Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázméret, vázméretezés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
518 hozzászólás a témában

#21
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

a jobb mászás sokmindentől függ, de a kerékméret eléggé sokadik szempont...


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#22
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

én ilyen 16-17 es váz, 585-600 közti feslőcsőhosszal (attól függ mennyire sportosban szereted)

Köszi!

 

Tehát a 18 az egyértelműen nagy lenne?

 

17-es váz mellett rendben vannak a 29-es geometriák? Ha veszek egy bicajt, mindenképpen 29-est szeretnék a nagyobb kerékméret, jobb átgördülés és végső soron jobb mászás miatt...



#23
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!

 

ilyen paraméterek mellett:

magasság: 170cm

belső lábhossz könyvvel mérve: 76cm

torzó/mellkas méret: 64cm (ülep-szegycsont teteje távolság)

karhossz: 57cm

vállszélesség: 43cm (csonttól-csonttig, de lehet hogy ezt rosszul mértem)

tömeg: 72kg, kifejezetten erős testalkatom van, fölös zsír nélkül

 

milyen méretű 29-es vázban lehet gondolkodnom?

A Canyon sizing toolja "S"-es méretet dobott ki a merevfarú XC gépekre, de hogy ez pontosan mit jelent...

én ilyen 16-17 es váz, 585-600 közti feslőcsőhosszal (attól függ mennyire sportosban szereted)


  • j4ni kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#24
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Sziasztok!

 

ilyen paraméterek mellett:

magasság: 170cm

belső lábhossz könyvvel mérve: 76cm

torzó/mellkas méret: 64cm (ülep-szegycsont teteje távolság)

karhossz: 57cm

vállszélesség: 43cm (csonttól-csonttig, de lehet hogy ezt rosszul mértem)

tömeg: 72kg, kifejezetten erős testalkatom van, fölös zsír nélkül

 

milyen méretű 29-es vázban lehet gondolkodnom?

A Canyon sizing toolja "S"-es méretet dobott ki a merevfarú XC gépekre, de hogy ez pontosan mit jelent...

 



#25
Tekergő

Tekergő

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Én annak idején azért választottam a kisebb vázat 2 közül, mert a kisebb gyorsabb, fordulékonyabb kanyarokban, lejtőn. 

A nagyobbik vázzal meg valszeg gyorsabb? lennék emelkedőkön.

Hogy így lenne, hogy nem tudom.

Pont a 2 méret közötti váz kellett volna amúgy.

 

Haverom majd 2 m magas, 29-es (kerék), magasságához illő bicaja van, mentem vele, nem tűnt nagynak.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem mindent meg lehet szokni, de egy valóban magassághoz passzoló vázzal szerintem hosszú távon jobban jár az ember.

Olvastam anno ilyeneket is (fordulékonyság), bár inkább a 26-27,5-29-es kerékméretekre vonatkozóan, de lehet, hogy a vázméret is közrejátszik ugyanebben.
Egy nálam kb. fél fejjel alacsonyabb ismerősöm anno egy 16,5-es vázú biciklit vett, ami még neki is kicsi lett (legalábbis érzésre), és valóban gyorsabban reagál dolgokra, irányváltásokra....stb.
Nekem a kettő együtt (vázméret és 27,5-es kerék) hatására tényleg nem olyan hirtelen reagálású, de mivel javarészt kevés az olyan, amikor meredek hegyi utakon, ösvényeken megyek vele, ennek nem nagyon érzem hátrányát.
Tehát összességében érzésre jónak és kényelmesnek tartom (hosszú távon is, legutóbb a Balatont kerültem vele), annak ellenére, hogy 'papíron' (vagy nem csak papíron) nagy.
Persze egy következő vásárlásnál valószínűleg én is inkább a 19-est részesíteném előnyben (tul. képpen így volt ez most is, csak hát kifutó modell volt, én meg már nem akartam többet keresgélni és várni, ezenkívül baromira tetszett is. :) ).
Köszi a hozzászólást!



#26
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

értem. hát, hogy őszinte legyek, ezek a különbségek csak hosszú távon derülnének ki valósan úgy, hogy mindkét méretben használam a bicajt, nekem annál a vásárlási tesztnél semmi nem tűnt fel. meg jelenleg sem tűnik kényelmetlennek. aztán lehet egy hosszabb távon érezném a 19-es előnyeit.

egyelőre szerintem marad ez, aztán majd később meglátjuk. :)
mindenesetre köszi szépen a válaszokat, kicsit szélesebb lett a látóköröm. :)

 

Én annak idején azért választottam a kisebb vázat 2 közül, mert a kisebb gyorsabb, fordulékonyabb kanyarokban, lejtőn. 

A nagyobbik vázzal meg valszeg gyorsabb? lennék emelkedőkön.

Hogy így lenne, hogy nem tudom.

Pont a 2 méret közötti váz kellett volna amúgy.

 

Haverom majd 2 m magas, 29-es (kerék), magasságához illő bicaja van, mentem vele, nem tűnt nagynak.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem mindent meg lehet szokni, de egy valóban magassághoz passzoló vázzal szerintem hosszú távon jobban jár az ember.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#27
Tekergő

Tekergő

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

ja látom

 

hát az kicsit rövidebb, mint a 29, de a 19-es jobb lett volna. igazából meg 18-as ezzel a feslőcsőhosszal, de olyan nincs belőle.

értem. hát, hogy őszinte legyek, ezek a különbségek csak hosszú távon derülnének ki valósan úgy, hogy mindkét méretben használam a bicajt, nekem annál a vásárlási tesztnél semmi nem tűnt fel. meg jelenleg sem tűnik kényelmetlennek. aztán lehet egy hosszabb távon érezném a 19-es előnyeit.

egyelőre szerintem marad ez, aztán majd később meglátjuk. :)
mindenesetre köszi szépen a válaszokat, kicsit szélesebb lett a látóköröm. :)



#28
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Hát, a kettő ötvözete. :)
Színben a fekete-fehér, viszont vázkialakításban a fekete-fehér-piros az enyém, 27,5-es kerekekkel.

ja látom

 

hát az kicsit rövidebb, mint a 29, de a 19-es jobb lett volna. igazából meg 18-as ezzel a feslőcsőhosszal, de olyan nincs belőle.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#29
Tekergő

Tekergő

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

az hogy magas nem kell ecsetelni. hogy tudtál róla menekülni, mázli.

hosszú, fexel a vázon, nem is hatékony, meg könnyen áteshetsz, meredek lejtőn, és még kis millió probléma.

 

kerékméret mekkora ?

 

ilyen a cucc ?

 

http://archiv.rockma...w=geometry#tabs

 

vagy ilyen ?

 

http://archiv.rockma...lack-white.html

Hát, a kettő ötvözete. :)
Színben a fekete-fehér, viszont vázkialakításban a fekete-fehér-piros az enyém, 27,5-es kerekekkel.



#30
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Köszi az átdobást, nem láttam, hogy már van ilyen téma.
Biztosan 2015-ös, fekete-fehér. De mi a valós hátránya? Igazából ha ennyit nem olvastam volna utána, ez a kérdés sem lenne most valószínűleg itt, mert fel sem tűnne. :)
Barátnőméknél szoktam használni az ő korábbi bicaját, na az kicsi, és az enyém után cefet kényelmetlen. Nem tudom mekkora, a járatos méretek alapján az talán 16,5-es lehet...kb....

az hogy magas nem kell ecsetelni. hogy tudtál róla menekülni, mázli.

hosszú, fexel a vázon, nem is hatékony, meg könnyen áteshetsz, meredek lejtőn, és még kis millió probléma.

 

kerékméret mekkora ?

 

ilyen a cucc ?

 

http://archiv.rockma...w=geometry#tabs

 

vagy ilyen ?

 

http://archiv.rockma...lack-white.html


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#31
Tekergő

Tekergő

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

nagy

magas is meg hosszú is

 

igazából még a 19-es is nagy lenne belőle, a magasságodhoz

csak kiváncsiságból, biztos 2015-ös ?  (fehér/ fekete/ piros/

Köszi az átdobást, nem láttam, hogy már van ilyen téma.
Biztosan 2015-ös, fekete-fehér. De mi a valós hátránya? Igazából ha ennyit nem olvastam volna utána, ez a kérdés sem lenne most valószínűleg itt, mert fel sem tűnne. :)
Barátnőméknél szoktam használni az ő korábbi bicaját, na az kicsi, és az enyém után cefet kényelmetlen. Nem tudom mekkora, a járatos méretek alapján az talán 16,5-es lehet...kb....



#32
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

 

Sziasztok! 
Vázmérettel kapcsolatos kérdéssel fordulnék hozzátok. 
Tavaly szeptemberben vettem egy montit 21-es vázmérettel. Mivel többen helyen olvastam, hogy gyártónként is változhat a méretezésük, ezért leírom a típusát is: Rockmachine Manhattan 70 (2015). 
Anno vásárlás előtt elég sok oldalon olvastam a megfelelő vázméret fontosságát, illetve a különböző számítási módokat. 
Ezekből aztán volt mindenféle. A többségnél a 19-es jött ki optimálisnak a magasságomhoz, de volt olyan, ahol -cipőkanalasan ugyan - még a 21-es is jónak bizonyult. 
A sok bicikli közül aztán az adott típus jött be tudás és kinézet alapján a leginkább, illetve ez fért még bele pont a rendelkezésre álló keretbe. 
A 'szépséghiba' az volt, hogy a boltban 21 collos állt már csak rendelkezésre, és kifutó modellről lévén szó nem is tudtak volna kisebbet hozni. 
Átlépve a vázon azért érezni lehetett, hogy csak minimális távolság van az üllepem és a váz között. Emiatt jópár kört mentem vele, sokat fékeztem és ugrottam le róla hirtelen, de soha nem ütöttem meg magamat. Kipróbáltam egy másik, 19-es méretűt is, de nem éreztem nagyon különbséget. 
Párszor mentem vele meredek hegyi utakon, megesett, hogy ott is le kellett ugranom, de semmi gáz nem volt, nem érzem / éreztem sosem kényelmetlennek. 
Igazából szerelem volt a gép kinézetre, a 'monstrum' mérete is bejön, valamint a tudása is elegendő egyelőre. 
Ettől függetlenül megkérdezném a hozzáértőket, hogy elképzelhető valamilyen hátrányom ebből a méretből, hogy elvileg kicsit nagy nekem, vagy ha nem érzem hátrányát, akkor ne foglalkozzak vele és csak hajtsam?  :)
A magasságom egyébként 179 cm, az üllepem magassága 83 cm. 
A bicaj általában hétvégeken van használva heti /két heti rendszerességgel. 
Köszönöm előre is a segítéget!

 

nagy

magas is meg hosszú is

 

igazából még a 19-es is nagy lenne belőle, a magasságodhoz

csak kiváncsiságból, biztos 2015-ös ?  (fehér/ fekete/ piros/


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#33
Tekergő

Tekergő

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Sziasztok! 
Vázmérettel kapcsolatos kérdéssel fordulnék hozzátok. 
Tavaly szeptemberben vettem egy montit 21-es vázmérettel. Mivel többen helyen olvastam, hogy gyártónként is változhat a méretezésük, ezért leírom a típusát is: Rockmachine Manhattan 70 (2015). 
Anno vásárlás előtt elég sok oldalon olvastam a megfelelő vázméret fontosságát, illetve a különböző számítási módokat. 
Ezekből aztán volt mindenféle. A többségnél a 19-es jött ki optimálisnak a magasságomhoz, de volt olyan, ahol -cipőkanalasan ugyan - még a 21-es is jónak bizonyult. 
A sok bicikli közül aztán az adott típus jött be tudás és kinézet alapján a leginkább, illetve ez fért még bele pont a rendelkezésre álló keretbe. 
A 'szépséghiba' az volt, hogy a boltban 21 collos állt már csak rendelkezésre, és kifutó modellről lévén szó nem is tudtak volna kisebbet hozni. 
Átlépve a vázon azért érezni lehetett, hogy csak minimális távolság van az üllepem és a váz között. Emiatt jópár kört mentem vele, sokat fékeztem és ugrottam le róla hirtelen, de soha nem ütöttem meg magamat. Kipróbáltam egy másik, 19-es méretűt is, de nem éreztem nagyon különbséget. 
Párszor mentem vele meredek hegyi utakon, megesett, hogy ott is le kellett ugranom, de semmi gáz nem volt, nem érzem / éreztem sosem kényelmetlennek. 
Igazából szerelem volt a gép kinézetre, a 'monstrum' mérete is bejön, valamint a tudása is elegendő egyelőre. 
Ettől függetlenül megkérdezném a hozzáértőket, hogy elképzelhető valamilyen hátrányom ebből a méretből, hogy elvileg kicsit nagy nekem, vagy ha nem érzem hátrányát, akkor ne foglalkozzak vele és csak hajtsam? :)
A magasságom egyébként 179 cm, az üllepem magassága 83 cm. 
A bicaj általában hétvégeken van használva heti /két heti rendszerességgel. 
Köszönöm előre is a segítéget!

 



#34
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

a trend a hosszű felsőcső rövid stucni, széles kormány. azért 100 at mozgó cuccra nem raknék 80asnál rövidebbet. amúgy kb pont a köztes méret lenne az igazi. ami persze  nincs. az m-es canyon nettó faszság.

Giant XL 635mm.

 

A Canyon M az szerintem egy sima lefelé kerekítés eredménye, 630mm a Canyon Nerve, az ő gépük meg kidobott 622mm-t.

A 100-at mozgóra azért gondoltam, mert az gondolom jobban tekerhető mint egy 120-140mm rugóutas gép. Nem fogok ugrálni vele. Ez már másik topik témája. Bedobom oda is.



#35
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

nekem elég élénk a fantáziám de ezt kurva nehezen tudom elképzelni....

 

Az kimaradt, hogy a gyári 100-as stucnit lecseréltem 60-asra. Itt a geó:

 

slide-150-20.gif



#36
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Voltam Shimano Bike-fitting-en ismét, csak most montira fókuszálva.

 

Majd holnap kapom meg mailben a reportot. Bringa XC 29" lett kiválasztva. Erre dobott 622mm felsőcsövet 100-110mm stucnival (vízszintesen 125mm méret volt írva a stucni hosszra). Ez teljesen jó beállítás volt érzésre és tekerés közben is. Reach-stack majd holnap a levélben. Canyon Nerve 29 bringából M méretet mond, ami csöppet fura. Szerintem abból L kellene.

 

Kérdés az, hogy a korábban említett Radon Skeen 8.0 20" méretben 622mm felsőcsővel és 90mm stucnival van szerleve, míg a 22" 646mm felsőcső és 100mm stucni. Itt mi lenne a jobb, rövidebb váz hosszú stucnival vagy hosszabb váz rövidebb stucnival. Kormányzás szempontjából egyértelműen a rövidebb stucnis a jobb, mert kevesebbet kell a karokkal evezni ugyanakkora kerék elforduláshoz.

Rose 608-628mm a két méret ami között vagyok a Rose ajánlása szerint. Giant Anthem X 29 615-635mm. Canyon Nerve 29 630-661mm.

 

CX-ből szerintem 575mm felsőcsővel veszek majd valamit.

 

Most itt az össztelós XC 29-er a kérdés. Kis váz hosszú stucni vs nagy váz rövid stucni. Az élet nagy problémái:)

a trend a hosszű felsőcső rövid stucni, széles kormány. azért 100 at mozgó cuccra nem raknék 80asnál rövidebbet. amúgy kb pont a köztes méret lenne az igazi. ami persze  nincs. az m-es canyon nettó faszság.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#37
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nekem egy Radon Slide 150-em van, 178 cm-hez a 20"-as pont jó.

nekem elég élénk a fantáziám de ezt kurva nehezen tudom elképzelni....


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#38
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Voltam Shimano Bike-fitting-en ismét, csak most montira fókuszálva.

 

Majd holnap kapom meg mailben a reportot. Bringa XC 29" lett kiválasztva. Erre dobott 622mm felsőcsövet 100-110mm stucnival (vízszintesen 125mm méret volt írva a stucni hosszra). Ez teljesen jó beállítás volt érzésre és tekerés közben is. Reach-stack majd holnap a levélben. Canyon Nerve 29 bringából M méretet mond, ami csöppet fura. Szerintem abból L kellene.

 

Kérdés az, hogy a korábban említett Radon Skeen 8.0 20" méretben 622mm felsőcsővel és 90mm stucnival van szerleve, míg a 22" 646mm felsőcső és 100mm stucni. Itt mi lenne a jobb, rövidebb váz hosszú stucnival vagy hosszabb váz rövidebb stucnival. Kormányzás szempontjából egyértelműen a rövidebb stucnis a jobb, mert kevesebbet kell a karokkal evezni ugyanakkora kerék elforduláshoz.

Rose 608-628mm a két méret ami között vagyok a Rose ajánlása szerint. Giant Anthem X 29 615-635mm. Canyon Nerve 29 630-661mm.

 

CX-ből szerintem 575mm felsőcsővel veszek majd valamit.

 

Most itt az össztelós XC 29-er a kérdés. Kis váz hosszú stucni vs nagy váz rövid stucni. Az élet nagy problémái:)



#39
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Üdv,

 

A Radon Skeen 100 bringából 20 vagy 22" méretet vegyek. 191cm magas vagyok, 92cm belső lábhosszal. Országútiból az 590mm felsőcső hossz a tuti nekem.

 

Nekem egy Radon Slide 150-em van, 178 cm-hez a 20"-as pont jó.



#40
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Üdv,

 

A Radon Skeen 100 bringából 20 vagy 22" méretet vegyek. 191cm magas vagyok, 92cm belső lábhosszal. Országútiból az 590mm felsőcső hossz a tuti nekem.