Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázméret, vázméretezés

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
507 hozzászólás a témában

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.793 hozzászólás

Sziasztok! 
Vázmérettel kapcsolatos kérdéssel fordulnék hozzátok. 
Tavaly szeptemberben vettem egy montit 21-es vázmérettel. Mivel többen helyen olvastam, hogy gyártónként is változhat a méretezésük, ezért leírom a típusát is: Rockmachine Manhattan 70 (2015). 
Anno vásárlás előtt elég sok oldalon olvastam a megfelelő vázméret fontosságát, illetve a különböző számítási módokat. 
Ezekből aztán volt mindenféle. A többségnél a 19-es jött ki optimálisnak a magasságomhoz, de volt olyan, ahol -cipőkanalasan ugyan - még a 21-es is jónak bizonyult. 
A sok bicikli közül aztán az adott típus jött be tudás és kinézet alapján a leginkább, illetve ez fért még bele pont a rendelkezésre álló keretbe. 
A 'szépséghiba' az volt, hogy a boltban 21 collos állt már csak rendelkezésre, és kifutó modellről lévén szó nem is tudtak volna kisebbet hozni. 
Átlépve a vázon azért érezni lehetett, hogy csak minimális távolság van az üllepem és a váz között. Emiatt jópár kört mentem vele, sokat fékeztem és ugrottam le róla hirtelen, de soha nem ütöttem meg magamat. Kipróbáltam egy másik, 19-es méretűt is, de nem éreztem nagyon különbséget. 
Párszor mentem vele meredek hegyi utakon, megesett, hogy ott is le kellett ugranom, de semmi gáz nem volt, nem érzem / éreztem sosem kényelmetlennek. 
Igazából szerelem volt a gép kinézetre, a 'monstrum' mérete is bejön, valamint a tudása is elegendő egyelőre. 
Ettől függetlenül megkérdezném a hozzáértőket, hogy elképzelhető valamilyen hátrányom ebből a méretből, hogy elvileg kicsit nagy nekem, vagy ha nem érzem hátrányát, akkor ne foglalkozzak vele és csak hajtsam?  :)
A magasságom egyébként 179 cm, az üllepem magassága 83 cm. 
A bicaj általában hétvégeken van használva heti /két heti rendszerességgel. 
Köszönöm előre is a segítéget!

nagy

magas is meg hosszú is

igazából még a 19-es is nagy lenne belőle, a magasságodhoz

csak kiváncsiságból, biztos 2015-ös ?  (fehér/ fekete/ piros/

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

Tekergő

Tekergő

újonc

• fórumtag
  • 5 hozzászólás
Sziasztok! 
Vázmérettel kapcsolatos kérdéssel fordulnék hozzátok. 
Tavaly szeptemberben vettem egy montit 21-es vázmérettel. Mivel többen helyen olvastam, hogy gyártónként is változhat a méretezésük, ezért leírom a típusát is: Rockmachine Manhattan 70 (2015). 
Anno vásárlás előtt elég sok oldalon olvastam a megfelelő vázméret fontosságát, illetve a különböző számítási módokat. 
Ezekből aztán volt mindenféle. A többségnél a 19-es jött ki optimálisnak a magasságomhoz, de volt olyan, ahol -cipőkanalasan ugyan - még a 21-es is jónak bizonyult. 
A sok bicikli közül aztán az adott típus jött be tudás és kinézet alapján a leginkább, illetve ez fért még bele pont a rendelkezésre álló keretbe. 
A 'szépséghiba' az volt, hogy a boltban 21 collos állt már csak rendelkezésre, és kifutó modellről lévén szó nem is tudtak volna kisebbet hozni. 
Átlépve a vázon azért érezni lehetett, hogy csak minimális távolság van az üllepem és a váz között. Emiatt jópár kört mentem vele, sokat fékeztem és ugrottam le róla hirtelen, de soha nem ütöttem meg magamat. Kipróbáltam egy másik, 19-es méretűt is, de nem éreztem nagyon különbséget. 
Párszor mentem vele meredek hegyi utakon, megesett, hogy ott is le kellett ugranom, de semmi gáz nem volt, nem érzem / éreztem sosem kényelmetlennek. 
Igazából szerelem volt a gép kinézetre, a 'monstrum' mérete is bejön, valamint a tudása is elegendő egyelőre. 
Ettől függetlenül megkérdezném a hozzáértőket, hogy elképzelhető valamilyen hátrányom ebből a méretből, hogy elvileg kicsit nagy nekem, vagy ha nem érzem hátrányát, akkor ne foglalkozzak vele és csak hajtsam? :)
A magasságom egyébként 179 cm, az üllepem magassága 83 cm. 
A bicaj általában hétvégeken van használva heti /két heti rendszerességgel. 
Köszönöm előre is a segítéget!

eddie1978

eddie1978

vendég

• fórumtag
  • 373 hozzászólás

a trend a hosszű felsőcső rövid stucni, széles kormány. azért 100 at mozgó cuccra nem raknék 80asnál rövidebbet. amúgy kb pont a köztes méret lenne az igazi. ami persze  nincs. az m-es canyon nettó faszság.

Giant XL 635mm.

A Canyon M az szerintem egy sima lefelé kerekítés eredménye, 630mm a Canyon Nerve, az ő gépük meg kidobott 622mm-t.

A 100-at mozgóra azért gondoltam, mert az gondolom jobban tekerhető mint egy 120-140mm rugóutas gép. Nem fogok ugrálni vele. Ez már másik topik témája. Bedobom oda is.

trek8k

trek8k

vendég

• fórumtag
  • 129 hozzászólás

nekem elég élénk a fantáziám de ezt kurva nehezen tudom elképzelni....

Az kimaradt, hogy a gyári 100-as stucnit lecseréltem 60-asra. Itt a geó:

slide-150-20.gif

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.793 hozzászólás

Voltam Shimano Bike-fitting-en ismét, csak most montira fókuszálva.

Majd holnap kapom meg mailben a reportot. Bringa XC 29" lett kiválasztva. Erre dobott 622mm felsőcsövet 100-110mm stucnival (vízszintesen 125mm méret volt írva a stucni hosszra). Ez teljesen jó beállítás volt érzésre és tekerés közben is. Reach-stack majd holnap a levélben. Canyon Nerve 29 bringából M méretet mond, ami csöppet fura. Szerintem abból L kellene.

Kérdés az, hogy a korábban említett Radon Skeen 8.0 20" méretben 622mm felsőcsővel és 90mm stucnival van szerleve, míg a 22" 646mm felsőcső és 100mm stucni. Itt mi lenne a jobb, rövidebb váz hosszú stucnival vagy hosszabb váz rövidebb stucnival. Kormányzás szempontjából egyértelműen a rövidebb stucnis a jobb, mert kevesebbet kell a karokkal evezni ugyanakkora kerék elforduláshoz.

Rose 608-628mm a két méret ami között vagyok a Rose ajánlása szerint. Giant Anthem X 29 615-635mm. Canyon Nerve 29 630-661mm.

CX-ből szerintem 575mm felsőcsővel veszek majd valamit.

Most itt az össztelós XC 29-er a kérdés. Kis váz hosszú stucni vs nagy váz rövid stucni. Az élet nagy problémái:)

a trend a hosszű felsőcső rövid stucni, széles kormány. azért 100 at mozgó cuccra nem raknék 80asnál rövidebbet. amúgy kb pont a köztes méret lenne az igazi. ami persze  nincs. az m-es canyon nettó faszság.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.793 hozzászólás

Nekem egy Radon Slide 150-em van, 178 cm-hez a 20"-as pont jó.

nekem elég élénk a fantáziám de ezt kurva nehezen tudom elképzelni....

eddie1978

eddie1978

vendég

• fórumtag
  • 373 hozzászólás

Voltam Shimano Bike-fitting-en ismét, csak most montira fókuszálva.

Majd holnap kapom meg mailben a reportot. Bringa XC 29" lett kiválasztva. Erre dobott 622mm felsőcsövet 100-110mm stucnival (vízszintesen 125mm méret volt írva a stucni hosszra). Ez teljesen jó beállítás volt érzésre és tekerés közben is. Reach-stack majd holnap a levélben. Canyon Nerve 29 bringából M méretet mond, ami csöppet fura. Szerintem abból L kellene.

Kérdés az, hogy a korábban említett Radon Skeen 8.0 20" méretben 622mm felsőcsővel és 90mm stucnival van szerleve, míg a 22" 646mm felsőcső és 100mm stucni. Itt mi lenne a jobb, rövidebb váz hosszú stucnival vagy hosszabb váz rövidebb stucnival. Kormányzás szempontjából egyértelműen a rövidebb stucnis a jobb, mert kevesebbet kell a karokkal evezni ugyanakkora kerék elforduláshoz.

Rose 608-628mm a két méret ami között vagyok a Rose ajánlása szerint. Giant Anthem X 29 615-635mm. Canyon Nerve 29 630-661mm.

CX-ből szerintem 575mm felsőcsővel veszek majd valamit.

Most itt az össztelós XC 29-er a kérdés. Kis váz hosszú stucni vs nagy váz rövid stucni. Az élet nagy problémái:)

trek8k

trek8k

vendég

• fórumtag
  • 129 hozzászólás

Üdv,

A Radon Skeen 100 bringából 20 vagy 22" méretet vegyek. 191cm magas vagyok, 92cm belső lábhosszal. Országútiból az 590mm felsőcső hossz a tuti nekem.

Nekem egy Radon Slide 150-em van, 178 cm-hez a 20"-as pont jó.

eddie1978

eddie1978

vendég

• fórumtag
  • 373 hozzászólás

Üdv,

A Radon Skeen 100 bringából 20 vagy 22" méretet vegyek. 191cm magas vagyok, 92cm belső lábhosszal. Országútiból az 590mm felsőcső hossz a tuti nekem.

bardocz

bardocz

törzsvendég

• fórumtag
  • 464 hozzászólás

1ébként mi visz rá ha már használtban gondolkodsz, akkor pont vmi dekás fost keress ?

használtakban lehet egész jókat is találni, komoly gyártók bevált modelljeiből.

amgy én ehhez a magassághoz inkább 20 ast néznék, esetleg bizonyos gyártóktól még 19...19,5 is jó lehet, 21 jó eséllyel nagyocska lesz.

Nem azt keresek, csak most hirtelen máshol nem volt alkalmam különböző méretű vázakat kipróbálni. Ezért érdekelne, hogy mekkora lehet az a váz, mert mérőszalag nem volt nálam, neten se nagyon találok semmit. Netes kalkulátorok 20,5"-t írnak nekem. Most a 18"-os vázamból ennyire van kihúzva a nyeregcső: http://postimg.org/image/tot8k64xn/

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.793 hozzászólás

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy a decathlonos montiknál a vázméretek konkrétan mit takarnak? Ott nem tudták megmondani. Az XL-es volt jó, de nem tudom, hogy a használtak között ebből mekkorát nézegessek, tippre 21" környéke. (184cm/~90cm láb )

1ébként mi visz rá ha már használtban gondolkodsz, akkor pont vmi dekás fost keress ?

használtakban lehet egész jókat is találni, komoly gyártók bevált modelljeiből.

amgy én ehhez a magassághoz inkább 20 ast néznék, esetleg bizonyos gyártóktól még 19...19,5 is jó lehet, 21 jó eséllyel nagyocska lesz.

Bikertigger módosította - 2016. május 27. - 18:07

bardocz

bardocz

törzsvendég

• fórumtag
  • 464 hozzászólás

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy a decathlonos montiknál a vázméretek konkrétan mit takarnak? Ott nem tudták megmondani. Az XL-es volt jó, de nem tudom, hogy a használtak között ebből mekkorát nézegessek, tippre 21" környéke. (184cm/~90cm láb )

bardocz módosította - 2016. május 27. - 17:34

Maci81

Maci81

újonc

• fórumtag
  • 18 hozzászólás

Köszi a választ! És bocsi, legközelebb odafigyelek! 

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.011 hozzászólás

Szerintem jó választás volt az XL méret a magasságodhoz.

Amúgy egy kérdésed miatt ne indíts új topikot ! Próbálj meg egy olyat keresni, ahová kb. bele illik a kérdésed. o.k. ?

Pl. ez : http://forum.bikemag...ringát-vegyek/

vagy ez még jobb lehet: http://forum.bikemag...t-vázméretezés/

• Kisherceg kedveli ezt
Marci

Maci81

Maci81

újonc

• fórumtag
  • 18 hozzászólás

Sziasztok!

Ma megjött az új bringám. GT Avalanche comp 2015. 188cm magas vagyok (145kg  :rolleyes: )   Szóval, van egy kis dilemma, XL méretben rendeltem (540mm), mert az eladó a magasságom alapján ezt javasolta, viszont ha átlépem a bringát, a felső vázcső és az "ékszereim" között gyakorlatilag nincs semmi hézag, de nem is nyomja nagyon. Kipróbálni még nem tudtam, de egyébként így elsőre ahogy ráültem a szobában kényelmesnek tűnik. Szóval szerintetek kell-e a kisebb L-es váz? Attól félek, hogy az meg már kicsi lenne az alkatomhoz. Egyébként jobbára csak úton, ill. könnyebb terepen használnám. Köszi a válaszokat előre is.

Maci81 módosította - 2016. január 22. - 23:41

Vejne

Vejne

törzsvendég

• fórumtag
  • 4.069 hozzászólás

:D optikailag 26-os kerék, vagy ennyire nagy a váz, vagy nem tudom..

http://www.hasznaltb...8&cc=198&p=1220

http://www.hasznaltb...8&cc=111&p=1218

http://www.hasznaltb...b=9&cc=0&p=1246

szerk: most veszem észre, sikerült egy nagyon régi kommentre reagálnom ezekkel a linkekkel.. 

Vejne módosította - 2014. december 16. - 08:29

Netkuszkusz

Netkuszkusz

újonc

• fórumtag
  • 8 hozzászólás

Üdvözlet!

Nagy méretű vázat vagy kerékpárt keresek használtan, ami tekintve a magasságom (203 cm) és súlyom (110 kg) elég nehézkesnek bizonyul. Országúti vagy fitnessz bicaj érdekelne első körben. Sürgős lenne a vétel, mert ez lenne az ideiglenes masinám. Persze jó lenne, ha lenne benne fejlesztési potenciál, mert később is a normális, aszfaltos másodlagos gép szerepét töltené be. A teljes gépre 100 és 200 között szánnék most pénzt, de egy jó, hozzámillő váztól / vázszettől sem sajnálnám a 50-80 ezret.

Egy most kipróbált 62 centis Puch egy picit kicsi alám, ezért 64 centis méretet gondolnék jónak. Használtan és újonnan is érdekelnek ötletek, javasolt helyek, ahol érdemes lenne utánanéznem a dolognak. A Bikemag aprón nem igazán jártam sikerrel - tekintve főleg, hogy még a méret szerinti szűrést sem találtam meg... Fontos, hogy tartósságban ott legyen a szeren, a kilóim bőven kell az erős anyag / durvább villa / komolyabb kerékszett. A segítséget előre is köszönöm!

A második körben majd egy erősebb, tárcsafékes, 27,5-ös vagy 29-es kerekeket fogadó merevfarú CC kellene, amire rendesen tudok építkezni, itt a határ a(z ésszerű) csillagos ég. Ez még ráér - de ötleteket szívesen fogadok most is.

Netkuszkusz módosította - 2014. július 01. - 19:47

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.793 hozzászólás

Sziasztok!

Következő problémával küszködök és szeretnék segítséget kérni tőletek!

Pár éve elég jó "akcióban" sikerült hozzájutnom egy Kona Dew Deluxe 700c Disc bringához 49cm vázmérettel.

A magasságom 170, ezért gondoltam, bár országútin 52-54-es a méretem, majd egy hoszabb stucnival és hátrébb tolt nyereggel kompenzálok.

Sajnos csak rövidnek, kénylemetlennek érzem a felsőcső hosszát és a térdeim is el kezdtek szép lassan fájdogálni.

Most azon gondolkozom, hogy van egy 3 éves 17" Kona Kula DL 26"-os MTB vázam és át építeném a 700c bringát rá.

Így megoldódna a hossz probléma, a tárcsafék miatt nem gond a kerék átszerelés, valamint a 700c merev villa 26-osba építése, még ál telóként a szögeket is megőrizné szerintem.

Mi a véleményetek?

Van valami hátránya ennek az átszerelésnek, vagy működőképes lehet?

ha befér a kerék, akkor hajrá

lovaszl

lovaszl

újonc

• fórumtag
  • 1 hozzászólás

Sziasztok!

Következő problémával küszködök és szeretnék segítséget kérni tőletek!

Pár éve elég jó "akcióban" sikerült hozzájutnom egy Kona Dew Deluxe 700c Disc bringához 49cm vázmérettel.

A magasságom 170, ezért gondoltam, bár országútin 52-54-es a méretem, majd egy hoszabb stucnival és hátrébb tolt nyereggel kompenzálok.

Sajnos csak rövidnek, kénylemetlennek érzem a felsőcső hosszát és a térdeim is el kezdtek szép lassan fájdogálni.

Most azon gondolkozom, hogy van egy 3 éves 17" Kona Kula DL 26"-os MTB vázam és át építeném a 700c bringát rá.

Így megoldódna a hossz probléma, a tárcsafék miatt nem gond a kerék átszerelés, valamint a 700c merev villa 26-osba építése, még ál telóként a szögeket is megőrizné szerintem.

Mi a véleményetek?

Van valami hátránya ennek az átszerelésnek, vagy működőképes lehet?

freddyke

freddyke

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Meglepő módon ez a pár centis nyereg emelés megoldotta a problémát. Valószínűleg nagyon lentről fogott a kormányra.