Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az Év Kerékpárja 2006-2008

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1835 hozzászólás a témában

#1361
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás

reális az

az enyém 12,8 de eleve nehezebb a vázam a braines tag miatt vagy 300 grammal, plusz a pedáljaim is 600 gramm a pár, meg a fékejeim is vagy 150 grammal......



Azért kérdeztem mert ha jol tudom az emlitett gép felett lévõ sworks egy kicsivel nehezebb, amit még akkor is fura, hogy ez utobbi brain-es. Lehet a többi alaktrész miatt van a különbség akkor. No de végülis mindegy is... Nem egy életbevágó probléma ez, csak nekem ez meglepõ.

#1362
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás

Nem, elsõ van fordítva. Nézzétek meg a többit.

AM05öt lehet én is inkább MXben neveztem volna, de a tulaj tudja. (Asszem tavaly is õ nyerte az AM-et, úgyhogy biztosra megy :D
Bár AMre saját ízlésem szerint hangyányit erõsebb és progresszívebb gépet képzelek el, de szódával elfér itt is.
"A választás nem a legszebb, a legkönnyebb, vagy a legdrágább kerékpárról szól, a kategórielsõknek és a végsõ gyõztesnek csupán tökéletes összhangot, a felhasználási területhez körültekintõen idomuló funkcionalitást és szépséget kell sugározni..."
Bár a Rockytól jobban félek :) )


Jelentem sztem vesztettünk mind az MX05 féktrácsájánál, a mereveítés így van jól; azaz nem G2es CleanSweep hanem vmi hájas lehet...


Igen ezt elveszítettétek! G2-es a tárcsa, csak egy régi mechanikus fékbõl származik. Sikimano :-)

#1363
JaniKirály

JaniKirály

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 250 hozzászólás
Értelekmár! A tárcsán látod hogy a tárcsa "küllõire" is ráfognak a pofák. Ez már nekemis szemetszúrt, de mivel IS to IS a fékfelfogatásom, ezen nemtudok változtatni per pillanat.
Jani

#1364
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

köszi :) (de honnan látod hogy távol van??? :D )
code nekem sok :D
Úgyis betegállományban vagyok, holnap közelebb szerkesztem a féktestet :)


Féktest alá kell tenni, azaz távolítani.
Ócsóé' is van erõs fék. Ha FRben még megállta a helyét akkor jó bowdennel talán itt is használható akár a BB7, de a Juicy 7 sem (olyan) drága és elég erõs, nem kell a code; hacsak nem vagizni akarsz vagy élversenyezni :)


SS-t én is néztem, az a monti izomból ki is lóg a sorból (normális terepbringa 1 sebességgel; szokatlan az XT meg a SID ilyen gépen nekem :)). Persze ettõl jogosan van ott, maratonokon is találkozok néha SS-ekkel, és meglepõen jól jönnek (egy 29es fehér vázas BB5ös kollegával tizenx kilcsit mentem asszem Crosskovácsin; emelkedõkön nem is maradt el annyira mint gondoltam; igaz, eléggé vicsorgott soxor...)

Csak nekem tûnik fel SSek között olyan ami karcolja a szabályzatot? :chin:

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1365
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás

mert komolyan mondtam ám...


na jó :)
én tavaly nem neveztem, de alapból simán el tudtam volna képzelni lelki szemeim elõtt olyan indulót, aki magára szavaz.
na mindegy túlbeszéltük.

az SS kategória elég furcsa lett: országúti (jellegû) bringák és egyszem monti, fixik és racsnisok egy kalapban. ez már majdnem olyan, mint egy nagykoalíció... Így ezt a kategóriát majd jól ki kellene vesézni, mert szerintem sok építõ jellegû hozzászólás várható, és asszem ez a legvegyesebb kategória.
Az XC-be legalább sokan neveztek, de összeségében - kevesen vagyunk, akik neveztünk :(



#1366
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Szép bringák vannak valóban.
Sajnos kicsit kevés...
Pedig biztos akad még egy-két szépség itt a fórumon. (És persze azon kívül is :))

Legszínvonalasabb az AM és ED kategóriák, bár az XC-ben is van egy-két gyöngy.

AZ AM05 valóban 11,8 kg??? Nincs az elírva? Kicsit többnek gondolom a felszereltség alapján, de lehet tévedek.

reális az

az enyém 12,8 de eleve nehezebb a vázam a braines tag miatt vagy 300 grammal, plusz a pedáljaim is 600 gramm a pár, meg a fékejeim is vagy 150 grammal......
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1367
JaniKirály

JaniKirály

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 250 hozzászólás
köszi :) (de honnan látod hogy távol van??? :D )
code nekem sok :D
Úgyis betegállományban vagyok, holnap közelebb szerkesztem a féktestet :)
Jani

#1368
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Feltöltött kép
&
Feltöltött kép

JaniKirály: Lehet, a tárcsához vegyél (hozzávaló)testet és jó leszel :D. (Addig én aláraknék egy alátétet hogy a meglévõ fékhatáson ne rontsak 15-20% felületpazarlással :prosze:)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1369
JaniKirály

JaniKirály

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 250 hozzászólás
"MC Pite: DH05, egy alátét nem kéne elsõfékhez? :)"

Egy a kategóriába illõ elsõfék kellene nekem! :)
Jani

#1370
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás

Fura dolog ez a magamra szavazás. Valahogy nem érzem fernek, bár a demokrácia szabálya elvileg megengedi, de... most szavazzak magamra.
Már az önmagában egy szavazat, hogy neveztem, nem?


mert komolyan mondtam ám...

#1371
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
a hátsó van fordítva.

edit: mégse :)
jólvanaz.
érdekes mód a mechanikus avidokon meg a hidraulikusokon pont fordítva van a 'minta' a tárcsán.

#1372
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Hú srácok, az MX5 hátsó féktárcsája nem fordítva van felszerelve? :D :D


Nem, elsõ van fordítva. Nézzétek meg a többit.

AM05öt lehet én is inkább MXben neveztem volna, de a tulaj tudja. (Asszem tavaly is õ nyerte az AM-et, úgyhogy biztosra megy :D
Bár AMre saját ízlésem szerint hangyányit erõsebb és progresszívebb gépet képzelek el, de szódával elfér itt is.
"A választás nem a legszebb, a legkönnyebb, vagy a legdrágább kerékpárról szól, a kategórielsõknek és a végsõ gyõztesnek csupán tökéletes összhangot, a felhasználási területhez körültekintõen idomuló funkcionalitást és szépséget kell sugározni..."
Bár a Rockytól jobban félek :) )


Jelentem sztem vesztettünk mind az MX05 féktrácsájánál, a mereveítés így van jól; azaz nem G2es CleanSweep hanem vmi hájas lehet...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1373
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás

Szép bringák vannak valóban.
Sajnos kicsit kevés...
Pedig biztos akad még egy-két szépség itt a fórumon. (És persze azon kívül is :))

Legszínvonalasabb az AM és ED kategóriák, bár az XC-ben is van egy-két gyöngy.

AZ AM05 valóban 11,8 kg??? Nincs az elírva? Kicsit többnek gondolom a felszereltség alapján, de lehet tévedek.


Valószinü a 11,8. én nem az AM be neveztem volna. Felkellene emelnie a rebát 115-re.

#1374
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Jaaaaaaa télleg :) Köszönöm :)

#1375
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Szép bringák vannak valóban.
Sajnos kicsit kevés...
Pedig biztos akad még egy-két szépség itt a fórumon. (És persze azon kívül is :))


A Ki milyen bringával nyomul-ban volt egy csomó szépség az elmúlt évben, amiket hiányolok!
Többek között a két Transition-t is..

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#1376
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Kié a Reign X?
Jöhet privátban is, csak egy rövid kérdésem lenne hozzá :D

Övé

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#1377
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Kié a Reign X?
Jöhet privátban is, csak egy rövid kérdésem lenne hozzá :D

#1378
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Egy elöl-hátul 130-at mozgó bringa hová került volna?


Amire építették :). De vszínû AM.

M-a-TT, tudjuk, azért ondtam hogy milyen jól kitámasztottad ;)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1379
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
az enyém 12,65kg pedállal.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1380
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás
Szép bringák vannak valóban.
Sajnos kicsit kevés...
Pedig biztos akad még egy-két szépség itt a fórumon. (És persze azon kívül is :))

Legszínvonalasabb az AM és ED kategóriák, bár az XC-ben is van egy-két gyöngy.

AZ AM05 valóban 11,8 kg??? Nincs az elírva? Kicsit többnek gondolom a felszereltség alapján, de lehet tévedek.