Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázméret, vázméretezés

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
507 hozzászólás a témában

Sleek

Sleek

törzsvendég

• fórumtag
  • 299 hozzászólás

Felsőcső tétejéig. Vízszintes felsőcső 52-53 cm legyen.

Köszönöm szépen a segítséget.

sisqo

sisqo

törzsvendég

• fórumtag
  • 796 hozzászólás

Köszönöm szépen. Pontosan ,hogy kellene mérni ezt a vázméretet ? Mert egyik boltban nyeregvázcső tetejét mérik a másik boltban meg a felső cső közép vonaláig mérnek. 
Bocsi az amatőr kérdésekért csak nem akarok rossz bringát venni.

Felsőcső tétejéig. Vízszintes felsőcső 52-53 cm legyen.

Sleek

Sleek

törzsvendég

• fórumtag
  • 299 hozzászólás

52-54-est nézz kezdésnek.

Köszönöm szépen. Pontosan ,hogy kellene mérni ezt a vázméretet ? Mert egyik boltban nyeregvázcső tetejét mérik a másik boltban meg a felső cső közép vonaláig mérnek. 

Bocsi az amatőr kérdésekért csak nem akarok rossz bringát venni.

sisqo

sisqo

törzsvendég

• fórumtag
  • 796 hozzászólás

Sziasztok szép estét. Országúti bringa vásárláshoz szeretnék tánácsot kérni 173cm magas  Belső lábhossz mérésnél ugye van a könyves módszer. Azt milyen erővel kell felhúzni ? Ha csak simán nekiér a nemesebbik résznek akkor 80cm az átlépésim. Ha erőteljesebben nekinyomom akkor 84cm . Vázméret szempontjából ez a 4cm nem mindegy. Ha 80cm akkor több bringából s méretű kellene. Ha 84 akkor már M.Hobby bringázásra lenne a gép. Nem versenyzésre.

Köszönöm a tanácsokat. 

52-54-est nézz kezdésnek.

Sleek

Sleek

törzsvendég

• fórumtag
  • 299 hozzászólás

Sziasztok szép estét. Országúti bringa vásárláshoz szeretnék tánácsot kérni 173cm magas  Belső lábhossz mérésnél ugye van a könyves módszer. Azt milyen erővel kell felhúzni ? Ha csak simán nekiér a nemesebbik résznek akkor 80cm az átlépésim. Ha erőteljesebben nekinyomom akkor 84cm . Vázméret szempontjából ez a 4cm nem mindegy. Ha 80cm akkor több bringából s méretű kellene. Ha 84 akkor már M.Hobby bringázásra lenne a gép. Nem versenyzésre.

Köszönöm a tanácsokat. 

Sleek módosította - 2016. december 04. - 22:47

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.163 hozzászólás

Szerintem a 29-est jóval nehezebb mozgásban tartani felfelé, mint a 26-ost. Számomra ez volt az egyetlen negatívum, amikor átültem 29-re. Hozzá kellet erősödni a nagy kerekes mászáshoz. Felfelé nincs lendület, amiben előnye lenne a nagy keréknek.

Kell a jó kerék 29-re, sajnos általában nehéz kerékkel adják a gyárak.

szak

szak

vendég

• fórumtag
  • 200 hozzászólás

Köszi!

Tehát a 18 az egyértelműen nagy lenne?

17-es váz mellett rendben vannak a 29-es geometriák? Ha veszek egy bicajt, mindenképpen 29-est szeretnék a nagyobb kerékméret, jobb átgördülés és végső soron jobb mászás miatt...

Szerintem a 29-est jóval nehezebb mozgásban tartani felfelé, mint a 26-ost. Számomra ez volt az egyetlen negatívum, amikor átültem 29-re. Hozzá kellet erősödni a nagy kerekes mászáshoz. Felfelé nincs lendület, amiben előnye lenne a nagy keréknek.

j4ni

j4ni

vendég

• fórumtag
  • 327 hozzászólás
  • LocationBudapest

Köszi!

Belső lábméret és a váz átlépési magassága között mennyi biztonsági tartalékot kell/érdemes hagyni? Illetve a vázgeometriában megadott

átlépési magasságban már benne van-e a biztonsági tartalék. (utálom beverni a golyóimat)

üdv

J.

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.640 hozzászólás

Köszi!

17-es váz mellett rendben vannak a 29-es geometriák? Ha veszek egy bicajt, mindenképpen 29-est szeretnék a nagyobb kerékméret, jobb átgördülés és végső soron jobb mászás miatt..

gyártófüggő és próba

én (176-83 belsőláb ) amit eddig próbáltam 18-as 29-est azt valahogy nagynak éreztem, (főleg magasságban)  de pl a sup 17,5-esnek írja az M-est igazából 17-es viszont hosszú (605mm) de baromi jó.

Bikertigger módosította - 2016. november 07. - 13:11

• j4ni kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.210 hozzászólás

a jobb mászás sokmindentől függ, de a kerékméret eléggé sokadik szempont...

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

j4ni

j4ni

vendég

• fórumtag
  • 327 hozzászólás
  • LocationBudapest

én ilyen 16-17 es váz, 585-600 közti feslőcsőhosszal (attól függ mennyire sportosban szereted)

Köszi!

17-es váz mellett rendben vannak a 29-es geometriák? Ha veszek egy bicajt, mindenképpen 29-est szeretnék a nagyobb kerékméret, jobb átgördülés és végső soron jobb mászás miatt...

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.640 hozzászólás

Sziasztok!

ilyen paraméterek mellett:

magasság: 170cm

belső lábhossz könyvvel mérve: 76cm

torzó/mellkas méret: 64cm (ülep-szegycsont teteje távolság)

karhossz: 57cm

vállszélesség: 43cm (csonttól-csonttig, de lehet hogy ezt rosszul mértem)

tömeg: 72kg, kifejezetten erős testalkatom van, fölös zsír nélkül

milyen méretű 29-es vázban lehet gondolkodnom?

A Canyon sizing toolja "S"-es méretet dobott ki a merevfarú XC gépekre, de hogy ez pontosan mit jelent...

én ilyen 16-17 es váz, 585-600 közti feslőcsőhosszal (attól függ mennyire sportosban szereted)

• j4ni kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "

j4ni

j4ni

vendég

• fórumtag
  • 327 hozzászólás
  • LocationBudapest

Sziasztok!

ilyen paraméterek mellett:

magasság: 170cm

belső lábhossz könyvvel mérve: 76cm

torzó/mellkas méret: 64cm (ülep-szegycsont teteje távolság)

karhossz: 57cm

vállszélesség: 43cm (csonttól-csonttig, de lehet hogy ezt rosszul mértem)

tömeg: 72kg, kifejezetten erős testalkatom van, fölös zsír nélkül

milyen méretű 29-es vázban lehet gondolkodnom?

A Canyon sizing toolja "S"-es méretet dobott ki a merevfarú XC gépekre, de hogy ez pontosan mit jelent...

Tekergő

Tekergő

újonc

• fórumtag
  • 5 hozzászólás

Én annak idején azért választottam a kisebb vázat 2 közül, mert a kisebb gyorsabb, fordulékonyabb kanyarokban, lejtőn. 

A nagyobbik vázzal meg valszeg gyorsabb? lennék emelkedőkön.

Hogy így lenne, hogy nem tudom.

Pont a 2 méret közötti váz kellett volna amúgy.

Haverom majd 2 m magas, 29-es (kerék), magasságához illő bicaja van, mentem vele, nem tűnt nagynak.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem mindent meg lehet szokni, de egy valóban magassághoz passzoló vázzal szerintem hosszú távon jobban jár az ember.

Olvastam anno ilyeneket is (fordulékonyság), bár inkább a 26-27,5-29-es kerékméretekre vonatkozóan, de lehet, hogy a vázméret is közrejátszik ugyanebben.
Egy nálam kb. fél fejjel alacsonyabb ismerősöm anno egy 16,5-es vázú biciklit vett, ami még neki is kicsi lett (legalábbis érzésre), és valóban gyorsabban reagál dolgokra, irányváltásokra....stb.
Nekem a kettő együtt (vázméret és 27,5-es kerék) hatására tényleg nem olyan hirtelen reagálású, de mivel javarészt kevés az olyan, amikor meredek hegyi utakon, ösvényeken megyek vele, ennek nem nagyon érzem hátrányát.
Tehát összességében érzésre jónak és kényelmesnek tartom (hosszú távon is, legutóbb a Balatont kerültem vele), annak ellenére, hogy 'papíron' (vagy nem csak papíron) nagy.
Persze egy következő vásárlásnál valószínűleg én is inkább a 19-est részesíteném előnyben (tul. képpen így volt ez most is, csak hát kifutó modell volt, én meg már nem akartam többet keresgélni és várni, ezenkívül baromira tetszett is. :) ).
Köszi a hozzászólást!

ultio

ultio

törzsvendég

• fórumtag
  • 934 hozzászólás

értem. hát, hogy őszinte legyek, ezek a különbségek csak hosszú távon derülnének ki valósan úgy, hogy mindkét méretben használam a bicajt, nekem annál a vásárlási tesztnél semmi nem tűnt fel. meg jelenleg sem tűnik kényelmetlennek. aztán lehet egy hosszabb távon érezném a 19-es előnyeit.

egyelőre szerintem marad ez, aztán majd később meglátjuk. :)
mindenesetre köszi szépen a válaszokat, kicsit szélesebb lett a látóköröm. :)

Én annak idején azért választottam a kisebb vázat 2 közül, mert a kisebb gyorsabb, fordulékonyabb kanyarokban, lejtőn. 

A nagyobbik vázzal meg valszeg gyorsabb? lennék emelkedőkön.

Hogy így lenne, hogy nem tudom.

Pont a 2 méret közötti váz kellett volna amúgy.

Haverom majd 2 m magas, 29-es (kerék), magasságához illő bicaja van, mentem vele, nem tűnt nagynak.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem mindent meg lehet szokni, de egy valóban magassághoz passzoló vázzal szerintem hosszú távon jobban jár az ember.

Author A-gang n.m.
rasti rusti

Tekergő

Tekergő

újonc

• fórumtag
  • 5 hozzászólás

ja látom

hát az kicsit rövidebb, mint a 29, de a 19-es jobb lett volna. igazából meg 18-as ezzel a feslőcsőhosszal, de olyan nincs belőle.

értem. hát, hogy őszinte legyek, ezek a különbségek csak hosszú távon derülnének ki valósan úgy, hogy mindkét méretben használam a bicajt, nekem annál a vásárlási tesztnél semmi nem tűnt fel. meg jelenleg sem tűnik kényelmetlennek. aztán lehet egy hosszabb távon érezném a 19-es előnyeit.

egyelőre szerintem marad ez, aztán majd később meglátjuk. :)
mindenesetre köszi szépen a válaszokat, kicsit szélesebb lett a látóköröm. :)

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.640 hozzászólás

Hát, a kettő ötvözete. :)
Színben a fekete-fehér, viszont vázkialakításban a fekete-fehér-piros az enyém, 27,5-es kerekekkel.

ja látom

hát az kicsit rövidebb, mint a 29, de a 19-es jobb lett volna. igazából meg 18-as ezzel a feslőcsőhosszal, de olyan nincs belőle.

Tekergő

Tekergő

újonc

• fórumtag
  • 5 hozzászólás

az hogy magas nem kell ecsetelni. hogy tudtál róla menekülni, mázli.

hosszú, fexel a vázon, nem is hatékony, meg könnyen áteshetsz, meredek lejtőn, és még kis millió probléma.

kerékméret mekkora ?

ilyen a cucc ?

http://archiv.rockma...w=geometry#tabs

vagy ilyen ?

http://archiv.rockma...lack-white.html

Hát, a kettő ötvözete. :)
Színben a fekete-fehér, viszont vázkialakításban a fekete-fehér-piros az enyém, 27,5-es kerekekkel.

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.640 hozzászólás

Köszi az átdobást, nem láttam, hogy már van ilyen téma.
Biztosan 2015-ös, fekete-fehér. De mi a valós hátránya? Igazából ha ennyit nem olvastam volna utána, ez a kérdés sem lenne most valószínűleg itt, mert fel sem tűnne. :)
Barátnőméknél szoktam használni az ő korábbi bicaját, na az kicsi, és az enyém után cefet kényelmetlen. Nem tudom mekkora, a járatos méretek alapján az talán 16,5-es lehet...kb....

az hogy magas nem kell ecsetelni. hogy tudtál róla menekülni, mázli.

hosszú, fexel a vázon, nem is hatékony, meg könnyen áteshetsz, meredek lejtőn, és még kis millió probléma.

kerékméret mekkora ?

ilyen a cucc ?

http://archiv.rockma...w=geometry#tabs

vagy ilyen ?

http://archiv.rockma...lack-white.html

Tekergő

Tekergő

újonc

• fórumtag
  • 5 hozzászólás

nagy

magas is meg hosszú is

igazából még a 19-es is nagy lenne belőle, a magasságodhoz

csak kiváncsiságból, biztos 2015-ös ?  (fehér/ fekete/ piros/

Köszi az átdobást, nem láttam, hogy már van ilyen téma.
Biztosan 2015-ös, fekete-fehér. De mi a valós hátránya? Igazából ha ennyit nem olvastam volna utána, ez a kérdés sem lenne most valószínűleg itt, mert fel sem tűnne. :)
Barátnőméknél szoktam használni az ő korábbi bicaját, na az kicsi, és az enyém után cefet kényelmetlen. Nem tudom mekkora, a járatos méretek alapján az talán 16,5-es lehet...kb....