Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Az Év Kerékpárja 2006-2008

- - - - -

  • Please log in to reply
1835 replies to this topic

#1661
ridergirl20

ridergirl20

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,188 posts
szerintem igenis kéne "csajbicó kategória"
bocs, de ezek mind semmi az én Mollymhoz képest...
tényleg teljesen más irányba ment el a "fejlesztése",
elég különcke lenne a mezõnyben...
és ha meglátnátok, lehet h dobnátok egy hátast...
remélem még idén kész lesz.

ezt el kellett mondanom

#1662
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,790 posts
Na lehet hogy csütörtökre kész lesz az én gépem is! Nem tudom mennyire lesz esélyes, mert majd a sok okos mondja hogy minek hátra 200-as tárcsa, akkora teló stb.....de szép lesz az biztos :afro: és single speed :)

#1663
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,716 posts
" Ha a kerékpár nincs összeépítve, rossz idõ vagy a korai sötétedés esetén lehetõség korábban készült képek beküldésére is, de ez esetben kötelezõ csatolni egy kiegészítõ képet amelyek a kerékpár (vagy alkatrészek) a BikeMag újsággal egy képen látható!"

hibás: ...rossz idõ vagy a korai sötétedés esetén lehetõség korábban készült képek beküldésére is... kimaradt egy szó: lehetõség van vagy valamit odaírni mert igy bután hangzik

#1664
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,156 posts
Nesztek egy nõi bicaj. Még a nyereg is WTB SpeedShe:)

http://pix.bikemag.h...1/kicsiorsi.jpg

#1665
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
arról, hogy nem PÜ-ben kell szavaznod a gépekre - Enté munkáját megkönnyítve.

#1666
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,790 posts
szerintem színösszeállítás, rövid felsõcsõ, keskeny kormány és nõi nyereg tehet nõivé egy bringát..de továbbra sem látom értelmét annak hogy külön kategóriát indítsunk neki.

Az a fórumos szavazás itt mirõl is szólna?


#1667
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Igaz a vázon kívül egy mili közös nincs benne de jólvan, buzi vagy :D

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1668
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
most már én is tudom :-) b*mme :-)

Igérem ezentúl nem építek csajos biciklit :)

#1669
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts

ilyenem nekem is volt :)

http://dolog.uw.hu/mer1.jpg


akkor ezek szerint buzi vagy :D

#1670
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
ilyenem nekem is volt :)

http://dolog.uw.hu/mer1.jpg

#1671
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

off:
az másabb, na :)


továbbra se gyõztél meg. egy teljesen átlagos túragép az amit csajos biciklinek használtok...
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1672
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts

semmi nõiesség nincs a meridában. semmi. még egy katicacsengõnyi se.

off:
Ha még lehetne szerkesztenék hogy ne offoljak többet...
Szal húgom nem rózsaszínes csaj, bár sztem látszik a gépen is, komoly/markáns fekete, 1-2 helyen törtem csak meg; meg az elõzõrõl átmentett koponyás szelepsapkákkal :D. Neki ettõl brutális (gép) érzése van :). Ergonómia/kényelem/kinézetben éreztem/érzem úgy hogy eltérnek ezek a gépek, nem azt hogy attól nõi bicaj egy gép hogy pl rózsaszín (mint sajna pár gyártónál), hanem mert úgy érzem kicsit másabb elvárásaik vannak, és másabb elvárásra épített gép ...az másabb, na :). Biztonság, kényelem, relatíve kis súly, külcsin ami felmerült mikor kedvesemnek meg tesómnak építettem, kb alivio/deoretól tökmindegy nekik melyik váltó, hogy a kar színe menjen a kormányhoz az fontosabb. Fék tökmindegy csak jól adagolható legyen és sártûrõ. Pedál mindegy, csak 'tapadjon', markolat hasonló. (Kopás, strapabíróság meg ilyen szavak hamar el lettek hesegetve :) ). Telónál egyetlen paraméter számítot megint, hogy könnyen meginduljon/érzékeny legyen (azért ahol belefért ott a visszaútcsillire gondom van). Egyik azért fully, másik azért rugós nyeregcsöves, mert ha már tekernek legalább relatíve komfortos legyen (bár a nycsõ inkább nagyobb hibákat csillapít csak mint komfortosabbá teszi, de legalább maratonokon nem töri fel a fenekét tutira).

Valószínû én misztifikáltam túl a dolgokat, hisz szgép konfigoknál is messzemenõen szeretem testreszabni egyedi igényekre a gépet, és itt is igyekeztem a riderek szokásait/kívánalmait figyelembe véve összerakni, nem érdekelt a klasszikus/néha sznob hozzáálás, divat, stb, maximálisan a rider számított.

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1673
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
egyetértek LL-el, az a merida simán mehetne bármilyen bicónak...és egy olyan igazi skarebet én is nagyon szeretnék. :)

#1674
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts
semmi nõiesség nincs a meridában. semmi. még egy katicacsengõnyi se.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1675
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
:D
OK. De _gondoltam_ hogy ált külsõre és felépítésre is kicsit másabbak. Ha pl a meridához nem írom oda hogy hölgyé, szénnéfiázzák rajta a nyerget és a nyeregcsövet... Meg hogy néha az esztétika a funkcionalitás elé kerül ezeknél a gépeknél valamelyest (tény hogy nem mindenki olyan érzékeny a szintekre 1-1 alaktrészre; ha már jól mûködik vmi onantól tovább nem a 'mégjobban mûködés' és pár gramm lefaragása érdekli jobban hanem hogy tetszen neki méginkább); de ez olyan eszmefuttatás volt részemrõl...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1676
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,790 posts
Feltöltött kép
semmi értelme

#1677
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts
és ennek az egész csajbicós dolognak mi értelme?
inkább nevezni kellazt is adott kategóriában és kész
szvsz

#1678
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Túra késübbi részében az agy is sáros volt, a tárcsa, minden :D
Hja, a nyereg is egész pöpec; max neked sima nyeregcsõ járna :D.

(Kíváncsi vagyok hogy amit építünk asszonyainknak/lánytesóknak/ismerõsöknek azokat is meg lehet-e egy ilyen kategóriában versenyeztetni :). Biztos nem én vagyok az egyetlen büszke építõ :D )

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1679
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
jee a saras kép a király!!:D
azt a csajbicót elfogadnám én is...

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#1680
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Csajbicó kategória lesz? (Elsõsorban CC gondolom, de ami csajbicónak perfekt az nem a legjobb nekünk, és picit mások a szempontok, ezért gondoltam erre...(telefonos))

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám