Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

enduro versenykezdemény

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
65 hozzászólás a témában

#21
punkbiker

punkbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 569 hozzászólás
Körülbelül merre lenne a Kõszegi hegységen belül ez a pálya??

#22
protech1

protech1

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
Mindenkinek köszönet az építõ ,nemkevésbé a kritizáló hozzászólásokat.
Mégmielött vita téma lenne az OX CC MX AM FR DH kategóriákból elárulnám,hogy én magam sem értek egyet ezzel a fajta szelektálással,ami talán még jobban megosztja a montis társadalmat.
Számunkra -hál isten elég sokan vagyunk-kerékpározás során jobbra -balra jár a tekintetünk és keressük az újat-jobbat-izgalmasabbat.
Ezt a gondolatot szeretnénk a gyakorlatba is átültetni:
-magasról történik az indítás /600-700m
-jóval lentebb van a cél /300m
-inkább lefele-az emelkedõk rövidek velõsek hamar túljutsz rajtuk
-nem dh nem cc inkább azt mondanám az nyer aki bevállalós,100%-ig ura a kerékpárnak,otthon van a szûk gyors egymásutáni kanyarokban,nem gond felmászni rövidebb emelkedõre
-nem kell fullface bukó.protektoros hátizsák,ütésálló kesztyû elõny
-öszteló mindenképp elõny
-pályabejárás kötelezõ
-chippes idõmérés kötelezõen
-épített szigorú-brutális részek lennének,kerülõpálya viszont hosszabb valamivel
Hívjad annak aminek akarod,én úgy hívom Mountan Bike.

#23
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

kedves kerékpárosok!
ezidáig egyedülálló endúró-all mountain verseny szervezésén töröm a fejem a nyugati határszélen a Kõszegi-hegységben.Röviden és tömören arról lenne szó ,hogy a versenyzõnek viszonylag magasról indulva,technikás-meredek-gyors-letörésekkel-ugratásokkal-gyökeressziklás lejtõk mellett meg kell küzdeni pár rövid de annál izgalmasabb emelkedõvel is.
a pálya szinte 100%-ban egynyomsávos utakon halad
elöl három lánctányér tanácsos,össztelósok elõnyben
szintek kb:lefele-400m;felfele-100m táv:10km versenyidõtartam-20-25 perc
chipes idõmérés megoldott,lényeg a montis-feeling
szeretnék gyakorlati tanácsot kérni ,attól aki látott már ilyen vagy ehhez hasonló versenyt illetve jelezzenek azok is akiket érdekelne egy ilyen megmozdulás
balazs.zisko@gmail.com
köszönet

Érdemes felvenni a kapcsolatot ennek http://www.bikeparks...eu.php?tid=1189
a szervezõivel. Sztem szívesen segítenek, ha kell adok hozzá személyes kontaktot, és tuti sok ember összejönne, mert kõszegtõl 70km-re volt az esemény. thommey.photo@gmail.com
Üdv:Thommey

#24
punkbiker

punkbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 569 hozzászólás
De ténleg kellene mivel itt már van buktató(meglepetésszerû)dolgok is!!!
egyenként indítanának vagy egybe?

#25
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

Ki megy pályajárás nélkül versenyezni?
Persze maratonnál nem, de azt nem is 30 perc bejárni, meg technika sincs.


Ki? Kb az OX rövidtáv egyharmada... ..sajnos. A DH-n kötelezõ két kör bejárás, ha észnél van a bíró, akkor ezt be is tartatja szigorúan. Az enduro versenyen is így kéne.
Ausztria, Kenguruk földje!

#26
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Ki megy pályajárás nélkül versenyezni?
Persze maratonnál nem, de azt nem is 30 perc bejárni, meg technika sincs.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#27
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Jocek belenyúlt. A flansziják már évek óta nyomják egy rakás rendezvénnyel. A leghíresebb a Megavalanche Alpe d'Huez http://www.megavalan...-avalanche.html , illetve a perui párja, de egy nagy rakás kisebb versenyt is csinálnak minden évben világszerte. Persze az Alpokban, vagy az Andokban erre jobbak az adottságok, de egy rövidebb pályát itt is össze lehet rittyenteni.
Aztán óvatosan az ugratókkal. Ha épített ugratókra gondolsz, akkor gondoskodni kell a pályabejárásról is, hogy ne legyen sok tetem a pályán verseny után :) Sõt, kötelezõvé tennék legalább 1 kör bejárást.
Ausztria, Kenguruk földje!

#28
punkbiker

punkbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 569 hozzászólás
Hidd el itt Kõszegen össze lehetne hozni olyan enduró pályát hogy csak lesnének a riderek!!
pl:Óház kilátótól lefele!!
Jó sziklás köves!!

#29
Litespeed

Litespeed

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 343 hozzászólás
  • LocationBudapest
Nekem is tettszik az ötlet, hogy legyen Kõszegen egy ilyen verseny! Én indultam itthon is és csehországban is xterra versenyen és egyik sem volt nehezebb pálya mint egy itthoni maraton... de biztos vannak sokkal nehezebbek is.
One planet, one tribe...

#30
punkbiker

punkbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 569 hozzászólás
Hello Ziskó!!
Merre van Kõszegen az az enduró pálya??
megnézném milyen esetleg segíthetek is építeni ha kell!!!

#31
punkbiker

punkbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 569 hozzászólás
szerintem is itt Kõszegen lenne érdemes enduró versenyt rendezni mivel itt vannak gyökeres,köves, technikás lejtõk és embert próbáló emelkedõk!!!
meg itt Kõszegen jól állnak hozzá a versenyengedélyekhez is!!!

#32
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
eeezzzz leeesz a nyerõ:
avalanche trophy

itt van minden ami nem cc gépnek való!



#33
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
jónak tûnnek a videok de én nem teljesen iennek képzeltem az endurot hanem olyannak h kb 13-15 centis rugóutas bicókkal, beöltözve meg könynebb fillface bukóval és oylan pályán ahol a technikás mászások mellett azért vannak normális akár 8-10 méteres ugratók is amik kikerülhetõek lennének
az ilyen az nekem is bejövõs lenne mert az alábbi videok max zúzósabb xc kategória sztem és nem enduro. meg ha jól meg lehet nézni akik simán vállukra vették az xc gépet és lefutottak azok elõnyt szereztek azokkal akik rendesen lementek rajta
vagy az általam írtak már inkább freeride kategória?

#34
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Minden féleképpen támogatom az ötletet, és ha tehetem, ott leszek Én is!

PARAFEREE.HU # bakancsos és kerékpáros túrák


#35
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás


Zsír!
Örülnék, ha hasonlóan erõs lenne majd a pálya, amire a Kõszegi hg-ben van "némi" esély. Talán DH gépnek sem túl könnyû, de CC géppel is teljesíthetõ.


Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#36
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Hát igen, ezért kell jövõre külföldre is mennem :)

Bár mondjuk tavasszal voltam, de abba egy szem technika nem volt :D 5-6 km-es pálya 10, azaz tíz méter szintkülönbség ^^
Ez is jóféle, és még a zene is ütõs:
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#37
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Ezek hogy tetszenek?




Mivel a maratonok a tömegbázisra építenek, ez már nem fér össze, hogy túlzottan technikás legyen a pálya. De pl. Kõszeg ilyen szempontból eddig jól állt, hogy montizni is lehetett rajta, nem csak biciklizni.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#38
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Még 1 jelentkezõ! :)
Szívesen mennék 1 ien versenyre, nincs is messze. Szóval hajrá, szervezésre fel! :)
Nekem is az a bajom a maratonokkal hogy 1 szem technika nincs bennük. A cc-n már van 1 kicsi, de sajna ott sem elég :(
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#39
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Szerintem az a baj a csiki-csukis részekkel, hogy az megint az xc gépeknek kedvez.


És? Senki sem mondhatja meg, hogy mivel nyerje a gyõztes. Részemrõl, ha meg tudja csinálni, Csepel Camping-el is tolhatja...

(Jajj, hogy hogy gyûlölöm ezeket a kategóriákat, CC, AM, FR...szerintem rohadtul egykaptafa, valaki ilyennekl nyomja, valaki meg olyannal...)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#40
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.715 hozzászólás
Ha hosszú a pálya és durvák a lejtõk és arányában több van belõlük, mint mászásból, akkor már nem csak a cc-seknek áll a zászló. Nálunk déhában is (persze kizárólag hazai versenyeken) van, hogy merevvel nyer vagy lesz dobogós valaki. Na és? Gyors volt, így megérdemli.

Én mennék szívesen, ha addig lesz egy olyan/olyasmi gépem, amire erre is alkalmas. (Legfeljebb viszem a déhá gépem, felfelé meg majd tolom.:) )