Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cube Reaction Team


  • Lépj be és szólj hozzá
20 hozzászólás a témában

#1
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

Másik megoldás lehet hogy a pincédben tárolt kerékpárodat egy nagyon jo U-lakattal,vagy erös lánc+lakattal hozzá zárod mondjuk a gázcsöhöz,vagy radiátorcsöhöz.

Ez "csupán" plusz költségnek egy jo U-lakat,lánc+lakatnak a költségét jelenti.

Többek között ezt javasoltam én is.De jó,ha nem jut idáig el a betörõ,mert a brutális ajtó elriasztja.
Apro,de talán hasznos dolog,ha ugy teszed le valahova rövid ideig a bicajt,hogy nem látsz rá,vagy nincs lezárva,álló helyzetben állítsd el a váltót,(álló helyzetben nem váltunk!!!:D),ha V fékes a bicajod,akaszd ki a féket,vagy a gyorszárat lazítsd ki.Esetleg még a nyerget is lelazithatod:)Csak indulás elõtt ne felejtsd ek összerakni a gépet.:)

#2
vendég_Franciÿ_*

vendég_Franciÿ_*
  • vendég

(...)
Dózer: az általad említett opciók anyagilag mit jelentenének? Lehet, hogy én is átszereltetném a garázst, de félek, hogy ez több százezres tétel?(...)



Másik megoldás lehet hogy a pincédben tárolt kerékpárodat egy nagyon jo U-lakattal,vagy erös lánc+lakattal hozzá zárod mondjuk a gázcsöhöz,vagy radiátorcsöhöz.

Ez "csupán" plusz költségnek egy jo U-lakat,lánc+lakatnak a költségét jelenti.

#3
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Dózer, köszi a tippet! Most már látom, hogy a legjobb módszer a bringalopás elkerülésére a megelõzés!

Bikertigger: az igen, nem gondoltam volna!!! Ez azért durva. :(
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#4
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Rob, részvétem, ez szörnyû!

Dózer: az általad említett opciók anyagilag mit jelentenének? Lehet, hogy én is átszereltetném a garázst, de félek, hogy ez több százezres tétel?

Egyébként alig hittem a szememnek! Múlt heti topikkreálásom óta itt 6 új topik született lopott kerékpárokról! Na ne már, ennyit lopnának folyamatosan? Iszonyat.

átlag hetente jön 1 vevõ aki az ellopott bringája helyett vesz egy új hydrat/dracot etc

és ez csak egy bolt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#5
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

Rob, részvétem, ez szörnyû!

Dózer: az általad említett opciók anyagilag mit jelentenének? Lehet, hogy én is átszereltetném a garázst, de félek, hogy ez több százezres tétel?

Egyébként alig hittem a szememnek! Múlt heti topikkreálásom óta itt 6 új topik született lopott kerékpárokról! Na ne már, ennyit lopnának folyamatosan? Iszonyat.


a vasajtó lenne ebbõl ami húzós.De nem biztos hogy az egész ajtót cserélni kell.Ha csak a két zárat kell beszerelni,akkor kb 15 ezrbõl meg lehet úszni.Egy komplett vasajtó kb 50-100 ezer körül van.A többpontos,de egy zárszerkezet altal mûködtetett zárak csak parasztfakításra valóak,valójában az csak egy zár.A lakásbetöréseknél gyakran a kilógó zárbetétet törik el,ez az egyik fõ behatolási mód.A profibbak a biztonsági betétet "fésülik" meg,ezért is ajánlottam a kéttollú kulcsú zárat a biztonsági mellé.Mert ha az egyik nyitásához ért is a betörõ,a másik fajtához már nem biztos.És a kéttollút nehezebb is így nyitni.Persze minden ajtót ki lehet nyitni valahogy,de minél többféleképp van védve az ajtó,annál kevésbé lesz kedve hozzá a betörõnek.

#6
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Rob, részvétem, ez szörnyû!

Dózer: az általad említett opciók anyagilag mit jelentenének? Lehet, hogy én is átszereltetném a garázst, de félek, hogy ez több százezres tétel?

Egyébként alig hittem a szememnek! Múlt heti topikkreálásom óta itt 6 új topik született lopott kerékpárokról! Na ne már, ennyit lopnának folyamatosan? Iszonyat.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#7
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

Hát az már mekkora gáz hamár egy lezárt garázsból is elvisznek bármit.:(
Mostmár tényleg vissza kéne állítani azt hogy aki eltulajdonit valamit ami nem az õvé és elkapják annak simán levágni a kezét és kész ennyi.


kíváncsi lennék,milyen ajtó és zár volt azokon a tárolóhelyiségeken,ahonnan ellopják a bicajokat.Nem elég egy gyenge faajtó,meg lakat,vagy egy szakszerûtlenül beszerelt "komoly" zár.Minimum kettõ zárat tegyetek fel,az egyik lehetõleg legyen az a kéttollú kulcsos,a másik ha biztonsági,a betétet védje egy acél pajzs körben,amit csak belûlrõl lehet szerelni,semmiképp ne lógjon ki.És nem árt ha helyiségen belül is hozzá van zárva valami nagy nehéz tárgyhoz egy nagyon erõs motorzárral,vagy egyébbel.És nagyon ajánlom,vas tok és vas ajtó legyen a helyiségen.

#8
vendég_Hotte_*

vendég_Hotte_*
  • vendég

Csak egy jószándékú ötlet, de arra nem gondoltatok, hogy esetleg külföldi fórumokra (környezõ országok) kellene felrakni? Mert ha ezzel valaki elinulna a Bükk marcin, az rögtön lebukna, úgyhogy lehet hogy ezek a dolgok külföldre mennek. Hátha.

http://forums.mtbr.c...ad.php?t=444540

#9
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

legtöbb lakásbiztosításhoz köthetõ kiegészítésként, de az uniqua-nak lesz jövõre kifejezetten kerékpárokhoz is.

Kiváncsi leszek majd a feltételekre....
" A Cube el van vetve! "

#10
Hotte

Hotte

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 478 hozzászólás
Csak egy jószándékú ötlet, de arra nem gondoltatok, hogy esetleg külföldi fórumokra (környezõ országok) kellene felrakni? Mert ha ezzel valaki elinulna a Bükk marcin, az rögtön lebukna, úgyhogy lehet hogy ezek a dolgok külföldre mennek. Hátha.

#11
vendég_<balcsi>_*

vendég_<balcsi>_*
  • vendég
Hy!
Nemrég mondta a fõnököm,hogy valami ismerõse biztosítós,van kifejezett kerékpárbiztosítási hogyishíjjákja...na oszt olvasgattam is....balesetre is volt benne biztosítás,ha nyomorék leszel egy eséstõl,akkor kapsz 6 millát,ha meghalsz,a családod kap 5 milliót...meg ha a bringa sérül,akkor is térítenek valamit az esésbõl történt javításokra,meg ilyenek....a para az,hogy fingom nincs hol ez a papír,és az árakat se tudom,sõt arra sem emlékszem,hogy kifejezetten lopásra volt-e bizti....rémlik valami,mintha uniqua vagy allianz lett volna,de nem tuti,próbáljatok utána járni...én meg megpróbálok keríteni egy ilyen papírt ismét....

#12
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
legtöbb lakásbiztosításhoz köthetõ kiegészítésként, de az uniqua-nak lesz jövõre kifejezetten kerékpárokhoz is.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#13
Dr.Root

Dr.Root

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Na jó, valaki tud valami olyan biztositásról ami védi a kerékpárokat. Mert én szivesen kötnék bármit és fizetném is ha van ilyen. Mondjuk külön csak a kerékpárra lehet kötni? És még ki is fizetik ha ellopták.

#14
healer999

healer999

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás
Szivszoritóan szaporodnak a topicok ebben a szekcióban... :(
Részvétem!!!!

#15
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
tegnap behoztak egy ilyen vázast javításra, egybõl néztük a velós hirdit , de nem mert az full gyári setup.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#16
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Ez a gáz Magyarországon, hogy nem védheted meg a saját tulajdonodat kellõképp, mert ha netán a rablónak esik bántódása még te vagy a szemét, szar ember, és téged itélnek el!!!
Mély együttérzésem, nekem a carbon meridát lopták el a kertbõl nyár elején. A biztosítokról meg csak annyit, hogy lopáskár esetén biztosan találnak vmi kifogást, hogy ne kelljen fizetni!
" A Cube el van vetve! "

#17
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás
Ha zárt garázsból vagy tárolóból stb-bõl lopnak és az adott hely be volt a zárva (tehát zárat stb-t rogálnak érte, hogy bejussanak.Ez azért fontos mert ha nincs semmi nyoma akkor nem bizonyítható h betörtek.) akkor már egy közepes kategóriájú ház biztosítás is fedezi az ilyen kárt.

Ezért szokták javasolni a biztosítók, hogy le kell fényképezni a ház, garázs stb berendezését(ebbe a bicaj is belefér) kiírni egy cd-re és berakni egy széfbe vagy bármi hasonló biztonságos helyre.
Amikor gond van csak elõ kell venni bevinni a biztosítóhoz a papírokkal és fizetnek. Az értékhatár a biztosítástól függ.


#18
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

A garázsokból már kölyök koromban is ellopták a bringákat, és most ne gondolj milliós versenygépekre.


Persze azt vágom hogy régen is volt ilyen meg sajnos lessz is,annó nálunk is a panelház lezárt pincébõl vittek el 4 db bringát azok se voltak éppen túl értékesek.
Valami isteni sugallatra elõtte való nap éppen nem vittem le a bringám a pincébe,azóta tartom a szobámban.
De valahogy csak szigorúbban kellene az ilyen eseteket szankcionálni vagy mi?
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#19
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Hát az már mekkora gáz hamár egy lezárt garázsból is elvisznek bármit.:(
Mostmár tényleg vissza kéne állítani azt hogy aki eltulajdonit valamit ami nem az õvé és elkapják annak simán levágni a kezét és kész ennyi.


A garázsokból már kölyök koromban is ellopták a bringákat, és most ne gondolj milliós versenygépekre.

#20
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Sziasztok,

lezárt garázsból lopták el a csömöri Juhász Zsolt és Juhász Krisztina Cube Reaction MTB kerékpárjait.
A kerékpárok mérete 18" és 16", mindkettõ piros vázzal és egyedi felszereléssel van szerelve: XTR szett, Manitou R7 villa, Pro kiegészítõk.
Kérjük, aki bármilyen információval rendelkezik, hívja a klub vezetõedzõjét, Valter Tibort a 70 257 9960-as számon!

http://img389.images...image002dl7.jpg



Hát az már mekkora gáz hamár egy lezárt garázsból is elvisznek bármit.:(
Mostmár tényleg vissza kéne állítani azt hogy aki eltulajdonit valamit ami nem az õvé és elkapják annak simán levágni a kezét és kész ennyi.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2: