Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Huvosvlgyi bringaut flash

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12 hozzászólás a témában

#1
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás
Ertem!
Azt gondolom teljeskoru szakmai ralatasunk van a temara, hala Epyc-nek!
:)
Sp

#2
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás

Szia Epyc!

Koszonom hogy mindezt leirtad, es valoban lehet koran vertem felre a veszharangot. Minden esetre jobb ha en kerek elnezest, mint ha a kivitelezo teszi mert igy maradt. A biztonsag kedveert megkertunk par kerekparos szervezetet, hogy kerdezzek meg ugye biztos nem fog igy maradni.
Egy technikai kerdesem lenne! Nem szerencsesebb ha az ilyen sarkokra ferde szegelykoveket raknak? Azokkal meg simabban lehetne kapcsolni egymashoz a ket eltero szintu utfeluletet. Es meg kisebbet doccen :)

Sp


Ma reggel kutattam után a szabványokban, nem engedik a döntött útszegélyt. Csak a szegély süllyesztését írják elõ megoldásnak. A kerekesszékkel közlekedõkre gondolnak elsõsorban és miattuk van mindez, nem miattunk :) A 2 cm-re süllyesztés nem döccen akkorát, mint a döntött szegély. Sajnos emiatt nem engedik ezekre a részekre a Kerékpárosbarát útszegélykövet se. (itt esetünkben a buszmegállók közelsége miatt van a full akadálymentesítés, mert amúgy máshol szoktak tenni "K" szegélyt)

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#3
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Én nem vagyok fõvárosi, csak a fotók alapján tudok ítélkezni (no meg persze ezzel foglalkozok). Ma jelenleg az építõipari szabványok elõírják az akadálymentes közlekedést, ami azt jelenti, hogy a szegély (és nem padka. a padka az más.) lelépõ nem lehet magasabb 2,0 cm-nél. Ahogy látom, a mellékút még nem kapott aszfalt burkolatot, szóval csigalom-nyugavér. Amint rákerül ez is, egybõl jó lesz annak a szegélylelépõnek a magassága. Ezen a képen: http://img5.indafoto...f1a0b87b_xl.jpg világosan látszik, hogy a lekerekítõ ívben az aknafedlap még nincs szintben. Az utat hozzá fogják emelni úgymond, egy jó pár centi aszfaltréteggel, ergo a szegélynél is meg fog emelkedni az út, csökkenni fog a szegélylelépõ magassága nem is kicsit és utána már olyan lesz, mint a másik fotón lévõ csatlakozásnál.

spoon, neked az nem tûnt fel, amikor kint voltál és ide leírtad a bajod, hogy ez az út még nincs kész?:) majd ha kész lesz és akkor nem lesz jó, utána kell menni a helyi képviselõhöz (a politika mindig nyertes út, különösen a választások elõtt), vagy az építész hatósághoz. Addig pedig legyünk már okosak és ne egybõl vasvillával ugorjunk a másiknak;)


Szia Epyc!

Koszonom hogy mindezt leirtad, es valoban lehet koran vertem felre a veszharangot. Minden esetre jobb ha en kerek elnezest, mint ha a kivitelezo teszi mert igy maradt. A biztonsag kedveert megkertunk par kerekparos szervezetet, hogy kerdezzek meg ugye biztos nem fog igy maradni.
Egy technikai kerdesem lenne! Nem szerencsesebb ha az ilyen sarkokra ferde szegelykoveket raknak? Azokkal meg simabban lehetne kapcsolni egymashoz a ket eltero szintu utfeluletet. Es meg kisebbet doccen :)

Sp
Sp

#4
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Baromi hasznos ezt tudni, köszi.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#5
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Nem akarok okoskodó lenni, meg pösti sem vagyok, de itt Szolnokon is vannak ilyen dolgok, nem is egy. Csak én már hozzászoktam.

De nekem is rossz reggel fáradtan 10 kilós táskával bunnyzni... :)

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#6
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Szerintem az építkezés még nincs kész, mert ha megnézed a mellette levõ úttestet, onnan a csatornák is kiállnak annyira, mint amilyen magasan ezek a padkák vannak.

Reméljük a legjobbakat!

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#7
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Én nem vagyok fõvárosi, csak a fotók alapján tudok ítélkezni (no meg persze ezzel foglalkozok). Ma jelenleg az építõipari szabványok elõírják az akadálymentes közlekedést, ami azt jelenti, hogy a szegély (és nem padka. a padka az más.) lelépõ nem lehet magasabb 2,0 cm-nél. Ahogy látom, a mellékút még nem kapott aszfalt burkolatot, szóval csigalom-nyugavér. Amint rákerül ez is, egybõl jó lesz annak a szegélylelépõnek a magassága. Ezen a képen: http://img5.indafoto...f1a0b87b_xl.jpg világosan látszik, hogy a lekerekítõ ívben az aknafedlap még nincs szintben. Az utat hozzá fogják emelni úgymond, egy jó pár centi aszfaltréteggel, ergo a szegélynél is meg fog emelkedni az út, csökkenni fog a szegélylelépõ magassága nem is kicsit és utána már olyan lesz, mint a másik fotón lévõ csatlakozásnál.

spoon, neked az nem tûnt fel, amikor kint voltál és ide leírtad a bajod, hogy ez az út még nincs kész?:) majd ha kész lesz és akkor nem lesz jó, utána kell menni a helyi képviselõhöz (a politika mindig nyertes út, különösen a választások elõtt), vagy az építész hatósághoz. Addig pedig legyünk már okosak és ne egybõl vasvillával ugorjunk a másiknak;)

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#8
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
az értelem kicsiny szikrája néha megvillan, aztán persze megint gyõz "nehogmyá' jó legyen a parasztnak" hozzáállás. lásd margit híd déli bringasáv. de remélem majd jól meganalizálják õket érte.

#9
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
mondjuk ide: http://criticalmass.hu/
ez inkább sport fórum, az meg inkább közlekedõs :)

#10
slorinc

slorinc

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
hat igen, ezen en is majdnem besirtam, amikor meglattam. koszi spooon, hogy ide is kiraktad a fotokat.

thommey, hova valo a post? ha admin vagy, akkor rakd at kerlek, ha nem, akkor meg mit rendorkodsz ? :D

#11
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás
Mert hova?
"Patkarol" nem tehetek... de szoltam es mar javitjak :P . koszi!
Sp

#12
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
És most ezt ide? Miért is? És nem patka, hanem padka.

#13
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás
Sziasztok!

Altalaban ha kerekparral megyek dolgozni a Janos hegyen at tekerek a huvosvolgyi ut vegen levo munkahelyemre. Ma ido szuke miatt inkabb a retkes varost kenyszerultem valasztani.. ez van. A Huvosvolgyi ut burkolatat rendberakja, hogy ne legyen olyan min a mogyoros csokolade, es ezzel parhuzamosan a kerekpar ut alatt is vezettek valamit a Budagyongye es Versec sor kozott. Eddig a kerekpar ut szintben kapcsolodott az ot keresztezo utcakhoz, igy a kisebb gyerekek a haromkerekuvel is siman tudtak rajta kozlekedni. De csak EDDIG! Leesett az alam amikor meglattam az uj keresztezodeseket. Csak gratulalni tudok az atgondolt tervezeshez!
Koszonom!

Udv

Sp
Sp