Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Minimal Bike

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
43 hozzászólás a témában

#1
Csipisz_

Csipisz_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.517 hozzászólás
http://mnm.lordcsipi...ctureid/9513804

Eléggé minimál, a nagy áttétel miatt a kontrás agy sem amortizálódik annyira,és lehet küldeni.
Amúgy a topic full felesleges, vagy fixi, vagy ss a minimál, esetleg agyváltó, de nyereg alá a váltókart.....

http://skidmark.blog.hu/
"Ostobákkal ne bocsátkozz konfliktusba,mert lesüllyedsz az õ szintjükre és legyõznek a rutinjukkal."


#2
Torpedo

Torpedo

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Ha az egyszerû a természetest jelenti,
akkor ezt találták fel legkorábban: futóbicikli.
Akkor, ott, egy kastélyparkban használva
maga volt a tökély. Manapság tán csak azok
számára gyártják, akik még a legjobban bírják,
s a természeteshez a legközelebb állnak,
gyerekeknek.

#3
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Nekem van egy olyan értelemben vett minimál bájkom ami az én felhasználásomnak a legjobban megfelel és attól minimál, hogy kevsebb van rajta mint ami a másikon.

na szóval :)

A városi keróm egy acélvázas puch, régi, 2X6 fokozatú váltóval, menetes racsnival. A kormány rövidre vágott egyenes, rajta bandázs. Nekem ez jelenti a minimált, mert a felhasználási terület szerint a legegyszerûbb, legfiligránabb (váltó azért kell ha túrázni megyek vele esetleg, de az is ugye a legegyszerûbb).

Fékezéshez pedig annyit (szerintem ez bármely topikban fontos kérdés, mert élet múlhat rajta), hogy én kontrás bicón nevelkedtem, elsõ féket alig használtam az is szarul fogott, mentem fék nélkülivel is. Az országutimon dura ace fék van ami közelébe sem ér a v féknek ami a másik kerómon van. Szerintem a féket használni is tudom valamennyire, elsõvel fékezek úgy hogy 40-rõl végig 1-2 cm magasan lebeg a hátsó kerék, salakon is végigcsúsztatom ha kell több méter hosszan az elsõ kereket (gyakorolni kell ezt is céltudatosan, én rengeteget gyakoroltam kimondottan a vészfékezést különbözõ talajokon és még bõven van mit fejlõdnöm), és tört már el fékkarom, aminek semmi köze a karbantartáshoz.

Konkluzió: lehet menni fék nélkül, de jó ha van egy féked, még jobb ha kettõ, de a legjobb ha 2 geci jó féked van és megtanulsz fékezni rendesen és nem bízod nagyon el magad, mert mindenkit hazavárnak.

#4
Zsolti780

Zsolti780

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás

nos akkor mostantól lehet normális hangnemben társalogni vagy lehet menni pihenõre.

kedves balu1 nagyon örülünk az igazán magasröptû és mélyenszántó eszmefuttatásaidnak a kerékpáros élettel kapcsolatban, azonban remélem ismered a mondást, hogy a kevesebb néha több. légyszíves a továbbiakban ennek megfelelõen irogatni a techbe. esetleg nyiss egy blogot valamelyik erre szakosodott oldalon.

amennyiben a topik nem halad valamilyen értelmes eszmecsere irányába (igen ÉN fogom eldönteni), akkor zárásra kerül.

örvendtem.

Endroo tedd azt.Töröld!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Akik pedig normális válaszokat írtak azoknak köszönöm!

#5
Zsolti780

Zsolti780

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás

Így értettem elsõre is, csak gondoltam, bizalmat szavazok... De most már nincs menekvés, naszóval: Ez egy hatalmas baromság lenne. 2 fék (elsõ fék+kontra vagy fixi hajtás) azért illik egy bicóra, de ha már csak 1 fék van, akkor az az elsõ legyen. Húzás vissza az általános iskolába áttekinteni a fizikai alapokat.

Én is szeretem az egyszerû bicókat, fixizem, hátsó fékem nekem sincs... de az elsõ nem árt. A fék nélküli fixizés is hülyeség abban az értelemben, hogy mindenképpen lassabb úgy az ember, vagy nagyobb veszélyben van, vagy több erõfeszítésébe/odafigyelésébe kerül a közlekedés. Akinek megéri ez a kompromisszum, mert úgy mókásabb, az csinálja... de ha már úgyis raksz fel 1 féket, akkor az csak az agyi aktivitás teljes hiánya miatt kerülhet fel hátra.

Fentiek arra az esetre vonatkoznak, ha kerékpározni is akarsz. Ha kiállítási tárgy lesz, vagy csak a járdán gurulsz el vele a sarki cukrászdáig, akkor nem szóltam.

Nos kedves Fizikus barátom tekintsd meg az általad írt szöveg alatti részt melyet Balu1 írt!!!Teljesen igaza van,szóval ennyit az elsõfékrõl.Tekertem 1 éven keresztül elsõfék nélkül és soha egyetelen gond nem adódott belõle.
Ne csak vedd a bringákat hanem építsd is!

#6
Zsolti780

Zsolti780

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Hát nem tudom,úgy látom sokaknak korlátolt a gondolkodásuk kerékpár ügyileg.Tisztelet a kivételnek(Pro bike).Szerintetek ezek "stílusok" mint a single speed és a fixi szó miért terjedt el???Gyõrben ahol én vagyok már van pár ilyen bringa,és mi van azokkal a gépekkel amelyek váltó nélküliek és kontrafékesek?Apropó kontrafék?Öregapátok milyen jól megvolt a csak hátsós kontrás bringájával.Vagy nézzetek meg pár amcsi kerékpárfutáros videót,ott mivel nyomulnak?Egyébként meg egy jól beálított hátsó tárcsafékkel semmi gond!Kapjatok a fejetekhez és elõbb nézettek körül,mert egyre jobban teret nyernek ezek a gépek!
Üdv.

#7
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Nem is tudom kik forgalmazzák :D


Attól még szar:D

#8
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

A minimál bike szerintem attól lesz minimál ha lehagyjuk róla az embert!

Eddig ez volt a legjobb.. :rofl: igazán eredeti. :)

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#9
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
A minimál bike szerintem attól lesz minimál ha lehagyjuk róla az embert!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#10
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

Hát közelít az MTB-hez, bár a villa...de ez nem is lényeges.


Nem is tudom kik forgalmazzák :D
Ausztria, Kenguruk földje!

#11
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
engem igazából az a kérdés izgat, hogy ha van örökhajtós bicó építése és singlespeed és grammánia topik is, akkor itt milyen bringákkal is foglalkozunk tulajdonképpen?

#12
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
a fékmizériát szerintem LóFarkas már rég megválaszolta.
ha városban gurulgatásra lesz a bringa nyugdíjas tempóban, akkor simán elég lesz az egy hátsó fék is, akár kontra is.
ha fixi, akkor egyértelmûen elõre a fékkel, hátul van úgyis egyéb opció a fékezésre.
haladósabb egysebinél is elég lehet egy fék elõre, bár ilyenkor rohadt hamar el fog fogyni a fékpofa. tapasztalat .) szóval megfontolandó a hátsófék is.

minimál az szerintem inkább a karbantartásmentességre vonatkozott a topic indítója részérõl. kevesebb alkatrész, kevesebb meghibásodási lehetõség. innentõl kezdve már csak a ráfordított pénz kérdése, hogy mennyire lesz könnyû illetve kívánatos.

#13
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Lényeg: mi lenne, ha a minimálbájk gondolatáról elmélkednénk? Mostanában kezdtem belezúgni az acélba, szal tuti acélvázra építenék. Aztán a kinézet is lehetne minimál, mért ne?

Legelsõnek jó lenne tisztázni, hogy milyen célból hagyunk el bizonyos részeket a kerékpárról?

Azért, hogy könnyû legyen,
Esetleg kinézetre ott lehessen hagyni a parkolóban anélkül, hogy megkívánnák?
Vagy netán az ára legyen minimál?

Mindegyikhez másképp kell hozzá állni.
Ha a könyû súly miatt, akkor számít a váz súlya is, alu v. acél.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#14
DrDj

DrDj

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Régóta foglalkoztat engem is egy tényleg csak a legszükségesebb alkatrészeket magán hordozó bringa ötlete, szal tetszik a topic maga. A fékek számát tekitve én is inkább óvatos duhaj vagyok, voltak már érdekes történések. Bírálni meg (most) senkit nem fogok, fõleg mert mindenki egybõl a hozzászólások számát fogja nézni és "lezöldfülûz", de egyesektõl csak a sok olvasás után is nyílik a bicska...:rocketman

Lényeg: mi lenne, ha a minimálbájk gondolatáról elmélkednénk? Mostanában kezdtem belezúgni az acélba, szal tuti acélvázra építenék. Aztán a kinézet is lehetne minimál, mért ne?

DrDj.blog.hu
velomobil, kerékpáros közlekedés


#15
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Persze értem, de mit lehet tenni ha egy-két ember a két szót könnyen félre magyarázza.
Ami a minimál bringát illeti, nem is tudom miért maradt eddig fenn.
Kössz.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#16
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
nos akkor mostantól lehet normális hangnemben társalogni vagy lehet menni pihenõre.

kedves balu1 nagyon örülünk az igazán magasröptû és mélyenszántó eszmefuttatásaidnak a kerékpáros élettel kapcsolatban, azonban remélem ismered a mondást, hogy a kevesebb néha több. légyszíves a továbbiakban ennek megfelelõen irogatni a techbe. esetleg nyiss egy blogot valamelyik erre szakosodott oldalon.

amennyiben a topik nem halad valamilyen értelmes eszmecsere irányába (igen ÉN fogom eldönteni), akkor zárásra kerül.

örvendtem.


#17
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Szerinted a "Corr04 Airtech Twister4 össztelós" az normális bringa?
http://kep.tar.hu/balu-1/50561191#2
A címen lefelé.. de a fizika erre is érvényes!
Ez érdekes, mindíg csak a másik lehet a hülye, igaz én nem mondtam neked ilyent.
Nem gondoltál rá, hogy a saját véleményt kellene elemezni mielõtt globálisan és indoklás nélkül véleményt alkotsz?
Igaz, ez nagy divat lett mindenhol és mindenkivel szemben.
Aki indokolni nem tud, legalább korholjon..


Hát közelít az MTB-hez, bár a villa...de ez nem is lényeges.
Nekem ilyen a stílusom, van, akinek tetszik, és sokaknak nem, de pont nem érdekel.Annyi ilyen embert láttunk itt jönni, menni, mint te vagy, de sebaj. Egyszer te is ráébredsz magadra...
Indokolni nem fogok, aki ismer tudja miért, a többieknek meg mindegy.
De lehet megnéznék kettõnk között egy pilis kupa kört, akár fel akár le.
Ez a topik meg maradjon meg neked...

#18
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Szerinted a "Corr04 Airtech Twister4 össztelós" az normális bringa?
http://kep.tar.hu/balu-1/50561191#2
A címen lefelé.. de a fizika erre is érvényes!
Ez érdekes, mindíg csak a másik lehet a hülye, igaz én nem mondtam neked ilyent.
Nem gondoltál rá, hogy a saját véleményt kellene elemezni mielõtt globálisan és indoklás nélkül véleményt alkotsz?
Igaz, ez nagy divat lett mindenhol és mindenkivel szemben.
Aki indokolni nem tud, legalább korholjon..

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#19
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Sztem, ha lenne egy normális bicajod, normális gumival normális fékkel, és normálisan tudnál bicajozni, akkor nem beszélnél normálatlan gumikat. Tényleg nyiss egy saját topikot a hülyeségeidnek!

#20
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Vagy nézd át a fizika könyvet, esetleg fékezz jó nagyot az elsõvel nagy sebességnél
különbözõ minõségü utakon, akkor nem fell "fasságot" magyaráznom.
Utána megérted magadtól is, tapasztalatból! A fizikát nem lehet begba..
megbabonázni :)

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..