Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bukósisakok

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
2302 hozzászólás a témában

Sandman

Sandman

vendég

• fórumtag
  • 326 hozzászólás

Homloktájéki szivacsbetét (csak sima egyenes, semmi extra) kapható valahol külön? Esetleg elfekvőben korábbi eBay rendelésből maradt valakinek? 1-2 darabot szeretnék venni.

Erre senkinek nincs ötlete? Csak az enyém használódott el előbb, mint a sisak maga?

rob

rob

Eclipse Class Stardestroyer

• globális moderátor
  • 16.833 hozzászólás

Van valakinek tippje hogy miből lehetne házilag készíteni rovarhálót? Tavaly 4-5-ször is sikerült bemászni pár dögnek és idén el szeretném kerülni ezt a kellemetlenséget. Maratonokon meg főleg bosszantó lenne ha ezért kellene megállni. Eddig volt Lazer, Giro, és ez a második Met bukóm, de eddig semelyikben sem volt.

rontja a szellőzést, ezért sok gyártó nem tesz bele.

én is szúnyoghálóval próbálkoznék, a tecsoban/osanban van ilyen puha tépőzáras fekete/fehér "rovarháló" párszáz forintért.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.

Sandman

Sandman

vendég

• fórumtag
  • 326 hozzászólás

Homloktájéki szivacsbetét (csak sima egyenes, semmi extra) kapható valahol külön? Esetleg elfekvőben korábbi eBay rendelésből maradt valakinek? 1-2 darabot szeretnék venni.

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.002 hozzászólás

Szúnyogháló esetleg :) ?

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

arpi07

arpi07

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.404 hozzászólás

Tüll.

Kánya

Kánya

törzsvendég

• fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Van valakinek tippje hogy miből lehetne házilag készíteni rovarhálót? Tavaly 4-5-ször is sikerült bemászni pár dögnek és idén el szeretném kerülni ezt a kellemetlenséget. Maratonokon meg főleg bosszantó lenne ha ezért kellene megállni. Eddig volt Lazer, Giro, és ez a második Met bukóm, de eddig semelyikben sem volt.

CAM00183_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

tamaska

tamaska

Beast of the East

• globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
cipot, sisakot proba nelkul megvenni nagyon rossz otlet
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F

stellaz

stellaz

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.921 hozzászólás

Szerintetek melyik? Ha nem tudom felpróbálni, akkor ilyen árban teljesen mindegy?
- Giro Monza
- Giro Savant
- Rudy Project Zuma
Mindegyik 70 EUR körül van.

próba nélkül én vennék, mert érhetnek meglepetések, de te tudod

Kánya

Kánya

törzsvendég

• fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Szerintetek melyik? Ha nem tudom felpróbálni, akkor ilyen árban teljesen mindegy?
- Giro Monza
- Giro Savant
- Rudy Project Zuma

Laser o2 rd, elég unisex méret. Nagyon könnyû és kényelmes. A tetelyén 1 ujjal feszítheted egy rejtett damil segítségével. Több helyen forgalmazzák itthon

IAmSpecialized

IAmSpecialized

törzsvendég

• fórumtag
  • 504 hozzászólás
- Giro Monza
- Giro Savant
- Rudy Project Zuma

(ex)Cat

(ex)Cat

törzsvendég

• fórumtag
  • 354 hozzászólás

Figyelj már ! Hát ez tudományosan így van tervezve ! Ha nincs szellõzõnyílás nem kell rovarháló sem. És ezért jó az aerodinamikája is. Érted ? ;)
Bár mostanában jó lehet, hiszen kb. minden nap esik.

Egyébként azt mondják a tesztelõk, hogy ennek ellenére jó a szellõzése. Persze eddig jobbára hûsebb idõben zajlottak a tesztek, szóval kíváncsi leszek, hogy milyen eredményt adhat ez 35C körül. Bár ahogy ez az év kinéz, erre nem biztos, hogy nagy szükség lesz. :-/

(ex)Cat

(ex)Cat

törzsvendég

• fórumtag
  • 354 hozzászólás
@stellaz: Igen, tudom, hogy akkor elõnyös a mágnes, és azt aláírom, hogy ebbõl a szempontból kategóriákkal jobb a Giro mint a Casco. De nekem minden más szempontból az utóbbi a nyerõ, bár lehet, csak azért, mert eddig csak ebbe nyomhattam bele a fejem. Más kérdés, hogy menet közben nem cserélgetnék plexit, ha volna több akkor se, mert úgyse hurcolom magammal. Ha meg otthon vagyok, akkor - igaz "kicsit" körülményesebben de a SPEEDairo-n is meg tudom ezt tenni.

Abban persze igazatok van, hogy ha már ilyennel hajt az ember, hozzá illõ tempót is kellene diktálni, de én lehet letojnám ezt a kérdést, ha vennék egy ilyet, mert ha kiadnék érte ennyi pénzt, az elsõsorban azért tenném, mert tetszik. :)

No mindegy, nem gyõzködni akarok én senkit, csak leírtam a tapasztalataimat, fõként azért, mert eléggé beleszerettem ebbe a sisakba.

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.977 hozzászólás

Igen, néztem én is a Giro-t, de kissé szkeptikus vagyok a nagyon kevés szellõzõnyílás miatt, no meg rovarháló sincs rajta. De jó lenne azt is kézbe fogni azért.

Figyelj már ! Hát ez tudományosan így van tervezve ! Ha nincs szellõzõnyílás nem kell rovarháló sem. És ezért jó az aerodinamikája is. Érted ? ;)
Bár mostanában jó lehet, hiszen kb. minden nap esik.
Marci

stellaz

stellaz

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.921 hozzászólás

a youtube videot azert linkeltem, engem is az gondolkodtatott el. Es en mar sokkal kevesbe vagyok szkeptikus a szellozoeset illetoen.

Amugy ezek nem idofutam sisakok, legalabbis a giro biztosan nem, normalis orszaguti kerekparozashoz van ajanlva. Csak sokkal aerodinamikusabb mint egy hagyomanyos fejvedo. En azert nem vennem fel mert ehhez azert illene egyfajta tempot produkalni amit en nem tudok. Es a fullextras cuccban csigatempoval erolkodo amatornel nincs sok szanalmasabb latvany :)

én városba simán felvenném :D de csak a plexi miatt

mondjuk a múltkor egy city bikon láttam a linkelt casco-val egy 70 év körüli fatert a rómain, kicsit hülyén nézett ki benne a plexi miatt, de gondolom ez inkább látvány megszokás kérdése

tamaska

tamaska

Beast of the East

• globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
a youtube videot azert linkeltem, engem is az gondolkodtatott el. Es en mar sokkal kevesbe vagyok szkeptikus a szellozoeset illetoen.

Amugy ezek nem idofutam sisakok, legalabbis a giro biztosan nem, normalis orszaguti kerekparozashoz van ajanlva. Csak sokkal aerodinamikusabb mint egy hagyomanyos fejvedo. En azert nem vennem fel mert ehhez azert illene egyfajta tempot produkalni amit en nem tudok. Es a fullextras cuccban csigatempoval erolkodo amatornel nincs sok szanalmasabb latvany :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F

stellaz

stellaz

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.921 hozzászólás

Igen, néztem én is a Giro-t, de kissé szkeptikus vagyok a nagyon kevés szellõzõnyílás miatt, no meg rovarháló sincs rajta. De jó lenne azt is kézbe fogni azért.

240 vs. 220 Euro az ár, mármint a shield-es verzió ára, mert szemüveg nélkül valóban jóval olcsóbb, az igaz. A mágneses rögzítés viszont valóban baromi jó, bár sok jelentõsége nincs - szerintem - hiszen vagy a helyén van és jó, vagy feltolom és akkor úgy van. Bár tény, hogy ebbõl a szempontból egyértelmûen a Giro a nyerõ.

akkor jó a mágnes, mikor plexit kell cserélni

(ex)Cat

(ex)Cat

törzsvendég

• fórumtag
  • 354 hozzászólás

Giro Air Attack kb ugyanezt tudja (a szemuveg resze kulon meger egy miset a magneses rogzitesevel) kicsit tobb mint fele annyiert mint a Casco.

240 vs. 220 Euro az ár, mármint a shield-es verzió ára, mert szemüveg nélkül valóban jóval olcsóbb, az igaz. A mágneses rögzítés viszont valóban baromi jó, bár sok jelentõsége nincs - szerintem - hiszen vagy a helyén van és jó, vagy feltolom és akkor úgy van. Bár tény, hogy ebbõl a szempontból egyértelmûen a Giro a nyerõ.

stellaz

stellaz

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.921 hozzászólás

Giro Air Attack kb ugyanezt tudja (a szemuveg resze kulon meger egy miset a magneses rogzitesevel) kicsit tobb mint fele annyiert mint a Casco.

Giro Air Attack Shield Helmet | Evans Cycles

Giro: The Air Attack Helmet - YouTube

mondjuk ez a plexi dolog elterjedhetne minden sisakon (nem csak idõfutam bukókon) legalább opcionálisan, szerintem nagyon sok szemüveges embernek áldás lenne

tamaska

tamaska

Beast of the East

• globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Giro Air Attack Shield Helmet | Evans Cycles

Giro: The Air Attack Helmet - YouTube

RAUH-Welt
B E G R I F F

(ex)Cat

(ex)Cat

törzsvendég

• fórumtag
  • 354 hozzászólás
Tegnap Szegeden felpróbáltam a Casco SPEEDAiro SPEEDairo 360° View országúti (/idõfutam) sisakját. Nem igazán hiszem, hogy itthon túl nagy tábora lenne, de nekem nagyon tetszett. Eleve szimpatikus a kialakítása, a sok rovarháló - az idén már 2x csípett meg vmi, a sisak alatt, ezen felül számos bogár is bekerült, de azok legalább nem bántottak :) - tetszik az elején a shield, ami cserélhetõ - egyet lehet hozzá választani a 3 lehetõségbõl, aztán ha kell a többit külön pénzért megvenni - ami alá elfér a normális szemüveg is, ha valakinek erre lenne szüksége. Abszolút profin testre szabható, rengeteg beállítási lehetõséggel. Baromi jó ötletnek tûnik, hogy nem a sisakba ragasztott szivacs csíkok érintkeznek a fejtetõvel, hanem egy háló, ezáltal vélhetõen sokkal jobb a szellõzése, mint sok másiknak. Jó lett volna tekerés közben is kipróbálni, de erre sajna sem idõ, sem lehetõség nem volt. (Na majd ha megveszem egyszer! :) )

Az ára sajna elég magas (74e) szóval már csak ezért sem lesz népszerû, bár ha úgy nézzük, hogy ezért a pénzért egy sisakot és egy szemüveget is kapunk, kicsit jobban hangzik a dolog.