Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kelly's Bakonyerdõ Maraton | Bakonybél

- - - - -

  • Please log in to reply
884 replies to this topic

#421
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Lehet nincs annyi %-ban,de itt elég jó haladós emelkedõk vannak az edzettebbeknek...Kiv a második Kõris és a Hajag... :D
Boroszlán tanösvény volt az igazi felfelé anno második Kõris támadásként... :)) Na ott le lehetett fordulni a lóról... :):)


Az nagyon szenvedõs volt, lefelé jobban szeretem. Ott már te sem nagytányéron mentél fel. :)


A sebesség mindent megold.

 


#422
norbi-a-hod

norbi-a-hod

    vendég

  • fórumtag
  • 33 posts
Lehet nincs annyi %-ban,de itt elég jó haladós emelkedõk vannak az edzettebbeknek...Kiv a második Kõris és a Hajag... :D
Boroszlán tanösvény volt az igazi felfelé anno második Kõris támadásként... :)) Na ott le lehetett fordulni a lóról... :):)

#423
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Rövidtáv (,ill mindegyik táv) rajt terület után 2-3 km-rel megkapja az elsõ nagy mászást bõ 350m szintemelkedést 4 km hosszúságban letudva....Cirka 8-10% meredekség az elsõ 3 km-en,a negyedik kili már enyhébb.Közép és hosszútáv 450 m-t mászik,mert e kettõ felmegy a Kõris tetejéig,rövid nem teljesen,csak olyan 610m-es magasságig. (275-rõl) Majd bõ 7 km lejtõ,kb 3 km sík aszfalton,itt lehet tápolni, zselézni, majd ismét egy kavicsos mászás kb 5-6 km hosszal és kb 300m szinttel. Királykapunál ér a rövid a tetejére,kb 2 km lejtõ,majd hullámvasút,és sunyi gyenge emelkedõ kb 5 km hosszon,de aszfalton, végül pedig gurulás pár km-en a célig. Nem gáz...
Középben szintén az elején van a nagy mászás,de a közép és a hosszú ugye teljesen felmegy a Kõrisre (709m),majd nagy csapatás lefelé,utána hullámvasút,majd a Cuha völgy...Vinye után kb 30 km-nél kezdõdik a sunyi emelkedõ,és 40-50km-nél kapjuk be a második Kõrist szintén egy 450m szintemelkedés 4 km-en belül.Innen egyezik ismét a közép a röviddel,azaz 7 kili lejtõ,kicsi sík aszfalton és utána a Királykapus murvás emelkedõ...És a vége aszfalt.
Most ezt így fejbõl írtam,szintrajzzal nem tudok szolgálni,de sokat járunk oda gyúrmázni haverokkal Veszprémbõl,szóval elég jól ismerjük a placcot,félig "hazai pálya"...
Hosszún meg kapunk egy gyilkos Hajagot is Királykapus rész után jó 15-20 km-rel és a a vége elõtt 10-12km-rel.Na az legalább olyan birkózós lesz mint a második Kõris támadás a piros jelzésen... :) Azt még túl kell élni,aztán a vége egy bazinagy sóderos lejtõ,és még egy patakátkelés(ha jól tudom),ezúttal a Gerence patakon,majd a cél...


Komolyan van 8-10% az elején az az emelkedõ? Csak azért, mert én nagytányéron pörgetek ott :) , nem tûnik annyira meredeknek.
Amivel még kiegészíteném. A hosszú megy még egy Z+ K+ "büntetõkört" Odvaskõnél és az Odvaskõ-Királykapu szakasz kb 10km hosszú, de nagyon haladós.


A sebesség mindent megold.

 


#424
norbi-a-hod

norbi-a-hod

    vendég

  • fórumtag
  • 33 posts
Rövidtáv (,ill mindegyik táv) rajt terület után 2-3 km-rel megkapja az elsõ nagy mászást bõ 350m szintemelkedést 4 km hosszúságban letudva....Cirka 8-10% meredekség az elsõ 3 km-en,a negyedik kili már enyhébb.Közép és hosszútáv 450 m-t mászik,mert e kettõ felmegy a Kõris tetejéig,rövid nem teljesen,csak olyan 610m-es magasságig. (275-rõl) Majd bõ 7 km lejtõ,kb 3 km sík aszfalton,itt lehet tápolni, zselézni, majd ismét egy kavicsos mászás kb 5-6 km hosszal és kb 300m szinttel. Királykapunál ér a rövid a tetejére,kb 2 km lejtõ,majd hullámvasút,és sunyi gyenge emelkedõ kb 5 km hosszon,de aszfalton, végül pedig gurulás pár km-en a célig. Nem gáz...
Középben szintén az elején van a nagy mászás,de a közép és a hosszú ugye teljesen felmegy a Kõrisre (709m),majd nagy csapatás lefelé,utána hullámvasút,majd a Cuha völgy...Vinye után kb 30 km-nél kezdõdik a sunyi emelkedõ,és 40-50km-nél kapjuk be a második Kõrist szintén egy 450m szintemelkedés 4 km-en belül.Innen egyezik ismét a közép a röviddel,azaz 7 kili lejtõ,kicsi sík aszfalton és utána a Királykapus murvás emelkedõ...És a vége aszfalt.
Most ezt így fejbõl írtam,szintrajzzal nem tudok szolgálni,de sokat járunk oda gyúrmázni haverokkal Veszprémbõl,szóval elég jól ismerjük a placcot,félig "hazai pálya"...
Hosszún meg kapunk egy gyilkos Hajagot is Királykapus rész után jó 15-20 km-rel és a a vége elõtt 10-12km-rel.Na az legalább olyan birkózós lesz mint a második Kõris támadás a piros jelzésen... :) Azt még túl kell élni,aztán a vége egy bazinagy sóderos lejtõ,és még egy patakátkelés(ha jól tudom),ezúttal a Gerence patakon,majd a cél...

#425
tekeyagd

tekeyagd

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 posts

Szerény idõjós képességem azt mondja hogy szép idõ lesz. De ha nem is szép, esõre kicsi az esély.
Még szerencse hogy szombaton lesz, mert a vasárnap már neccesebb


már erõsen beborult észak felõl.
nem bazi nagy esõ nem árt meg a pályának,hát jól imádkozzatok! :D

#426
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 posts
Szerény idõjós képességem azt mondja hogy szép idõ lesz. De ha nem is szép, esõre kicsi az esély.
Még szerencse hogy szombaton lesz, mert a vasárnap már neccesebb

#427
Lena

Lena

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Azért köszi! Igazából mindegy is, milyen a pálya, mindenképpen indulok. Ha szakad az esõ akkor is. :)

#428
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 posts
õõõõõõõ, akkor bocsi :-)

#429
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Szia!

Ezt találtam:

Bakony Maraton 2010 rövidtáv - Trackabee 2 [test]

Még képek is vannak :-)


Még mindig új a pálya.


A sebesség mindent megold.

 


#430
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 posts

Sziasztok!
Most indulok elõször a Bakonyerdõ Maratonon. Már nagyon várom! Sajnos nincs lehetõségem bejárni a pályát, de egy rövid távos szintrajz sokat segítene. A verseny honlapján és máshol sem találtam. Esetleg tudtok valamit errõl?
Ha nincs az sem baj, majd improvizálok. Köszi.

Szép délutánt! :)



Szia!

Ezt találtam:

Bakony Maraton 2010 rövidtáv - Trackabee 2 [test]

Még képek is vannak :-)

#431
flyingroosters

flyingroosters

    vendég

  • fórumtag
  • 88 posts

Már beszereztem,Gerinek elküldtem,õ továbbítja.

Üdv VL


Kösz drusza, hosszút nyomsz te is így "megkönnyebbülve"?
kaklac

#432
Larry King

Larry King

    vendég

  • fórumtag
  • 48 posts

Rövidtávra nem kell szintrajz, csak egy kulacs víz, meg egy kis csoki vagy gél, aztán nyél gáz, és másfél óra múlva már zuhanyozhatsz is...a hosszútáv szintrajzát én jobban hiányolom!


Már beszereztem,Gerinek elküldtem,õ továbbítja.

Üdv VL

#433
flyingroosters

flyingroosters

    vendég

  • fórumtag
  • 88 posts

Sziasztok!
Most indulok elõször a Bakonyerdõ Maratonon. Már nagyon várom! Sajnos nincs lehetõségem bejárni a pályát, de egy rövid távos szintrajz sokat segítene. A verseny honlapján és máshol sem találtam. Esetleg tudtok valamit errõl?
Ha nincs az sem baj, majd improvizálok. Köszi.

Szép délutánt! :)


Rövidtávra nem kell szintrajz, csak egy kulacs víz, meg egy kis csoki vagy gél, aztán nyél gáz, és másfél óra múlva már zuhanyozhatsz is...a hosszútáv szintrajzát én jobban hiányolom!
kaklac

#434
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Az Anthemmel? :D ;)

Kösz. :) Nem. Még kell pár év, hogy az retro legyen.
Láttam pár eladó retro bringát a neten, amivel szívesen bevállalnám.

A sáros versenyekre mindenképp valami retro géppel szeretnék menni. Túl költésgesek a modern cuccok, meg a karbantartásuk... Valahogy nem szórakoztat, hogy versenyenként cseréljek fékbetéteket, havonta bowdenezést, láncot, kéthavonta sort, lánctányérokat. Pedig az elmúlt saras versenyek errefelé visznek. Meg ugye egy 3x7-es rendszerrel kevesebb a gond, még mocskos idõben is...


Szerencsére nekem két montim van, nagy sárban a merev edzõt fogom vinni.


A sebesség mindent megold.

 


#435
drotos.toth

drotos.toth

    vendég

  • fórumtag
  • 201 posts

Azzal is le lehet tekerni. :) Túl nagy hátrányban nem leszel vele ezen a pályán. Egyébként én tervezem, hogy letekerem valamelyik versenyt egy retro bringával.


A sáros versenyekre mindenképp valami retro géppel szeretnék menni. Túl költésgesek a modern cuccok, meg a karbantartásuk... Valahogy nem szórakoztat, hogy versenyenként cseréljek fékbetéteket, havonta bowdenezést, láncot, kéthavonta sort, lánctányérokat. Pedig az elmúlt saras versenyek errefelé visznek. Meg ugye egy 3x7-es rendszerrel kevesebb a gond, még mocskos idõben is...

#436
Lena

Lena

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Sziasztok!
Most indulok elõször a Bakonyerdõ Maratonon. Már nagyon várom! Sajnos nincs lehetõségem bejárni a pályát, de egy rövid távos szintrajz sokat segítene. A verseny honlapján és máshol sem találtam. Esetleg tudtok valamit errõl?
Ha nincs az sem baj, majd improvizálok. Köszi.

Szép délutánt! :)

#437
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

Egyébként én tervezem, hogy letekerem valamelyik versenyt egy retro bringával.


Az Anthemmel? :D ;)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#438
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

A múltheti 10 órás (illetve már a fele...) megette a gépemet, úgyhogy ha nem készülök el vele, akkor ez egy retro-maraton lesz. Merevvilla, kanti-fék, 3x7.


Azzal is le lehet tekerni. :) Túl nagy hátrányban nem leszel vele ezen a pályán. Egyébként én tervezem, hogy letekerem valamelyik versenyt egy retro bringával.


A sebesség mindent megold.

 


#439
drotos.toth

drotos.toth

    vendég

  • fórumtag
  • 201 posts
A múltheti 10 órás (illetve már a fele...) megette a gépemet, úgyhogy ha nem készülök el vele, akkor ez egy retro-maraton lesz. Merevvilla, kanti-fék, 3x7.

#440
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 posts
Péntek délután ott leszünk a pálya környékén-lehet már rajtszámot felvenni?
Középtáv szintrajzot továbbra sem tud senki?:(