Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Küllõhossz-adatbázis

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
25 hozzászólás a témában

#21
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Sajnos egyet kell értenem, hogy a DT kalkulátora se megbízható 100%-san; ezzel kapcsolatosan már több negatív véleményt is hallottam.


#22
Big30

Big30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás
Sajnos ellent kell hogy mondjak!
Ezen képlet alapján számoltam ki az országuti kerékszettembe szánt dt küllõket.
Ha dt által forgalmazott terméknél szeretnél küllõhosszot számolni, mérés nélkül felajánlja automatice az adatokat!-ez az én esetemben hibásnak bizonyult.-még mindig az, holott a forgalmazó felé már jeleztem mailben.
Ez akkor tud bosszantó lenni , ha nem szokványos méretû küllõkre van szükséged megrendeled és fûzésnél döbbensz rá a dologra.
A képlet, a saját mérés alapján kapott eredmények behelyettesítése esetén valószínû mûködik de mérés nélkül biztos nem vennék küllõket!

Big30

#23
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

(pl. a kis g betût, jobban megnézve csak ez a homályos...)


gramm ;)

amúgy érdemes azért utánamérni. Singletrack pl. 549-es ERDvel szerepel, pedig 543.

#24
kboross@t-online.hu

kboross@t-online.hu

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.931 hozzászólás

Elsõ körben csomagolom, hogy nem sok beírás lesz ebbe a topicba, de hogy ne legyek vészmadár.

Elsõ kerék: Mavic EX823 - DT FR440/20mm - DT Competition 3x - 16mm-s küllõanyák - B252/J254mm
Hátsõ kerék: Mavic EX823 - DT FR440/10mm - DT Champion 3x - 16mm-s küllõanyák - B/J 254mm

A DT honlapján szereplõ kalkulátorral számolva, az abból kapott adatok pontosak. Akit a pontos adatok érdekelnek, pötyögje be a fenti termékeket, és a program kiadja.:)

V.V., köszönöm a tippet, megnéztem az ajánlott linket.
http://www.dtswiss.c...spx?language=en
Bizonyára teljesen megbízható . A típusok pedig valószínûleg szabadon behelyettesíthetõk, ha pontosan mérünk.
A gondom a következõ vele: Csekély angoltudásom miatt úgy látom, nagyon komoly, már-már talán túlságosan is precíz ! Miután megfejtem a mûszaki kifejezések nehezen értelmezhetõ részét (pl. a kis g betût, jobban megnézve csak ez a homályos...), le fogom tesztelni, és ezek után ezt fogom használni, ha beválik.
Mégegszer köszi.

You can never have "enough" bikes.


#25
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Elsõ körben csomagolom, hogy nem sok beírás lesz ebbe a topicba, de hogy ne legyek vészmadár.

Elsõ kerék: Mavic EX823 - DT FR440/20mm - DT Competition 3x - 16mm-s küllõanyák - B252/J254mm
Hátsõ kerék: Mavic EX823 - DT FR440/10mm - DT Champion 3x - 16mm-s küllõanyák - B/J 254mm

A DT honlapján szereplõ kalkulátorral számolva, az abból kapott adatok pontosak. Akit a pontos adatok érdekelnek, pötyögje be a fenti termékeket, és a program kiadja.:)


#26
kboross@t-online.hu

kboross@t-online.hu

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.931 hozzászólás
Üdv, KERÉKÉPÍTÕK !
Itt, ezen a fórumon bizonyára sokan vannak, akik a biciklizésen kívül a kerékpár-építést is megpróbálják/mûvelik.
Én is egy vagyok a sok közül.
Különleges problámám a különbözõ felnikbe fûzött különbözõ agyak, különbözõ fûzési metódusok esetén a küllõhossz számítás.
Saját tapasztalatom, és több gyakorló szervizes ismerõsömé is, hogy a Neten fellelhetõ számító programok közel sem adnak 100%-ig megbízható eredményt. Akinek nincs otthon teljes méret sorozat küllõkbõl (pláne DT, vagy egyéb jófajta küllõbõl), annak marad a próbafûzés, és a már befûzött kombinációk szorgos feljegyzése.
NAMÁRMOST: Itt szeretnék kérni mindenkit, aki füzött, fûz és fûzni fog bármilyen kombinációt, jegyezze fel és ossza meg ebben az adatbázisban !
Fel kellene jegyezni a (küllõhossz-számító programok nyomán mért) felni átmérõjét, a falvastagságát, a keresztek számát, az agy szélességét, a bal és jobb peremszélességet és a bal és jobb lyukkörátmérõt.
Valamint a beválási esélyt is jelezni lehetne valahogyan, például: 100%= most fûztem, pontosan mértem és minden adat okés. 80%= majdnem minden oké, vagy ilyesmi. És így tovább.
Természetesen a nemrég vezetni kezdett adatok, melyeket én gyûjtöttem és fogok gyûjteni, fel fognak ide kerülni.
Azt hiszem, ez egy kölcsönösen jó adat-csere lenne mindenkinek, aki maga szeretné fûzni a kerekeit, vagy a haverok kerekeit...
Csõ M.I.N.D.E.N.K.I.N.E.K.
Boross Károly

You can never have "enough" bikes.