Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Babatopik - nem csak kezdõknek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
361 hozzászólás a témában

#1
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

max embert aki filmnyomna.

(nem az aruhazi szublimacios eljarassal keszult gagyi amit csak muszalra lehet)

Kösz az ötletet! Hogy ez eddig nem jutott eszembe, egy rakat pólót csináltattam már. Kösz!!! :)


"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#2
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

max embert aki filmnyomna.

(nem az aruhazi szublimacios eljarassal keszult gagyi amit csak muszalra lehet)


regi/hibas agyvaltokat veszek.


#3
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Nincs ötletetek, hogy hol tudnék biciklis, MTB-s, stb... rugdalózót venni? Ajándék lenne spannak, jön a baba. :D

Ebay-en elég gagyik vannak. H&S Bike Discount-on meg nem árulnak.


DannyL81 módosította - 2014. október 25. - 20:41

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#4
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

nem tudom, hogy kerested, de itt rögtön az elsõ találatnál az Ergon típusra 9-22kg-ot ír. a többi manualt nem nyitottam meg, nem is tudom a tied pontosan milyen.

Syrius, 9-22kg. Köszi!

#5
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
nem tudom, hogy kerested, de itt rögtön az elsõ találatnál az Ergon típusra 9-22kg-ot ír. a többi manualt nem nyitottam meg, nem is tudom a tied pontosan milyen.

#6
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Sziasztok apukák!

Van nekem egy ilyen OK Baby ülésem. A kérdésem az lenne, hogy ezt hány kilóig ajánlott használni? Nem találtam semmi infót errõl és a gyerkõc már igencsak lövi a 16kg-ot. Nehogy elhagyjam már valahol. :D

Kép: http://p2.vatera.hu/.../b466_2_big.jpg

Köszi!

#7
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
ilyen a futónk
Hudora Street Girl csajos futóbicikli, fékkel - Gyermekkerékpár, roller

#8
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Ignác fiamat

furán nézett volna ki egy ötéves srác.


Anyám de repül az idõ... (nálunk két és fél illetve négy évesek)

A mi futóbicajos tapasztalatunk kb. az, mint nálatok. Imádják, csendes, gyors (futóedzést is lehet gyerekkel), könnyû cipelni, és bár a miénken van fék hátul, nem igazán használták, csak a Flinstone módszert (azért anno átszereltem egy párhuzamosítós lx-re, hogy legyen némi fékhatás ;) )

Most veszünk kisbicót, és a tízpróbában két kör letámasztós után próbaképpen levettem a pótkereket és láss csodát, tudja hajtani elesés nélkül.

Apropó: ilyen decathlonosat megéri megvenni? Elég jól össze volt rakva és legalább két gyereket kell túlélnie.

Decathlon - biciklik - kerékpárok gyermekbicikli B'TWIN - 14'' TICHA B'TWIN - az első kerékpáros élményekhez, 3-5 éveseknek (90-105 cm).

#9
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Futóbicaj... Nálunk lassan a harmadik csemete nõ bele és a nagyok még mindig imádják, 5 és 6 évesen, pedig évek óta tudnak kitámasztókerék nélküli pedálossal is menni. A futóbringa gyorsabb, mint a kismotor, de nem olyan nehéz, mint egy pedálos bringa és persze csendes. Ez igenis szempont, mert idõnként cipelni kell.

A miénken (Azub FIK) nincs fék, de a gyerekek meglepõen hatékony módokat találtak ki a lassításra, egészen a nose wheelie közeli állapotokig :) Van viszont rajta két 12"-es tömlõs gumi, jobbára légköri nyomáson, de a gyerekek elég könnyûek, hogy így is jól guruljon. Cserébe csillapít is jól.

A BringaEXPO-n nagyonnnagyon jól jött, mert Ignác fiamat magammal vittem és vittük magunkkal a gépet is. Boldogan gurult vele jobbra-balra. Gyalog tuti nem bírta volna ki, kismotorral meg már mégis furán nézett volna ki egy ötéves srác.

Összesítve én egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettük, még úgy se, hogy akkoriban elég kevés volt és csak újonnan sikerült.

Most viszont szivesen vennék nekik egy 12"-es kerekû rollert!

--Trifo

#10
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás
moszkvicsról jut eszembe: legutóbb itt ,Egerben egy régiségpiacon láttam egy ocsmányul "helyrehozott" példányt, rózsaszín!!ben 100.000E forintért.
majdnem bekakáltam az ijedtségtõl. Ha visszagondolok, hogy anno kettõ joga felett is rendelkeztem, rosszul leszek. Egyikre fater rátolatott a zsigával, másikat konkrétan leamortizáltuk, majd végleg elrohadt vmi fásszín háta mögött, nagymuternél. Most ezek ketten kiadnák a golfomat lóvéban :-D
Ha odajutok, nálam is kisbicaj hajtókarmentesítve fog játszani, egyenlõre még plasztikmotor/autó koptatja a szalagparkettát.

#11
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Helló! Szerintetek melyik a legpatentabb futóbicikli?
Manó lassan teperõs korba lép és szeretném neki megvenni elsõ futóbiciklijét.

- Néztem a Deca-ban, ott 12.000 Ft. Az jó minõségû? Vagy érdemes mást venni inkább?
- Fék mennyire fontos egy ilyenen? Csak sales duma vagy tényleg kell rá?
- Tömör vagy fújható kerék inkább?
- Lábát fel tudja -e, kell -e tennie valahova?

Meg ilyenek... Totál káosz egyelõre. :)
Köszi!


elöljáróban annyit, hogy mi nem vettünk futóbringát, mert ha a kismotort kinõtte, akkor tanuljon meg biciklizni.

nem tudom, melyik a legpatentabb futóbicaj, de amíg kicsi a gyerek, addig a kismotornál nem kell jobb. pár ezer forint, de a világ legjobb dolgaként élik meg. ha meg már nagyobb, akkor el lehet dönteni, hogy a bringán kitámasztókerékkel tanul meg tekerni, vagy leveszed a pedálokat, a hajtókart vízszintes állásban rögzíted, aztán "futóbiciklizhet", amíg nem lesz kedve pedálozni és gyorsabban menni. nálunk az elsõ megoldás van, lassan-lassan le kellene szedni a kitámasztókerekeket. azt kell látni, hogy a motorozáshoz képest a bringán három új dolog is van: egyensúlyozni, pedálozni és fékezni (nem letett lábbal!!) is meg kell tanulnia. futóbiciklizve megtanul egyensúlyozni, fékezni (igen, kell rá a fék, tanulja meg használni! + biztonság), majd pedálozni. itt a pedálozás lesz az izgalmas, ezt érdemes külön, esetleg korábban pedálos traktoron, moszkvicson :D megtanulnia, ahol nem nagyon kell másra figyelnie. viszont ha kitámasztókerekezik, akkor fog tudni pedálozni, fékezni, majd "végül" egyensúlyozni is megtanul. a "végül" azért csalóka, mert kitámasztva is igyekeznek egyensúlyozni, ösztönösen, mivel a támasztás azért hagyja billegni a cangát.

a tömör gumi praktikusabb.

a lábat fel tudja tenni, ha visszaszereled a pedálokat a bringára. :) a futóbicaj felesleges kiadás.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#12
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

mindenképpen újat szeretnél venni?
Szerintem egy használt is simán megteszi, mert úgyis gyorsan kinövi.
futóbicikli árverések - Eladók és Vevõk Online Aukciós Piactere | Vatera.Hu

Nem feltétlen akarok újat. Igazából a kérdés inkább az, hogy milyet. És hogy mi a fontos szempont a választásnál szerintetek?

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#13
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Helló! Szerintetek melyik a legpatentabb futóbicikli?
Manó lassan teperõs korba lép és szeretném neki megvenni elsõ futóbiciklijét.

- Néztem a Deca-ban, ott 12.000 Ft. Az jó minõségû? Vagy érdemes mást venni inkább?
- Fék mennyire fontos egy ilyenen? Csak sales duma vagy tényleg kell rá?
- Tömör vagy fújható kerék inkább?
- Lábát fel tudja -e, kell -e tennie valahova?

Meg ilyenek... Totál káosz egyelõre. :)
Köszi!

mindenképpen újat szeretnél venni?
Szerintem egy használt is simán megteszi, mert úgyis gyorsan kinövi.
futóbicikli árverések - Eladók és Vevõk Online Aukciós Piactere | Vatera.Hu

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#14
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Helló! Szerintetek melyik a legpatentabb futóbicikli?
Manó lassan teperõs korba lép és szeretném neki megvenni elsõ futóbiciklijét.

- Néztem a Deca-ban, ott 12.000 Ft. Az jó minõségû? Vagy érdemes mást venni inkább?
- Fék mennyire fontos egy ilyenen? Csak sales duma vagy tényleg kell rá?
- Tömör vagy fújható kerék inkább?
- Lábát fel tudja -e, kell -e tennie valahova?

Meg ilyenek... Totál káosz egyelõre. :)
Köszi!

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#15
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Nem találtam jobb topikot, talán a babások jobban képben vannak e téren. Az unokahúgom nagy kedvence a Miss Mallard nyomoz és megvenném dvd-n a hiányzó részeket. Tudomásom szerint magyarul, a felsoroltak közül, csak az elsõ 16 jelent meg, de hátha tévedek, hogy a többinek is van magyar címe.

Miss Mallard nyomoz - Wikipédia

#16
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
Grat. Gabi!

#17
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
Gratula! Jó egészséget neki, nektek!

sajnos a mi törpénk most kórházban van :(
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#18
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
legjobb felállás...

Legközelebbi talira hozzad....Sok örömséget meg egészséget neki....! meg az alkotóknak is :)

#19
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás
hegesztette mrajta csak cseppet nem vok szomjas már
pepes lett!! ez is!
úgyhogy a család 3q + 1 asszony lesz!

#20
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
gratulálok a kis Savanyuhoz....peceró lett vagy hableány?