Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XI. Mátra Maraton | Sástó

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2581 hozzászólás a témában

#161
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Több oldalról hallottam hogy drámai a pálya (esőkimosta/köves), készüljetek vastagabb gumikkal és pótbelsőkkel :) Nálam megy fel hátulra is a Nobby Nic.

 

Remélem épségben megúsztad, várjuk a videót! Gondolom jó rázós lesz...


j4ni módosította - 2016. augusztus 28. - 20:38


#162
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Hát nekem ez a pálya tényleg drámai volt, és abból a szempontból igazi élménynek nevezhető, hogy akkor abban a pillanatban nem esett maradéktalanul jól.

 

Frusztráló volt, hogy hiába mentem fölfele magamhoz képest mint a veszedelem (elmúlt hetek edzéseinek hatása) és a Kékes tetejére már sokkal többen voltak mögöttem mint előttem, de annyira köves volt a pálya, hogy lefele egyszerűen nem tudtam értelmesen haladni és boldog-boldogtalan megelőzött mindenféle komolyabb erőkifejtés nélkül. A versenyzők épségének biztosítása érdekében fel lehetne végre találni valami olyan pályát, ahol sokkal többet kell felfele menni, mint lefelé (lent rajt, fent befutó). Nekem a lejtők néha bátorságpróbának tűntek, bár én technikában és technikában jóval hátrébb vagyok mint az átlag. A Kékes után nem sokkal már viccen kívül néha azon gondolkodtam, hogy nekem talán inkább az országúti szakág való, nem ez. Volt olyan sziklás lejtő, ahol inkább leszálltam a bicajról, jobb a békesség...

 

Aztán voltak 40cm széles vágatok a pályán keresztben, mindenféle jelölés nélkül, nem egy, nem kettő. Fahíd után volt egy szintén olyan 30-40cm-es mini-letörés, ami nem volt kijelölve és az ott ácsorgó szervező szintén nem hívta fel rá a figyelmet.

 

Az útvonaljelölés a Bükkön 100X jobb volt, mint itt, összesen 3X kanyarodtam többedmagammal rossz ösvényre, ami kifejezetten szopás, hiába vettük mindig szinte azonnal észre.

 

Végül 59p-t kaptam az M1 győztesétől, de brutálisan kihajtottam magam: 40Km után nem sokkal már egyszerűen nem akart visszaállni a pulzusom, érzésre ( :) )  onnantól szinte a végéig max környékén mentem. A befutóban nagyon tettszett, hogy az utolsó két kilométer szinte végig emelkedett és szépen ki volt rakva, hogy mennyi van vissza. Ez szárnyakat ad, és hajrára ösztönzi az embert (megvolt).

 

Kellett egy két és fél óra, mire úgy éreztem képes vagyok autót vezetni...

 

Szóval ocsmány egy pálya volt, lefele és nagyon sokszor felfele is. Persze ez nem jelenti azt, hogy ne mennék el újra, mert mindent egybevéve nekem hatalmas élmény volt :D

 

J.


j4ni módosította - 2016. augusztus 28. - 20:31


#163
Kefe10

Kefe10

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

Ha letöltenéd a Mátra Maraton "hivatalos" GXP rekordokat (innen: https://www.bikemap....r/scele/routes/ )

jelenleg Secure Connection Failed hibába ütközöl.

 

Tehát pl. a Rövidtáv GPX linkje:

https://static.maptoolkit.net/custom/outdoorish_bikemap_routes/3711121.gpx?4714624

SSL_ERROR... hibát dob.

 

Szerencsére ostobán van konfigurálva a maptoolkit szerver és elfogad nem SSL (https) lehívást is.

Tehát töröld az "s" betüt a https:// linkből és már megy is:

http://static.maptoolkit.net/custom/outdoorish_bikemap_routes/3711121.gpx?4714624

 

A Közép- és Hosszútáv hasonlóan.


  • _Alex_ és zeezoltano kedveli ezt

#164
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

A profik mivel szoktak esemény után defektmentesíteni?

http://www.diosdbike...fekt-javitó-hab


  • j4ni kedveli ezt

#165
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Profi nem vagyok, de szerintem mi amatőrök sem csináljuk másképp, mint az hazai elit racerek. Szóval, az utóbbi években szinte mindenki áttért a tubeless, azaz belső nélküli rendszerre. Ha ott marad a gumiban a tüske, nem probléma, defektgátló folyadék megfogja. Csak a nagyobb sérüléseket, esetleg szakadást kell javítani - amennyiben a külső javítása lehetséges, természetesen.

 

A Mátra kövessége miatt egy spéci terep, itt sajnos bármi előfordulhat. A hazai versenyek közül talán a legtöbb eldefektelés itt történik. Vigyázzatok magatokra, hajrá mindenkinek! :-)


  • j4ni kedveli ezt

#166
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

A profik mivel szoktak esemény után defektmentesíteni?



#167
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Több oldalról hallottam hogy drámai a pálya (esőkimosta/köves), készüljetek vastagabb gumikkal és pótbelsőkkel :) Nálam megy fel hátulra is a Nobby Nic.

Nobby!? Minek? :-) Tavaly Racing Ralph volt elöl merev villával, hátul 2.2-es, kopott RaceKing. ;) Magam is meglepődtem, mennyire nem hiányzott a csillapított teleszkóp. Idén mondjuk a teló az ajánlott, de hátra elég egy Thunder Burt is - lényeg, hogy SnakeSkin oldalfalú legyen, ne a sima TLE.



#168
OroszAnita

OroszAnita

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sziasztok!
Mátra maratonra van egy eladó nevezésem, 4500 Ft-ért. A nevezés rövid távra szól, de ha szükséges még át lehet írni. 
drgmks@gmail.com vagy +36 70 443 1178 [/size]

Sziasztok!
Mátra maratonra van egy eladó nevezésem, 4500 Ft-ért. A nevezés rövid távra szól, de ha szükséges még át lehet írni. 
drgmks@gmail.com vagy +36 70 443 1178 [/size]

Elkelt

#169
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Oh te jó ég ! :o

 

Semmi pánik, csak óvatosabban a lefeléken :) Egyébként azt hallottam hogy inkább a fölfelé szenvedősebb emiatt, de más tipusú/sebességű versenyzőről van szó. Ha rám hasonlítasz akkor óvatosan :)



#170
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Több oldalról hallottam hogy drámai a pálya (esőkimosta/köves), készüljetek vastagabb gumikkal és pótbelsőkkel :) Nálam megy fel hátulra is a Nobby Nic.

 

Oh te jó ég ! :o



#171
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Több oldalról hallottam hogy drámai a pálya (esőkimosta/köves), készüljetek vastagabb gumikkal és pótbelsőkkel :) Nálam megy fel hátulra is a Nobby Nic.



#172
OroszAnita

OroszAnita

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sziasztok!

Mátra maratonra van egy eladó nevezésem, 4500 Ft-ért. A nevezés rövid távra szól, de ha szükséges még át lehet írni. 

drgmks@gmail.com vagy +36 70 443 1178 

 

 



#173
illes.elod

illes.elod

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sziasztok! Mátra maratonra van egy eladó közép táv nevezésem, 4500 Ft-ért.

 

illes.elod@gmail.com vagy harminc 952 70 09

Elkelt.



#174
pkgyerek

pkgyerek

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Sziasztok!

 

Visszamondások miatt a Sástó Kempingben eladó szállás maximum 6 fő részére, apartman házban.

 

További információ: Kádár László. Tel: 20 - öt négy kilenc 0996



#175
SWirl

SWirl

    vendég

  • fórumtag
  • 126 hozzászólás
Gondoltam magamban nem is olyan rossz. A hecc kedvéért még rá is szánok ennyit. Majd ránéztem a szőrös alkaromra...

#176
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Kipróbálja valaki ezt a csoda új szintrajz-tetkót? :)

 

J.



#177
thommer

thommer

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sziasztok!

Eladó a rövid táv (M1) nevezésem, 4500 Ft

thommer@gmail.com vagy hetvenes 548 15 59



#178
SWirl

SWirl

    vendég

  • fórumtag
  • 126 hozzászólás

Van egy hely még a kocsiban Budapest 17. kerületi indulással, ha valakit érdekel: balazspr hernyó gmail nemvessző com



#179
illes.elod

illes.elod

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sziasztok! Mátra maratonra van egy eladó közép táv nevezésem, 4500 Ft-ért.

 

illes.elod@gmail.com vagy harminc 952 70 09

 

 



#180
bary

bary

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás

Pont mikor nem leszek ott? :(
Ha korábban keresgélsz, vihetted volna enyémet.

Sajna most lett csak aktuális :(