Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Crosskovácsi Maraton | Nagykovácsi

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
1700 hozzászólás a témában

milankopasz

milankopasz

újonc

• fórumtag
  • 10 hozzászólás

Szerintem egy kicsit azért túl lett ez a "pálya veszélyesség" dramatizálva. Gyakorlatilag, ha nem nézem meg (óriási szenvedések árán) a pályabejárós majrézást, akkor fel sem tűnt volna, hogy vannak benne ezek a 3-5 centis vízmosások. Egy DH versenyen nincs ennyi nyom nézegetés kb... Még azt mondom, ha a Nagy-Kopaszról jött volna le a verseny, az ott lévő, víz által kikoptatott sávok valós veszélyt jelentettek volna. De így? Nem volt semmi teljesíthetetlen vagy veszélyes a pályában. Akinek a képességei nem ütnek meg bizonyos szintet, annak egy padka is életveszély. 

Lényeg a lényeg, CRK a legjobb verseny. A pálya is az egyik legjobb, ugyan nem a legtechnikásabb, de nincs ok panaszra. Örülhetünk, hogy gyakorlatilag 0 méter beton van benne és szalagozás és a biztosító emberek is képben vannak. Ja és ami még nagyon fontos, hogy a frissítő pontokon is mindenki jól teljesít. Volt rá példa más versenyen, hogy kérdezték: víz vagy iso? víz! isot kaptam és mivel sosem állok meg, inni pedig csak sajátból iszom, így nyakba öntöm a kapott vizet mindig, hát nem voltam boldog mikor az isot öntöttem a nyakamba... 

Nincs a versenyekkel baj, ám legyen még a pályákkal sem, hiszen mindenki hozott anyagból dolgozik. Lásd: múlt hét, Hegyek Pokla, etalon pálya a világ legrosszabb szervezésével karöltve. 

Ami nagy baj, az a "versenyzők". Mikor van 10 perc előnye az előtted induló rajtban, a felvezető kör 15 perc kb. tehát legyen 20 perc előnye vagy egy kicsit több, majd mikor utat kérsz nem enged el? Milyen világot élünk? Rohadt nagy az önérzet mindenkiben, de büszkén nem meri felvállalni, hogy ő csak beszélgetni jött a haverokkal a versenyre. Ugyanez 20 km-rel később, 5-ös fogat előtted, hátizsákkal, miegyébbel a nyakukban, szólok, hogy középen kérnék utat, nyilván azért, mert mikor maxon nyomod neki, akkor a NEKED kedvezőbb útvonalat választod, vagyis választanád, mert a baromja visszaszól, hogy ne középen menjek, hanem kerüljem ki őket. Szép, szép brigád. És a legnagyobb baj, hogy az ilyenekből élnek meg a versenyek sajnos. 

• zeezoltano kedveli ezt

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.587 hozzászólás

Facebookon láttam már sok fotót és emlékezem, legalább 8-10 készülhetett rólam, ellenben 1 db-ot találtam eddig. Ha valaki tud linket írni ide, előre is köszi!

Melyeket átnéztem már: https://www.facebook...32233403&type=3

https://www.facebook...61772491&type=3

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

mephisoft

mephisoft

törzsvendég

• fórumtag
  • 438 hozzászólás

Én se értem neked mi a gondod, szerinted nem hasznos ha valaki tájékoztatja azokat akiknek nem volt lehetősége bejárásra? Különbséget tudni kell tenni a technikás és veszélyes között.

Tekergek, ne foglalkozz a trollokkal!

Én is voltam pályát járni, és ugyanezeken a helyeken mi is megálltunk, és vakartuk a fejünket, ezek valóban veszélyesek lehetnek, ha valaki nem számít rájuk, és belerohan. Ha nem jártam volna be 2x a pályát, akkor lehet, hogy a Te videód megnézése segített volna elkerülni a nagy ijedtséget, vagy éppenséggel a bajt, ùgyhogy köszi!

Ettől a Crosskovácsi még jó pálya - ha kicsit rövid is - a rendezés kiváló, a veszélyes helyek jelzése, és a Fehér úton a necces pontoknál a terelők beépítése példamutató, úgyhogy köszi a rendezőknek is!
  • Tekergek kedveli ezt

szak

szak

vendég

• fórumtag
  • 286 hozzászólás

Kiváló verseny volt, a vége felé a záporok nem hiányoztak. Szervezők a "mezőny" előtt járnak, minden elismerésem.

• paul kedveli ezt

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.587 hozzászólás

Paul, szuper volt a szalagozás, a pálya jelölése, a szervezés, minden! Szépen rendbe tettétek a pálya veszélyesebb részeit, le a kalappal! :)

Tényleg gyors volt a pálya, 20 perccel mentem jobb időt itt a hosszún, mint bármikor valaha - bár ez nem csak a pályán múlott.

(Ellenben jó erős a mezőny idén, 2 éve ezzel összetettben lettem volna 4.-ik a mostani időmmel, most meg a jó ég tudja, összetettben talán top20 még megvan, még nem láttam az eredményeket.)

• paul és zeezoltano kedveli ezt

---

1. Canyon Lux CF 2018

laczie

laczie

fórumtag

• fórumtag
  • 119 hozzászólás
  • LocationBudapest

Sziasztok! 

Középtáv kb. 23-24. km- nél (hosszú lefelén nagy sebességnél) kinyílt a nyeregtáskám és kiugrott belőle a multiszerszámom meg a kocsikulcsom. A szerszámot meghallottam, így visszamentem keresgélni, de a kocsikulcs nem lett meg. 

Nem hiszem, hogy azon a szakaszon bárki ilyenekre figyelt , de ha mégis találkozott volna egy magányos Opel kulccsal , akkor kérem jelezze...

k.laszlo.82@gmail.com

06302595452

Köszi

... ettől elvonatkoztatva nagyon jó verseny volt...

_Alex_

_Alex_

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.084 hozzászólás

Már elnézést,de a crosskovácsi minden, csak nem veszélyes,

A CK veszélyes, de a Rám-szakadékban bringával elindulni felfelé buli. Ne keress logikát Zee!

• zeezoltano kedveli ezt

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_

ENI

ENI

újonc

• fórumtag
  • 8 hozzászólás

Sziasztok,

eladó crosskovácsi középtáv master2 nevezés.

7000.-

Tel.szám lemaradt:+36303591597

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.031 hozzászólás

Már elnézést,de a crosskovácsi minden, csak nem veszélyes, egy nagyon jó pálya amit szerintem Magyarországon minden egyes évben a legtöbb munkával hoznak tökéletes közeli állapotba. (ami minimális technikai tudást igényel) . A hangsúly a minimálison van!

Teljesen más kérdés hogy itthon tényleg összekeverik a maraton versenyt a lesepert döngölt földúttal. Amennyiben valaki nincs tisztában a saját képességei határával az ne menjen gyorsan. Mert minden terep csak akkor veszélyes ha túl gyorsan megy.

Egyéb iránt ez a maraton a magyar OB.

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

ENI

ENI

újonc

• fórumtag
  • 8 hozzászólás

Sziasztok,

eladó crosskovácsi középtáv master2 nevezés.

7000.-

Tekergek

Tekergek

🚲

• fórumtag
  • 1.224 hozzászólás

Ez nem teremsport. :D

Neked nem szóltak, hogy ez egy hegyikerékpáros verseny pályája és nem az országos pályafutam bajnokság ?

Nem is értem mi a gondod. Végre nem egy unalmas pálya, hanem kell egy kicsit technikázni.

Én se értem neked mi a gondod, szerinted nem hasznos ha valaki tájékoztatja azokat akiknek nem volt lehetősége bejárásra? Különbséget tudni kell tenni a technikás és veszélyes között.

• mephisoft kedveli ezt

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.079 hozzászólás

Leszakítottak mint a pipacs és eltévedtem szóval nem láttam az egész pályát (39 km/1000 szinttel jött össze amiből a fele biztos nem a pálya része volt) de többek között a hosszú gyors lefelét ("Fehér út" sárga túristaút) megtaláltam. Most nagyon nem tetszik, sok helyen veszélyesen sodródik/kátyús. Ahol a gyors rész kezdődik (valahol a dombtető jobbra elágazás után van egy kilátás balra és utána a jobbra lefelé kezdeténél) mindig van egy hatalmas árok a bal oldalon amibe jobb nem belecsúszni, most pluszba van a kanyar jobb oldalán egy pukli ami mintha frissen felszórt murva lenne, csúszik mint az állat. Azon át sebességből csak egyenesen bele az árokba mész, ha csak nem fel a meredek bal falára ahonnan valahogy visszaugrasz, de azt senkitől se lehet elvárni, főleg nem úgy hogy vakon megy neki.

Az azutáni részek is sodródnak, néhol mintha olyan finom szemcsés kövekkel lenne felszórva mint a homok, jól kell fogni a kormányt hogy ne korcsolyázz el. Nem tudom hogy ez valami erdészeti terv szerint megy de pár éve még döngölt föld volt ahol ezerrel mehettél, mióta "karbantartják" a felszórással verseny szempontjából minden évben rosszabb.

Pályabejárás alkalmaként amúgy is lassabban mentem és még jó is, a számomra két legélvezetesebb lefelékben még így is többször lassítanom/megállnom kellett, párszor visszamentem hogy megnézzem esetleg más nyomvonalon megoldható e de van ahol egyszerűen nem. Ha így marad, vagy Kedd/Szerdán még "javít" rajta a felhőszakadás akkor remélem többszörös mentőszolgálat lesz..

Egyébként alig merem említeni hogy mindez talán valahol összefügg az időjárás egyre szeszélyesebb voltával, a légkörben több pára jelenlétével és az ebből következő többször előforduló felhőszakadásos vízmennyiséggel.

Ez nem teremsport. :D

Neked nem szóltak, hogy ez egy hegyikerékpáros verseny pályája és nem az országos pályafutam bajnokság ?

Nem is értem mi a gondod. Végre nem egy unalmas pálya, hanem kell egy kicsit technikázni.

Marci

Tekergek

Tekergek

🚲

• fórumtag
  • 1.224 hozzászólás

• szak kedveli ezt

Tekergek

Tekergek

🚲

• fórumtag
  • 1.224 hozzászólás

Azt még hozzáfűzném hogy beszéltem mással aki rendszeresen ott edz és mondta hogy még sokkal rosszabb volt az esőzések által kimosott részek/kátyú szempontjából, elképesztő mennyiségű munkát fektettetek bele már így is. Szóval nem tudom eleget hangoztatni hogy mennyire jó látni hogy valaki nyilvánvalóan szeretetből csinálja, kommunikál és folyton törekszik a javulásra, ezennel is nagyon köszönöm. Ez a szervezés itthon még mindig az etalon :)

paul

paul

törzsvendég

• fórumtag
  • 382 hozzászólás

Leszakítottak mint a pipacs és eltévedtem szóval nem láttam az egész pályát (39 km/1000 szinttel jött össze amiből a fele biztos nem a pálya része volt) de többek között a hosszú gyors lefelét ("Fehér út" sárga túristaút) megtaláltam. Most nagyon nem tetszik, sok helyen veszélyesen sodródik/kátyús. Ahol a gyors rész kezdődik (valahol a dombtető jobbra elágazás után van egy kilátás balra és utána a jobbra lefelé kezdeténél) mindig van egy hatalmas árok a bal oldalon amibe jobb nem belecsúszni, most pluszba van a kanyar jobb oldalán egy pukli ami mintha frissen felszórt murva lenne, csúszik mint az állat. Azon át sebességből csak egyenesen bele az árokba mész, ha csak nem fel a meredek bal falára ahonnan valahogy visszaugrasz, de azt senkitől se lehet elvárni, főleg nem úgy hogy vakon megy neki.

Az azutáni részek is sodródnak, néhol mintha olyan finom szemcsés kövekkel lenne felszórva mint a homok, jól kell fogni a kormányt hogy ne korcsolyázz el. Nem tudom hogy ez valami erdészeti terv szerint megy de pár éve még döngölt föld volt ahol ezerrel mehettél, mióta "karbantartják" a felszórással verseny szempontjából minden évben rosszabb.

Pályabejárás alkalmaként amúgy is lassabban mentem és még jó is, a számomra két legélvezetesebb lefelékben még így is többször lassítanom/megállnom kellett, párszor visszamentem hogy megnézzem esetleg más nyomvonalon megoldható e de van ahol egyszerűen nem. Ha így marad, vagy Kedd/Szerdán még "javít" rajta a felhőszakadás akkor remélem többszörös mentőszolgálat lesz..

Egyébként alig merem említeni hogy mindez talán valahol összefügg az időjárás egyre szeszélyesebb voltával, a légkörben több pára jelenlétével és az ebből következő többször előforduló felhőszakadásos vízmennyiséggel.

Megpróbálom szerdán azt a részt kicsit kijavítani,elszórni az összegyűlt hordalékot.Ott mindig hármas nyíl van és két felkiáltó jel+lezárom a fél utat.

Igyekszünk minden veszélyesebb helyre felkiáltó jelet tenni,ott tényleg lassítani kellene....

paul

paul

törzsvendég

• fórumtag
  • 382 hozzászólás

BTW, a google drive link-edet nem tudom megnézni, nem nyilvános vagy csak belépéssel működik?

Nyilvános,szerintem be kellene lépni.

Tekergek

Tekergek

🚲

• fórumtag
  • 1.224 hozzászólás

Tekergek

Tekergek

🚲

• fórumtag
  • 1.224 hozzászólás

Szombaton 10:00-kor pályabejárás csak a rövidtáv felvezető kör nélkül.Lassú lányos tempóban.

9-kor indul olyan lány akivel nehéz lesz tartani a tempót, ha leszakadok lehet hogy találkozunk :)

BTW, a google drive link-edet nem tudom megnézni, nem nyilvános vagy csak belépéssel működik?

paul

paul

törzsvendég

• fórumtag
  • 382 hozzászólás

Szombaton 10:00-kor pályabejárás csak a rövidtáv felvezető kör nélkül.Lassú lányos tempóban.

Vasárnap 10:00-kor középtáv szintén a felvezető kör nélkül.Ez kicsit haladósabb tempóban.

Sok vizet hozzatok mert szomjan haltok :D

(ha esik az eső akkor inkább maradjatok otthon görgőzni :) )

paul módosította - 2017. június 01. - 20:11

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.587 hozzászólás

Ott biztos lesz.Egyébként van olyan út ahol nekünk kellett bobcat-tal utat csinálni...

Köszi! Paul, ahogy ismerlek benneteket, ettől még idén is a tiétek lesz a legjobb hazai maraton... ;)

• zeezoltano kedveli ezt

---

1. Canyon Lux CF 2018