Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringázás for dummies

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2 hozzászólás a témában

#1
daniel.jozsef

daniel.jozsef

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás

ezt bonyolultabb leirni mint megmutatni, ezenkivul unalmas olvasmany is lenne. ha tudsz angolul olvasgasd sheldon brown oldalat az apro reszletekrol, de a tobbit elmutagatjak a boltosok ahol a bringat veszed. mi van meg. olcso bringa kell a varosba, kulonben rovid idon belul a lopott bringak forumaban latunk viszont.


Kösz az infót, a Sheldon Brown féle cikket átfutom. :) Ami meg a bicikli értékét illeti, én egy 60-80k közötti trekking ill. városi bicajban gondolkodtam (pl. egy Kona Dew eléggé megtetszett a Probike-nál), és kb plusz 10k-ból vennék U-lakatot vagy láncot.

#2
matula

matula

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
ezt bonyolultabb leirni mint megmutatni, ezenkivul unalmas olvasmany is lenne. ha tudsz angolul olvasgasd sheldon brown oldalat az apro reszletekrol, de a tobbit elmutagatjak a boltosok ahol a bringat veszed. mi van meg. olcso bringa kell a varosba, kulonben rovid idon belul a lopott bringak forumaban latunk viszont.

#3
daniel.jozsef

daniel.jozsef

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
Bevallom, sötét vagyok mint néger az alagútban. Sajnos az elmúlt kb. 15 évben hanyagoltam a bicikliket, maximum rokonoknál, vidéken ültem egysebességes, 30-40 éves drótszamarakon...
Most viszont szeretnék városi használatra biciklit venni, és a bringások táborát szaporítani. De most meg sokminden olyan nekem mintha kínai volna.

A két fék viszonyát szerencsére 8 évesen már belémverték nagyszüleim, illetve egyszer majdnem a beton is. A sebváltók viszont...

Sehol nem találtam akár elméleti, akár gyakorlati útmutatót, hogy hogy is kell, hogy szokás használni. Mert hogy az autóval szemben itt általában kettõ van belõle, és bár a sebességváltó alapvetõ fogalma és létezésének célja világos, mégis kíváncsi vagyok, hogy mit kelle ezekrõl tudni, mikor vált az ember elöl, mikor hátul, mikor milyen áttétet érdemes, szokás használni... (Gondolom van pl. olyan áttét amit az ember csak emelkedõn vesz elõ.)