Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázméret, vázméretezés

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
507 hozzászólás a témában

lakoszabi

lakoszabi

újonc

• fórumtag
  • 3 hozzászólás
köszi hogy segítettél

MJani01

MJani01

maximus

• fórumtag
  • 15.722 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
short=rövid, long=hosszú, alapvetõen a bringa hosszára vonatkozik, néhány extrém váznál szokták így megadni, mivel ennél a felhasználásnál nyeregvázcsõhossz rövid és lényegtelen adat, ezért csak a felsõcsõ hosszúsága számít.

A sebesség mindent megold.

lakoszabi

lakoszabi

újonc

• fórumtag
  • 3 hozzászólás
Hello a segítségeteket kérném hogy mit jelent a short és a long vázméret. elöre is köszi a választ emailben küldjétek ha lehet lakoszabi@freemail.hu

MJani01

MJani01

maximus

• fórumtag
  • 15.722 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Biztos.

A sebesség mindent megold.

Pali04

Pali04

vendég

• fórumtag
  • 14 hozzászólás
köszönöm a válaszokat,
amiatt voltam megakadva ezzekkel a méret dolgokkal, mert nem tudtam mit kezdeni az ejtett felsõcsöves gépekkel(pl a ht-univega tesztgép, meg magellan polaris), mert azoknak ugye azonos vázméretnél szükségszerüen rövidebb a nyeregvázcsövük. a vizszintes felsõcsõhosszt én mérvadóbbnak tartanám,
Biztos hogy nem addig kell mérni a nyeregvázcsõ hosszt?

A trekking bringámat pedig túrázni venném, tehát hosszú távokra kényelmes eltehénkedõset, sportolni ott a monti :)

Lord_Leslie

Lord_Leslie

Házigazda

• globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

egyébként a nyeregvázcsõ hosszát jelenti, általában csõközéptõl (hajtókar tengely) csõközépig.

félreértések elkerülése végett.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

ZolkoW

ZolkoW

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.139 hozzászólás

sziasztok!

sajnos nekem nem evidens, hogy milyen vázméretre van szükségem, vagyishogy melyik mit jelent, meg ilyenek.
Szóval most egy 50es monti vázam van ami nekem elvileg tökéletes a 185 centimhez (rá van irva a vázra hogy 175-190cm) :)
na szóval az a problémám hogy akarok venni egy trekking gépet, de abból általában a legkisebb méret az 50 es, és nem tudom, hogy akkor nekem melyik lenne a megfelelõ.
melyik csönek a méretét adja meg a szám?

köszönöm

az 50 az valszeg centi, így az orszígútikat és bizonyos nagykerekûeket szoktak inkább számozni, egyébként a nyeregcsõ hosszát jelenti, általában csõközéptõl (hajtókar tengely) csõközépig.
ez 20"-nak felel meg, montiból ennél inkább kisebb (18-19")-es kéne, trekkingbõl attól függ, milyen a felhasználási terület. én aszfalton használom az enyémet, és 180 centimhez a 21" tökéletes..

de van más méret is még, ami meghatározó(bb), pl. a váz hossza... és ugye ezek csak hozzávetõleges adatok, nem kell hogy mindenkire és minden gyártóra érvényesek legyenek.

Pali04

Pali04

vendég

• fórumtag
  • 14 hozzászólás
sziasztok!

sajnos nekem nem evidens, hogy milyen vázméretre van szükségem, vagyishogy melyik mit jelent, meg ilyenek.
Szóval most egy 50es monti vázam van ami nekem elvileg tökéletes a 185 centimhez (rá van irva a vázra hogy 175-190cm) :)
na szóval az a problémám hogy akarok venni egy trekking gépet, de abból általában a legkisebb méret az 50 es, és nem tudom, hogy akkor nekem melyik lenne a megfelelõ.
melyik csönek a méretét adja meg a szám?

köszönöm