Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sebességmérõk

* * * * * 1 szavazat

• Lépj be és szólj hozzá
1937 hozzászólás a témában

RelakS

RelakS

vendég

• fórumtag
  • 423 hozzászólás

Rox 10 és 11 nem csinál ilyet, mondjuk azok ANT+-os adóval mennek.

Lehet, hogy nem bringázok eleget? B)

Wolfman8

Wolfman8

vendég

• fórumtag
  • 120 hozzászólás

Hát akkor jól bekaphatják! Ez most már azért is ki fog szolgálni jó darabig, de soha többet Sigma-t!

Annyira idegesítő, hogy felpattanok a bicóra, majd mikor indulok még nyomni kell egy okét, mert "merül". Rohadjon meg!

Van nekem egy Logitech G700-as egerem számítógéphez, az van úgy megcsinálva, hogy feltöltöm benne az akksit, 6 óra után írja hogy 25%, további 2 óra és 10%, majd így bír 3 napot, eztán kiírja, hogy azonnal töltsek mert mindjárt kikapcsol, ekkor további 5 órát bír és majd csak ezután kapcsol ki.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.110 hozzászólás
  • LocationBécs

nalam is ilyen - kb meg egy evig siman hasznalom a "lemerult" elemmel.

xian

xian

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.258 hozzászólás
  • LocationSzentendre / Ózd

Sziasztok!
Van/volt itt valakinek Sigma rádiós kerékpár órája vagy ezzel tapasztalata?

Vettem egy 1909 HR STS-t régebben és most meg egy ROX 6.0-t. Mindkettő ugyan azt a jelenséget produkálja, hogy folyton ugat hogy le fog merülni vagy valamelyik egysége, persze a jelzést kinyomva hónapokig lehet még használni.
Megszokott Sigma betegség ez vagy csak nekem van ilyen pechem?

Nekem volt egy DTS-es csúcsmodell, az hol mért, hol nem. Sigma (DE) nagyon segítőkész volt, meg a magyar forgalmazó is, kis ráfizetés mellett cserélték az STS-es modellre. HR, Cadence, amitakarsz - ezzel sokáig boldog voltam. Aztán először behalt a magasságmérés és a hőmérő is, de a Sigma-nál a jelek szerint új kolléga van, vagy változott a policy: aszonták sajnálják, vegyek másik órát. Ezután előjött az általad leírt jelenség is, szóval veszek órát, de nem Sigma-t. :)

xian módosította - 2017. november 20. - 15:26

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers

Wolfman8

Wolfman8

vendég

• fórumtag
  • 120 hozzászólás
Sziasztok!
Van/volt itt valakinek Sigma rádiós kerékpár órája vagy ezzel tapasztalata?

Vettem egy 1909 HR STS-t régebben és most meg egy ROX 6.0-t. Mindkettő ugyan azt a jelenséget produkálja, hogy folyton ugat hogy le fog merülni vagy valamelyik egysége, persze a jelzést kinyomva hónapokig lehet még használni.
Megszokott Sigma betegség ez vagy csak nekem van ilyen pechem?

Vejne

Vejne

törzsvendég

• fórumtag
  • 4.003 hozzászólás

olyan keveset?

nekem a basson ami van, cateye wireless 90-es évekbeli akármi 13ezer km-rel ezelőtt kapott sima kínai cr2032-es elemet, és mai napig fut vele. :\

a strada wireless is 10k fölött sötétült el.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.110 hozzászólás
  • LocationBécs

csak osszehasonlitasnak, ugyanannak az oranak a ket verzioja: 3-4x tovabb birja a kabeles.

20 km/h atlaggal szamolva: 7300 km vs 21900-29200

Technical data:
Computer WIRED:
Battery type: CR 2032, 3V
Battery life: 3 to 4 years
(When used for 1 hour per day)
Computer WIRELESS:
Battery life: 1 year (When used for 1 hour per day)
Transmitter:
Battery life: 1.5 years (When used for 1 hour per day

arn módosította - 2017. május 26. - 10:12

st81

st81

újonc

• fórumtag
  • 8 hozzászólás

Köszönöm az információkat!

Sandman

Sandman

vendég

• fórumtag
  • 326 hozzászólás

Kb. mennyit szokott bírni az elem (nem volna jó, ha ezer kilométerenként cserés lenne)? Országúti kerékpárra lenne és szebben nézne ki vezeték nélkül.

Én egy Cateye cc-mc100w-t használok már öt éve. Évi 5-6000 km mellett elég év elején egy új elem a vevőbe. Az adóegységben öt év alatt egyszer kellett cserélnem.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.110 hozzászólás
  • LocationBécs
Az adott kmoranal irjak.

st81

st81

újonc

• fórumtag
  • 8 hozzászólás

Kb. mennyit szokott bírni az elem (nem volna jó, ha ezer kilométerenként cserés lenne)? Országúti kerékpárra lenne és szebben nézne ki vezeték nélkül.

st81 módosította - 2017. május 25. - 14:08

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.110 hozzászólás
  • LocationBécs
En siman drotosat vennek, amugy kommunikacios gondja nincs, de pl gyorsabban merul, es ket elem kell bele.

st81

st81

újonc

• fórumtag
  • 8 hozzászólás

Üdvözletem!

Tanácsot, véleményt szeretnék kérni. Az eddigi vezetékes sebességmérőm elromlott és szeretnék venni egy másikat, ami vezeték nélküli. A sigma és cateye típusait néztem. Nem kellenek extra funkciók, a sebességet, távot, átlagsebességet elég mutatnia. Jó pár évvel korábban olvastam arról, hogy a vezeték nélküliek nem elég megbízhatóak (elvesztik a jelet időnként, stb). A mostaniaknál már kiküszöbölték a hiányosságokat (már ha tényleg voltak)?

Üdv: István

Tekergek

Tekergek

🚲

• fórumtag
  • 1.219 hozzászólás

Elvileg igen de pont a tepsinagy kijelző miatt bukik a mobil, mert azt nem sokáig bírja az aksi. Legalább is én úgy látom, ha megy a gps, megy a kijelző, .. nagyon hamar lemerülnek a mobilok.

Nagy különbséget tapasztaltam egy 5 évvel ezelőtti csúcsmodell és egy mostani középkategóriás között, pedig az akksi nem sokkal lett nagyobb. Az utóbbi tesztekben 8-10 órát bír 4G/LTE böngészéssel ill. videónézéssel. Az előbbihez pótakksit kellett cipelnem mert egy pár óra mp3 hallgatás után már lemerült. Az újat meg még nem tudtam 80% alá nyomni, egész napos használattal, ill. 5-6 órás bringatúrákkal ahol végig be volt kapcsolva a GPS (és Locus + track recording, 2-3 óra zene hallgatás közben).

A titok persze abban rejlik hogy nincs folyton bekapcsolva a képernyő, mert a mobiloknál a háttérvilágítás a legnagyobb felhasználó, főleg ha süt a nap és nagyobb a fényerő. Persze egy Garmin féle kütyütől se várhatsz el 10 órát ha folyton ég a háttérvilágítás, főleg ha olyan erős lenne mint egy mobilnál. A másik meg hogy a régebbi mobilnál elég gyorsan elöregedett az akksi, 2-3 év után már érezhetően kevesebb töltése volt, hidegben volt hogy nagy százalékú töltést jelzett de hirtelen kikapcsolt mert már nem tudott elég áramot szolgáltatni használatnál.

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.246 hozzászólás

Garmin 520-hoz magyar nyelvű használati, valahol, valakinek?

RelakS

RelakS

vendég

• fórumtag
  • 423 hozzászólás

Akkor ennyi. Mutatják, hogy: Látod? Megtalálta! :)

Csak az nem világos, hogy a Heading és az Altitude:

1: miért később jelenik meg?

2: miért nem narancssárga?

B)

embé

embé

újonc

• fórumtag
  • 10 hozzászólás

Ez a Bryton oldalán is ott van, de csak kb azt mondja, hogy ha talál érzékelőt, hozzáadja a képernyőhöz. Auto Sensor Display

Akkor ennyi. Mutatják, hogy: Látod? Megtalálta! :)

RelakS

RelakS

vendég

• fórumtag
  • 423 hozzászólás

Nem tudom, mert teljesen mono a kijelző, csak háttérfény van. Szerintem valami olyan oldalról jöhet a kép, ahol magyarázat van hozzá. A 330 manualban egy helyen van pirossal kiemelve a kijelzőn a HR és CAD, ott a szenzorokról ír. Gondolom ez is valami olyan szövegrésznél lehet.

Ez a Bryton oldalán is ott van, de csak kb azt mondja, hogy ha talál érzékelőt, hozzáadja a képernyőhöz. Auto Sensor Display

embé

embé

újonc

• fórumtag
  • 10 hozzászólás
Nem tudom, mert teljesen mono a kijelző, csak háttérfény van. Szerintem valami olyan oldalról jöhet a kép, ahol magyarázat van hozzá. A 330 manualban egy helyen van pirossal kiemelve a kijelzőn a HR és CAD, ott a szenzorokról ír. Gondolom ez is valami olyan szövegrésznél lehet.

RelakS

RelakS

vendég

• fórumtag
  • 423 hozzászólás

Bryton 330

Azt meg tudnád mondani, hogy ezen a képen a narancssárga cellák mit jelentenek? Feltételezem, a háttér nem színezhető :}