyben. Lenne kedvem átruccanni, valamelyikre. vagy tudtok esetleg ajánlani olyat, amin már voltatok és jó volt? Ez a szepesi jól hangzik!


http://www.cyklomaraton.sk/
3K

#33
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Nem tudtok olyan oldalról, ahol össze vannak szedve szlovákiai maratonok? Mondjuk jó lenne, ha nem csak szlovákul lenne, bár a google translate segíthet ebben az ügyben. Lenne kedvem átruccanni, valamelyikre. vagy tudtok esetleg ajánlani olyat, amin már voltatok és jó volt? Ez a szepesi jól hangzik!


Talán olvass vissza kicsit...;)

#34
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Nem tudtok olyan oldalról, ahol össze vannak szedve szlovákiai maratonok? Mondjuk jó lenne, ha nem csak szlovákul lenne, bár a google translate segíthet ebben az ügyben. Lenne kedvem átruccanni, valamelyikre. vagy tudtok esetleg ajánlani olyat, amin már voltatok és jó volt? Ez a szepesi jól hangzik!

#35
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Mi ezt úgy oldjuk meg, hogy amit az itthoniakra egyszerûen nem megyünk...Tekerek ott eleget évközben.


#36
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Ez a Szepesi verseny is jó lehet,kár hogy ilyen sûrû a augusztusi program.

#37
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Hogy legyen egy link is, mirõl is van szó: http://horal.sk/joo159sk/Ez a Sviti Maraton a Tátrától kicsit délre. Mi is tervezzük idén,de ettõl nem messze Szepesváralján viszont voltunk és nagyon tuti volt! Egy második hely is összejött az egyik srácnak!
http://www.kralovsky...sk/index_hu.htm
http://szepe.debrece...k.fotoalbum.hu/
http://www.merkaptse...m=10077&id=3513


#38
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Köszi az infokat,és várom az érdeklõdõk további észrevételeit,terveit a versennyel kapcsolatban.

#39
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Mi is voltunk tavaly haverral,mindketten hosszú távot nyomtunk,és a felettem íróval megegyezõen pozitív a véleményem a versenyrõl.Kivéve a Kofolát,életemben elõször ittam,jó kis kólára számítottam,de pfffff... :D
Szálloda a rajttól 800 méterre volt,kívülrõl igazi szocreál épület,de nagyon szép szobával,tiszta fürdõvel elviselhetõ áron.Csak arra figyelj,ne kövesd el azt a hibát,mint mi,hogy negyedik emeleten kapsz szobát, a liftbe nem fér be a bringa,és kellemetlen lépcsõzni maraton után a géppel.
nevezést/szállást interneten intéztük,van angol nyelv,de talán nevezéshez még magyar is.

#40
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás
Szia!
Mi tavaly voltunk kint, nagyon jó verseny volt, mind a négyünknek nagyon tetszett. Hárman a közép távon indultak én a hosszún, jó a pálya nagyon, végig élvezetes és a végére még be van téve a helyi XCO pálya is! A pálya kijelölés tökéletes volt, egyszer sem éreztem elveszettnek magam, frissítések jó helyen és nagyon jóféle dolgokkal. Nevezést interneten ejtettük meg, de ez nem sokat jelentett mert csak szándékot jelzett, helyben történt meg a tényleges nevezés, nekünk egy szlovákiai magyar segített.Elõzõ nap mentünk ki és a rajtól pár száz méterre laktunk egy viccesen olcsó szálodában, na nem volt sok csillagos, de egy éjszakára megfelelt. Idén is szándékozunk indulni, beleszámít az Inter Mountain Seriesbe is.