Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gary Fisher

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
41 hozzászólás a témában

#21
Ákos_92

Ákos_92

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
Hali
Akit érdekelne a váz legyenszives írjon pü-t vagy e-mailt ( akos.berczeli@gmail.com) mert valószínû lecserélem a vázat egy 19"os big surre, mert a 182 centimhez kicsi ez(17'5")

Üdv
xtc.

#22
Gréta Gardrób

Gréta Gardrób

    vendég

  • fórumtag
  • 101 hozzászólás
Nem, az sajna nem :) Az Röfi haveromé.
Elõtte neki egy Klein Adept Pro -ja volt, ami hasonló volt a Sugar vázhoz, ill. a hátsó háromszög megegyezett.

#23
osiris555

osiris555

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
szép gép!
a speci is hozzád tartozik?

#24
Gréta Gardrób

Gréta Gardrób

    vendég

  • fórumtag
  • 101 hozzászólás
Sziasztok, csak most fedeztem fel ezt a topicot. Én egy GF Sugar 1 -es bringát használok kb. 2006-óta. A vázat még 2005-ben vettem Zergétõl (ez egy 2001-es modell), és nagyjából 1,5 év alatt állt össze a jelenlegi konfiguráció. Rengeteg helyen jártam már vele azóta, és bátran állíthatom, hogy állja a "sarat", annak ellenére, hogy nem viszem túlzásba a karbantartását.

Néhány kép a vázról, és az összeépített bringáról.

http://hardware.merk...ctureid/3028028
http://hardware.merk...ctureid/3028059
http://hardware.merk...ctureid/3028029

#25
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Köszönöm, akkor nekem még a 17,5-ös is nagy :( Affene, pedig van egy 17,5-ös big sur az angol ebayen.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#26
Ákos_92

Ákos_92

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
17,5 és a csõ hossza csõközéptõl-csõközépig 58cm
Örülök hogy segíthettem!
Üdv
xtc.

#27
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Mekkora a Big Sur 15,5 vagy 17,5 colos? Ha 17,5-es, lemérnéd nekem a felsõcsõhosszt, csõközéptõl-csõközépig, a csõ mentén, ne vízszintesen. Fontos lenne.

Elõre is kösz.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#28
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Wáá, nagyon szép. Annyira tetszik, hogy na. Majd ugye mehetek vele? :)

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#29
Ákos_92

Ákos_92

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
Continental Montain king SUPERSONIC gumi megy rá, ami 460 gramm, és úgynéz ki supersonic belsõt is kap, ami szintén nagyon könnyû, mert 1belsõ 100gramm.
Teleszkópból egy 2003-as vagy 2004-es manitou black comp van rajta. 1900g kb.





Ebayen ha a big sur-höz hasonló vázakat keresed, akkor nézd az összes genesis geometriájú vázat, mert nem sokban térnek el egymástól.

És hajrá! ne add fel, én is 2-3 hónap alatt bukkantam rá erre.
xtc.

#30
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Hónapok óta nézem, de még véletlenül sem találok az ebay-en jó állapotú, méretben is megfelelõ 2005-2006os big surt vagy zigurratot :(
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#31
osiris555

osiris555

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás

Megérkezett angliából a 2 mavic crossride disc kerék.




A súlyuk:


• Front wheel: 885 grams


• Rear wheel: 1035 grams






A gumik ideiglenesen vannak rajta(Tioga Factory Dh F, R ) Most duna maratonon lett tesztelve. Amúgy nagyon jól tapadnak, de emelkedõn egyszerûbb lenne valami 2.1es. Nem ajánlom ezt a gumit XC-re.


Jelenleg úgy néz ki hogy continental-t veszek a jövõ hónapban.




Így a cucc súlya összesen 15kg körül van, lesz még mit faragni belõle....:chin:


Elsõ lépésnek terbe van véve egy Rock Shox SID, hogy mi lesz belõle az majd kiderül.







Feltöltött kép


szép jármû!:)
a gumin kapásból egy kilot tudsz majd fogni. ritchey z-max? vagy conti megy rá mindenféleképp?
miféle telo van most benne?

#32
Ákos_92

Ákos_92

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás

Megérkezett angliából a 2 mavic crossride disc kerék.

A súlyuk:
• Front wheel: 885 grams
• Rear wheel: 1035 grams



A gumik ideiglenesen vannak rajta(Tioga Factory Dh F, R ) Most duna maratonon lett tesztelve. Amúgy nagyon jól tapadnak, de emelkedõn egyszerûbb lenne valami 2.1es. Nem ajánlom ezt a gumit XC-re.
Jelenleg úgy néz ki hogy continental-t veszek a jövõ hónapban.

Így a cucc súlya összesen 15kg körül van, lesz még mit faragni belõle....:chin:
Elsõ lépésnek terbe van véve egy Rock Shox SID, hogy mi lesz belõle az majd kiderül.




Feltöltött kép


xtc.

#33
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
alapszabaly, hogy nem cserelunk alkatreszt verseny elott par nappal :)

csak olyasmivel szabad menni amit kiteszteltel rendesen
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#34
Ákos_92

Ákos_92

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
Bocsi a kicsit megkésett válaszért. Csomagban hozta.

A vázról némi infót írnék, megvolt az elsõ verseny vele. Szilvásváradon a rövidtávot teljesítettem, bár a technika ördöge nagyon jelen volt, illetve énse készültem fel rendesen.
3 defektem volt, ebbõl 1 olyan hogy a külsõ is szakadt, 2 sima normál, a hidraulikus tárcsafékek nemvoltak jól beállítva, az elsõ levegõs lett, pedig próbáltuk légtelenítani elõtte nap. A gumiválasztás rettentõen szarul sikerült, a pálya végén a murvás szerpentinen lefelé, csúszkáltam mint az ágyú, így inkább óvatosan ereszkedtem.

A vázról csak jót lehet elmondani, felfelé könnyû tekerni, könnyebb mint a érgi vázamat sokkal, kanyarokat élesen lehet vele bevenni, elég kezelhetõ. Igaz ahogy elõbb is írtam a pálya végefele a csúszós köveken kicsit érdekes volt irányítani, bár ez elég sokban a gumim miatt.

Röviden ennyi jutott most eszembe, ha valakinek kis hazánkban még ilyen márkájú váza van, írjon róla valami okosat.

Üdv mindenkinek!
www.kullonjarat.hu
xtc.

#35
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
A felsõcsõhosszt megköszönném.
Kézipoggyászként vagy csomagban? :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#36
Ákos_92

Ákos_92

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás

A friss lila Big Sur tulajdonost kérdezném, hogy mekkora a váz (col) és ha megtenné mérje meg a felsõ csõ hosszt (csõközép-csõközép, a valódi hosszat, tehát ne vízszintesen), mert a gary fisher weblapon talált effective top tube nem túl sokat mond, számológépem jelenleg nincs, cosinus-t számolni meg fejben nem tudok :)
Mennyi volt a postaköltség angliából?
Nem akarod eladni? Ráfizetek :)

Elõre is kösz a választ, Gábor



Helo!
A váz nem eladó, nagybátyám repülõvel hozta haza így no postaköltség. A méreteket holnap lemérem ha érdekel, de a váz akkor sem eladó.
A col az 17,5
xtc.

#37
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
A friss lila Big Sur tulajdonost kérdezném, hogy mekkora a váz (col) és ha megtenné mérje meg a felsõ csõ hosszt (csõközép-csõközép, a valódi hosszat, tehát ne vízszintesen), mert a gary fisher weblapon talált effective top tube nem túl sokat mond, számológépem jelenleg nincs, cosinus-t számolni meg fejben nem tudok :)
Mennyi volt a postaköltség angliából?
Nem akarod eladni? Ráfizetek :)

Elõre is kösz a választ, Gábor
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#38
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

itt az enyem

Feltöltött kép



Hát ez is nagyon király ehez is jár tõlem egy gratula.:prosze: :ok:
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#39
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
na ja

tuning Rolf hatso agy, radialra fuzott RX100 elso agy, ket tanyeros hajtomu [mert prau vagyok], blackboxx tuning Judy TT, es a kicsi feher dolog a hatso fek folott azt mondja hogy: recovered by Metropolitan Police
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#40
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
nagyon Rat :D

bejön