Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Társat keresek - Kerékpártúra Horvátországba

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
22 hozzászólás a témában

#1
Isti Pisti

Isti Pisti

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Hello!

Érdekelne a lehetõség, mikor indultok?

#2
Coldi

Coldi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 795 hozzászólás
Nocsak, már így áll a dolog?!

#3
meridatour

meridatour

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
halihó
MSN-en vegyétek fel az egyik fõ szervezõt. Õ mindennel informál titeket. Úgy számoltunk, hogy napi 120km-t teljesíteni kéne.

#4
Coldi

Coldi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 795 hozzászólás
Ahogy én szeretném :-)
Kb. júli 18.-án szombaton hajnalban Debrecentõl vonattal utaznék a közös találkozóhelyig, mondjuk Bp.-ig. 3 nap és 2 éjszaka alatt célba érkezés. Tehát a 3. éjszakát már a célban töltenénk. 4.napon tengerpart-közeli bringázás fürdéssel kombinálva. 4. éjszaka ugyanitt. 5.-6.-7. napokon vissza, azaz a 7. éjszaka már mindenkinek otthon.
Sátorra szavaznék a függetlenség miatt, az mindenhol ott van, nem kell keresni. Nincs is annál szebb mikor egy gyönyörû helyen ébred reggel az elõzõ napon megfáradt kerékpáros vándor :-)
De felõlem mehetünk gyorsabban is és ahogy robko írja, ott tekergünk többet........beszéljük meg, részemrõl ez csak egy elképzelés volt! De tõlem mehet a 10€ kvártély is csak nehogy fedél nélkül maradjunk :-) Mondjuk megrekedünk valahol esõ miatt, vagy rabul ejt a táj szépsége :-)

#5
Coldi

Coldi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 795 hozzászólás
Halihó!
Hogy áll a projekt? Lehet kedvet kapnék?!

#6
balu1983

balu1983

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Helló!

Érdekelne a dolog, küldj már valami info-t, a kaktusz1983@freemail.hu! Mennyi lenne anyagilag? Az idulás várható idõpontja? Hány km volna naponta? Akkor sátras buli volna?
8 sebességes Merida Dakar-om van, venni akarok rá aszfalt gumit, ezzel tarható a ti sebességetek, vagy nektek országúti van? Legnagyobb táv vele Miskolc-Eger oda-vissza.

Kössz!
www.mtbtekergok.cwi.hu

#7
GTP74

GTP74

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Hali!
Nagyon jó móka egy túra le az Adriáig.
Én is voltam egyszer anno még 95-ben.
Mivel akkor még volt némi ütésváltás a horvátok és a szerbek között ezért az Isztriai félszigetre mentünk Szlovénián keresztül.
Gyõr-Rédics-Celje-Ljubljana-Koper-Porec útvonalon mentünk oda és vissza.
5 nap, 500 km volt az út lefelé, (napi 100 km elég volt nekünk akkor, lazára vettük, sokszor megálltunk nézelõdni) és végig vadkempingeztünk, a tengerparton meg 10 napig kempingben sátraztunk.
Nagyon jó volt.
Ha lenne elég szabadidõm megint megcsinálnám a túrát.
Remélem nektek összejön, nagy kaland lesz!
Jó hátszelet!

#8
meridatour

meridatour

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
persze hogy érdekel, köszi.
meg akkor már bemásolom azt is, amit nekem írtak:

Útvonal: Határ átlépés Berzencénél. Aztán már horvát földön sorolom a helységeket: Végig a 41-es úton: Gola-Drnje-Peteranec-Koprivnica-Krizevci-Vrbovec-Dugo Selo Itt jön egy kis kavar, mert már Zagreb mellett járunk, és minden út a fõvárosba szeretne vinni, amit mi nagyon nem szerettünk volna, ezért úgy kellett kitalálnunk, hogy a várostól távolodjunk, de valahogy a Száván is átjussunk. Ezért Dugo Selo-tól Rugvica irányába kanyarodtunk, majd Oborovo felé, úgy emlékszem ez jól ki volt táblázva, vagy Oborovó van a táblán, vagy Orle, itt van ugyanis a blogomban leírt ominózus komp. Ettõl nem kell félni, nagyon megbízhatóan mûködött, tehát ha van utas elõbb-utóbb a kompos is elõkerül, és átszállít, egy csekély összegért. Orle tehát már a Száva másik oldala, ahonnan egy kicsit ismét a fõváros irányába kell fordulni V. Gorica a következõ célpont ami gyakorlatilag Zagreb reptere mellett található. A 31-es úton haladunk tovább, ismét csak javasolhatom, hogy ne próbáljatok a látszólag rövidebb ám a dombságokon átvezetõ utakon rövidíteni. Mi nagyon ráfizettünk erre. Kb. 33 km után Sestak Brdo után lesz egy elágazás a 36 útra kell rátérni ez* D. Kupcina felé vezet, és elég hosszú idõn át a gyönyörû Kupa folyó völgyében kell haladni, néha a folyóhoz nagyon közel. D. Kupcináig jutottunk mi egy nap alatt a Határtól. A 36-os úton tovább menve Karlovacba érkeztek, a városon át kell hajtani, Duga Resa táblákat követtük ha jól emlékszem, és simán ment a dolog, a lényeg a 23-as utat megtalálni. Ha ez megvan, gyakorlatilag már egyenesben vagytok, mert ez elvezet egészen a tengerpartig a hegyen át. Josipdolnál kezdõdnek a komolyabb megpróbáltatások. Itt kezdõdik a hegység, néha reménytelenül sokáig kell felfelé tekerni, de kitartás minden emelkedõnek vége van elõbb-utóbb, és jön az eszeveszett száguldás lefelé. Az elsõ hágó Kapela 888 m-es tengerszint feletti magasságával. Ez a veszélyesebb, a következõ Vratnik hágó már "csak" 700 m körüli lesz, és szerintem a kettõ közt nem megy az út annyira mélyre, mint ahonnan Josipdolnál indult. Mindenesetre a Josipdoltól a tengerpartig tartó nem túl hosszú szakaszra számoljatok kb. 4 órát, és kiábrándítóan lassú "mászásokat". De a táj kárpótol mindenért. A második hágó tetejérõl már meglátjátok a tengert, hosszú perceken át csak gurulni kell a lejtõn, egészen Senj-ig a pedált sem nagyon kell használni. Megmértük, 16 km a lejtõ. Visszafelé többnek tûnt. :-)* Senjnél már csak rajtatok áll merre indultok a 8-as út végig a tengerpart mellett halad Rijekától Dubrovnikig bárhova mehettek. Az út mellett temérdek kemping van.

#9
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Két nap alatt bõven meg lehet csinálni. Nekem úgy volt két nap, hogy szinte nulla tervezéssel mentem, szinte útközben döntöttem el, hogy merre menjek. Ennek következtében természetesen számtalanszor eltévedtem, összesítve több órát töltöttem térkép nézegetéssel, kérdezõsködéssel, de olyan is volt, hogy beleszaldtam egy útlezárásba és kerülnöm kellett. Amúgy szerintem elég jó útvonalat fogtam ki, gyönyörû helyeken, nem túl nagy forgalommal, bár Zágráb elég torokszorító élmény volt. Meg volt olyan út, ami a térképen fõútvonalként szerepelt (és jó fajta térképem volt!) és a helyszínen derült ki, hogy a legrosszab Paris-Roubaix pavé szektornál százszor rosszabb út volt. Én is országútival voltam, és útközben szinte csak vizet kellett vennem, telepakoltam mindem zsebem kis szendvicsekkel, mûzliszeletekkel stb. Ha érdekel az útvonal amerre mentem szóljatok.

#10
meridatour

meridatour

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
próbáld meg társítani jegyzettömbhöz, vagy wordpad-hoz

#11
robko66

robko66

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.317 hozzászólás
elküldted de nem jelenit meg semmit:(

#12
robko66

robko66

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.317 hozzászólás
nevem mindent elmond robkonak hivnak 66 éves vagyok,ja nem,akkor születtem:)

#13
meridatour

meridatour

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Robko66 elküldtem az útvonalat, ja, és freemail-en küldhetnél magadról valamit, például neved vagy valami, mert csak annyit tudok rólad, hogy robko66 :-) .

#14
robko66

robko66

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.317 hozzászólás
10 euro télleg nem vészes,kevesebb cucc kell,jobban tudsz haladni és jobban ki is tudod pihenni magad a másnapi etapra.2nap alatt igy simán le lehetne érni,inkább ott tekeregni még...nekem pl outim van szal mindenképp kis hátival tolnám.robko66@citromail.hu ra dobhatsz vmit.

#15
meridatour

meridatour

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Ha valakit érdekel, megvan, hogy merre lenne a túra. Adjatok email elérhetõséget, elküldöm.
Robko66 és többiek. Mit szolnátok ahoz, ha itt valahol magyarba tennénk egy kis túrát, hogy összeismerkedjen a csapat, és átbeszéljük a horvát túrát?

#16
meridatour

meridatour

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Köszi az infót, ezt még meggondoljuk. Végülis télleg nem sok az a 10 euró, de 5-6 éjszakára azért már picit sok. De télleg köszi az infót. És mien volt az út?

#17
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Én tavaly eltekertem az Adriáig, két nap alatt tettem meg az utat. Anyámék autóval mentek így cucc szinte semmi nem volt nálam. Az egy éjszakát egy házban töltöttem, csak ami éppen útba esett, és 10 euró volt. Szerintem, ha csak egy pár napra mentek, ha ennyivel számoltok, akkor ez nem túl nagy kiadás, és sokkal kevesebb cuccot kell cipelni.

#18
meridatour

meridatour

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Rendben van, amúgy rosszul fogalmaztam, hogy társat keresek, mert mehetünk többen is, szóval lehet, hogy leszünk 10-en is, szóval bármennyien "jelentkezhetnek". Sõt, szerintem akkor még vadabb lenne, ha sokan megyünk. Tehát ha gondolod, hozz magaddal még valakit, meg remélem hogy mások is jönnének, de ha nem, akkor is király lesz. Na ezt is jól megfogalmaztam. :-) ., Továbbá ha összejön a csapat, elkéne menni egy kisebb túrára, hogy összeismerkedjünk, és megtudjuk tervezni a túrát, mert ez azért mégsem egy kicsi túra. :-)

#19
robko66

robko66

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.317 hozzászólás
kössz az infokat.ha nem találsz magad mellé senkit akkor estleg elmegyek.julius elsö 2 hete nekem nem jo.én kis hátizsáknál több cuccot nem vinnék,könnyülovaságnak elég utlevél meg abrak:D

#20
meridatour

meridatour

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
bocs, itt a link újra, remélem ez már jó: http://zetabicikle.b.../adria-tra.html