Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázméret, vázméretezés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
518 hozzászólás a témában

#161
hobez

hobez

    új vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
sziasztok, egy fontos kérdésem lenne, remélem megjeleníti a hozzászólásomat ez a szar:

Most szeretnék venni egy 2013-as Wilier 501 XN 29"-os XC montit, és a méretekkel kapcsolatban vagyok egy kissé elakadva, még a Wiliert is felhívtam Olaszországban és õk sem tudtak igazán biztosat mondani, azt mondták, hogy az M-es és az L-es is jó, nekem kell eldönteni, versenyzõk közül is van, aki a kisebbet, és van, aki a nagyobbat részesíti elõnyben.

178/179 cm vagyok (attól függ, hogy reggel, vagy este mérem), 83 cm-es átlépési magassággal.

Tehát, ami szóba jöhet, az egyik az M-es, ami a következõ paraméterekkel bír:

- ülõcsõmagasság (középrész közepétõl nyeregcsõbilincs tetejéig, C/F): 440 mm (kb. 17")
-vízszintes felsõcsõhossz: 595 mm
- homlokcsõhossz: 100 mm

A másik az L-es:

- ülõcsõmagasság (középrész közepétõl nyeregcsõbilincs tetejéig, C/F): 480 mm (kb. 18,6")
-vízszintes felsõcsõhossz: 620mm
- homlokcsõhossz: 110 mm

Én inkább az L-es felé hajlok a viszonylag hosszú lábaim és az elég pici homlokcsõ miatt, arról nem is beszélve, hogy a teló is csak egy 80mm-es RS REBA RL, így az eleje sem lesz túl magas szerintem...

Ettõl függetlenül szeretném megtudni a véleményeteket!!

Elõre is köszi!

#162
B13

B13

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Helló Mindenki!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nemrég vásároltam egy Cube Ltd Pro 29-es bicót. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Most viszont egy DH bicót is szeretnék beszerezni. 197cm magas vagyok és erre a bicajra gondoltam: Rock Machine Cyclone/ Bomber 888 « kerékpár / váz « FREERIDE / DH « Kategóriák tallózása

A felsõ csõ 52 cm, magasság 43 cm. Csak DH-ra használnám. A srác 50ezret engedett az árából. Szerintetek megéri, jó lenne nekem???

#163
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Nem sikerült linkelni...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#164
B13

B13

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Helló Mindenki!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nemrég vásároltam egy Cube Ltd Pro 29-es bicót. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Most viszont egy DH bicót is szeretnék beszerezni. 197cm magas vagyok és erre a bicajra gondoltam: Rock Machine Cyclone/ Bomber 888 « kerékpár / váz « FREERIDE / DH « Kategóriák tallózása

A felsõ csõ 52 cm, magasság 43 cm. Csak DH-ra használnám. A srác 50ezret engedett az árából. Szerintetek megéri, jó lenne nekem???

#165
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
ja, pl a kona gyárt 7-8 féle méretet...:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#166
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

azért irányadónak jó.

s amíg a gyártók nagy többsége 4-5 féle méretet gyárt, addig hiába tudja az ember hogy 583,5 mm- es effektiv felsõcsõ lenne az ideális, ha 570 után 590 a következõ.


Esetleg ez alapján (is) választunk márkát? ;)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#167
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
azért irányadónak jó.

s amíg a gyártók nagy többsége 4-5 féle méretet gyárt, addig hiába tudja az ember hogy 583,5 mm- es effektiv felsõcsõ lenne az ideális, ha 570 után 590 a következõ.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#168
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Azt miért gondoljátok, hogy BÁRMI köze van a vázméretnek a testmagassághoz? Rossz hír, a lábhosszhoz, felsõtest-hosszhoz (stb.) van köze. Nem a teljes testmagasságodhoz. Ez csak "irányelv", ami átlagos testarányokkal rendelkezõ embereknél igaz, ha bármilyen méreted eltér, pl. hosszabb a lábad 3 centivel, a felsõtested rovására, akkor el is felejtheted.

Fit Calculator - Competitive Cyclist

Használjátok, nekünk nagyon bevált.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#169
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ha kényelmes, akkor jó, bár hogy csak tudd, 19-es lenne a méreted. ;-)


Normális vázból igen, de ezeknek eléggé elb@szott a geometriájuk, kínaisan rövidek.


A sebesség mindent megold.

 


#170
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Tegnap kipróbáltam haverom 19"-os vázát és mit mondjak mint majom a köszörûkövön úgy néztem ki rajta és kényelmetlen is volt pedig a testmagasságomhoz a mérettáblázat szerint(184cm) ez a méret kéne, még szerence hogy a 21"-os vázat vettem és így is 16 cm-re van kihúzva a nyeregcsõ.


Ha kényelmes, akkor jó, bár hogy csak tudd, 19-es lenne a méreted. ;-)

#171
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Tegnap kipróbáltam haverom 19"-os vázát és mit mondjak mint majom a köszörûkövön úgy néztem ki rajta és kényelmetlen is volt pedig a testmagasságomhoz a mérettáblázat szerint(184cm) ez a méret kéne, még szerence hogy a 21"-os vázat vettem és így is 16 cm-re van kihúzva a nyeregcsõ.

#172
Frenk

Frenk

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Sziasztok!

Országúti vázcseréhez kérnék segítséget. Egy acélvázat - mely valószínûleg nagyobb volt - szeretnék cserélni az alábbiak valamelyikére:
- MERIDA RACE 880-16
- MERIDA RIDE 93-27

Testmagasságom: 170 cm
A MERIDA méretezésnél használatos S, M, - vagy árlistában láttam S/M méretû vázat is - méretû váz lenne a megfelelõ választás?

#173
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás

Világos. Akkor rám az inches méretezés jobban paszol, mert a 19 inch az kb. 49cm, és én azt érzem jónak, ezért csodálkoztam, mert az 54-55 centi nekem biztos nagynak tûnne.


Mind ezekre egy isten jó péld, Volt régebben a giant xtc 19 es vázal elvoltan nem volt brutálissan hosszu mert egy 75mm kormány befogoval volt megoldva a történet.
Most van egy Cube om 16 os vicett fére téve közel olyan hosszu mint a giant! És elvileg 3 Collal kisebb!!!
Ez a vicc

#174
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
nem biztos, csak oda kell figyelni

pl a merida centiben méretez
175-höz 46 vagy 48-as váz lesz jó
cube is centiben méretez abból pl 46os vagy 50-es (amik hogy bonyulaltabb legyen igazából 44 és 48-asok tehát 17,5, 19 nek felelnek meg)

ellenben pl egy 19-es specialized crosstrail pl erõsen 185+os embernek jó.

s hogy még nagyobb legyen a káosz, vannak a kisebb gyártók akik nem adnak meg geó adatokat, ott nincs más mint elmenni bolt ahol van és méregetni.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#175
rajnaszil

rajnaszil

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Világos. Akkor rám az inches méretezés jobban paszol, mert a 19 inch az kb. 49cm, és én azt érzem jónak, ezért csodálkoztam, mert az 54-55 centi nekem biztos nagynak tûnne.

#176
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
mert nem átváltás, hanem sacc hogy adott magassághoz adott méretezsnél mekkora váz kell, mert eleve van aki collban méretez, van aki centiben, van aki betûz. tehát általában egy 175 centis embernek M-es kell, ami (trekkingnél) mongy lehet 17-19 , meg 46 ,48 eseleg 50 -az 53-55 meg eleve baromság. kb semmit nem érnek ezek a táblázatok.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#177
rajnaszil

rajnaszil

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
De vajon mi az oka, hogy következetesen tele van a net pont ezekkel a számokkal, ahol az inchben megadott értéket átszorozva 2,54cm-rel, nem az jön ki, amit centiben adnak meg?

Tehát az inchben megadott értéket átváltva 46-49 centi jön ki pl. egy 175 centis embernek, de a megadott centi érték (ugyanabban a táblázatban ahonnan az inchet megadták) már 54-55 centit ad meg.

Azt értem, hogy a konkrét geometriától sok minden függ, de ezt az átváltásbeli zavart nem.

#178
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
mert az nem jó az a táblázat.
annyira különbözõ geóval gyártanak a cégek, hogy már a montinál is el lehet felejteni a 175 centis embernek 17-18 as váz. krossz-trekkingnél meg pláne nagy az összevisszaság. -az a baj hogy soxor a kereskedõk fejében is*-, szal kb meg kell nézni az adott márkát és aszerint választani. kellizbõl pl ha inkább csak aszfaltos felhasználás és inkább sportos akkor a 19-es lesz a jó. meridából 48-as. specializedbõl 17-es de az csak igen sportos felhasználónak.

*pl sok helyen úgy vannak vele hogy régi oldszkúl országútiból 54-56-os ajánlottak ilyen magassághoz, ja a trekking az olyan, akkor jó lesz az 55-ös merida. és ezért van az hogy ülök a cukrászdában iszom a kávém, és elnézem a kis 8 fõs bringás társaságot, akik úgy 173-180 centi közt vannak kb, mindegyik 55-ös meridával, xl-es scottal etc, 5 centire betolt nyereggel...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#179
rajnaszil

rajnaszil

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Az ideális vázmáretekkel kapcsolatos táblázatokat nézegettem, és egy csomó helyen érdekes dolgot látok a Hybrid (trekking Cross) kategóriában.

Meg van adva a vázméret inchben, és cm-ben. De gyakorlatilag ha 2,54 centivel átváltanám nem azokat a centi értékeket kapnám, mint amik meg vannak advna.

Hogy miutasak ilyen táblázatot, pl:

Mire kell figyelni a kerkpr mretnek kivlasztsnl? - Gyakori krdsek

vagy:

Kerkpr vzmret meghatrozsa - FullBike kerkpr webshop - kerkpr webruhz | Neuzer, Schwinn-Csepel, Gepida, Giant, GT, Koliken, Kellys felntt, gyerek s elektromos kerkprok, kerkpr felszerels, alkatrsz.


Mi az oka ennek? Mert pl egy 175cm-es embernek inchben 18-19 inchet írnak, ami 46-49 cm, de cm-ben mégis 54-55 van megadva.

#180
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Az "S" méretû váz ehhez a magassághoz nagyon kicsi lesz!