Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázméret, vázméretezés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
518 hozzászólás a témában

#81
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Szemezgetek ezzel a bringával. Most egy ilyen vázam van, 22"-os, aminek a felsőcsöve 641mm, a stucni 105mm, a kormány 660mm széles. Ez nekem így pont jó, ahogy van. 194cm magas vagyok hosszú lábakkal. Felfele nagyon kényelmes, lefelé nem érzem elég mozgékonynak kanyarokban. Nem tudom, hogy ez a "nagypapás" méret miatt van-e.

 

Kérdés, hogy a 641mm után a 660mm-es felsőcső hossz nem lenne-e túl sok?



#82
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Regi outi, palyavazakra epitett varosi ssnel mekkora vaz kellene 185os magassaghoz? Inkabb a labaim hosszuak, a montin is kinlodni szoktam a hosszu bringakkal (meg az alacsony vazakkal).

Egyenes kormannyal szeretnem.

#83
serpent

serpent

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
  • LocationS.udvari
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Most építem a bringám a váz egy 19"-os Magellan Pyxis Team 2010.
A fit calculator alapján ezek az adatok jöttek ki:
fit calculator
Kérdésem , hogy a 110-es kormányszár megfelelõ lenne vagy inkább 100-as. Egyenes kormánnyal szeretném használni.
Köszönöm!

#84
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Sziasztok, vettem egy HT MTB-ot, 20"-os vázzal és sajnos kicsit nagy lett, igazából 18"-os kellene.
Ezt a 20-ast simán ki lehet cserélni 18-asra vagy macerás. Gondolok itt arra, hogy a homlokcsõ hossza a 18-as váznak rövidebb nem?
Elsõ teleszkópot meg lehet tartani?

Köszi


Ha a fejcsõ valóban rövidebb, akkor teleszkóp nyakából vágni kell vagy máshogy alátétezni. Lehet, hogy még a bowdeneket (bowdenházakat), fékcsöveket rövidíteni kell, de pár centi nem biztos, hogy kritikus, talán maradhat úgy is. A többihez csak szerszám és némi ismeret kell, szerintem.

#85
szitya01

szitya01

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok, vettem egy HT MTB-ot, 20"-os vázzal és sajnos kicsit nagy lett, igazából 18"-os kellene.
Ezt a 20-ast simán ki lehet cserélni 18-asra vagy macerás. Gondolok itt arra, hogy a homlokcsõ hossza a 18-as váznak rövidebb nem?
Elsõ teleszkópot meg lehet tartani?

Köszi

#86
hobez

hobez

    új vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás

Ahogy nézem az 52es kellys vízszintes felsõváz hossza 575,az 54es merida speederé 550,és az 53as cube sl-crossé pedig 566...De a kellys meg a cube geometriája majdnem teljesen ugyan olyan,nagyon kis eltérések vannak..

Sziasztok, tudna valaki segíteni nekem, hogy a 29-es montik mérettáblázatai ugye nem ugyanazok, mint a 26-osokéi? Ezt azért kérdezem, mert azt mondta nekem valaki, hogy 29-esbõl mindig egy mérettel kisebb kell, mint 26-osból...

A másik pedig, hogy sehol a neten nem találtam 29-es montihoz mérettáblázatot (kivéve a Meridánál egyszer, de egyrészt Meridát nem szeretnék, másrészt pedig még a saját versenyzõik sem feltétlenül tartják be a mérettáblázatuk ajánlásait...).

Tudna valaki nekem egy mérettáblázatot küldeni 29"-os montikhoz?

#87
smokk

smokk

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás

Kaptam egy jó ajánlatot. Egy 2012-es Cube sl-cross vázról van szó,ami 53-méretû. Szerinted jó nekem 179cm magasság, 83cm lábhosszhoz?
Itt a mérettáblázat:
http://static.testbi...ometria-kep.png


Ahogy nézem az 52es kellys vízszintes felsõváz hossza 575,az 54es merida speederé 550,és az 53as cube sl-crossé pedig 566...De a kellys meg a cube geometriája majdnem teljesen ugyan olyan,nagyon kis eltérések vannak..

#88
smokk

smokk

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás

azért mondtam hogy a kelliznek -mivel nem átfestett cx váz- normális geója van, az 52-esnek 575 a felsõcsõhossza, a merida speederé uganilyen méretben 52, de még az 56osé is csak 56. az meg nagy.-


Kaptam egy jó ajánlatot. Egy 2012-es Cube sl-cross vázról van szó,ami 53-méretû. Szerinted jó nekem 179cm magasság, 83cm lábhosszhoz?
Itt a mérettáblázat:
http://static.testbi...ometria-kep.png

#89
smokk

smokk

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás

azért mondtam hogy a kelliznek -mivel nem átfestett cx váz- normális geója van, az 52-esnek 575 a felsõcsõhossza, a merida speederé uganilyen méretben 52, de még az 56osé is csak 56. az meg nagy.-


Értelek! Köszi szépen! :o

#90
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
azért mondtam hogy a kelliznek -mivel nem átfestett cx váz- normális geója van, az 52-esnek 575 a felsõcsõhossza, a merida speederé uganilyen méretben 52, de még az 56osé is csak 56. az meg nagy.-
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#91
smokk

smokk

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás

ugyanekora lábhossz nálam. most átléptem egy 56-ost elég hatátozottan nyom a felsõcsõ. az 52es kényelmes. egyébként az 52 az M-es. ehez a magassághoz mrg kb az a jó


Igazából magasságra elég lenne az 52 is ,csak ehhez már rövidebb felsõcsõ jár általában. Épp ezért azt gondolom,hogy talán az 54-55 lehet a nyerõ.....

#92
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
ugyanekora lábhossz nálam. most átléptem egy 56-ost elég hatátozottan nyom a felsõcsõ. az 52es kényelmes. egyébként az 52 az M-es. ehez a magassághoz mrg kb az a jó
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#93
smokk

smokk

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás

a dolog ott bukik hogy gondolom országúti bringához számoltál. ahol bele van kalkulálva a kormány elõrenyúlása. egyenes kormánnyal viszont rövidek lesznek ezek a vázak (mivel ált a cégek a meglévõ cikló vázalra applikálnak egyenes kormányt, kivéve a kellizt mert neki nincs olyan)

szal igazából a kellizbõl az 52-es jó lehet a többi meg elég gnóm.


Nekem az 52-es egy kicsit kicsinek tûnik, a 83 lábhosszhoz meg 179cm magassághoz. Próbáltam egy 57-est nemrég,hasonló sloping geometriájút,és abból ez a méret volt az amire azt mondom még éppen jó. A felsõ csõ hosszban viszont nem vagyok biztos.... Mit gondolsz?

#94
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
a dolog ott bukik hogy gondolom országúti bringához számoltál. ahol bele van kalkulálva a kormány elõrenyúlása. egyenes kormánnyal viszont rövidek lesznek ezek a vázak (mivel ált a cégek a meglévõ cikló vázalra applikálnak egyenes kormányt, kivéve a kellizt mert neki nincs olyan)

szal igazából a kellizbõl az 52-es jó lehet a többi meg elég gnóm.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#95
smokk

smokk

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
És a másik kérdés,hogy ajánlottak egy vázat de lehet nagy lenne nekem.
Méretei:
Tengelyközép-ülés szár teteje:59cm Felsõ váz hossz:57cm Tengelyközép-felsõ vázcsõ alja52cm teteje:56cm

Köszönöm.

#96
smokk

smokk

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Sziasztok!

Fitness bringát akarok vásárolni. Merida speeder,cube sl-road,sl-cross és kelly physio került eddig szóba. A váz méretben nem vagyok biztos.
Megcsináltam a competitivecyclist féle mérést és az alábbi eredmények jöttek ki:
Adataim:
Measurements
-------------------------------------------
Inseam: 83
Trunk: 61
Forearm: 37
Arm: 66
Thigh: 63
Lower Leg: 56
Sternal Notch: 148
Total Body Height: 179

Ajánlat:

The Competitive Fit (cm)
-------------------------------------------
Seat tube range c-c: 53.8 - 54.3
Seat tube range c-t: 55.4 - 55.9
Top tube length: 54.6 - 55.0
Stem Length: 11.2 - 11.8
BB-Saddle Position: 71.0 - 73.0
Saddle-Handlebar: 53.6 - 54.2
Saddle Setback: 5.5 - 5.9


The Eddy Fit (cm)
-------------------------------------------
Seat tube range c-c: 55.0 - 55.5
Seat tube range c-t: 56.6 - 57.1
Top tube length: 54.6 - 55.0
Stem Length: 10.1 - 10.7
BB-Saddle Position: 70.2 - 72.2
Saddle-Handlebar: 54.4 - 55.0
Saddle Setback: 6.7 - 7.1


The French Fit (cm)
-------------------------------------------
Seat tube range c-c: 56.7 - 57.2
Seat tube range c-t: 58.3 - 58.8
Top tube length: 55.8 - 56.2
Stem Length: 10.3 - 10.9
BB-Saddle Position: 68.5 - 70.5
Saddle-Handlebar: 56.1 - 56.7
Saddle Setback: 6.2 - 6.6

Az igazság az,hogy 58-as vázat próbáltam már és sloping geometriával is magasnak éreztem,viszont láttam,hogy a french fit-et ajánlottátok másnak. Szerintetek melyik méret lenne megfelelõ?

#97
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
ha szereted a méretednél 2 számmal nagyobb bringát akkor kell
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#98
szako

szako

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!
Kinéztem egy Schwinn Csepel KRP Magnum 26\20 TX35 bringát de nem vagyok biztos benne hogy kell a 20-as váz? 175cm vagyok!

elõre is köszönöm

#99
RedHat65

RedHat65

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

ha jól mérték az extrém módon elszabott geó. legalább 55,5-56 centinek kéne lennie.


értem, köszönöm szépen a segítségedet és az idõdet, hogy utána néztél.
Akkor ennek függvényében keresek vázat.

#100
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
ha jól mérték az extrém módon elszabott geó. legalább 55,5-56 centinek kéne lennie.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való