Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kelly's Bakonyerdõ Maraton | Bakonybél

- - - - -

  • Please log in to reply
884 replies to this topic

#381
Ronin

Ronin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 844 posts
A képeken nem érzékelhetõ az út meredeksége, de ha itt még Buruczki Szilárd is tolta, akkor nem lehetett piskóta az a szakasz.


#382
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
A legszebb nagytányéros mászás :)
https://picasaweb.go...243650940721202
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#383
Mango

Mango

    vendég

  • fórumtag
  • 126 posts
Köszikösziköszi!!!!!:)

#384
kezso

kezso

    vendég

  • fórumtag
  • 40 posts
  • LocationAjka
Sziasztok.

Pár kép.

https://picasaweb.go...rdoMaraton2011#

#385
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,086 posts

És ez mind a Bakonyban történt?
Mindenkinek a verseny egyik névadó szponzorára hívnám fel a figyelmet. Nem, nem a bringagyártóra.

szerencsére nem a bakonyban és remélem nem is veszik át a többiektõl (örség stb.) a jogtalan fakivágások meg vannak mindenütt, sajnos.Sokszor azt mondják hogy az tervszerû erdõgazdálkodás is lehet de nekem mint laikusnak gyakran nem annak tûnik.jó ára van ám a fának :) a másik féle kivágás meg .... hát az van.

#386
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Pár szó a versenyrõl. Szóval alapvetõen jót edzettem - ezért is jöttem. Volt defektem, rugóstag elszállásom, vagyis csak a szokásos. ;)

Ami tetszett:
- a pálya, mert a Bakony nagyon szép - engem az sem zavart, hogy sok volt a dózer
- az idõjárás
- a frissítõpontok személyzetének hozzáállása és segítõkészsége
- én szeretem a Hajagra a mászást
- jó keverésû frissítés
- gyors és frappáns nevezés (imádom, ha a hosszútáv külön ablak :-) )
- volt láncolajozás

Ami nem tetszett:
- a kijelölés elég gáz volt - semmiben sem tükrözte a MMTBSZSZ kritériumait - sehol sem volt a rossz út lezárva, sokszor satut kellett nyomni a T-elágazásokban, mert csak belemenve derült ki, hogy merre van szalag
- az útvonal nem tudom mikor és hogyan állt össze - de hogy sehol se lehessen (csak privát forrásból) szintdiagrammot szerezni, s a táv sem stimmelt, ráadásul sehol sem volt a pályán információ a még fennmaradó kilóméterekrõl (ahogy elõírás), nagyon gáznak találom - õszintén nem értem, a szövetség ilyen esetekben miért nem szankcionálja az MK szervezési jogot - mert ezzel az erõvel mondhatnátok, hogy "srácok, itt az erdõ, veressetek egy erõset"
- a rajtközpont alulméretezett, minden szempontból, ha esik az esõ és még 200 ember eljön, akkor kitör a forradalom
- a hosszútáv utolsó patakátkelõje halálos - oda ember kell, vagy figyelmeztetés, ami bár állítólag volt, igencsak nehezen lehetett észrevenni, mert sokunknak sem sikerült
- befutó - kereszt és autóforgalom, mindenhol lófráló bringások, babakocsik, kutyasétáltatók
- az abszolút díjazás, az abszolút díjazás, ne baromira nem fair a felnõtt szó keverése az elit szóval, ugyanis hatalmas különbség van: az egyik egy korcsoport kartegória, a másik pedig egy versenyzõi szint
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#387
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,086 posts
a véleményem a versenyrõl. középtáv szemszögbõl.eddig ez a második olyan pálya ahol nem alakultak ki dugók a tömeg ill. az egysávos út miatt. Ez ragyogó !!
Sajnos elfogyott a lötty ott ahol nem kellett volna.Azon a hegyen amit 2x-er másztunk meg.A Cuha - patak sétányon jól felszórták murvával. Volt egy díszes társaság akik ott azt kiabálták a bicósonak, hogy " ki a rendezõ mert beszélni szeretnénk vele". Na azon a sodrós gyors szakaszon valószínûleg senki bicós nem akart rá válazolni. Szeerintem nekik nem tetszett , hogy arra ment a verseny. Más csoportok szépen félreállva drukkoltak, bíztattak.De azért én kicsit visszavettem a tempóból.Nem szerettem volna murván megcsúszva bárkit is elütni. Acélban tényleg jól esett volna bármilyen féllityis hidegebb üdítõ. A helyszíni nevezõknek a 8 rugóért utólag csak postázhatnának egy pólót.Egyébként a frissítéknél igen segítõkészek voltak és az útírányítókkal is minden rendben volt. A pályakijelölés is jó volt. Nem tartom annyira jónak hogy a központi helyszínen túl nagy hangerõvel ment a zene ill. sok volt a néger makogós ill. trash metál. Semmi bajom a trash-el de igen fárasztó tud ilyenkor lenni az agyontorzítózott túl hangos zene. Hát úgy ennyi.
Kezdem feltölteni a picassámra a képeket a mit a nejem csinálgatott. Nem mind szuper de azért biztos lesznek olyanok akiknek az is örömet okoz.
https://picasaweb.go...nonMaraton2011#

#388
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

az erdõgazdasági dolgozók és segítõik sokkal nagyobb sikereket könyveltek el az utóbbi hónapokba bicósok toszogatásával mint azzal , hogy megvédjék az erdõt jogtalan kivágások ellen. A bicósok toszogatása nekik sokkal fontosabb és sikeresebb tevékenység. Össze lehet hasonlítani kik tesznek nagyobb kárt az erdõben.


És ez mind a Bakonyban történt?
Mindenkinek a verseny egyik névadó szponzorára hívnám fel a figyelmet. Nem, nem a bringagyártóra.


A sebesség mindent megold.

 


#389
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,086 posts

Ezt értem, vagyis nem ...

De ahogy ki tudták táblázni, hogy vigyázz szürke marha, a vigyázz taktojt is kitehették volna ....

A versenyre menet, pont a szépalmai õsfenyvesrõl beszéltünk menyasszonyommal és Jani barátommal, hogy talán ezt a helyet még nem érintette emberi kéz a Bakonyban és még, majd õsszel lehet meg is kellene nézni ...
Hát akkor lekéstünk ... ........ aki kivágta, inkább nem minõsítem ... :(

az erdõgazdasági dolgozók és segítõik sokkal nagyobb sikereket könyveltek el az utóbbi hónapokba bicósok toszogatásával mint azzal , hogy megvédjék az erdõt jogtalan kivágások ellen. A bicósok toszogatása nekik sokkal fontosabb és sikeresebb tevékenység. Össze lehet hasonlítani kik tesznek nagyobb kárt az erdõben.

#390
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,854 posts

Sajnos... elképesztõ mennyiségû privatizáció zajlott/zajlik a környéken, nem csak az erdõgazdaság "ápolja" az erdõt, tavaly pl. a szépalmai ösfenyvest pucolták tarra két hét alatt. Az ilyenek tojnak az épp aktuális sportmegmozdulásra... Sajnos...


Ezt értem, vagyis nem ...

De ahogy ki tudták táblázni, hogy vigyázz szürke marha, a vigyázz taktojt is kitehették volna ....

A versenyre menet, pont a szépalmai õsfenyvesrõl beszéltünk menyasszonyommal és Jani barátommal, hogy talán ezt a helyet még nem érintette emberi kéz a Bakonyban és még, majd õsszel lehet meg is kellene nézni ...
Hát akkor lekéstünk ... ........ aki kivágta, inkább nem minõsítem ... :(
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#391
szabop27

szabop27

    vendég

  • fórumtag
  • 71 posts
A verseny rajtja elõtt a Motorex sátorból kaptam kölcsön egy bowdenkábelt.
Ezt szeretném visszajuttatni a jogos tulajdonosának. Aki magára ismer, írjon egy privát üzenetet!

#392
Gardner03

Gardner03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 posts
Nekem a hosszútávú kilátásokkal van némi fenntartásom...

De, hogy valami jó is legyen : nagy- nagy gratula a kis Vasaknak! nagyon helyesek voltak! Csak így tovább!

#393
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 posts

Sajnos... elképesztõ mennyiségû privatizáció zajlott/zajlik a környéken, nem csak az erdõgazdaság "ápolja" az erdõt, tavaly pl. a szépalmai ösfenyvest pucolták tarra két hét alatt. Az ilyenek tojnak az épp aktuális sportmegmozdulásra... Sajnos...


Tavaly pont a Hódosérnél csináltunk 5 napos tájfutó meg 3 napos tájkeró versenyt. Megcsináltam a térképet, stb, a verseny elsõ napján az általam rossz minõségûnek felvett utat egy dózer kitisztította, szerencse még volt egy napom átrajzoltam, de másnap megyek kirakni a pontot, és a tökéletes döngölt utat az orrom elõtt nyomta ki egy fogalmam nincs milyen munkagép, és a döngölt dózerbõl csinált egy mélyen poros undormány tekerhetetlen sz*rt!
A Bakony már csak ilyen, de asszem a királykapui panoráma mindent megért!

#394
Gardner03

Gardner03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 posts

Engem egyetlen egy dolog zavart a versenyen, és azért írom le, mert nem bírom feldolgozni:

Egy rohadt zöld traktor! Miért kell éppen akkor az aktuális pályán basztatni valamit (nevezzük nevén: farönköket) Vagy ne arra vigyék a pályát, vagy tájékoztassák errõl az éppen arra dolgozókat.

Ott dekkoltam kb 30 mp-t (pont egy gyors szakasznál) emiatt leszakadtam a bolyról, egyedül meg esélyem sem volt felérni rájuk ...

Na mindegy buktam egy dobogós helyezést emiatt ... Igen Leon, idegesít ez!! (pályabiztosítás?????) :(

Minden más rendben volt, gyors rajt csomag átvétel, számla, szép hely, gulyás, megszokott zene és bemondó ... FIRE ... :)


Sajnos... elképesztõ mennyiségû privatizáció zajlott/zajlik a környéken, nem csak az erdõgazdaság "ápolja" az erdõt, tavaly pl. a szépalmai ösfenyvest pucolták tarra két hét alatt. Az ilyenek tojnak az épp aktuális sportmegmozdulásra... Sajnos...

#395
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,854 posts
Engem egyetlen egy dolog zavart a versenyen, és azért írom le, mert nem bírom feldolgozni:

Egy rohadt zöld traktor! Miért kell éppen akkor az aktuális pályán basztatni valamit (nevezzük nevén: farönköket) Vagy ne arra vigyék a pályát, vagy tájékoztassák errõl az éppen arra dolgozókat.

Ott dekkoltam kb 30 mp-t (pont egy gyors szakasznál) emiatt leszakadtam a bolyról, egyedül meg esélyem sem volt felérni rájuk ...

Na mindegy buktam egy dobogós helyezést emiatt ... Igen Leon, idegesít ez!! (pályabiztosítás?????) :(

Minden más rendben volt, gyors rajt csomag átvétel, számla, szép hely, gulyás, megszokott zene és bemondó ... FIRE ... :)
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#396
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 posts
  • LocationBudapest

Ja és végre egy tényleg jó kaja volt a végén a gulyással. Én már csak azt nem értem, hogy miért nem lehet a célba érkezõket a hazai versenyeken frissítõvel várni, fõleg ha viszonylag messzebb van a parkoló?


Csak megerõsiteni tudom a véleményt: remek egy kis maraton volt :). Szervezás korrekt, kulacs teljesen rendben, jó szine van és nem ereszt, kaja jó, szurkoló csajok szépek voltak :). A táj meg elképesztõ, nagyon ott volt.
Kár e miatt a viz miatt, beérkezésnél hogy erre nem telik..

Kedvencem: a végén a kis tekergõ ösvény, a keresztbe fekvõ fával :). Sima átugrás, majdnem görcs a vádliban, ez nagyon ott volt :D.

ui.: MC bemondó gyerek lehet hogy szeret poénkodni a rövid távon, szeretném egyszer látni felmászni a tûzõ napon egy hobbikategória bringával.. Na meg a poénból is megárt a sok.

#397
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Az eredményeknél(temposport), nektek is a 10órás eredményeket nyitja meg?


Igen.


A sebesség mindent megold.

 


#398
KandÚr

KandÚr

    vendég

  • fórumtag
  • 161 posts
Az eredményeknél(temposport), nektek is a 10órás eredményeket nyitja meg?

#399
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 posts
Na végre, az elsõ olyan hazai verseny idén ahol nem szakadt az esõ, egy kétszer dörgött meg villámlott, meg a környéket elöntötte a víz de a versenyközpontot, meg a pályát legalábbis amíg mi ott voltunk nem öntötte el víz. Én röviden mentem, az nagyon jó volt, igazi jó kis dózerutas maraton volt. Lehet hogy ez nem mindenkinek szimpatikus nekem bejött. Fõleg a frissitõ utáni rész, panoráma, jól haladható utak, szerintem király volt. A rendezésben sem láttam hibát amíg itt voltunk, mondjuk a polot hiányoltam, nekem egy kulacs azt nem pótolja, de ha nem volt hát nem volt, ez van. Ja és végre egy tényleg jó kaja volt a végén a gulyással. Én már csak azt nem értem, hogy miért nem lehet a célba érkezõket a hazai versenyeken frissítõvel várni, fõleg ha viszonylag messzebb van a parkoló? Na de ez nem csak it van így, hanem észrevételem szerint minden magyar marathonon!

#400
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

a földúttal nem jártál volna jobban, tekintve, hogy az aszfalt vége még a gyengébbeknek is középtányéros.


nem is a nehezseg miatt mondom, hanem mert nem szeretek aszfalton tekerni :) amugy meg mihez kepest? en azert tekerek, mert szeretem magam jol erezni kozben es nem azert, mert vkit meg akarok elozni. versengo tipus vagyok, de nem olyan teruleten, ahol nem lehetek elso. nem kuzdok olyan helyen, ahol semmi eselyem. marad az elvezeti resze, addig csinalom amig jol esik.

ezert nem erdekelnek kulonosebben ezek a maratonok sem. egyketszer szivesen elmegyek ra, de amugy nekem az okoz oromet, hogy a haverokkal tekerhetunk a termeszetben.