Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az Év Kerékpárja 2006-2008

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1835 hozzászólás a témában

#901
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Szerintem tökéletesen érthetõen le van írva, hogy 1 fõ alkatrész, azaz váz, villa vagy kerékszett cseréje szükséges ahhoz, hogy a kerékpár ne minõsüljön gyári felszereltségûnek. A kisebb tartozékokból legalább 5-t cserélni kell, de ott sem minden alkatrész számít bele.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#902
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

egy fontos kérdés az egyik képen a bringán kívül lehet még egy jármû??

Ha nem veszem észre akkor lehet, ha igen akkor nem.

Fejcsapágy, görgõk, külsõ, ilyesmi...

Akkor ne fáradj a képekkel.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#903
Zip

Zip

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás

Ja, akkor a hátteret is kiradírozzuk? :chin:
Mert az sem biciklibõl van általában... ;)


Innen már csak 1 lépésre van a fotóbolt ;)
A keró legyen veletek!

#904
Zip

Zip

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás

A Trekkel nem nevezhetsz, nagyon gyári. Vagy cseréltél rajta valamit?


Fejcsapágy, görgõk, külsõ, ilyesmi...
A keró legyen veletek!

#905
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Ja, akkor a hátteret is kiradírozzuk? :chin:
Mert az sem biciklibõl van általában... ;)
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#906
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
Mondjuk egy HUMMER mellett biztos jól mutatna valami fully.
;-)

DE!!!
"a képen csak a nevezett kerékpár jelenhet meg "
(idézet az "illetékes" honlapról)
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#907
-=fekete holló=-

-=fekete holló=-

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
egy fontos kérdés az egyik képen a bringán kívül lehet még egy jármû?? Az összhatás kedvéért kérdem csak, nem akarom lelõni a poént csak gondoltam megkérdem. Tehát az egyik képen megengedett a bringa hátterébe egy másik jármû??
Honlapom -> www.pepemovies.hu

#908
-=fekete holló=-

-=fekete holló=-

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
remélem csütörtöktõl napos napok jönnek :D
aztán fotózás :D
Honlapom -> www.pepemovies.hu

#909
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Hehee, benevezek én is az új CX gépemmel, szépségesre sikerült, ez az elsõ saját bringám ami magamnak is tetszik :)

Csak le kéne mosni, tegnap csapattam vele a sárban, most sajna nem látszik ki a sár alól :)
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#910
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Szerintem benevezek, mindkét bicóval :) Mivel tavaly az egyik kategóriában egy nagyon hasonló bicó nyert, akár még jól is kijöhetek a dologból. De azért nem leszek megsértõdve ha utolsó leszek :D Na majd meglátjuk hogy tetszik a mélyen tisztelt publikumnak.

A Trekkel nem nevezhetsz, nagyon gyári. Vagy cseréltél rajta valamit?

igazad van én megpróbáltam jó képeket csinálni (aztán le is lettem ugatva, hogy hdr-esek).

Indulhatsz, meggyõztek, hogy a Fuji kicsit túlvezérelt.

Más kérdés hogy mikor meredeken mászva kipróbálják a gépet még 10 centivel elõrébb fognák ha tudnák mert már így is kormányon kell hasalni és így is el-elemelgeti az elsõ kereket.

Nem azért emeli el az orrát a bringa mert nem fogja valaki a szarvat két méterrel a kormány elõtt, hanem azért mert nincs elöl a súlypontja.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#911
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Ha félreérthetõ voltam sorry; én is így vettem... Erre írtam hogy -PBG mondta hogy hagyjam így ha így használom- átrakom mert tudom hogy esztétikailag az a jobb, ez a kinézetrõl (is) szól nem a használhatóság/használati szokásokról :prosze:

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#912
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Pite: a srácok segíteni akarnak csak, nem muszáj megfogadni, és nem is bringázási tanácsokat adtak :)
csak egy fotó erejéig.
én megfogadnám!

(és amúgy senkinek semmi köze, hogy bringázol - nem kell megmagyarázni a szarvat :) )

(mint ahogy én is megkaptam, hogy rendes háttér a bringa mögé!)

#913
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás

És mivel képeket nézünk,így nem tudunk szárazan elvonatkoztatni a látottaktól még akkor sem,ha orrunk elõtt az alkatrészek listája.
Egy jól elkészített fotó akkor is sokat fog számítani ,még ha "kilóg" majd egy-két alkatrész.
;-)


na... valami ilyenre gondoltam én is! grat.! szerintem most sokunk gondolatát fogalmaztad meg;)

#914
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Camping Joe: Jogos :D

Ralph,Grande: Fogok, amennyiben eljutok odáig... (5ös képen a szípsíges scott gyári uszony _és_ a tag _és_ a felirat egybe maradt; mindháromról szívem szerint külön csinálnék, de 6 kép az 6 kép :(.

Tigris, Jorus: Nem mindenki, de legyen sokan; nekem egál; ha egyenes, ráülök, beül, hátrafele áll, nyomja a pöcsömet hosszútávon; jónapot :) . Aki nem teker annyit egyhuzamban/nem ül be neki (olyan diccse) vagy egyéb ok miatt jó neki egyenesen úgy használja.

Saras, joszos bicós képeket pártolom :D

tamaska: Tudom hogy nem nyer, de az a harmincx pötty is jó volt - akárhol is végzett. Bár tavaly a képek is bénák voltak.
K***a nem divatos gépem van, rohadtul nem is érdekel az olyan -sõt-...AM célgép durvább közlekedésre; de mindenhova nyeregben szeretnék feljutni, ezért olyan amilyen. Többet ér hogy 9/10mmes a gyorszáram mint hogy zöld legyen; szerintem a setup jó és igyekeztem nagyjából esztétikusra (direkt azért kerítettm régebbi BB5öt hogy 1 színû legyen az elsõvel, a pult is azért olyna amilyen, kerekeknél a színek, stb,stb).

PBG: Már ezt elválasztom fejben jól hogy mi az illõ/trendi/nembéna, így ha úgy szebb hát csinálok úgy képet. Nem arról szól a boty hogy hogy jobb használni.
Mint a szarv.. mekkora gagyiiii -mégha wcs felirat is van rajta- mert hosszú. Tudod mennyit halgattam érte:D? Jönnek 8cmes utas telóval merev seggel hogy mekkora gáz ekkora szarv... Más kérdés hogy mikor meredeken mászva kipróbálják a gépet még 10 centivel elõrébb fognák ha tudnák mert már így is kormányon kell hasalni és így is el-elemelgeti az elsõ kereket. Spec amerre járok a Gerecsében tekerni van 6-8 olyan hely ahol ha nem legelöl fogom akkor emelgeti az orrát, és nem egyenesen megyek hanem ahova visszaérkezik a kerék... szal ha sznob lennék akkor rövid lenne, de attat le****, ezért van ekkora :). De aki fotelbõl scrolozza és úgy esik jól nekik, leszedem, ha találok gusztát kölcsibe rövidet falrakom addig, oszt jónapot.

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#915
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

A 2006-os megmérettetés érintettjeként,mivel akkor pont ezügyben lettem "megszólítva" csak hozzászólnék a dologhoz.
Feltétlenül sokat nyom a latba a helyszín a beállítás, a fények és sok minden egyéb.
És mivel képeket nézünk,így nem tudunk szárazan elvonatkoztatni a látottaktól még akkor sem,ha orrunk elõtt az alkatrészek listája.
Egy jól elkészített fotó akkor is sokat fog számítani ,még ha "kilóg" majd egy-két alkatrész.
Ennyi erõvel lehetne csak az alkatrész lista és akkor ítéljünk az alapján?
Ugyan már.......

(lehet dobálni a köveket)

;-)

én is csak a konklúziót vontam le.

házfal, félig bevakolva NEM jó háttér :-)

#916
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Igaza van Ralphnak.

Egy nem optimálisan szerelt gépen, dob egy jó háttér, jó kép valamit. Egy hipper gép, ami a pincébe van fotózva tölem szavazatot nem kapna.
Lehet valaki (én igen) ad majd kreativ pontokat is.

#917
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
igazad van

én megpróbáltam jó képeket csinálni (aztán le is lettem ugatva, hogy hdr-esek).

#918
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás

sajnos nem :(
megközelítõleg - nem a kiírás szempontjából, hanem a szavazatok alapján - közel ugyanolyan fontos (sõt) a jó háttér, fény, idõ, minden, mint a bringa.


A 2006-os megmérettetés érintettjeként,mivel akkor pont ezügyben lettem "megszólítva" csak hozzászólnék a dologhoz.
Feltétlenül sokat nyom a latba a helyszín a beállítás, a fények és sok minden egyéb.
És mivel képeket nézünk,így nem tudunk szárazan elvonatkoztatni a látottaktól még akkor sem,ha orrunk elõtt az alkatrészek listája.
Egy jól elkészített fotó akkor is sokat fog számítani ,még ha "kilóg" majd egy-két alkatrész.
Ennyi erõvel lehetne csak az alkatrész lista és akkor ítéljünk az alapján?
Ugyan már.......

(lehet dobálni a köveket)

;-)
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#919
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Most fotóverseny, vagy bringa szépségverseny lesz?
Szerintem számít valamit, de nagyon keveset, ki milyen képet tud csinálni. Az összhang és a kerékpár a lényeg (szerintem).



sajnos nem :(
megközelítõleg - nem a kiírás szempontjából, hanem a szavazatok alapján - közel ugyanolyan fontos (sõt) a jó háttér, fény, idõ, minden, mint a bringa.

#920
Zip

Zip

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás
Szerintem benevezek, mindkét bicóval :) Mivel tavaly az egyik kategóriában egy nagyon hasonló bicó nyert, akár még jól is kijöhetek a dologból. De azért nem leszek megsértõdve ha utolsó leszek :D Na majd meglátjuk hogy tetszik a mélyen tisztelt publikumnak.
A keró legyen veletek!