Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Marzocchi telók??

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
601 hozzászólás a témában

#41
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Ez biztos igaz, de olyan kis virsli...  :-/

Lennem 35-36os a becsúszószára nem is vennék mást!!!

#42
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
a szuperté egy szupi teleszkópos villa

#43
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Nem sok pénz, nem tom mennyi pontosan. nagyságrendileg kb 10e
Biztos van agyuk is, de az mennyi arról gõzöm sincs.

Beg

#44
vadkanur

vadkanur

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
Aha  wowi... hat ezt nem gondoltam volna..es menni love igy kulon? agyat nem tudnak adni?

vad

#45
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Igen, de azt külön kell venni!  ;)
Külön kis bomberes csomagocskában jött a qr20-as tengely.

#46
vadkanur

vadkanur

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
Beg: ugyehogy atutovel jott! :)

boar

#47
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Begbie

Nézdd meg, mekkora a felkoppanásgátló a villában, és cseréldd ki kisebbre. Ha 19 mm-nél nagyobb, akkor szólj nekem, mert én rendelkezem 2 db ilyennel. (az én Z1-esemben pont ekkora van. Állítólag ez volt a tuning kit hozzá, de nem jött be, maradt a 110 mm. De megnyugodtam, mert a csillapítás nyomórúdja sem tud többet 127 mm-nél, szóval nem lesz 130-as villám)

#48
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Köszi a választ GerMan!

Nem tudom, lehet hogy fog puhulni egy kicsit, de hogy mennyit? Mert most nekem NAGYON kemény, ha betekerném, még Jorusnak is kemény lenne :)
Igaz még csak egy nagyobbat bringáztam vele, de ez ahhoz már elég volt, hogy az 1 napos bike+ agy kotyogjon.  :-/ De ez nem a panaszda topik!

Beg

#49
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
ja, szerintem is úgy lehet, ahogy iljics irja  ::)

#50
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
beg, hát olaj és rugócsere (puhábbra) erejéig szétszedtem az eddigi telóimat , de többnyire nem teljesen, csak a tetejénél. ja, ahhoz, hogy rugóhosszat cserélj, teljesen szét kell kapni, az olajat kifolyatni, levenni az alját stb. stb.
ha mindezt otthon csinálod, garantált, hogy egy hét múlva is a teló olaj szagát fogod érezni  ;D

lehet, hogy még azért is kemény a telód, mert nincs bekopva ??

amit 130-asnak megcsinálnak, abból lehet 80-asat csinálni, csak más hosszúságú rugók kellenek bele.
végül is az a lényeg, hogy ha alapban van benne mondjuk egy 215 millis "+" meg egy 20 millis "-" rugó, az összesen 235 mm - ha rövidebb "+" rugót raksz bele, hogy kisebb legyen az út, akkor kb. annyival meg kell növelni a "-" rugó hosszát, hogy ne lötyögjön a szára - a rugók hosszának összege fix kell legyen, ha a nyomórudat nem cseréled.


#51
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Szerintem azt jelenti, hogy van egy villa, ami fix 80mm, és van egy másik ami 110 eleve és tuning kittel 130mm.
Egyébként az X-Factorban láttam Z1 Drop Off-ot, pedig a Mali azt sem forgalmazza !
Ha szervízbe viszed, akkor a Hajdút tudom ajánlani, az öreg Hajdú nagyon benne van a villabuzerálásban !

#52
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Meg, hogy ez mit jelent a marzonál?:

"80mm, 110mm or 130mm Travel"

Külön rugókitteket lehet hozzá kapni? Azt tudom, hogy nem olyan mint a RSnál.

Beg


#53
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Ha a tuning kit valoban csak a nagyobb rugobol es a negativbol, meg egy-ket alatetbol all, akkor eleg egyszeru a dolog. Valoszinuleg jo nagy nyomorud van benne, meg jo nagy becsuszoszar mindegyikben. Amugy en nem szedtem szet a junior -t, mivel nyilt olajfurdos, azokat meg nem celszeru otthon buzeralni. Vidd el valamelyik szervizbe, ahol gyakran szerelnek ilyeneket, es ott par perc alatt belerakjak a tuningot.


#54
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Amikor leírtam, már láttam, hogy nagy baromság, de azért elküldtem!
A sima keményebbet/puhábbra rugócsere esetleg mûködhet így.
Miért nem tudnak felpakolni leírást az idei telókról, úgy mint a tavalyiakról.
Üzletekben meg igazán nem bízom, hogy értenének hozzá, fõleg ha nem is forgalmazzák pl azt ami nekem van.
Vole, te szedted szét a Junior-T anno?
Én megveszem/behozatom a tunning kittet, de vhogy szakszerûen kéne belerakni.

Beg

#55
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Azt tudom hogy a Z1 tuning pont egy kissebb és pufáb alsó és flsõ lekoppanás gátló rugóból áll és pár alátálbõl!!! Csodálkoztam is!!! 3000 Huf és egy ici-pici zacsi!!!  :o

#56
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Ez biztos hogy igy nem mukodik. Ha vegiggondolod, akkor nagy hulyeseg, ugyanis a kicsi rugoval akkor jelentosen logna a telo. ha pedig nem log a telo, akkor nem tudod kihuzni a becsuszoszarat + 3 centivel mert a negativ rugo ugysem engedi. Szoval az biztos, hogy nem ilyen egyszeru a dolog. Az meg lehetne, hogy ha nagy negativ rugo van benne, akkor mukodne a dolog, de akkor is csak ugy, ha a negativ rugot egy kisebbre csereled. De ez is kizart, mivel akkor mindenki ezt csinalna, es senki nem venne merg a tuning kit -et. Szoval joval bonyolultabb lesz a megoldas.


#57
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Marzocchi tudorok!

Lehetséges hogy a rugócsere annyi, hogy kitekerem felül mindkét oldalon, hopp már kint is van a rugó gondosan lecsöpögtetem az olajat. Kihúzom a szárat bele a másik (hosszabb,puhább) rugó, kupak vissza, és örül??

Én csak egy z3 szerelési útmutatóból sejtem ezt így, 2002es modellekhez (még) nincs fennt a hiv. honlapon.

Beg

#58
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Gõzöm sincs, mert 2 napos a teló! Kívülrõl meg nem látni.  :)
Nekem puha kell (70kg) meg olyan amivel 130at mozog!
Ez rohadt kemény, ha feltekerem az elõfeszítést szinte meg se moccan!

Beg

#59
dugo

dugo

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
Begbie.Milyen szinû az a kemény rugó?Mert én keményet keresek.(rugót) ;D Az enyém zöld.

#60
vendég__*

vendég__*
  • vendég
A pozitív rugó a pozitív utat gondolom pozitívan befolyásolja, ezek szerint a negatív rugó a negatív utat meg negatívan, ezeket alapul véve teheát a negatív rugó a pozitív utat pozitívan befolyásolja. igazam van?