Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az Év Kerékpárja 2006-2008

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1835 hozzászólás a témában

#1761
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás

Ne kezdjétek már megint. Tavaly is mindenki csak fikázni tudott, hogy ez nincs, meg az nincs, ez miért oda, az meg miért ide és miaz, hogy gyári géppel nem lehet indulni?! Olyan kiírást képtelenség csinálni, ami mindenkinek megfelel, szerintem tudomásul kéne venni a szabályokat amit Enté jónak gondolt és ha valakinek nem tetszik valami, akkor szerintem nem kötelezõ indulni. Ha meg valakinek olyan bringája van, ami nem fér be a kiírásba, akkor sajnos ez a szavazás az Õ gépe nélkül fog lezajlani. Ezt a szavazást Enté találta ki, ezzel neki rengeteg melója volt, van és lesz, ezért SZVSZ tiszteljük már meg azzal, hogy kötözködés és fikázás helyett a szabályok szerint nevezünk és szavazunk.
Szerintem mindenki elõtt nyitva van a lehetõség, hogy ha nem tetszik neki a rendszer, akkor sok-sok munkával és rengeteg szabadidõ feláldozásával csinálhat egy másik szavazást, ami tökéletes. Ígérem arra is nevezni fogok.:D


ha rám értetted én a magam részérõl semmi rosszat nem mondtam, sõt nagyra értékelem enté munkáját, csak egy jobb kategorizálást ajánlottam én is meg még mások is.
ha rajtam múlna az extrém kategória úgy lenne hogy merev, freeride össztelós, és dh össztelós és mindenki oda nevezi a gépét amire használja.

#1762
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
hogy bírod ennyi gonddal? :)

#1763
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

rob,

ugye te indulsz a cube stereoval?

ha tudok róla egy pár jó képet csinálni, akkor igen.
valszeg megkérem a thommey-t, hogy fotózza le, én igazi antitálentum vagyok. :)
még azt sem sikerült eldöntenem, hogy a piros vagy a fekete linkplate legyen fenn (minél többet nézegetem, a piros annál bazárosabb) meg ilyen apróságok. (külsõgumi: maradjon a 2,25" RR vagy jöjjön a 2,35" fat albert, vagy mégis inkább valami speci 2,2" fast trak LK... rá merjem-e tenni a Troy Lee Design-os Flite-ot, vagy sem)

de 99% hogy nevezve lesz.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1764
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

óvoda kiscsoport.

nevezze mindenki oda a bringáját,ahova akarja, majd a nagyközönség eldönti, hogy odavaló-e.

ott a pont

most akartam írmi de +elõztél...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1765
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
óvoda kiscsoport.

nevezze mindenki oda a bringáját,ahova akarja, majd a nagyközönség eldönti, hogy odavaló-e.

#1766
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

gondolkodni fogok egy talán jobb besoroláson. lehet, hogy egy súly/rugóút/gumiszélesség/tányérok mennyisége hányados lenne az igazi, de még csak ötlet


Ez már jobban hangzik, mint a sok elégedetlenkedés!:)
Szerintem olyan besorolást lehetetlen készíteni,ami igazságosan lefedné és kategorizálná a bringákat. Sõt, biztos vagyok benne!:D

#1767
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
várjatk beleteszek egy 200mm-es dh telót egy merevvázba, és már ketten leszünk

felesleges a merev extrém gépeknél rugóutat feltüntetni - simán egyenértékûek.

sõt a dh gépbe merevvillát, és máris egy új kategória gyõztese leszek.

nem hiszem hogy megint az extrém gépeken van a fennakadás...:chin:

#1768
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás

Ne kezdjétek már megint. Tavaly is mindenki csak fikázni tudott, hogy ez nincs, meg az nincs, ez miért oda, az meg miért ide és miaz, hogy gyári géppel nem lehet indulni?! Olyan kiírást képtelenség csinálni, ami mindenkinek megfelel, szerintem tudomásul kéne venni a szabályokat amit Enté jónak gondolt és ha valakinek nem tetszik valami, akkor szerintem nem kötelezõ indulni. Ha meg valakinek olyan bringája van, ami nem fér be a kiírásba, akkor sajnos ez a szavazás az Õ gépe nélkül fog lezajlani. Ezt a szavazást Enté találta ki, ezzel neki rengeteg melója volt, van és lesz, ezért SZVSZ tiszteljük már meg azzal, hogy kötözködés és fikázás helyett a szabályok szerint nevezünk és szavazunk.
Szerintem mindenki elõtt nyitva van a lehetõség, hogy ha nem tetszik neki a rendszer, akkor sok-sok munkával és rengeteg szabadidõ feláldozásával csinálhat egy másik szavazást, ami tökéletes. Ígérem arra is nevezni fogok.:D


attól még egy jobb elosztásért lehet vitázni
nem enté munkáját akarják kétségbevonni, de a felmerülõ igények azt mutatják, talán jobb lenne másképp osztályozni. aztán lehet, hogy hülyeség..

pl én se tudom, hogy a giantot hova nevezhetnék, 150/170, alapvetõen dhra használom, emellett enduro cuccok is vannak rajta, 1 tányérral.
klasszikusan nem dh, nem is enduro és nem is freeride. bár valszeg a freerideba nevezném

gondolkodni fogok egy talán jobb besoroláson. lehet, hogy egy súly/rugóút/gumiszélesség/tányérok mennyisége hányados lenne az igazi, de még csak ötlet

#1769
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

Hmmm, idén is belököm a Planet-X-et a mélyvízbe...hátha hozza megint a papírformát :P
Bár tavasszal lett volna benne új teló is, dehát a naptár nem várhat...


idén van vetélytársa!
most küldtem be az NS-t:)



#1770
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Ne kezdjétek már megint. Tavaly is mindenki csak fikázni tudott, hogy ez nincs, meg az nincs, ez miért oda, az meg miért ide és miaz, hogy gyári géppel nem lehet indulni?! Olyan kiírást képtelenség csinálni, ami mindenkinek megfelel, szerintem tudomásul kéne venni a szabályokat amit Enté jónak gondolt és ha valakinek nem tetszik valami, akkor szerintem nem kötelezõ indulni. Ha meg valakinek olyan bringája van, ami nem fér be a kiírásba, akkor sajnos ez a szavazás az Õ gépe nélkül fog lezajlani. Ezt a szavazást Enté találta ki, ezzel neki rengeteg melója volt, van és lesz, ezért SZVSZ tiszteljük már meg azzal, hogy kötözködés és fikázás helyett a szabályok szerint nevezünk és szavazunk.
Szerintem mindenki elõtt nyitva van a lehetõség, hogy ha nem tetszik neki a rendszer, akkor sok-sok munkával és rengeteg szabadidõ feláldozásával csinálhat egy másik szavazást, ami tökéletes. Ígérem arra is nevezni fogok.:D

#1771
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.724 hozzászólás

Hmmm, idén is belököm a Planet-X-et a mélyvízbe...hátha hozza megint a papírformát :P
.


jól teszed ;)
"Minden hülyeség" by Tomidny

#1772
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Hmmm, idén is belököm a Planet-X-et a mélyvízbe...hátha hozza megint a papírformát :P
Bár tavasszal lett volna benne új teló is, dehát a naptár nem várhat...

#1773
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás
Nekem is van 120/0 gépem. Nem mehet enduróba? Kb az a felhasználási területe. És nem irreális sztem egy merevvázat leendurózni csak azért mert nincs hátul út.
Amúgy ez a hánytól hány mm-ig felosztás elég zavaró. Nem hiszem, hogy tényleg ilyen éles határokat lehetne húzni. Ha valaki freeride-ba nevezi a városi gépét, úgyis kiesik....
Évrõl-évre változnak a trendek. Akinek egy 5-6 éves bringája van, már gondolkodnia kell, hogy hová lehetne besorolni...

#1774
Grim

Grim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 402 hozzászólás

szerintem simán mehetne freeride kategóriába,nem kell ahhoz ösztelósnak lennie!
mondjuk ez a rugóút szerinti kategórizálás elég mókás!
180 mm fölött down hill?
Bendernek is 200 fölött volt a Karpiel,akkor az is down hill?:confused:
aztán kb annyi köze volt hozzá,hogy semmi:)


hat igen bender az aki tipikusan NEM DHs o csak letorest uggral, kicsiket nagyokat :D nagyonnagyokat, aztan egyszer-ketszer zuhan egyet.

De sztem o bringa nelkul is leuggrana, amekkora allat, csak ezert kell a 2 kerek h ne kelljen futnia :P

"You want touch the sky? Fuck a duck and try to fly!"


#1775
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
sztem se rugóút alapjáén kéne csoportosítani, hanem hogy ki mire használja a bringáját
tavaly is voltak akik a 150-150et mozgó kis fr gépüket enduróba rakták pedig freeride-ra építették és volt ugyanez fordítva..

grim: én arra szavazok sztem a freeride kategóriába tedd, mégha nem is össztelós, mivel arra használod.

bálint: ja nevezek
sztem freeride, duplavállas villával kicsit vicces lenne enduroba tenni, mégah hátul 15öt is mozog
de stztem te is oda rakd, mert mondjuk igaz h rugóút alapján enduro de freeridera használod meg minden úgy van építve a gépeden (1tányér nagytárcsa, kerekek stb)

#1776
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás
daci nevezel?Ha freeride dh dirtre használom és mondjuk elöl 160hátul 150 akkor mehet a freeride kategóriába?Mert sztem a slopstyle az is freeride és ott javarészt 10/10es gépek futnak mégse enduro bicó

#1777
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

namarmost, nekem van egy zsir ujan elkeszult bringam, csak nem tom milyen kategoriaba tudnam nevezni ugyanis hatul semmi elol 180 :D

telot leultetni nem lehet, de a vaz gyari leiras szerint: freeride
es 150-200 ig valo bele telo.
Szoval valaki mondja meg h hova tudnam nevezni. :)


szerintem simán mehetne freeride kategóriába,nem kell ahhoz ösztelósnak lennie!
mondjuk ez a rugóút szerinti kategórizálás elég mókás!
180 mm fölött down hill?
Bendernek is 200 fölött volt a Karpiel,akkor az is down hill?:confused:
aztán kb annyi köze volt hozzá,hogy semmi:)



#1778
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

namarmost, nekem van egy zsir ujan elkeszult bringam, csak nem tom milyen kategoriaba tudnam nevezni ugyanis hatul semmi elol 180 :D

telot leultetni nem lehet, de a vaz gyari leiras szerint: freeride
es 150-200 ig valo bele telo.
Szoval valaki mondja meg h hova tudnam nevezni. :)


az széép...

#1779
Grim

Grim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 402 hozzászólás
namarmost, nekem van egy zsir ujan elkeszult bringam, csak nem tom milyen kategoriaba tudnam nevezni ugyanis hatul semmi elol 180 :D

telot leultetni nem lehet, de a vaz gyari leiras szerint: freeride
es 150-200 ig valo bele telo.
Szoval valaki mondja meg h hova tudnam nevezni. :)

"You want touch the sky? Fuck a duck and try to fly!"


#1780
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
igen, de a kopó alkatrészek nem számítanak bele.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960