Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Monor - Pilis - Abertirsa tengely

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4671 hozzászólás a témában

#2981
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Korán kelni nem erõsségem,amúgy jól hangzik!
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#2982
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.969 hozzászólás
Tavaly nyáron szokássá váltak, Vasárnap kora reggeli, család kímélõ ebédre hazaérõs túrák. Dány - Valkó - Gomba környéken. Ilyenkor együtt mentünk és figyeltünk mindenkire, ne maradjon le. Megálltunk kajálni.. Szóval csak kirándultunk. Ha lesz szabad hétvégém megint összehozunk ilyeneket.

#2983
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Alkalomadtán énis szivesen csatlakoznék,legfeljebb leszakadok és otthagytok:)
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#2984
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.969 hozzászólás
jaaah :) Ismerek pár õrültet aki montival is jön velünk..

#2985
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Terepen,mert MTB-m van ,igy szeretném azt arra használni amire kitalálták.
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#2986
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.969 hozzászólás
Igen sajnos, elég költséges dolog tud lenni a bringázás. Én lassan 2 éve vettem meg az acél outimat. Idén tavasszal sikerült végre bujjítani egy alu-carbon Olmo vázra, és a meglévõ szettet pakoltam át.. Sora váltók.. De így is nagyon megy a gép.

Miért kellene terepen menned?? Itt a környéken nincs sok jó lehetõség rá. Szoktunk mi is Üllõn át menni, Ócsai kör néven emlegetjük. Nyáregyháza - Újlengyel - Újhartyán - Kakucs - Ócsa - Üllõ - Gyömrõ - Monor - Csévharaszt - Nyáregyháza.

De pl van egy erdei út, ami Nyáregyházától végig megy az Ócsa - Üllõ közti útig. Katonasági terület ér véget. Mentem már végig rajta, érdekes terület..

#2987
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Közelsége miatt kedvenc köröm ez a dobogókõ-visegrád-esztergom tengely.Annyiban szoktam csalni,hogy kocsival elviszem a bringát a rómaiig,vagy szentendréig.Igazából nekem terepen kéne menni,de azzal az a nagy gondom,hogy nem ismerem az erdei utakat,ellenben atájékozódásom egészen katasztrofális:)
Többnyire egyedül megyek,néha elcsalom haveromat is,ritkán megyünk ennél többen...ez sajnos gond
Gombai kört emlegettetek,ez nekem úgy néz ki,hogy Üllõ-péteri-Monor-Gomba-Uri-Sülysáp, 31-esen vissza gyömrõ és Üllõvel bezárul a kör.Ezen legutóbb 27.5 jött össze átlagban.Ez nekem már egész jó...
Országúti bringát régóta szeretnék,de sajnos az anyagiak nem akarnak összejönni.
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#2988
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.969 hozzászólás
Szia,

köszi szépen.

Szép teljesítmény a tied is.. 200 km , montival?? ráadásul nem is gyenge terepen.. Egyedül voltál?

Mesélj még , merre szoktál tekeregni?

#2989
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Elolvastam az élménybeszámolót, hatalmas tisztelet neked/nektek,nagyon komolyat mentetek!
Én szombaton voltam egy Üllõ-Szentendre-visegrád-Esztergom-Pomáz-Gyál körön ,ez 201km,sokkal szolidabb átlaggal(igaz ez egy utcai gumis MTB) viszont sejtem milyen érzés lehetett az utolsó 30-40km...
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#2990
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.969 hozzászólás
Igen.

Van még idõ készülõdni, bár leginkább agyilag kell ráhangolódni. A vázolt túrát 3 óra alvás után csináltam végig...

#2991
szike81

szike81

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 712 hozzászólás
Tényleg szólózni fogsz?

#2992
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.969 hozzászólás
Ohh je :)

#2993
Pál

Pál

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Nem, szombat éjszaka az omszki tóban úszkáltunk és éjjel 3-ra értem haza, beállítottam az ébresztõt de nem is emlékszem, hogy csörgött.

#2994
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.969 hozzászólás
Köszi, voltál Te is Ócsázni, Robiékkal?

#2995
Pál

Pál

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Gratulálok!
Minden elismerésem ezért a teljesítményért!

#2996
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.969 hozzászólás
Nos akkor...

..reggel negyed4 csörög az óra.. mi van??még csak 3 órája aludtam el.. ki volt az a barom aki beállította.. felébredés.. nagy levegõ, még egy két erõsítõ gondolat beinjektálása az agyba. Meg kell csinálni. Gyors összepakolás és már indultam is. 6 órára kell Gödöllõre érnem, ahol a többiekkel találkozok.
Elsõ kilométerek teljesen jól teltek, mp3 lejátszón zenét hallgattam és élveztem a napkeltét. Friss levegõben, hihetetlen élmény volt tekerni keleti irányba, bele a felkelõ napba. Monorra érve már tudtam, hogy bõven lesz idõm a startig. Bölcsen jó elõre indultam el. Gyömrõn rendesen megbámultak az épp buliból hazatartó fiatalok.. Gödöllõ.. Bõven volt fél órám 6 ig. Kulacsoztam egyet. És keresni akartam egy kocsmát, ahol egy kv -val feledtetni tudnám, hogy mennyire reggel van még. Na .. ilyenkor persze nincs nyitva egyetlen kocsma sem. Szerencsére sikerült találni egy kis büfét ahol ezt meg tudtam oldani.
Szépen lassan összegyûltünk , 7en összesen. Volt egy fiatal német pár is velünk, akik "csak" Galyatetõig jöttek el velünk így sikerült kicsit a német tudásomra is fejleszteni. :) Nyugis tempóban hajtottunk át Aszód - Kartal - Palotás - Jobbágyi szakaszon. Úgy tûnt nincsenek is ott emelkedõk. Nem bolondult meg még ekkor senki. Szépen összeállva, beszélgettünk. Pásztón frissítettünk 1et. Innét kezdõdött a nap elsõ megmérettetése, Pásztó - Galyatetõ 24 km hegymenet. Én már 110km-nél jártam. Megfogadtam, hogy nem fogok megbolondulni bárki akar menni menjen.. Aztán már felét megtettük a hegynek, mikor érzékeltem, hogy még mindig nagy tányéron vagyok. És Alu-Sas cimborámmal már csak ketten vagyunk, többiek leszakadtak. Éreztem, hogy nem lesz jó. Visszavettem kicsit, Sas el is köszönt. õ ért fel elsõnek Galyára, itt összevártuk egymást, majd megkezdõdött a lefelé, még élveztem volna is, ha néha nem kellett volna 50-rõl 10-re lassítani a kátyúk kerülgetése okán. Parádsasváron frissítettünk egyet, innét kezdõdött a nap számomra legnehezebb pontja. Egerig volt összesen 40 km, de azon egymás után voltak 2szer olyan hosszú emelkedõk , mint a Gombai. Fel és le, fel és le. Sikerrel átvészeltem ezt a periódust, egy banán segítségével. És Eger. Megtámadtunk gyorsan egy kis kajáldát. Néztem az étlapot és nem tudtam eldönteni mit egyek.. nem voltam éhes. De most tartunk 180kmnél. Még a fele vissza van. Valamit enni kell.. gondoltam. Többiek , húst ettek, Én itt hoztam meg a legjobb döntésemet. Rendeltem egy görög salátát. Mellé egy sör, egy traubi. Nagyon jól esett. És tele éreztem a hasam utána. Mégis könnyen mozogtam.
Megindultunk hazafele.. Egerbõl kivezetve már megtapasztaltam mi fog ránk várni.. Dombok dombok hátán, és 0 a árnyék cserébe 50 fokos aszfalt. Szõlõföldekkel szegélyezve... 4en maradtunk. Egymás képességeit figyelve másztuk meg az emelkedõket. És csodáltuk közben a Mátra elénk tárulkozó látványát. Errõl a szakaszról nem maradt meg sok emlék, csak a meleg, a folyamatos emelkedõk.. És az, hogy mennyire csodáltam mindig azt aki éppen elõl húzta az emelkedõt, vagy épp síkon 40el a tempót. Aztán egyszer csak Én kerültem megint elõre és a tudat, hogy a többiek mögöttem vannak és számítanak rám adott erõt, hogy segítsek nekik és vezessek. Gyöngyös elõtt még Abasári végtelen emelkedõ alapozta meg a hangulatot , ahhoz, hogy Gyöngyösre begurulva megigyunk valamit a benzin kútnál. 2 fél literes üdítõ lecsúszott 2 kortyra. Alig akartuk otthagyni a klímás üzlethelyiséget, de volt még egy kis dolgunk.... Még mindig meleg, még mindig emelkedõk Szurdokpüspöki felé. A semmibõl egyszer csak egy hegy elõttünk, hosszan emelkedve néhol 10%os emelkedéssel. Sehogy sem esett már jól, kiállva, ülve.. Megint nehéz volt.
Talán már az erõm végén voltam, mikor egy hosszú lejtõn sikerült ellazulni. Ami azt jelentette , hogy 70el kanyarogva gurulgattunk. Szurdokpüspöki, itt már jártunk ma.. itt lett vége a mátrai húroknak . Innét már a délelõtt bejárt utat kellett ismét megtenni.. De hiszen ez már jó, itt nincsenek is szinte emelkedõk... szinte.. Sorra jöttek a kis faluk ahol mindig azt vettem észre, hogy 42es tányér és alig megy a bringa az emelkedõn . Legnehezebb pont 30km-el a vége elõtt volt, megálltunk kulacsot tölteni. Teljesen görcsöltek már a lábaink, nyeltük a vizet. Hányingerem volt már víztõl... Indulás tovább. Aszódon megegyeztünk egy fagyizásban. Csak odaértünk. Mikor megmondtuk, hogy mennyi km-t mentünk a fagyis hölgynek , majdnem kiesett a kezébõl a fagyis kanál. Fél liter jégkása, 3 gombóc fagyi, fél liter kóla, aminek már csak a fele ment le. 292km . Van még 60. innét 8 km, folyamatos emelkedés Gödöllõig. Megint nincs sok emlék. Pörög a láb, ver a szív, és próbálok nem gondolni arra, hogy mindjárt kivérzik a talpam a pedál nyomásától.
GÖDÖLLÕ megcsináltuk. Itt többiek rábeszéltek egy sör megívására, és majd eljönnek velem 2en Isaszeg - Pécel szakaszon. Úgyis annyi nekik km-ben hazáig. fél7. van még 50km. Sötétedés elõtt hazaakartam érni. Gyors sörivás , Alu-Sas tól elköszöntünk , és nekivágtunk az Gödöllõ - Isaszeg - Pécel etapnak. Éreztem , hogy 310km után is van erõ a lábaimban. Csak hátul lógtam, Nagy Feri húzta 33-35el a tempót. Sorompónál csere , elõre álltam, alsó fogás 40km/h-s sebesség. Nem is néztem hátra , de tudtam, hogy jönnek többiek is. Nagyon király volt ez a szakasz. Majd Isaszegre beérve, többiek elismerõ bólogatásával .. visszaálltam, Jött Feri. Folytatta ugyanezt. Majd még egyszer cseréltünk és sikerült 42-43 környékén behúzni Pécelig a menést. Itt elköszöntünk egymástól. Jött a számomra, nap legnehezebb emelkedõje, Pécelrõl kifele. Felpörgettem. Irány haza. Volt még negyed liter cola, fél gyõri édes. Péterin lefelé ezt is elfogyasztottam. Sikerült a kekszet kiszórni a csomagolásból, így olyan állaga lett, mint amivel a pecások a halakat szokták beetetni. Iszonyatos volt azt megenni, de kellett mert teljesen ki voltam ürülve. Colával leöblítettem és folytattam a kilométer fogyasztást. Monor- Csév - Felsõnyáregyház - és már itt is vagyok.... Nyáregyháza. Bekanyarodtam még a faluba, fõutcán 40km/h. Majd még egy 50km/h sprint önkívületi állapotban. Gurulás az utcánkban, maradék vizet még magamra locsoltam... Kínok közt rugdostam le magamról a cipõt, és rángattam le magamról a mezt. Közben kis kutya annyira megõrült nekem, hogy nem tudtam magamról levakarni :)

Táv: 359 km.
Szint: 2700km.
Menetidõ: 12,5 félóra
átlag: 28,6 km/h

Összességében életem legjobb túrája volt, olyan utakon járhattam ahol még sosem. Megint kicsit megpiszkálva a teljesítõ képességemet.
Sok erõt adtak útközben a többiek.
Az, hogy láttam Zsófit, Páromat egy héttel ezelõtt letekerni 3 Velence kört 84 km-t úgy, hogy még nem ült kerékpáron idén. Annak a hite amit belém táplál, azzal kapcsolatban, hogy ezt is megtudom csinálni. És Õ is megcsinálja a maga küzdelmeit. A mai küzdelmét éppen Gyógynövény vizsgának hívják.

Erõt adott a túra a Szeptemberi Cseh megmérettetéshez , mivel már nevezett vagyok a 24 órás Saratice-i országúti kerékpárosverseny Szoló kategóriájában.

Köszönöm, ha megtiszteltél azzal, hogy elolvastad a beszámolót.

#2997
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.969 hozzászólás
Holnap már átmozgatás. :) Este, 6 után kb..

#2998
robko66

robko66

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.317 hozzászólás
na lépek te meg pihizz pár napot:)

#2999
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.969 hozzászólás
Az elismerés pedig nagyon jól esett. Köszönöm. Ilyenkor térülnek meg azok a szarrá fagyós Gomba körök... Télen..

#3000
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.969 hozzászólás
2010.06.13 Eger oda-vissza


itt a képek, majd részletesebben is leírok mindent... de most még... nem megy :... :)

szint : 2700m